Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 06:51



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 Rádio sežralo baterku... 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17411
Bydliště: Stračov (u HK)
Příspěvek 
Martin píše:
Vyhovuje, kdybych musel zapínat i vypínač na rádiu, tak by mě to asi štvalo, ale takto jestli šáhnu na vypínač na rádio nebo na ten dodělávaný je mi jedno a slouží to dobře.

taky by mi vyhovoval, ale neim jak ho zapojit :D..jinak vypínač už mám, má tři konektorky, ale prostě neim jak to zapojit, aby když vypnu klíček, zhaslo rádio, pak přepnu vypínač a rádio bude hrát......no a když vypnu vypínač tak mi to nebude žrát baterku...

jak jsi psal výše....doprostřed červenej, na jednu stranu přívod od spínačky a na druhou stranu ..

_________________
"clovek musi mit odvahu to zkurvit"


16.2.08, 10:33
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17411
Bydliště: Stračov (u HK)
Příspěvek 
Martin píše:
Vyhovuje, kdybych musel zapínat i vypínač na rádiu, tak by mě to asi štvalo, ale takto jestli šáhnu na vypínač na rádio nebo na ten dodělávaný je mi jedno a slouží to dobře.

taky by mi vyhovoval, ale neim jak ho zapojit :D..jinak vypínač už mám, má tři konektorky, ale prostě neim jak to zapojit, aby když vypnu klíček, zhaslo rádio, pak přepnu vypínač a rádio bude hrát......no a když vypnu vypínač tak mi to nebude žrát baterku...

jak jsi psal výše....doprostřed červenej, na jednu stranu přívod od spínačky a na druhou stranu trvalý napájení (no ale já myslel, že červenej od rádia je trvalý napájení :roll: :roll: :roll: , elektřina to je sviňa)

_________________
"clovek musi mit odvahu to zkurvit"


16.2.08, 10:33
Profil ICQ

Příspěvky: 3257
Bydliště: Brandýs nad Labem
Příspěvek 
Pokud ve vozech máte novodobá rádia.....a nejezdíte s nima každý den...problém jde řešit tvrdým vypínačem jak se tu píše....Ale jste bez paměti,což nevadí...stačí dát autovyhledávaní,že...Po týdnu nejízdy už to při startování znatelněji převaluje,kór v tomto chladném počasí...v létě to řešit nebudete,tedy pokud nebudete stát dva-tři týdny a déle..Ale?!! 40mA je hodně moc to je požírač jako sviň :lol: ...Někde je chyba...ale stará rádia s tou černou kostkou pro paměť berou docela hodně...Ale pokud ob den,nebo každý den jezdíte asi to nemá cenu řešit...problém neucítíte.... Z kopce bych raději zapalování nevypínal....to je snad nemoc,né zvyk... :D :lol: Ano vypnu,ale třeba když je zácpa na silnici a z kopce se to nehejbe...pak ho klidně vypnu a použiji gravitaci...Jinak za hodinu těch 7 deci.....nestojí za to...


16.2.08, 12:00
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3694
Bydliště: Vysočina
Příspěvek 
patrik-hp píše:
Pokud ve vozech máte novodobá rádia.....a nejezdíte s nima každý den...problém jde řešit tvrdým vypínačem jak se tu píše....Ale jste bez paměti,což nevadí...


Je to trochu jinak, my necháme paměť zapojenou, ale vypínáme červený drát, který se normálně dává na zapalování, takže stanice v paměti zůstanou a pokud chci poslouchat rádio, nemusím zapínat zapalování.

Ondras83 píše:
taky by mi vyhovoval, ale neim jak ho zapojit :D..jinak vypínač už mám, má tři konektorky, ale prostě neim jak to zapojit, aby když vypnu klíček, zhaslo rádio, pak přepnu vypínač a rádio bude hrát......no a když vypnu vypínač tak mi to nebude žrát baterku...

jak jsi psal výše....doprostřed červenej, na jednu stranu přívod od spínačky a na druhou stranu trvalý napájení (no ale já myslel, že červenej od rádia je trvalý napájení :roll: :roll: :roll: , elektřina to je sviňa)


Žlutý je na paměť (je trvale připojen na +) a červený se dává k zapalování, když to zapojíš jak jsem psal, tak by to mělo jít.

