Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 03:37



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
 Biely povlak na viecku oleja 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 123
Příspěvek Biely povlak na viecku oleja
Na vnutornej strane viecka skadial sa prilieva olej sa mi urobil taky biely/maslovy povlak/emulzia ci co to je. Z coho to je? Uz to tusim raz bolo ale po case zmyzlo. Kedze to tam je zas, celkom ma zaujima z coho sa to robi...

_________________
Favorit Black Line, 50kW, r.94


24.10.06, 15:02
Profil
Pspvek Reklama

   
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
Je to voda smichana s olejem. Tento jev je normalni, pokud tedy tehle hmoty neni moc. Voda se tam dostane kondenzaci v motoru ...

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


24.10.06, 15:09
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek 
Nic to není, když se motor víc ohřeje po delší cestě, vypaří se to...

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


24.10.06, 18:25
Profil ICQ

Příspěvky: 524
Bydliště: Orlová
Příspěvek 
Nejčastěji se to vyskytuje když je zima a jenom popojíždíš. Ale pokud tam toho budeš mít moc a dlouhodobě, tak by to mohlo být třeba prasklé těsnění pod hlavou. To by se ti pravděpodobně nadměrně tlakoval hladící okruch, nebo by se ti strácela voda. Je to individuální.

_________________
Škoda Forman 135GLX - 43kW BMM, r.v. 1993


24.10.06, 18:36
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 123
Příspěvek 
No uz to tam zas nie je :) takze to bude v pohode.

_________________
Favorit Black Line, 50kW, r.94


31.10.06, 09:20
Profil

Příspěvky: 290
Bydliště: JIŽNÍ MORAVA
Příspěvek 
tewnto problem se u mně začal vyskytovat před rokem a ve čtvrtek jdudělat těsnění. Dnes jsem se díval povlak jak svina a ještě mně to střílí do vyr.nadržky takže [color=red]těsnění pod hlavou [/color]:(


31.10.06, 16:46
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 304
Bydliště: Sezimovo Ústí
Příspěvek Voda v oleji
kozina píše:
tewnto problem se u mně začal vyskytovat před rokem a ve čtvrtek jdudělat těsnění. Dnes jsem se díval povlak jak svina a ještě mně to střílí do vyr.nadržky takže těsnění pod hlavou :(


No to já znám, mě to dělá taky a já už jsem těsnění vyměnil a dělá mi to furt.Asi špatná hlava, ale mě už se s tim nechce nic dělat.Voda mi mizí,ale jezdit se stím dá.Asi počkám do léta a pak jí vyměnim.


18.11.06, 16:26
Profil

Příspěvky: 258
Bydliště: Bohdaneč u Zbraslavic
Příspěvek 
měl jsem podobný problém, - emulze na víčku, po větším ohřátí foukalo do vody občas jsem to poznal až když to vyházelo hodně vody. Myslel jsem si že je to těsnění, a tak jsem měnil a měnil. Nic se nezměnilo a tak jsem vyměnil hlavu a je klid,. Dneska vím že pokud se to víc hřeje, fouká do vody a je emulze na víčku, z 20% je to křivá a z 80% mikroskopicky prasklá makovice. Přeju ti ať je to jen to těsnění, no moc tomu nevěřím.

_________________
___________________
|^^^^^^^^^^^^^^| ,, _\_
|**** PARADIO***** '|""";.||.___.
|_..._...______==== ___|__|..., ] |
"(@ )'(@ )""""*|(@ )(@ )*****(@)
Škoda 120GL 1987 - VW PASSAT 1.8T/110kW


18.11.06, 16:58
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 304
Bydliště: Sezimovo Ústí
Příspěvek 
paradio píše:
měl jsem podobný problém, - emulze na víčku, po větším ohřátí foukalo do vody občas jsem to poznal až když to vyházelo hodně vody. Myslel jsem si že je to těsnění, a tak jsem měnil a měnil. Nic se nezměnilo a tak jsem vyměnil hlavu a je klid,. Dneska vím že pokud se to víc hřeje, fouká do vody a je emulze na víčku, z 20% je to křivá a z 80% mikroskopicky prasklá makovice. Přeju ti ať je to jen to těsnění, no moc tomu nevěřím.


Přesně tak, moje řeč.A ještě je třeba dát pozor na vložky válců.Musí být s přesahem a né zarovnané s blokem, nebo utopené.Přesné číslo toho přesahu si ale nepamatuju.


19.11.06, 11:06
Profil

Příspěvky: 258
Bydliště: Bohdaneč u Zbraslavic
Příspěvek 
Utopená vložka se většinou pozná na těsnění a je to nejlépe poznatelná závada, nechá se přeměřit úchylkoměrem /není to měřidlo na úchyláky/ s mikrometrem. pravítkem to nepoznáš, přesah je 0,115 - 0,155 mm.

_________________
___________________
|^^^^^^^^^^^^^^| ,, _\_
|**** PARADIO***** '|""";.||.___.
|_..._...______==== ___|__|..., ] |
"(@ )'(@ )""""*|(@ )(@ )*****(@)
Škoda 120GL 1987 - VW PASSAT 1.8T/110kW


19.11.06, 21:01
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 709
Bydliště: Milovice
Příspěvek 
paradio píše:
Utopená vložka se většinou pozná na těsnění a je to nejlépe poznatelná závada, nechá se přeměřit úchylkoměrem /není to měřidlo na úchyláky/ s mikrometrem. pravítkem to nepoznáš, přesah je 0,115 - 0,155 mm.



Zdarek.Sem si koupil fávo na zimu a stavěl sem si doněho motor.....Původnímu měnily pístní kroužky a málo utáhly na 1válci lágr a povolil se a spad do vany a ojnice se podívala dosvěta......já mám na měření pesahu udělanou broušenou kostku a na ní mám hodinky.Na rovině si je vynuluji a pak to položím na vložku a hodinky mi ukážou jak to je ale problém je vtom že když to měříš u díry kde je závit pro šrouby co jdou přes hlavu tak je ten mátroš trochu vytažený (alespoň to sem měl já.....)a pak aby byl přesah i přes vytažený matroš tak pak okolo budeš mít přesah klidně 0,2-0,3mm.
Nejlepší by bylo si na fréze nechat přerovnat plochu ale já udělal přesah podle knížky a tam kde byl vytáhlý materiál tam sem naměřil přesah 0,02mm.Mám to vhromadě a najeto 1200km a dělá se mi lehce pěna na víčku a nic víc.....snad to bude o.k.......... :oops:


19.11.06, 22:19
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544
Bydliště: Praha
Příspěvek 
a nebo kdyz to po delso jizde nezmizi a otevres vicko nadobky na vodu v chladici a cuchnes k ni a cejtis podobnej smrad jako je na tom vicku tak je sezrany tesneni pod hlavou a micha se tam voda s olejem


26.11.06, 12:49
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz