Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 23.9.24, 13:24



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 Sharpers - Faťan 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 597
Bydliště: uprostřed myšlené spojnice bodů Břeclav a Hodoš :-)
Příspěvek 
sharpers píše:
Obrázek

Obrázek


na první fotce se zaměřte na startér 8) na špinavej motor se prosím nedívejte :oops:

druhá fotka...já vím že nic moc ale tak po rovince s favoritem 40kw a ještě na LPG co byste chtěli :roll:


Nemáš nějak nízkou teplotu? Pokud ta ručička víc nevyleze, tak máš špatný termostat. Ručička by měla byt pár mm pod červeným polem.

_________________
Favorit 136L r.v. 1990, červená apollo 8302


29.5.08, 11:18
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2136
Bydliště: Havířov
Příspěvek 
no k té ručičce....od doby co se mi pos*al imobilizer a jeden šikovný eletrikář mi ho odstranil tak ukazuje špatně teplota a palivoměr....ovšem nevím proč...

_________________
minulost : Elvírka - felicia glxi 95, 1.3bmm, červená tmavá+14" atlanty
nyní: peugeot 406 sedan, 1.8 16V Mistral, modrá metla


29.5.08, 11:30
Profil

Příspěvky: 1036
Bydliště: Šumperk
Příspěvek 
krysolet007 píše:
Nemáš nějak nízkou teplotu? Pokud ta ručička víc nevyleze, tak máš špatný termostat. Ručička by měla byt pár mm pod červeným polem.


To jsi slyšel kde? Střední pole Teploměru je 75-105°C ...správně má být ručička kolem poloviny středního pole.

_________________
Favorit 135 LX r.v.93


29.5.08, 12:11
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 597
Bydliště: uprostřed myšlené spojnice bodů Břeclav a Hodoš :-)
Příspěvek 
No nevim, co sem viděl teploměry v ostatních favoritech (aj ve feldě), tak ta ručička je poměrně blízko červeného pole. Já sem měl špatný termostat, a měl sem ručičku právě nějak uprostřed té stupnice. Vůbec to netopilo, tak sem dal nový termostat a vypadá že je to ok. A když se podiváš na fotku od Michala tak ji má taky pod červeným...

_________________
Favorit 136L r.v. 1990, červená apollo 8302


29.5.08, 12:21
Profil

Příspěvky: 1036
Bydliště: Šumperk
Příspěvek 
krysolet007 píše:
No nevim, co sem viděl teploměry v ostatních favoritech (aj ve feldě), tak ta ručička je poměrně blízko červeného pole. Já sem měl špatný termostat, a měl se ručičku právě nějak uprostřed té stupnice. Vůbec to netopilo, tak sem dal nový termostat a vypadá a je to ok. A když se podiváš na fotku od Michala tak ji má taky pod červeným...


Je to taky o tom v jakým stavu teploměr i čidlo je. Správně to má být v polovině :wink:

EDIT: Teď se bavím o normální provozní teplotě kdy se s autem jezdí rozumně. Je jasný že když se honí zvlášť v létě tak teplota roste. Já to mám tak že teplotu mám v polovině... ve 2/3 středního bílého pole se mi spustí větrák což odpovídá těm 95°C.

_________________
Favorit 135 LX r.v.93


Naposledy upravil Neex dne 29.5.08, 12:30, celkově upraveno 1



29.5.08, 12:23
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 597
Bydliště: uprostřed myšlené spojnice bodů Břeclav a Hodoš :-)
Příspěvek 
Neex píše:
krysolet007 píše:
No nevim, co sem viděl teploměry v ostatních favoritech (aj ve feldě), tak ta ručička je poměrně blízko červeného pole. Já sem měl špatný termostat, a měl se ručičku právě nějak uprostřed té stupnice. Vůbec to netopilo, tak sem dal nový termostat a vypadá a je to ok. A když se podiváš na fotku od Michala tak ji má taky pod červeným...


Je to taky o tom v jakým stavu teploměr i čidlo je. Správně to má být v polovině :wink:


Mám doma ještě jeden teploměr, ty mě snad donutíš ho vyzkoušet :lol:

_________________
Favorit 136L r.v. 1990, červená apollo 8302


29.5.08, 12:29
Profil

Příspěvky: 1036
Bydliště: Šumperk
Příspěvek 
krysolet007 píše:
Mám doma ještě jeden teploměr, ty mě snad donutíš ho vyzkoušet :lol:


Ale ne na to kašli... jestli to už máš vyzkoušený že teplota je dobrá tak to nemá cenu. Abych nezapomněl je to i v návodu k obsluze str. 34 "Při normálním provozu by se ručička teploměru měla pohybovat ve středu rozsahu stupnice."

_________________
Favorit 135 LX r.v.93


29.5.08, 12:42
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11873
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
Mě teploměr ukazuje za normálních teplot a normálního ježdění přesně polovinu, když je pařák, tak asi 1mm nad a když zima, tak 1mm pod. Když ho honím, tak si vyleze i cca 2mm pod červené, ale v tom místě sepne větrák, takže mě teplota až tak netíží. A mimoto mám i ruční spínač na větrák.

A tím imobilizérem nechápu jak to mohl ovlivnit....imo odpojuje spínací skříňku, ale aby se k němu dostal, tak musel demontovat přístrojovku a jestli pak nezapojil něco blbě...bych ji rozebral, ozkoušel zvlášť teplotu a palivoměr a pak to řešil.

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


29.5.08, 12:50
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek 
Většinou to bejvá mezi polovinou a hranicí červeného pole, když to za celou jízdu nevyleze nad půlku, je to podezřelý.

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


29.5.08, 13:08
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2136
Bydliště: Havířov
Příspěvek 
gokralik píše:
Mě teploměr ukazuje za normálních teplot a normálního ježdění přesně polovinu, když je pařák, tak asi 1mm nad a když zima, tak 1mm pod. Když ho honím, tak si vyleze i cca 2mm pod červené, ale v tom místě sepne větrák, takže mě teplota až tak netíží. A mimoto mám i ruční spínač na větrák.

A tím imobilizérem nechápu jak to mohl ovlivnit....imo odpojuje spínací skříňku, ale aby se k němu dostal, tak musel demontovat přístrojovku a jestli pak nezapojil něco blbě...bych ji rozebral, ozkoušel zvlášť teplotu a palivoměr a pak to řešil.


j právě si taky myslím že když to měl sundané tak tam něco asi udělal blbě...no musím se ho zeptat co přesně kde udělal a´t vím,bo bych rád ten immo zapojil z5....byl tam problem jenom v tom že dálkač nefungoval dobře tak ho fotr nechal odpojit....a pritom to bylo jenom tim ze na infra diode v tom vysilaci byl studeny spoj...a precejenom myslim ze immo se nekdy aj hodi

_________________
minulost : Elvírka - felicia glxi 95, 1.3bmm, červená tmavá+14" atlanty
nyní: peugeot 406 sedan, 1.8 16V Mistral, modrá metla


29.5.08, 15:18
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11873
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
sharpers píše:

j právě si taky myslím že když to měl sundané tak tam něco asi udělal blbě...no musím se ho zeptat co přesně kde udělal a´t vím,bo bych rád ten immo zapojil z5....byl tam problem jenom v tom že dálkač nefungoval dobře tak ho fotr nechal odpojit....a pritom to bylo jenom tim ze na infra diode v tom vysilaci byl studeny spoj...a precejenom myslim ze immo se nekdy aj hodi


Jak kdy...pokud máš garáž tak se nevyplatí...mě to akorát obtěžovalo při každém startování. Ale podle gusta.

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


29.5.08, 15:45
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2136
Bydliště: Havířov
Příspěvek 
garáž mám ale u babiny a to mám leda tak na opravy,nebo když to mám pár dní rozebrané...jinač auto stojí na parkovišti.

_________________
minulost : Elvírka - felicia glxi 95, 1.3bmm, červená tmavá+14" atlanty
nyní: peugeot 406 sedan, 1.8 16V Mistral, modrá metla


29.5.08, 15:52
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11873
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
sharpers píše:
garáž mám ale u babiny a to mám leda tak na opravy,nebo když to mám pár dní rozebrané...jinač auto stojí na parkovišti.


Aha tak to zase jo. Stejně myslím že dneska už se Favority nekradou, už nemají žádnou hodnotu. (pro ostatní, pro nás samozřejmě ohromnou :D )

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


29.5.08, 16:00
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 597
Bydliště: uprostřed myšlené spojnice bodů Břeclav a Hodoš :-)
Příspěvek 
gokralik píše:
sharpers píše:
garáž mám ale u babiny a to mám leda tak na opravy,nebo když to mám pár dní rozebrané...jinač auto stojí na parkovišti.


Aha tak to zase jo. Stejně myslím že dneska už se Favority nekradou, už nemají žádnou hodnotu. (pro ostatní, pro nás samozřejmě ohromnou :D )


Oni se favority hlavně vykrádají, kamošovi už dvakrát nějaký xindl ukradl rádio když auto nechal na parkovišti a šel na diskotéku. Poprvé normálně na kruťáka rozflákané sklo u řidiče, podruhé už to byl asi nějaký slušnější (a šikovnější) zločinec a hezky si otevřel drátkem :lol:

_________________
Favorit 136L r.v. 1990, červená apollo 8302


29.5.08, 16:10
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2136
Bydliště: Havířov
Příspěvek 
gokralik píše:
sharpers píše:
garáž mám ale u babiny a to mám leda tak na opravy,nebo když to mám pár dní rozebrané...jinač auto stojí na parkovišti.


Aha tak to zase jo. Stejně myslím že dneska už se Favority nekradou, už nemají žádnou hodnotu. (pro ostatní, pro nás samozřejmě ohromnou :D )



tak radio tam mam přišrubovane natvrdo tak toho se moc nebojim....s tim by si musel par minut hrat a prootže je naše parkoviště kamerovane tak to nehrozi...to by musel rychle ale jak rikam to v mojem aute nehrozi :)

_________________
minulost : Elvírka - felicia glxi 95, 1.3bmm, červená tmavá+14" atlanty
nyní: peugeot 406 sedan, 1.8 16V Mistral, modrá metla


29.5.08, 17:55
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz