Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 00:53



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
 Škoda 105 L - Problémy se spotřebou,zápach benzínu 
Autor Zpráva

Příspěvky: 5
Příspěvek Škoda 105 L - Problémy se spotřebou,zápach benzínu
Mám problém se svojí 105kou. Má spotřebu jak tank :evil: Na 100km mi to sežralo skoro půlku nádrže. Nevím čím to může být způsobeno. Po jízdě je taky v prostoru motoru cítit docela silně zápach benzínu, ale nikde sem nespozoroval jeho únik. Prosím zkušené o radu, nerad bych živil tuhle hladovou příšeru i nadále. :wink: Díky za rady.


17.9.06, 22:26
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1954
Bydliště: Bratislava
Příspěvek 
Rozhodne začať s kontrolov vecí, čo sa menia pravidelne (sviečky, vzduchový filter, olej, atď). To, kde môžeš mať možný únik benzínu ti neviem povedať. Skús komplet umyť motor a jeho okolie. Potom sa možno objavia stekance. prípadne skús mrknúť, či nespraví mláčku, keď dlhšie stojí na jednom mieste.

_________________
R.I.P. Škoda 120L, r.v. 1979; eMko so srdcom užovky (motor a napravy) R.I.P.
BMW e39 530i r.v. 2000
Just because I'm paranoid doesn't mean they aren't out to get me!
viewtopic.php?t=18421


18.9.06, 06:14
Profil

Příspěvky: 130
Bydliště: Šumperk
Příspěvek 
Jestli cítíš benzín tak něco netěsní. Nejprve skontroluj hadice z nádrže, tu co vede do nádrže velká gumpová (muže být zteřelá) pak hadičku co jde do čerpadla a do karbecu. Nastartuj a po chvilce projeď po hadicích rukou jestli neucítíš benzín na ruce. Pokud máš tak velkou spotřebu tak to nevypadá na problém motoru ale na přívod paliva maximálně na nastavení karbu. Taky mi prosakovala hadice a jednou praskla spona ( to je svinstvo drží pevně na hadici ale teče to). Za pár korun vyměň ben. hadici a spony.


18.9.06, 06:35
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4747
Bydliště: Černíky
Příspěvek 
:shock: Takováhle spotřeba :arrow:
To ti to někam teče, kam nemá. To ani blbě seřízenej karbec neudělá!
Jestli nevidíš nikde, že by to teklo, ještě se jukni, zda ti nepřibývá olej v motoru a čichni si tam, kde se dolévá olej, jestli (po otevření víčka) neucítíš benzin.
Jestli jo, tak urychleně vyměň membránu benzinového čerpadla a také vyměň olej.
Ale snad to bude jenom někde prasklá hadička...

Anebo mne ještě napadá, že by nezavíral jehlový ventil v karburátoru, ale to bys to měl přechlastaný a chcípalo by to...

_________________
Å 130 L 86 - cestovní limuzína
Levandulka 1000 MBG De Luxe 67 - v renovaci
Felda Combi GLXi - 1,3 MPi 97 - k užitku tátovi
130LPG 130L 86 - denní vůz
1000MB MB 69, 1.8.68
Ať mi nikdo neříká, že něco nejde... ;)
Škoda 742 Forever Team


18.9.06, 12:42
Profil ICQ
Pan Kapitán
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12111
Bydliště: Tynec n.L.
Příspěvek Re: Škoda 105 L - Problémy se spotřebou,zápach benzínu
George píše:
Mám problém se svojí 105kou. Má spotřebu jak tank :evil: Na 100km mi to sežralo skoro půlku nádrže. Nevím čím to může být způsobeno. Po jízdě je taky v prostoru motoru cítit docela silně zápach benzínu, ale nikde sem nespozoroval jeho únik. Prosím zkušené o radu, nerad bych živil tuhle hladovou příšeru i nadále. :wink: Díky za rady.


Bezna zavada je vyklepana vstupni trubicka do karbu. Nejlepsi je vymenit viko karbu. Jinak je taky mozny trubicku vyndat, vyriznout zavit. Nova trubicka se pak vyrobi z provtranyho sroubu a zavit se zalepi. Tuhle upravu jsem zkousel a drzelo to dobre.

Pri tehle zavade kape benzin na viko ventilu a stejka po hlave motoru, kde se skoro okamzite odparuje. Kdyz to upadne uplne, strika benzin na vyfukovy potrubi nez se vyprazdni plovakovka. Je to dost nebezpecna zavada, kterou mivaly jenom nektery verze karbu. Pozdeji byla zmenena technologie zalisovani ty trubicky - nove provedeni se pozna podle "slisovaneho" materialu kolem te vstupni trubicky.

_________________
Forman 1994 Million Edition "Frankie"
Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R
Škoda 742 Forever TeamObrázek

Cvokárium: Youtube Instagram


18.9.06, 12:59
Profil ICQ YIM

Příspěvky: 35
Bydliště: Sk,BA
Příspěvek 
Rovnako si pozri aj vystupnu trubicku z AC pumpy,ta je tiez len naklepnuta a zvykne to okolo nej tiect.

_________________
110R,120Ls,Rapid 130


18.9.06, 19:17
Profil
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27222
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek 
BeBe píše:
Rovnako si pozri aj vystupnu trubicku z AC pumpy,ta je tiez len naklepnuta a zvykne to okolo nej tiect.


to může bejt prasklej odkalovač ac pumpy

_________________
Passat 96kw
Golf III 1,9 tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Felda 1.3BMM combi LPG


18.9.06, 19:18
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 72 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz