Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.6.26, 17:20



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 958 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 64  Další
 Deekay - Škoda Favorit 137 GRx r.v. 1990 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.08, 00:11
Příspěvky: 658
Příspěvek 
Ze by ta podivna, druhovyrobni pumpa? :D
K tomu startu - podivej se, jestli ti tesni a je spravne serizeny objemovy ovladac. Me to delalo presne to samy a nakonec to bylo nefunkcnim ovladacem, ktery neotviral priveru, takze nez ji jakz takz pootevrel bimetal, chcrchlalo to na dva az tri valce a chytlo se to az pri pridani plynu.

_________________
Škoda Favorit Felicia Fabia Octavia Golf Mondeo Clio - kočkopes.

Whoever lays hands upon me to govern me, is an usurper, a tyrant and I declare him my enemy!


12.12.08, 11:31
Profil
Příspěvek Reklama

   
Voditelj brodice
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.06, 21:33
Příspěvky: 9782
Bydliště: Bratislava / Nové Zámky
Příspěvek 
bitmap píše:
Ze by ta podivna, druhovyrobni pumpa? :D
K tomu startu - podivej se, jestli ti tesni a je spravne serizeny objemovy ovladac. Me to delalo presne to samy a nakonec to bylo nefunkcnim ovladacem, ktery neotviral priveru, takze nez ji jakz takz pootevrel bimetal, chcrchlalo to na dva az tri valce a chytlo se to az pri pridani plynu.

pumpa je GRAF co je oficialny vyrobca pre skodovku (dnes) tak hadam...
ten ovladac kuknem, dik

_________________
- Favorit 137GRx r.v. 1990, biely, posledné analógové auto
- Volvo V40 2.0T, r.v. 2002
http://www.danokrnac.sk/


12.12.08, 12:09
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Voditelj brodice
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.06, 21:33
Příspěvky: 9782
Bydliště: Bratislava / Nové Zámky
Příspěvek 
ovladac som zatial nevymenil (som lenivy :D )
dnes som startoval po tyzdni co auto stalo a mrzlo cely cas
starter krasne a rychlo otocil starterom na drc ale hned zdochol
to iste 3 krat a az na 4ty naskocil... :? ale kazdy krat uz zacinal pretacat motor starter ale nenaskocil...
nieco sa mi nezda... a jedina vec ktora nie je nova je karburator...

_________________
- Favorit 137GRx r.v. 1990, biely, posledné analógové auto
- Volvo V40 2.0T, r.v. 2002
http://www.danokrnac.sk/


5.1.09, 23:39
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Voditelj brodice
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.06, 21:33
Příspěvky: 9782
Bydliště: Bratislava / Nové Zámky
Příspěvek 
tak nakrucanie dalsich benzinakov favoritu nespravilo moc dobre :(
situacia:
-bez ohladu na zaradenu rychlost alebo neutral
-pri volante nastred, a jemne dolava a doprava
-rychlost 30 az 50km
-asi kazdy treti krat

sa ozvya kvilenie ako ked brzdi vlak, ale nie je to piskot (takmer ako prevodovka na karose)
kvilenie sa trochu stisi ked slapnem na brzdu

co to moze byt? mam nejake typy ale chcem pocut od vas najprv

dik

_________________
- Favorit 137GRx r.v. 1990, biely, posledné analógové auto
- Volvo V40 2.0T, r.v. 2002
http://www.danokrnac.sk/


16.3.09, 17:05
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 21.1.06, 19:58
Příspěvky: 15109
Bydliště: Praha
Příspěvek 
A po jaké disciplíně se to objevilo?

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


16.3.09, 17:06
Profil
Voditelj brodice
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.06, 21:33
Příspěvky: 9782
Bydliště: Bratislava / Nové Zámky
Příspěvek 
Šemik píše:
A po jaké disciplíně se to objevilo?

pocas testu sa nic nedialo
ak si videl tento diel tak ten test sa opakoval asi 6 krat, stale to iste, a na mieste bez zavad
(ak si nevidel tak to bol slalom, brzdenie pred prekazkou a parkovanie, cele na cas takze dostalo zabrat vsetko na aute)
zacalo to, ked som dosiel na internat a potom som soferoval po bratislave

_________________
- Favorit 137GRx r.v. 1990, biely, posledné analógové auto
- Volvo V40 2.0T, r.v. 2002
http://www.danokrnac.sk/


16.3.09, 17:10
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 11.2.06, 15:19
Příspěvky: 19160
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek 
brzdy :idea:

vodítka, voľné strmene, nerovnomerne opotrebené platničky...

mohlo sa stať že sa ti medzi platničku a kotúč dostala nejaká špina/kamienok a ten sa zatavil/zatlačil do platničky...

