Deekay - Škoda Favorit 137 GRx r.v. 1990
| Autor |
Zpráva |
|
bitmap
Registrován: 4.5.08, 00:11 Příspěvky: 658
|
Ze by ta podivna, druhovyrobni pumpa?
K tomu startu - podivej se, jestli ti tesni a je spravne serizeny objemovy ovladac. Me to delalo presne to samy a nakonec to bylo nefunkcnim ovladacem, ktery neotviral priveru, takze nez ji jakz takz pootevrel bimetal, chcrchlalo to na dva az tri valce a chytlo se to az pri pridani plynu.
_________________ Škoda Favorit Felicia Fabia Octavia Golf Mondeo Clio - kočkopes.
Whoever lays hands upon me to govern me, is an usurper, a tyrant and I declare him my enemy!
|
| 12.12.08, 11:31 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
deekay
Voditelj brodice
Registrován: 12.9.06, 21:33 Příspěvky: 9782 Bydliště: Bratislava / Nové Zámky
|
bitmap píše: Ze by ta podivna, druhovyrobni pumpa?  K tomu startu - podivej se, jestli ti tesni a je spravne serizeny objemovy ovladac. Me to delalo presne to samy a nakonec to bylo nefunkcnim ovladacem, ktery neotviral priveru, takze nez ji jakz takz pootevrel bimetal, chcrchlalo to na dva az tri valce a chytlo se to az pri pridani plynu.
pumpa je GRAF co je oficialny vyrobca pre skodovku (dnes) tak hadam...
ten ovladac kuknem, dik
_________________ - Favorit 137GRx r.v. 1990, biely, posledné analógové auto - Volvo V40 2.0T, r.v. 2002 http://www.danokrnac.sk/
|
| 12.12.08, 12:09 |
|
 |
|
deekay
Voditelj brodice
Registrován: 12.9.06, 21:33 Příspěvky: 9782 Bydliště: Bratislava / Nové Zámky
|
ovladac som zatial nevymenil (som lenivy  )
dnes som startoval po tyzdni co auto stalo a mrzlo cely cas
starter krasne a rychlo otocil starterom na drc ale hned zdochol
to iste 3 krat a az na 4ty naskocil...  ale kazdy krat uz zacinal pretacat motor starter ale nenaskocil...
nieco sa mi nezda... a jedina vec ktora nie je nova je karburator...
_________________ - Favorit 137GRx r.v. 1990, biely, posledné analógové auto - Volvo V40 2.0T, r.v. 2002 http://www.danokrnac.sk/
|
| 5.1.09, 23:39 |
|
 |
|
deekay
Voditelj brodice
Registrován: 12.9.06, 21:33 Příspěvky: 9782 Bydliště: Bratislava / Nové Zámky
|
tak nakrucanie dalsich benzinakov favoritu nespravilo moc dobre
situacia:
-bez ohladu na zaradenu rychlost alebo neutral
-pri volante nastred, a jemne dolava a doprava
-rychlost 30 az 50km
-asi kazdy treti krat
sa ozvya kvilenie ako ked brzdi vlak, ale nie je to piskot (takmer ako prevodovka na karose)
kvilenie sa trochu stisi ked slapnem na brzdu
co to moze byt? mam nejake typy ale chcem pocut od vas najprv
dik
_________________ - Favorit 137GRx r.v. 1990, biely, posledné analógové auto - Volvo V40 2.0T, r.v. 2002 http://www.danokrnac.sk/
|
| 16.3.09, 17:05 |
|
 |
|
Šemik
Registrován: 21.1.06, 19:58 Příspěvky: 15109 Bydliště: Praha
|
A po jaké disciplíně se to objevilo?
_________________ ŠKODA 742 FOREVER TEAM
|
| 16.3.09, 17:06 |
|
 |
|
deekay
Voditelj brodice
Registrován: 12.9.06, 21:33 Příspěvky: 9782 Bydliště: Bratislava / Nové Zámky
|
Šemik píše: A po jaké disciplíně se to objevilo?
pocas testu sa nic nedialo
ak si videl tento diel tak ten test sa opakoval asi 6 krat, stale to iste, a na mieste bez zavad
(ak si nevidel tak to bol slalom, brzdenie pred prekazkou a parkovanie, cele na cas takze dostalo zabrat vsetko na aute)
zacalo to, ked som dosiel na internat a potom som soferoval po bratislave
_________________ - Favorit 137GRx r.v. 1990, biely, posledné analógové auto - Volvo V40 2.0T, r.v. 2002 http://www.danokrnac.sk/
|
| 16.3.09, 17:10 |
|
 |
|
michalkatka
Registrován: 11.2.06, 15:19 Příspěvky: 19160 Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
|
brzdy
vodítka, voľné strmene, nerovnomerne opotrebené platničky...
mohlo sa stať že sa ti medzi platničku a kotúč dostala nejaká špina/kamienok a ten sa zatavil/zatlačil do platničky...
_________________ Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336
|
| 16.3.09, 17:20 |
|
 |
|
deekay
Voditelj brodice
Registrován: 12.9.06, 21:33 Příspěvky: 9782 Bydliště: Bratislava / Nové Zámky
|
michalkatka píše: brzdy vodítka, voľné strmene, nerovnomerne opotrebené platničky... mohlo sa stať že sa ti medzi platničku a kotúč dostala nejaká špina/kamienok a ten sa zatavil/zatlačil do platničky...
brzdy mi tiez piskaju ale to je iny zvuk
vsetko na brdzach ma 10 tisic km!!!!!! (neodpustil som si) komplet GO okrem posilnovaca a tych srand na prednych kotucoch (prasiatko?)
ale preco to robi len ked je volant v istej polohe?
_________________ - Favorit 137GRx r.v. 1990, biely, posledné analógové auto - Volvo V40 2.0T, r.v. 2002 http://www.danokrnac.sk/
|
| 16.3.09, 17:38 |
|
 |
|
michalkatka
Registrován: 11.2.06, 15:19 Příspěvky: 19160 Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
|
deekay píše: michalkatka píše: brzdy vodítka, voľné strmene, nerovnomerne opotrebené platničky... mohlo sa stať že sa ti medzi platničku a kotúč dostala nejaká špina/kamienok a ten sa zatavil/zatlačil do platničky... brzdy mi tiez piskaju ale to je iny zvuk vsetko na brdzach ma 10 tisic km!!!!!! (neodpustil som si) komplet GO okrem posilnovaca a tych srand na prednych kotucoch (prasiatko?) ale preco to robi len ked je volant v istej polohe?
neškrie ti ten krycí plech kotúča o kotúč
inak ložisko v náboji a tehlici malinkú vôľu má a to musí korigovať pohyblivá časť strmeňa a musia byť dobre napäté tie pružinky na platničkách, inak sa zle odtláčajú od kotúčov, ale málokedy tam býva chyba, tie strunky sú tam hlavne aby platničky nehrkotali...
_________________ Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336
|
| 16.3.09, 17:45 |
|
 |
|
deekay
Voditelj brodice
Registrován: 12.9.06, 21:33 Příspěvky: 9782 Bydliště: Bratislava / Nové Zámky
|
s tym odtlacanim chyba moze byt nakolko obcas po brzdeni mi popiskuje koleso, a ked par krat zase brzdim tak prestane,
fuha, asi serem na to, ked sa vycasi: prevodovka von, nove riadenie, GO prednej napravy a j*bat to ked to nebude ok....
_________________ - Favorit 137GRx r.v. 1990, biely, posledné analógové auto - Volvo V40 2.0T, r.v. 2002 http://www.danokrnac.sk/
|
| 16.3.09, 17:53 |
|
 |
|
kwiko
Registrován: 10.1.06, 13:21 Příspěvky: 5194 Bydliště: Pééétržka a Horne Saliby
|
Skontoluj brzdove oblozenie, inak si myslim, ze je to lozisko v kolese alebo v prevodovke. Skontroluj ci mas dobre dotiahnutu poloos na naboji. 
_________________ Forman 135Le Volvo 855 TDI 0949126151
|
| 16.3.09, 22:36 |
|
 |
|
deekay
Voditelj brodice
Registrován: 12.9.06, 21:33 Příspěvky: 9782 Bydliště: Bratislava / Nové Zámky
|
kwiko píše: Skontoluj brzdove oblozenie, inak si myslim, ze je to lozisko v kolese alebo v prevodovke. Skontroluj ci mas dobre dotiahnutu poloos na naboji. 
oblozenie je tiez nove, tu prevodovku som chcel pocut - uz dlhsi cas mi blbne diferak...
asi to spravim tak ze za pomoc na volve mi poasistujes pri oprave  co vravis? 
_________________ - Favorit 137GRx r.v. 1990, biely, posledné analógové auto - Volvo V40 2.0T, r.v. 2002 http://www.danokrnac.sk/
|
| 16.3.09, 23:02 |
|
 |
|
kwiko
Registrován: 10.1.06, 13:21 Příspěvky: 5194 Bydliště: Pééétržka a Horne Saliby
|
deekay píše: kwiko píše: Skontoluj brzdove oblozenie, inak si myslim, ze je to lozisko v kolese alebo v prevodovke. Skontroluj ci mas dobre dotiahnutu poloos na naboji.  oblozenie je tiez nove, tu prevodovku som chcel pocut - uz dlhsi cas mi blbne diferak... asi to spravim tak ze za pomoc na volve mi poasistujes pri oprave  co vravis? 
Prevodovky mam nacvicene. A asi vo stvrtok/piatok si to este raz zopakujem. V ne som menil prevodovku na modrom Fave. Vsetko v vporiadku, az na to, ze ta prevodovka co som tam nahodil ma poskodenu kulisu radenia, dali sa zaradit len niektore stupne. Skoro ma pyclo. Takze som voz nechal v GA a vozim sa busmi. Pri prvej volnej chvylke tam nahodim tu feliciovu co mam v stodole. Teda, ak najdem to plastove koliesko co v nej zmyzlo 
_________________ Forman 135Le Volvo 855 TDI 0949126151
|
| 17.3.09, 07:50 |
|
 |
|
deekay
Voditelj brodice
Registrován: 12.9.06, 21:33 Příspěvky: 9782 Bydliště: Bratislava / Nové Zámky
|
s tym mojim motorom nie je vsetko asi ok...
-mizne mu vykon, cim dalej tym viac (uz ledva 140, predtym bez problemov 150)
-vydava dost traktorovy zvuk ked akcelerujem a do kopca (take tdickove drrrrrrr, moze to byt vyfuk ale znie to ako privysoky kompresny pomer alebo co)
-ventily cvakaju, este k tomu velmi nerovnomere (podla sinusoidy, teda nie je to rovnomerne ale akoby pulzovane.... co mi naznacuje ve vacka od chovanca je dost nahovno)
-startuje za tepla dost dlho (asi karb)
-ked tocim doprava tak piska brzda
-ked tocim dolava, huci lozisko (asi)
co cloveka najviac sere je ze tam je vsetko okrem spodku motora a karburatora nove! a zvysok ma 120 tisic!
kurvadrat. si kupim clio sport a budem mat pokoj
komunisticky srot zasrany.... uz mala z neho byt kocka!
niekto schopny by si to mal asi vypocut, a nie ludia typu: sak je to favorit co od toho chces...
_________________ - Favorit 137GRx r.v. 1990, biely, posledné analógové auto - Volvo V40 2.0T, r.v. 2002 http://www.danokrnac.sk/
|
| 27.5.09, 16:16 |
|
 |
|
michalkatka
Registrován: 11.2.06, 15:19 Příspěvky: 19160 Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
|
deekay píše: kurvadrat. si kupim clio sport a budem mat pokoj komunisticky srot zasrany.... uz mala z neho byt kocka!
niekto schopny by si to mal asi vypocut, a nie ludia typu: sak je to favorit co od toho chces...
toto sú smutné slová, a hlavne od teba...
takže začal by som tlakmi, to môže napovedať niečomu na hlave (preto ten zvuk) ale mám trochu obavy s tej vačky bez povrchovej úpravy...
maximálna rýchlosť nieje až tak podstatná, možno ti nestíha dotekať palivo, alebo máš ucpané niečo v karbe, ďaľšou príčinou môže byť zapaľovanie...
pri tom zatáčaní si to musíš prejsť sám, brzdy skontrolovať a rozhýbať vodítka, tie strunky na platničkach musia byť ok, ložisko je horšie, sleduj či sa to zhoršuje.
koľko s tým teraz jazdíš  čo si hovoril moc nie, koľko máš na tej vačke teraz najazdené 
_________________ Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336
|
| 27.5.09, 16:27 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|