Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.6.26, 06:13



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
 Chladící kapalina - Škoda favorit 136L 
Autor Zpráva

Registrován: 17.11.11, 13:25
Příspěvky: 10
Příspěvek Chladící kapalina - Škoda favorit 136L
Zdravím,
mám jeden malej dotaz. U mého auta Škoda 136L mám chladící kapalinu již na MINIMUM. Problém je v tom, že nevím jaká tam je ta kapalina. Nevím proč, ale barvu mám takovou tmavě žlutou.
Takže dotaz zní, jakou kapalinu tam mám dolét jestly G11 nebo něco jiného. A druhý dotaz kde se dá vypustit celá nádobka stou žlutou kapalinou.

Předem diky:)


24.11.11, 17:39
Profil
Příspěvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Registrován: 11.2.06, 15:19
Příspěvky: 19160
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek Re: Chladící kapalina - Škoda favorit 136L
na toto už ani nereagujeme, hľadaj...

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


24.11.11, 17:58
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.08, 16:00
Příspěvky: 12598
Příspěvek Re: Chladící kapalina - Škoda favorit 136L
:!:

Obsah fóra » Poradna » Motor » Časté dotazy

_________________
"You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna


24.11.11, 18:15
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 17.11.11, 13:25
Příspěvky: 10
Příspěvek Re: Chladící kapalina - Škoda favorit 136L
No popravdě nikde sem nevyčetl, proč tu chladící kapalinu mám tmavě žlutou. Tak snad nějaký ochotný člověk mi to vysvětlí, děkuji :?:


25.11.11, 14:07
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 11.2.06, 15:19
Příspěvky: 19160
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek Re: Chladící kapalina - Škoda favorit 136L
máš ju starú hrdzavú, alebo tam máš kvapalinu pre liatinové hlavy ktorá sa tam vôbec nehodí...

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


25.11.11, 14:27
Profil
rejpal

Registrován: 26.4.06, 15:18
Příspěvky: 18477
Příspěvek Re: Chladící kapalina - Škoda favorit 136L
Asi takhle. Pokud se ti ztratila chladící kapalina jen odpařováním, dolij destilku a hotovo, ta nemrznoucí směs se (prý) neodpařuje. Nicméně, jelikož nevíš co to je a nejspíše ani jak dlouho to tam je, měl bys provést výměnu. A to poctivou, tj. po vylití s pořádným několikanásobným proplachem. Jenže pak vybrat kapalinu, to je otázka, já dával do Fáva modrou (C), ale netuším jak se to snese nebo ne s tou tvou starou kapalinou. Na druhou stranu, pokud tam necháš tu starou, riskuješ poškození motoru mrazem i poškození motoru korozí, takže asi není moc co řešit. Vypouštění se provádí výpustným šroubem, který je zespod trubky mezi chladičem a vodním čerpadlem, je to pod plechovým krytem ze strany řemenice.


25.11.11, 14:36
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 17.11.11, 13:25
Příspěvky: 10
Příspěvek Re: Chladící kapalina - Škoda favorit 136L
Proplach to znamená. vypustím někde na spodku celou chladici kapalinu, doleju tam pouzde destilku a proplachnu to tak, ze najedu par kilometrů? Rozumím tomu dobře. Sem takový trošku amatér a nikdy sem to nedělal. Děkujem za odpo.


25.11.11, 14:43
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 4.3.07, 22:36
Příspěvky: 10254
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: Chladící kapalina - Škoda favorit 136L
Na výplach ti stačí voda z kohoutku. Dobrý je to nevypouštět jenom na spodu tou trubkou ale i na bloku vypouštěcím šroubem.

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


25.11.11, 14:44
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.07, 16:31
Příspěvky: 11977
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
Zas nestrašte, moje fáčko jezdilo na žlutou hromadu let. Pak jsem přešel na modrou a nic se nestalo. Ale vyměnit bys to mohl, kdoví, jak dlouho to tam je.

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


25.11.11, 16:09
Profil
Příspěvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 9 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.023s | 12 Queries | GZIP : Off ]