Vačka Motor excel -zakúpené
Vačka Motor excel -zakúpené
| Autor |
Zpráva |
|
Lamač
Registrován: 8.6.10, 20:59 Příspěvky: 6427 Bydliště: Snina a okolie
|
 Vačka Motor excel -zakúpené
Uvažujem nad kúpou vačky 265/258 od ME-so sady 60kw.Momentálne mám vo fave 254/254,ale táto možnosť ma dosť láka.Vyhovoríte mi to ,alebo jednoznačne odporučíte?
_________________ Favo 135L,1990 http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/ http://www.sptech.sk/
Naposledy upravil Lamač dne 21.4.12, 18:48, celkově upraveno 1
|
| 12.1.12, 19:30 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Ondras83
Registrován: 15.11.06, 22:59 Příspěvky: 17411 Bydliště: Stračov (u HK)
|
 Re: Vačka Motor excel
ja dal Krejbych 260/260 6,6 zdvih a nic moc velkyho se nestalo, docela me to vackovani sklamalo...radsi preplnovani
_________________ "clovek musi mit odvahu to zkurvit"
|
| 12.1.12, 19:40 |
|
 |
|
ferrari
Registrován: 7.5.06, 20:16 Příspěvky: 9236 Bydliště: Partizánske
|
 Re: Vačka Motor excel
NJn, to som zvedavý, ako bude riešiť...ja som už túto ME vačicu kúpil a som zvedavý, čo to bude robiť...254/254 je rezká dosť, aj keď neviem porovnávať s originálom...
_________________ Kilecko Zmenilo majiteľa... Embucha = moja 125ka znova žije Hybridka = R.I.P. Megane 1,9D AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97
|
| 12.1.12, 21:26 |
|
 |
|
Billy Bob Bean
Registrován: 23.10.09, 17:11 Příspěvky: 233 Bydliště: Olomouc - Brno
|
 Re: Vačka Motor excel
Já jsem uvažoval jednotka MPI + vačka Mr. Cimbu, píše o tom, že to má dat tuším cca 72kW, toš nevím. Vačku má dost drahou (6kKč) a bližší informace o ní nemám.
_________________ Felicia 1.3 LXi, 50kW, rv. 95
Výroba hlikových celosvařených motokufrů BEGR
|
| 12.1.12, 21:27 |
|
 |
|
Nepér
Registrován: 2.2.06, 23:27 Příspěvky: 7662 Bydliště: Praha východ
|
 Re: Vačka Motor excel
deekay tuhle vačku má, se ho zeptej. Já mám tu ostřejší 278/265, tuším. Mile mne překvapilo, jak se to chová "odspodu". Ale zase já to mám na 1.4.
_________________ "Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"
|
| 12.1.12, 21:33 |
|
 |
|
Lamač
Registrován: 8.6.10, 20:59 Příspěvky: 6427 Bydliště: Snina a okolie
|
 Re: Vačka Motor excel
Chcem v podstate nejaký kompromis medzi výkonom a životnosťou motora,a tak uvažujem nad touto variantou..A niekedy samozrejme sem-tam nadtrhnúť prdel trošku novším autám...V rámci normy...
_________________ Favo 135L,1990 http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/ http://www.sptech.sk/
|
| 12.1.12, 21:38 |
|
 |
|
Jarda S.
Dřevák na focení, neumí ostřit
Registrován: 19.7.06, 20:40 Příspěvky: 27259 Bydliště: Netolice největší prdel v republice
|
 Re: Vačka Motor excel
Billy Bob Bean píše: Já jsem uvažoval jednotka MPI + vačka Mr. Cimbu, píše o tom, že to má dat tuším cca 72kW, toš nevím. Vačku má dost drahou (6kKč) a bližší informace o ní nemám. tak tomu určitě nevěř 
_________________ Nissan Navara D40 Passat 96kw Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec
|
| 12.1.12, 21:49 |
|
 |
|
ferrari
Registrován: 7.5.06, 20:16 Příspěvky: 9236 Bydliště: Partizánske
|
 Re: Vačka Motor excel
_________________ Kilecko Zmenilo majiteľa... Embucha = moja 125ka znova žije Hybridka = R.I.P. Megane 1,9D AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97
|
| 12.1.12, 22:02 |
|
 |
|
Lamač
Registrován: 8.6.10, 20:59 Příspěvky: 6427 Bydliště: Snina a okolie
|
 Re: Vačka Motor excel
A so spotrebou to bude pri normalnej nohe cca ako?
