| Autor |
Zpráva |
|
Dave136
Registrován: 6.3.07, 13:42 Příspěvky: 21 Bydliště: Litoměřice
|
 Divný zvuk motoru po startu
Zdravím,
mám Favorita 136. Když stojí několik hodin a ja ho našlapnu tak se ozve podivné "chroupání"  . Jakmile zhasne kontrolka tlaku oleje tak to přestane. Nevím čím to může být  . Zvuk jde od místa kde jsou rozvody. Motor ma nejeto cca 130tisíc.
|
| 2.4.07, 08:47 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Dawid130
Registrován: 9.2.07, 15:16 Příspěvky: 9049
|
nemáš málo oleje???? špatně ti to maže než se olej dostane všude kam má....A co nastartováni na teplém motoru kdy olej ještě neskape¨???
|
| 2.4.07, 09:17 |
|
 |
|
Dave136
Registrován: 6.3.07, 13:42 Příspěvky: 21 Bydliště: Litoměřice
|
škoda 105 na 120 píše: nemáš málo oleje???? špatně ti to maže než se olej dostane všude kam má....A co nastartováni na teplém motoru kdy olej ještě neskape¨???
Olej tam je, na teplém motoru to nedělá. 
|
| 2.4.07, 13:48 |
|
 |
|
Dawid130
Registrován: 9.2.07, 15:16 Příspěvky: 9049
|
Tak je možnost že to chvílí trvá než se tam olej dostane co tam byl oil a co tam je teď???
|
| 2.4.07, 13:56 |
|
 |
|
slovacek.milos
Mistr mechanik
Registrován: 1.3.06, 13:42 Příspěvky: 16256 Bydliště: Strážnice
|
povol alternátor a shod řemen, zastudena nastartuj bez řemene, vyloučíš tak agregáty miloš
|
| 2.4.07, 15:37 |
|
 |
|
Dawid130
Registrován: 9.2.07, 15:16 Příspěvky: 9049
|
presně jak říká miloš...
|
| 2.4.07, 17:02 |
|
 |
|
Dave136
Registrován: 6.3.07, 13:42 Příspěvky: 21 Bydliště: Litoměřice
|
 Tak je to opravdu motor  . Doufam jen, že to nebudou ložiska na klice  . Ješte by to mohlo být olejové čerpadlo nebo zapalování.
|
| 3.4.07, 12:43 |
|
 |
|
Drak
Registrován: 29.8.06, 20:14 Příspěvky: 3060 Bydliště: Olomouc
|
Ložiska na klice poznáš, po ohřátí motoru by se ten zvuk vrátil a ještě zhoršil, možná by nebylo na škodu sundat vanu a změřit axiály na klice, jestli vůle není tam.
_________________ Už tu nejsem, s fórem mi vlezte na hrb. Co jsem měl rozřešeno dořeště prosím přes drak@drakk.eu
|
| 3.4.07, 18:03 |
|
 |
|
slovacek.milos
Mistr mechanik
Registrován: 1.3.06, 13:42 Příspěvky: 16256 Bydliště: Strážnice
|
vyměn olej a filtr, podivné chroupání je široký pojem a hledat ho v motru zvlášt když to nedělá pořád na to bych se vyprdnul namazal bych pro jistotu rozdělovač, pokud je to velká závada ona se sama projeví a najde si tě sama a motor koupíš od 1500 do 3500, mně tam akorát nesedí, jak říkáš až zhasne kontrolka mazání, já teda nastartuji kteréhokoliv fa nebo fel a zhasne to hned, za jakou dobu ti to zhasne, nemáš místo oleje rosol nebo ucpaný koš? miloš
|
| 3.4.07, 19:09 |
|
 |
|
Milan Koukal
Registrován: 8.12.06, 13:20 Příspěvky: 947
|
jo vyměň olej a dej tam třeba polosintetyku ať to po startu rychleji maže
|
| 3.4.07, 19:13 |
|
 |
|
Dave136
Registrován: 6.3.07, 13:42 Příspěvky: 21 Bydliště: Litoměřice
|
Polosyntetika tam je(cca. 2000km) a byla i před tím. Jinak máte pravdu podívám se na olejové čerpadlo a sací koš + rozdělovač a uvidím.
Díky za rady
|
| 4.4.07, 13:31 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|