_________________
ŠKODA 125L LPG, r.v. 1988 béžová
ŠKODA 125L LPG, r.v. 198? červená


16.2.08, 16:08
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17411
Bydliště: Stračov (u HK)
Příspěvek 
Martin píše:
patrik-hp píše:
Pokud ve vozech máte novodobá rádia.....a nejezdíte s nima každý den...problém jde řešit tvrdým vypínačem jak se tu píše....Ale jste bez paměti,což nevadí...


Je to trochu jinak, my necháme paměť zapojenou, ale vypínáme červený drát, který se normálně dává na zapalování, takže stanice v paměti zůstanou a pokud chci poslouchat rádio, nemusím zapínat zapalování.

Ondras83 píše:
taky by mi vyhovoval, ale neim jak ho zapojit :D..jinak vypínač už mám, má tři konektorky, ale prostě neim jak to zapojit, aby když vypnu klíček, zhaslo rádio, pak přepnu vypínač a rádio bude hrát......no a když vypnu vypínač tak mi to nebude žrát baterku...

jak jsi psal výše....doprostřed červenej, na jednu stranu přívod od spínačky a na druhou stranu trvalý napájení (no ale já myslel, že červenej od rádia je trvalý napájení :roll: :roll: :roll: , elektřina to je sviňa)


Žlutý je na paměť (je trvale připojen na +) a červený se dává k zapalování, když to zapojíš jak jsem psal, tak by to mělo jít.

počkej, takže když najdu červenej do spínačky a připojim na něj červenej k rádiu, tak vypnu klíček a rádio zhasne ?? (takhle to je ale u fotřika ve fávu, myslim, a tam to hraje taky porád...) jestli jo, tak to předělám a jestli ne, udělám to podle tvýho návodu...jak to pak bude fungovat ??..jen přepnu a bude na tvrdo odpojený (paměť bude stále spojená) nebo zapnu a začne to hrát ??....

_________________
"clovek musi mit odvahu to zkurvit"


16.2.08, 19:03
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3694
Bydliště: Vysočina
Příspěvek 
Teď ti teda nerozumím.

Nyní to tedy máš zapojeno tak, že ti rádio hraje pořád? A chceš to udělat tak, aby rádio hrálo jen při zapnutém zapalování a když přepneš přepínač tak pořád? Nebo chceš aby hrálo pořád a když vypneš vypínač tak vůbec?

_________________
ŠKODA 125L LPG, r.v. 1988 béžová
ŠKODA 125L LPG, r.v. 198? červená


16.2.08, 21:15
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17411
Bydliště: Stračov (u HK)
Příspěvek 
Martin píše:
Teď ti teda nerozumím.

Nyní to tedy máš zapojeno tak, že ti rádio hraje pořád? A chceš to udělat tak, aby rádio hrálo jen při zapnutém zapalování a když přepneš přepínač tak pořád? Nebo chceš aby hrálo pořád a když vypneš vypínač tak vůbec?

no...asi bych byl rád s tim klíčkem, ale když to bude moc složitý, spokojim se s vypínačem na tvrdo

_________________
"clovek musi mit odvahu to zkurvit"


18.2.08, 21:49
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3694
Bydliště: Vysočina
Příspěvek 
No tak přerušíš stávající červený drát (který ti jde jestli jsem dobře pochopil na stálé +), doprostřed vypínače zapojíš konec co vede k rádiu, na kraj vypínače druhý konec a ještě najdeš v autě místo, kde se objeví napětí po zapnutí zapalování a připojíš ho na poslední kontakt vypínače. Potom si tím vypínačem budeš moci vybrat způsob napájení rádia.