_________________ Favo 135L,1990 http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/ http://www.sptech.sk/
|
| 12.1.12, 22:34 |
|
 |
|
MATTESS
Registrován: 1.1.08, 14:46 Příspěvky: 5654 Bydliště: Plzeň
|
 Re: Vačka Motor excel
Tu vačku má přece T#2. Naměřeno 89HP, 130Nm. A jede moc pěkně. Pokud uzpůsobíš motor (komprese, krmení...), rozdíl poznáš na 100%. Spotřebu má téměř jako serie - v porovnání s mojí 136kou při společné cestě
_________________ člen Coupé clubu TW fotky https://mattess00.rajce.idnes.cz/
|
| 12.1.12, 22:36 |
|
 |
|
Nepér
Registrován: 2.2.06, 23:27 Příspěvky: 7662 Bydliště: Praha východ
|
 Re: Vačka Motor excel
Já měl s tou mojí vačkou při cestě do Holandska stejnou spotřebu jako kolega s motorem 742.130 
_________________ "Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"
|
| 13.1.12, 10:53 |
|
 |
|
Billy Bob Bean
Registrován: 23.10.09, 17:11 Příspěvky: 233 Bydliště: Olomouc - Brno
|
 Re: Vačka Motor excel
Docela bych zkusil vačku od Chovance, 278°/270°. Jde vačka vyměnit bez vymontováni motoru ven? Jen ho spustit dolů?
_________________ Felicia 1.3 LXi, 50kW, rv. 95
Výroba hlikových celosvařených motokufrů BEGR
|
| 13.1.12, 17:23 |
|
 |
|
Lamač
Registrován: 8.6.10, 20:59 Příspěvky: 6427 Bydliště: Snina a okolie
|
 Re: Vačka Motor excel
Hej dá sa to.plechy spod motora preč,povoľ šrub remenice,olej a vodu von,vyber rozdeľovač,vaňu dole,saciu trubku oleja dole,odpojiť hadice vzadu na vodu,motor podložiť,medzi kľukovku a blok pichni šrubovák,vzperu motora dole,srub silonbloku vodnej pumpy dole,motor spustiť dole,remenicu stiahneš,daš dole kryt rozvodov,rozvody dole,sundáš palivovú pumpu a kryt zdvihátok,ventildekel dole,povoliť a posunúť vahadlá,vytiahnuť tyčky,zdvihátka vyberieš tak že doň vopcháš prst a vytiahneš hore,uvoľníš vačku,vytiahneš von,zasunieš druhú a opačný postup demontáže.Pri nasadzovaní rozvodov nebúchaj po vačke a ani po kľukovke,lebo bude pruser...Rozvody už daj radšej nové,zároveň môžeš aj olej.Ja som vačku vymenil sám,bez akéhokoľvek zdvíhania auta v kľude a pomaly za jeden deň
_________________ Favo 135L,1990 http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/ http://www.sptech.sk/
|
| 13.1.12, 20:42 |
|
 |
|
Billy Bob Bean
Registrován: 23.10.09, 17:11 Příspěvky: 233 Bydliště: Olomouc - Brno
|
 Re: Vačka Motor excel
Mr. Lamač: Dík za podrobný popis. Mě stačilo jestli stačí spustit nebo ne  S tím šroubovákem mezi klikovku a blok to nechápu. Mám v garáži motor, resp. už je blok s klikovkou, tj. nejsou rozvody, řemenice, ojnice s vložkama a ani setrvačník. Žádná axiální vůle se na klikovce nevyskytuje. Do strany s tím nepohnu ani o desetinu. Blok MPI po r. 98, Já bych vyčku měnil na mojim BMM bloku rv. 95, tak jestli to bylo původně jináč...
_________________ Felicia 1.3 LXi, 50kW, rv. 95
Výroba hlikových celosvařených motokufrů BEGR
|
| 14.1.12, 00:17 |
|
 |
|
Lamač
Registrován: 8.6.10, 20:59 Příspěvky: 6427 Bydliště: Snina a okolie
|
 Re: Vačka Motor excel
neviem,ale všade sa to odporúča,alebo vytlačiť spojku,tak radšej to robím...
_________________ Favo 135L,1990 http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/ http://www.sptech.sk/
|
| 14.1.12, 00:29 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|