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


16.3.09, 17:20
Profil
Voditelj brodice
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.06, 21:33
Příspěvky: 9782
Bydliště: Bratislava / Nové Zámky
Příspěvek 
michalkatka píše:
brzdy :idea:

vodítka, voľné strmene, nerovnomerne opotrebené platničky...

mohlo sa stať že sa ti medzi platničku a kotúč dostala nejaká špina/kamienok a ten sa zatavil/zatlačil do platničky...

brzdy mi tiez piskaju ale to je iny zvuk
vsetko na brdzach ma 10 tisic km!!!!!! (neodpustil som si) komplet GO okrem posilnovaca a tych srand na prednych kotucoch (prasiatko?)
ale preco to robi len ked je volant v istej polohe?

_________________
- Favorit 137GRx r.v. 1990, biely, posledné analógové auto
- Volvo V40 2.0T, r.v. 2002
http://www.danokrnac.sk/


16.3.09, 17:38
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 11.2.06, 15:19
Příspěvky: 19160
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek 
deekay píše:
michalkatka píše:
brzdy :idea:

vodítka, voľné strmene, nerovnomerne opotrebené platničky...

mohlo sa stať že sa ti medzi platničku a kotúč dostala nejaká špina/kamienok a ten sa zatavil/zatlačil do platničky...

brzdy mi tiez piskaju ale to je iny zvuk
vsetko na brdzach ma 10 tisic km!!!!!! (neodpustil som si) komplet GO okrem posilnovaca a tych srand na prednych kotucoch (prasiatko?)
ale preco to robi len ked je volant v istej polohe?


neškrie ti ten krycí plech kotúča o kotúč :?:

inak ložisko v náboji a tehlici malinkú vôľu má a to musí korigovať pohyblivá časť strmeňa a musia byť dobre napäté tie pružinky na platničkách, inak sa zle odtláčajú od kotúčov, ale málokedy tam býva chyba, tie strunky sú tam hlavne aby platničky nehrkotali...

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


16.3.09, 17:45
Profil
Voditelj brodice
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.06, 21:33
Příspěvky: 9782
Bydliště: Bratislava / Nové Zámky
Příspěvek 
s tym odtlacanim chyba moze byt nakolko obcas po brzdeni mi popiskuje koleso, a ked par krat zase brzdim tak prestane,
fuha, asi serem na to, ked sa vycasi: prevodovka von, nove riadenie, GO prednej napravy a j*bat to ked to nebude ok....

_________________
- Favorit 137GRx r.v. 1990, biely, posledné analógové auto
- Volvo V40 2.0T, r.v. 2002
http://www.danokrnac.sk/


16.3.09, 17:53
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.06, 13:21
Příspěvky: 5194
Bydliště: Pééétržka a Horne Saliby
Příspěvek 
Skontoluj brzdove oblozenie, inak si myslim, ze je to lozisko v kolese alebo v prevodovke. Skontroluj ci mas dobre dotiahnutu poloos na naboji. :roll:

_________________
Forman 135Le
Volvo 855 TDI
0949126151


16.3.09, 22:36
Profil
Voditelj brodice
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.06, 21:33
Příspěvky: 9782
Bydliště: Bratislava / Nové Zámky
Příspěvek 
kwiko píše:
Skontoluj brzdove oblozenie, inak si myslim, ze je to lozisko v kolese alebo v prevodovke. Skontroluj ci mas dobre dotiahnutu poloos na naboji. :roll:

oblozenie je tiez nove, tu prevodovku som chcel pocut - uz dlhsi cas mi blbne diferak...
asi to spravim tak ze za pomoc na volve mi poasistujes pri oprave :D :D co vravis? :D

_________________
- Favorit 137GRx r.v. 1990, biely, posledné analógové auto
- Volvo V40 2.0T, r.v. 2002
http://www.danokrnac.sk/


16.3.09, 23:02
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.06, 13:21
Příspěvky: 5194
Bydliště: Pééétržka a Horne Saliby
Příspěvek 
deekay píše:
kwiko píše:
Skontoluj brzdove oblozenie, inak si myslim, ze je to lozisko v kolese alebo v prevodovke. Skontroluj ci mas dobre dotiahnutu poloos na naboji. :roll:

oblozenie je tiez nove, tu prevodovku som chcel pocut - uz dlhsi cas mi blbne diferak...
asi to spravim tak ze za pomoc na volve mi poasistujes pri oprave :D :D co vravis? :D


Prevodovky mam nacvicene. A asi vo stvrtok/piatok si to este raz zopakujem. V ne som menil prevodovku na modrom Fave. Vsetko v vporiadku, az na to, ze ta prevodovka co som tam nahodil ma poskodenu kulisu radenia, dali sa zaradit len niektore stupne. Skoro ma pyclo. Takze som voz nechal v GA a vozim sa busmi. Pri prvej volnej chvylke tam nahodim tu feliciovu co mam v stodole. Teda, ak najdem to plastove koliesko co v nej zmyzlo :oops: :lol:

_________________
Forman 135Le
Volvo 855 TDI
0949126151


17.3.09, 07:50
Profil
Voditelj brodice
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.06, 21:33
Příspěvky: 9782
Bydliště: Bratislava / Nové Zámky
Příspěvek 
s tym mojim motorom nie je vsetko asi ok... :?

-mizne mu vykon, cim dalej tym viac (uz ledva 140, predtym bez problemov 150)
-vydava dost traktorovy zvuk ked akcelerujem a do kopca (take tdickove drrrrrrr, moze to byt vyfuk ale znie to ako privysoky kompresny pomer alebo co)
-ventily cvakaju, este k tomu velmi nerovnomere (podla sinusoidy, teda nie je to rovnomerne ale akoby pulzovane.... co mi naznacuje ve vacka od chovanca je dost nahovno)
-startuje za tepla dost dlho (asi karb)
-ked tocim doprava tak piska brzda
-ked tocim dolava, huci lozisko (asi)

co cloveka najviac sere je ze tam je vsetko okrem spodku motora a karburatora nove! a zvysok ma 120 tisic!

kurvadrat. si kupim clio sport a budem mat pokoj
komunisticky srot zasrany.... uz mala z neho byt kocka!

niekto schopny by si to mal asi vypocut, a nie ludia typu: sak je to favorit co od toho chces...

_________________
- Favorit 137GRx r.v. 1990, biely, posledné analógové auto
- Volvo V40 2.0T, r.v. 2002
http://www.danokrnac.sk/


27.5.09, 16:16
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 11.2.06, 15:19
Příspěvky: 19160
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek 
deekay píše:
kurvadrat. si kupim clio sport a budem mat pokoj
komunisticky srot zasrany.... uz mala z neho byt kocka!

niekto schopny by si to mal asi vypocut, a nie ludia typu: sak je to favorit co od toho chces...


:shock:

toto sú smutné slová, a hlavne od teba...

takže začal by som tlakmi, to môže napovedať niečomu na hlave (preto ten zvuk) ale mám trochu obavy s tej vačky bez povrchovej úpravy...

maximálna rýchlosť nieje až tak podstatná, možno ti nestíha dotekať palivo, alebo máš ucpané niečo v karbe, ďaľšou príčinou môže byť zapaľovanie...

pri tom zatáčaní si to musíš prejsť sám, brzdy skontrolovať a rozhýbať vodítka, tie strunky na platničkach musia byť ok, ložisko je horšie, sleduj či sa to zhoršuje.

koľko s tým teraz jazdíš :?: čo si hovoril moc nie, koľko máš na tej vačke teraz najazdené :?:

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


27.5.09, 16:27
Profil
Příspěvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 958 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 64  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.046s | 11 Queries | GZIP : Off ]