_________________
ŠKODA 125L LPG, r.v. 1988 béžová
ŠKODA 125L LPG, r.v. 198? červená


19.2.08, 10:07
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek 
Martin píše:
No tak přerušíš stávající červený drát (který ti jde jestli jsem dobře pochopil na stálé +), doprostřed vypínače zapojíš konec co vede k rádiu, na kraj vypínače druhý konec a ještě najdeš v autě místo, kde se objeví napětí po zapnutí zapalování a připojíš ho na poslední kontakt vypínače. Potom si tím vypínačem budeš moci vybrat způsob napájení rádia.


aj tak sa dá, ale pri prepínaní v zapnutom stave tak príde ku prerušeniu napájania a rádio sa vypne a znova zapne.pri takomto zapojení to priamo na vstupe do rádia posilniť nejakým silným kondíkom a oddeliť diódou...

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


19.2.08, 19:16
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3694
Bydliště: Vysočina
Příspěvek 
Vidíš, to mě ani nenapadlo, že by to mohl přepínat při zapnutým rádiu. Ale to by ten kondík musel být opravdu velký, svýho času prodávali ve výprodeji 100mF/16V (=100000uF) za 40Kč.

Teď jsem si ale vzpoměl, že já když vypnu rádio tím vypínačem, tak mi ještě asi 2-3 sekundy hraje, takže pokud by to jeho fungovalo podobně, nebylo by co řešit.

_________________
ŠKODA 125L LPG, r.v. 1988 béžová
ŠKODA 125L LPG, r.v. 198? červená


Naposledy upravil Martin dne 20.2.08, 08:34, celkově upraveno 1



20.2.08, 08:26
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek 
Martin píše:
Vidíš, to mě ani nenapadlo, že by to mohl přepínat při zapnutým rádiu. Ale to by ten kondík musel být opravdu velký, svýho času prodávali ve výprodeji 100mF/16V za 40Kč.


ja v robote nám odložené dva, jeden 11000mikro a jeden 22000mikro oba sú myslím na 20V....

čo rádio to originál, takže nevieš ako sa bude správať...

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


20.2.08, 08:30
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17411
Bydliště: Stračov (u HK)
Příspěvek 
hoši, hoši :D...děláte mi v tom bordel...kondiky, diody atd....seru na to, najdu napájení na rádio (červený+), ten přerušim, prdnu na něj ten vypínač a nazdar....to by šlo ne ??....prostitutka, proč rádio nemá písty ? :D:D:D

_________________
"clovek musi mit odvahu to zkurvit"


20.2.08, 21:16
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek 
Ondras83 píše:
hoši, hoši :D...děláte mi v tom bordel...kondiky, diody atd....seru na to, najdu napájení na rádio (červený+), ten přerušim, prdnu na něj ten vypínač a nazdar....to by šlo ne ??....*cenzurováno*, proč rádio nemá písty ? :D:D:D


:lol: :lol: :lol:

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


20.2.08, 21:19
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17411
Bydliště: Stračov (u HK)
Příspěvek 
michalkatka píše:
Ondras83 píše:
hoši, hoši :D...děláte mi v tom bordel...kondiky, diody atd....seru na to, najdu napájení na rádio (červený+), ten přerušim, prdnu na něj ten vypínač a nazdar....to by šlo ne ??....*cenzurováno*, proč rádio nemá písty ? :D:D:D


:lol: :lol: :lol:

netlem se a poraď :D:D:D:D

pude to takhle lehce ??? (kondik znám jen z fichtla, diodu mi zadělával kámoš vysokoškolák na simáka, páč mi odešla v dobíjecím modulu a ta se sehnat nedá, a čuměl sem na to jak puk, když tam dával nějakej váleček na kabel D:.... :roll: :D:D:D )

_________________
"clovek musi mit odvahu to zkurvit"


20.2.08, 21:25
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek 
nejaký väčší kondík aspoň 10000mikro a 20V ten zapojíš priamo na napájanie rádia, nie pamäťový, diódu dáš v priepustnom smere akoby poistku na to napájanie, ale až za prepínač aby ti zbytočne nefiltroval celú palubnú sieť. tá dióda by tam ani v podstate nemusela byť, ide o to že v momente keď príde k prepnutiu napájania, aby na malý moment kondík zásobil rádio napätím...

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


20.2.08, 21:31
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz