Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19.9.24, 17:17



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
 Životnost rozvodového řetězu 
Autor Zpráva

Příspěvky: 89
Bydliště: Olomouc
Příspěvek Životnost rozvodového řetězu
Jak dlouho Vám vydrží nový řetěz než začně opět hučet? Mě se 20 000 km zdá málo.


10.2.06, 23:17
Profil
Pspvek Reklama

   
Příspěvek 
Já jsem rozvody vyměnil hned, jak jsem auto koupil (najeto necelých 120 tkm) a při 165.000 to bylo pořád OK. Byl sice už trošku slyšet, ale v pohodě.
Jinak znám kluka, co má Fávo se 150.000 najetýma km a když šel konečně vyměnit rozvoďák, měl na něm vůli skoro 2cm :roll:


11.2.06, 02:29
Uživatelský avatar

Příspěvky: 286
Bydliště: ČR
Příspěvek 
A to je hodně nebo málo? :o Spousta favoritů má nejeto mnohem více a u všech se určitě rozvodový řetěz neměnil...


11.2.06, 03:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
Moc ten motor honíš... Jinak by měl vydržet normálně minimálně 50 000 km, někomu vydrží i 100 000 km...

_________________
J.


11.2.06, 11:35
Profil
Příspěvek 
Jiří Čech píše:
Moc ten motor honíš... Jinak by měl vydržet normálně minimálně 50 000 km, někomu vydrží i 100 000 km...

origo mi vydrzel 175tis.


12.2.06, 10:57

Příspěvky: 89
Bydliště: Olomouc
Příspěvek Péče o motor
Motor vůbec nehoním. Naopak, těžko najdeš někoho kdo by více šetřil motor. Mám na mysli styl jízdy i ošetřování (výměna oleje, seřízení předstihu). Fakt je ten že měsíčně najedu kolem 3000 km.


12.2.06, 14:24
Profil
Příspěvek 
nahradni dil vydrzi prd. je klidne mozne ze jen tech 20000... dnes se prodavaji same smejdy. honeni motoru s tim nema nic spolecneho


17.2.06, 10:34
Uživatelský avatar

Příspěvky: 466
Bydliště: Vrchlabí
Příspěvek 
To Vici - a na tohle si prisel jak?? Samozrejme ze na stav rozvodaku ma vysokej vliv to, jak to honis a jak s tim autem jesdis. Nekdo ma origo rozvodak vytahanej jak prase po 50 tisicich a nekdo ma ten samej daleko lepsi i po 100 tisicich. Na nasi felde 136 MPi sem menil rozvodak kdyz se ji koupili - mela nalitano 85 tisic a vic vytahanej rozvodak jsem vzivote nevidel - na formanoj 135 sem menil jeste originalni ozvodak a byl ve skoro stejnym stavu - jenomze po 180 tisicich. Kdyz nekdy slysim fe nebo fa, jak tam ten rozvodak mlati uplne o vsechno, tak je to vazne hruza :-)


17.2.06, 11:49
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Příspěvek Re: Životnost rozvodového řetězu
Herbie píše:
Jak dlouho Vám vydrží nový řetěz než začně opět hučet? Mě se 20 000 km zdá málo.
Mel jsem skudku na ktere jsem udelal komplet tuning motoru/byla z roku79+origo rozvodak/pri vymene vacky jsem ho chtel vymenit za novy,ale zjistil jsem ze je temer bez vule tehda bylo na tach82000km.Ta skudka jezdi do ted s tim origo rozvodakem a motor jen tise prede a to jsem ho nesetril.Dnes je spousta smejdovych nahradnich dilu/myslim rozvodaky/nikdo vam nerekne vyrobce a ani zivotnost,ale napadla me jedna vec ato:v cesku je nekolik vyrobcu retezu a ve skudce je standard.takza si myslim ze neni problem koupit od tohoto vyrobce v metrazi rozvodak za ar supu.Bral jsem tam retezy jako nahradni dily do stroju v praci.Takže zkuste treba tu: http://www.moravia-retezy.cz/retezy.asp?l=&kat=3
muzete to spojit spojkou a nebo nanytovat.Nejdriv bych to prokonzultoval s vyrobcem retezu telefonicky.Cus
jo doufam ze me neukamenujete mim napadem a nazorem z vlastni zkusenosti :-)))
jo esce neco sem si vzpomel.Tehdy kamos delal komplet novy motor na skudku vacka280° vsechny dily nove solidne a slusne zajete a dal tam novy rozvodak.najel na nem cca 20 000 a rachta jako prase.


18.2.06, 07:25
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4747
Bydliště: Černíky
Příspěvek 
HM, hm,...
Viz fórum "Aušusy na trhu"... :(


19.2.06, 21:04
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 10 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz