Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.6.26, 17:11



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 Vačka Motor excel -zakúpené 

zobrať vačku motor excel?
Anketa končí za 26.2.12, 19:30
jednoznačne ano... 79%  79%  [ 11 ]
nie.. 0%  0%  [ 0 ]
asi radšej nie... 0%  0%  [ 0 ]
nevrážaj do šrotu a kúp nové auto... 21%  21%  [ 3 ]
Celkem hlasů : 14

 Vačka Motor excel -zakúpené 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: 8.6.10, 20:59
Příspěvky: 6427
Bydliště: Snina a okolie
Příspěvek Vačka Motor excel -zakúpené
Uvažujem nad kúpou vačky 265/258 od ME-so sady 60kw.Momentálne mám vo fave 254/254,ale táto možnosť ma dosť láka.Vyhovoríte mi to ,alebo jednoznačne odporučíte?

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
http://www.sptech.sk/


Naposledy upravil Lamač dne 21.4.12, 18:48, celkově upraveno 1



12.1.12, 19:30
Profil Zobrazit autorovy stránky
Příspěvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.06, 22:59
Příspěvky: 17411
Bydliště: Stračov (u HK)
Příspěvek Re: Vačka Motor excel
ja dal Krejbych 260/260 6,6 zdvih a nic moc velkyho se nestalo, docela me to vackovani sklamalo...radsi preplnovani

_________________
"clovek musi mit odvahu to zkurvit"


12.1.12, 19:40
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.06, 20:16
Příspěvky: 9236
Bydliště: Partizánske
Příspěvek Re: Vačka Motor excel
NJn, to som zvedavý, ako bude riešiť...ja som už túto ME vačicu kúpil a som zvedavý, čo to bude robiť...254/254 je rezká dosť, aj keď neviem porovnávať s originálom...

_________________
Kilecko Zmenilo majiteľa...
Embucha = moja 125ka znova žije
Hybridka = R.I.P. :-(
Megane 1,9D
AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97


12.1.12, 21:26
Profil

Registrován: 23.10.09, 17:11
Příspěvky: 233
Bydliště: Olomouc - Brno
Příspěvek Re: Vačka Motor excel
Já jsem uvažoval jednotka MPI + vačka Mr. Cimbu, píše o tom, že to má dat tuším cca 72kW, toš nevím. Vačku má dost drahou (6kKč) a bližší informace o ní nemám.

_________________
Felicia 1.3 LXi, 50kW, rv. 95

Výroba hlikových celosvařených motokufrů BEGR


12.1.12, 21:27
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 2.2.06, 23:27
Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek Re: Vačka Motor excel
deekay tuhle vačku má, se ho zeptej. Já mám tu ostřejší 278/265, tuším. Mile mne překvapilo, jak se to chová "odspodu". Ale zase já to mám na 1.4.

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


12.1.12, 21:33
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 8.6.10, 20:59
Příspěvky: 6427
Bydliště: Snina a okolie
Příspěvek Re: Vačka Motor excel
Chcem v podstate nejaký kompromis medzi výkonom a životnosťou motora,a tak uvažujem nad touto variantou..A niekedy samozrejme sem-tam nadtrhnúť prdel trošku novším autám...V rámci normy...

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
http://www.sptech.sk/


12.1.12, 21:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.06, 20:40
Příspěvky: 27259
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek Re: Vačka Motor excel
Billy Bob Bean píše:
Já jsem uvažoval jednotka MPI + vačka Mr. Cimbu, píše o tom, že to má dat tuším cca 72kW, toš nevím. Vačku má dost drahou (6kKč) a bližší informace o ní nemám.

tak tomu určitě nevěř :wink:

_________________
Nissan Navara D40
Passat 96kw
Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec :(


12.1.12, 21:49
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.06, 20:16
Příspěvky: 9236
Bydliště: Partizánske
Příspěvek Re: Vačka Motor excel
Aj tu sa rieši podobné:
http://skoda-virt.cz/cz/forum/motor-1/1 ... kou-vacku/

_________________
Kilecko Zmenilo majiteľa...
Embucha = moja 125ka znova žije
Hybridka = R.I.P. :-(
Megane 1,9D
AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97


12.1.12, 22:02
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 8.6.10, 20:59
Příspěvky: 6427
Bydliště: Snina a okolie
Příspěvek Re: Vačka Motor excel
A so spotrebou to bude pri normalnej nohe cca ako?

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
http://www.sptech.sk/


12.1.12, 22:34
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 1.1.08, 14:46
Příspěvky: 5654
Bydliště: Plzeň
Příspěvek Re: Vačka Motor excel
Tu vačku má přece T#2. Naměřeno 89HP, 130Nm. A jede moc pěkně. Pokud uzpůsobíš motor (komprese, krmení...), rozdíl poznáš na 100%. Spotřebu má téměř jako serie - v porovnání s mojí 136kou při společné cestě

_________________
člen Coupé clubu TW
fotky https://mattess00.rajce.idnes.cz/


12.1.12, 22:36
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 2.2.06, 23:27
Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek Re: Vačka Motor excel
Já měl s tou mojí vačkou při cestě do Holandska stejnou spotřebu jako kolega s motorem 742.130 ;)

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


13.1.12, 10:53
Profil ICQ

Registrován: 23.10.09, 17:11
Příspěvky: 233
Bydliště: Olomouc - Brno
Příspěvek Re: Vačka Motor excel
Docela bych zkusil vačku od Chovance, 278°/270°. Jde vačka vyměnit bez vymontováni motoru ven? Jen ho spustit dolů?

_________________
Felicia 1.3 LXi, 50kW, rv. 95

Výroba hlikových celosvařených motokufrů BEGR


13.1.12, 17:23
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 8.6.10, 20:59
Příspěvky: 6427
Bydliště: Snina a okolie
Příspěvek Re: Vačka Motor excel
Hej dá sa to.plechy spod motora preč,povoľ šrub remenice,olej a vodu von,vyber rozdeľovač,vaňu dole,saciu trubku oleja dole,odpojiť hadice vzadu na vodu,motor podložiť,medzi kľukovku a blok pichni šrubovák,vzperu motora dole,srub silonbloku vodnej pumpy dole,motor spustiť dole,remenicu stiahneš,daš dole kryt rozvodov,rozvody dole,sundáš palivovú pumpu a kryt zdvihátok,ventildekel dole,povoliť a posunúť vahadlá,vytiahnuť tyčky,zdvihátka vyberieš tak že doň vopcháš prst a vytiahneš hore,uvoľníš vačku,vytiahneš von,zasunieš druhú a opačný postup demontáže.Pri nasadzovaní rozvodov nebúchaj po vačke a ani po kľukovke,lebo bude pruser...Rozvody už daj radšej nové,zároveň môžeš aj olej.Ja som vačku vymenil sám,bez akéhokoľvek zdvíhania auta v kľude a pomaly za jeden deň

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
http://www.sptech.sk/


13.1.12, 20:42
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 23.10.09, 17:11
Příspěvky: 233
Bydliště: Olomouc - Brno
Příspěvek Re: Vačka Motor excel
Mr. Lamač: Dík za podrobný popis. Mě stačilo jestli stačí spustit nebo ne :-)
S tím šroubovákem mezi klikovku a blok to nechápu. Mám v garáži motor, resp. už je blok s klikovkou, tj. nejsou rozvody, řemenice, ojnice s vložkama a ani setrvačník. Žádná axiální vůle se na klikovce nevyskytuje. Do strany s tím nepohnu ani o desetinu. Blok MPI po r. 98, Já bych vyčku měnil na mojim BMM bloku rv. 95, tak jestli to bylo původně jináč...

_________________
Felicia 1.3 LXi, 50kW, rv. 95

Výroba hlikových celosvařených motokufrů BEGR


14.1.12, 00:17
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 8.6.10, 20:59
Příspěvky: 6427
Bydliště: Snina a okolie
Příspěvek Re: Vačka Motor excel
neviem,ale všade sa to odporúča,alebo vytlačiť spojku,tak radšej to robím...

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
http://www.sptech.sk/


14.1.12, 00:29
Profil Zobrazit autorovy stránky
Příspěvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.015s | 12 Queries | GZIP : Off ]