Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 06:56



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 Rádio sežralo baterku... 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek 
samozrejme pokiaľ je vozidlo v pohybe motor musí bežať... či už na voľnobeh, alebo 6000ot... :shock:

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


12.7.07, 19:32
Profil
Pspvek Reklama

   
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
Bukaj píše:
Jinak když jedu z kopce, tak klíček vypínám a jedu "zadarmo a bez smradu" :) Volant se mi nezamkne, to bych musel klíček vytáhnout... :roll:



No teda, takovy chytry a sikovny chlapec a dela takovou ptakovinu :shock: To mi pripomina jak deda rikal ze kdyz chtel jet s LIAZkou rychlejc z kopce tak vyhodil rychlost, dyk je to jak ruska ruleta Obrázek

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


12.7.07, 21:52
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek 
Matthes píše:
No teda, takovy chytry a sikovny chlapec a dela takovou ptakovinu :shock: To mi pripomina jak deda rikal ze kdyz chtel jet s LIAZkou rychlejc z kopce tak vyhodil rychlost, dyk je to jak ruska ruleta Obrázek


s náklaďákom??? to je hazardér :shock: aj vyhláška hovorí ako sa má ísť dole kopcom s vozidlom nad 3500kg :!: :!: :!: a nie je to pre srandu...

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


13.7.07, 06:58
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4747
Bydliště: Černíky
Příspěvek 
Zvyk je železná košile :D

Samosebou, že s Octávkou, ani s feldou bych tak nejezdil, ale u 742 není moc velký rozdíl s posilovačem, nebo bez a když s tim člověk počítá a je na to zvyklý, že po třetím sešlápnutí pedálu mu dojde podtlak :) , tak je to ok. Rozhodně lepší, než když to chcípne samo a pak nepočítáš s tím, že to nebrzdí... :roll:

Jinak možná jsem nalezl příčinu toho vybíjení baterky.
Asi v tom rádio bylo nevinně - zjistil jsem, že jsem měl celou dobu zapojenou v zásuvce mojí samodomo nabíječku na Nokii a konektor volně plandal kdesi pod palubkou, takže se tam mohl zkratovat...
...divný je, že to ta nabíječka přežila :shock:
...přecejen přes 7808ku na chladiči vybít celou baterku je síla :lol:
Myslim, že ta 7808ka se cítila jako zapnutá rychlovarná konvice bez vody...
:lol: ...teď jsem si vzpomněl na Šemikovu příhodu s novou rychlovarkou a zdrojem... :lol:

No, zatím startuji v pohodě, na táboře se ukáže ;)

_________________
Å 130 L 86 - cestovní limuzína
Levandulka 1000 MBG De Luxe 67 - v renovaci
Felda Combi GLXi - 1,3 MPi 97 - k užitku tátovi
130LPG 130L 86 - denní vůz
1000MB MB 69, 1.8.68
Ať mi nikdo neříká, že něco nejde... ;)
Škoda 742 Forever Team


16.7.07, 10:41
Profil ICQ

Příspěvky: 40
Bydliště: Brno
Příspěvek 
Na obalu konektoru je ale zem ne?

_________________
Škoda Felicie 1.3L GLX 50kW 94'


30.10.07, 13:58
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4747
Bydliště: Černíky
Příspěvek 
Rovano píše:
Na obalu konektoru je ale zem ne?


To ano, ale ten můj konektor nebyl tak moc origo nokiácký :D
...takže na špičce toho konektoru, kde je dírka, byl takový kovový lem, který se asi občes ukostřil, no... :oops:

_________________
Å 130 L 86 - cestovní limuzína
Levandulka 1000 MBG De Luxe 67 - v renovaci
Felda Combi GLXi - 1,3 MPi 97 - k užitku tátovi
130LPG 130L 86 - denní vůz
1000MB MB 69, 1.8.68
Ať mi nikdo neříká, že něco nejde... ;)
Škoda 742 Forever Team


7.12.07, 11:57
Profil ICQ

Příspěvky: 74
Bydliště: Jindřichův Hradec
Příspěvek 
No já mám rádio od Sencoru, zapojení + na napájení a + na pamět radia. A baterku vybijí mrcha taky dost a tohle jsem u Sencoru slyšel od víc lidi. U toho tvýho nevim jak to je. Když delší dobu nejezdim, tak ho radši odpojim od napájení. Jen zase pak musim všechno na radiu znova ladit :(

_________________
Škoda 105L-daily car
Škoda 120LS 1400-hobby car
http://skoda-virt.cz/cz/auta/emka/2425-kury-skoda-120ls


9.12.07, 16:05
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3694
Bydliště: Vysočina
Příspěvek 
Tak nech zapojené napájení paměti a vypínej jen napájení rádia. Já to taky tak mám a po měsíci jsem to v mrazu v pohodě natočil. Paměť mi žere asi 6mA + 2mA LED na vypínači rádia.

_________________
ŠKODA 125L LPG, r.v. 1988 béžová
ŠKODA 125L LPG, r.v. 198? červená


9.12.07, 20:12
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10
Bydliště: Březůvky okr. Zlín
Příspěvek 
Tento problém jsem řešil taky, vzápětí potom, co jsem místo Blaupunkta do mojí Felicie (baterie 44Ah) nainstaloval nové rádio Sencor. Za čtyři dny baterka caputo. Měřené odběry: vypnuté autorádio 80mA, zapnuté tiché 150mA. Z důvodu že také chci rádio poslouchat když stojím, jsem vyřešil rozpojením na ISO konektoru a dalším vypínačem na červeném (silovém) kabelu.
Odběr se změnil na 15/80mA. Že se baterka vybíjela při těchto odběrech si nedovedu vysvětlit, ale faktem zůstává, že nepravidelně mžikově ručička měřáku zajela za roh, proč, nevím. Jo jsou věci mezi nebem a zemí ... :D


13.1.08, 10:02
Profil

Příspěvky: 18
Bydliště: Unknown
Příspěvek 
Zdravicko! Jak tak ctu tak vice lidi ma stejny problem. Mam radio Sencor 5255 a kurevsky to vybiji baterku. Mam zapojeny zluty+cerveny kabel najednou. Kdyz tyden auto stoji tak ho uz nenatocim. Mam rapida. Nekde sem cetl ze je to tim, ze mam zapojeny kabely na prvni pojistce.Moc temto vecem nerozumim. Nechci vypojovat kabely kdyz chvili nejezdim. Co tedy delat?


30.1.08, 19:52
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3694
Bydliště: Vysočina
Příspěvek 
Já jsem to vyřešil tak, že jsem nechal žlutý kabel na pojistce a červený jsem dal přes externí vypínač a rádio zapínám tímto. Použil jsem vypínač s LED, takže i v noci krásně vidím kam šáhnout.

_________________
ŠKODA 125L LPG, r.v. 1988 béžová
ŠKODA 125L LPG, r.v. 198? červená


30.1.08, 19:56
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 18
Bydliště: Unknown
Příspěvek 
Procházím všelijaká fora a nemuzu nic najit. Tvuj dotaz se mi zda fajn, ale nechci se v tom tak rejpat. Tohle je 4 radio co mam v aute. Ty predesla radia nic nedelala a vse slo bez problemu.


30.1.08, 20:09
Profil ICQ

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Tedy jestli je přidání jednoho vypínače s LED velké rejpání v autě tak vážně nevím co by sis jako představoval :lol:

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


30.1.08, 20:12
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17411
Bydliště: Stračov (u HK)
Příspěvek 
chlapi, u feldy je taky červenej napájení a žlutej paměť ??? (taky sem dostal k vánocům nový rádio-Vitek (netlemte se, taky tu značku neznám, ani na netu nikde není, ale radio hraje OK, bráchovi diskman už 6 let OK a matce mixér taky OK) no a taky mi vybilo baterku, koupili sme novou, ale ta po tejdnu taky hůř startuje...takže když ten červenej rozseknu a dám tam vypínač, mělo by to bejt OK....elektrika je pro mě španělská vesnice...pls poraďte...díkes :D

_________________
"clovek musi mit odvahu to zkurvit"


12.2.08, 17:22
Profil ICQ
Hluchoň

Příspěvky: 11873
Příspěvek 
tak ho nedávej na stálej proud, ale dej to nápajení od klíčku a máš klid


12.2.08, 18:20
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz