| Autor |
Zpráva |
|
Jarda S.
Dřevák na focení, neumí ostřit
Registrován: 19.7.06, 20:40 Příspěvky: 27259 Bydliště: Netolice největší prdel v republice
|
pružiny 250 mm by SAKY 
_________________ Nissan Navara D40 Passat 96kw Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec
|
| 8.2.09, 23:11 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
chemer
Moderátor
Registrován: 18.11.08, 22:10 Příspěvky: 9916
|
Viky píše: chemer píše: díky za každou kravinu co napíšete Podle myho bys tam nemel zadny davat. Na gumovejch dorazech to pruzi OK. Musis je ale natirat nejakou hydratacni maskou, at zustanou vlacny a nepraskaj. Stejne ty pruziny jsou jenom takovej prezitek. poradnej tunink woe je o necem jinym!  .. staci?
ale on neni problémn v tom že by zadek byl moc nízko a pružil na dorazech, spíš jen bych chtěl zadek ještě zvednout abych nemusel snižovat předek, jde mi o to aby auto bylo rovně, ten rapid s těma žig pružinama má ten zadek fakt zvedlej oproti starýmu sedlýmu rapidovi a vypadá to fakt dobře...
|
| 8.2.09, 23:21 |
|
 |
|
Viky
Pan Kapitán
Registrován: 10.1.06, 13:49 Příspěvky: 12166 Bydliště: Tynec n.L.
|
chemer píše: Viky píše: chemer píše: díky za každou kravinu co napíšete Podle myho bys tam nemel zadny davat. Na gumovejch dorazech to pruzi OK. Musis je ale natirat nejakou hydratacni maskou, at zustanou vlacny a nepraskaj. Stejne ty pruziny jsou jenom takovej prezitek. poradnej tunink woe je o necem jinym!  .. staci? ale on neni problémn v tom že by zadek byl moc nízko a pružil na dorazech, spíš jen bych chtěl zadek ještě zvednout abych nemusel snižovat předek, jde mi o to aby auto bylo rovně, ten rapid s těma žig pružinama má ten zadek fakt zvedlej oproti starýmu sedlýmu rapidovi a vypadá to fakt dobře...
Jezis co to komentujes? Dyt si chtel kravinu ne? 
_________________ Forman 1994 Million Edition "Frankie" Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R Škoda 742 Forever Team - 
Cvokárium: Youtube Instagram
|
| 8.2.09, 23:35 |
|
 |
|
chemer
Moderátor
Registrován: 18.11.08, 22:10 Příspěvky: 9916
|
Taky tam nemáš pružiny ze žigula a reagoval jsi 
|
| 8.2.09, 23:42 |
|
 |
|
Viky
Pan Kapitán
Registrován: 10.1.06, 13:49 Příspěvky: 12166 Bydliště: Tynec n.L.
|
chemer píše: Taky tam nemáš pružiny ze žigula a reagoval jsi 
Ale ja sem reagoval na tvuj pozadavek napsat kravinu, to je neco jinyho.
Jinak mimochodem, mam zkracovany predni o pul zakoncovaciho na obou stranach a je to docela fajn. Par cm dolu ale udela to svy.
_________________ Forman 1994 Million Edition "Frankie" Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R Škoda 742 Forever Team - 
Cvokárium: Youtube Instagram
|
| 8.2.09, 23:47 |
|
 |
|
chemer
Moderátor
Registrován: 18.11.08, 22:10 Příspěvky: 9916
|
no já zase netušim o kolik bych měl ty přední zkrátit ale to by mi poradil snad někdo kdo s tim má zkušenost a kdo by měl možnost obhlídnou moje auto, jen mě někdo varoval že se to nemá přehánět, pak to hůř tlumí
|
| 8.2.09, 23:52 |
|
 |
|
chemer
Moderátor
Registrován: 18.11.08, 22:10 Příspěvky: 9916
|
Sadra17 píše: pružiny 250 mm by SAKY 
A kolik maji prosim Tě origo pružiny? Jinak nemůžu tyhle nidke najít 
|
| 9.2.09, 00:01 |
|
 |
|
Viky
Pan Kapitán
Registrován: 10.1.06, 13:49 Příspěvky: 12166 Bydliště: Tynec n.L.
|
chemer píše: no já zase netušim o kolik bych měl ty přední zkrátit ale to by mi poradil snad někdo kdo s tim má zkušenost
Nic nezkazis kdyz ufiknes na kazdy strane pul zakoncovaciho. Ja mam pul na jedny strace a 3/4 na druhy. Auto ti pujde asi o 3cm dolu, coz neni moc, ale trochu se ti odlehci zadek, takze pude nahoru. Je to akorat, slusne to funguje i pri pretizenym aute. Fotecka z NLD co mam v avataru je plne nalozeny auto uz s tem zkracenejma.
_________________ Forman 1994 Million Edition "Frankie" Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R Škoda 742 Forever Team - 
Cvokárium: Youtube Instagram
|
| 9.2.09, 00:03 |
|
 |
|
Viky
Pan Kapitán
Registrován: 10.1.06, 13:49 Příspěvky: 12166 Bydliště: Tynec n.L.
|
chemer píše: Sadra17 píše: pružiny 250 mm by SAKY  A kolik maji prosim Tě origo pružiny? Jinak nemůžu tyhle nidke najít 
Na starym TW je seznam pruzin. Nevim sice kde, ale clanek tam je.
_________________ Forman 1994 Million Edition "Frankie" Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R Škoda 742 Forever Team - 
Cvokárium: Youtube Instagram
|
| 9.2.09, 00:06 |
|
 |
|
chemer
Moderátor
Registrován: 18.11.08, 22:10 Příspěvky: 9916
|
Viky píše: chemer píše: no já zase netušim o kolik bych měl ty přední zkrátit ale to by mi poradil snad někdo kdo s tim má zkušenost Nic nezkazis kdyz ufiknes na kazdy strane pul zakoncovaciho. Ja mam pul na jedny strace a 3/4 na druhy. Auto ti pujde asi o 3cm dolu, coz neni moc, ale trochu se ti odlehci zadek, takze pude nahoru. Je to akorat, slusne to funguje i pri pretizenym aute. Fotecka z NLD co mam v avataru je plne nalozeny auto uz s tem zkracenejma.
jo to vypadá moc dobře oproti tomu zvedlýmu předku
no asi bych začal tim půl závitem, popřípadě to už bych doladil jak by se mi to líbilo, no a ještě otázka: může se z pružiny ubírat v jakýmkoli úhlu nebo se smí vždy jen po půl závitu?
|
| 9.2.09, 00:06 |
|
 |
|
chemer
Moderátor
Registrován: 18.11.08, 22:10 Příspěvky: 9916
|
znovu jsem si přečetl ten článek o snižování na TW, dotyčný zkrátil pružiny o 1,5 závitu a auto sedlo o 5 cm...od oka by to byl nejspíš můj případ, přece jen mám ten předek poměrně vysoko, na fotkách je to dobře vidět
|
| 9.2.09, 00:10 |
|
 |
|
Viky
Pan Kapitán
Registrován: 10.1.06, 13:49 Příspěvky: 12166 Bydliště: Tynec n.L.
|
chemer píše: no a ještě otázka: může se z pružiny ubírat v jakýmkoli úhlu nebo se smí vždy jen po půl závitu?
1) Kdyz ufiknes pulku nahore a pulku dole, chybi ti celej zavit, takze ti konce vychazeji presne tam co predtim a nemusis ladit opernou gumu nahore. Tot vse.
2) Kdyz uberes moc, bude se ti konec pruziny opirat naspicato a ne naplocho, 3/4 zavitu je rozumny maximum, pulka je ideal.
_________________ Forman 1994 Million Edition "Frankie" Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R Škoda 742 Forever Team - 
Cvokárium: Youtube Instagram
|
| 9.2.09, 00:12 |
|
 |
|
Viky
Pan Kapitán
Registrován: 10.1.06, 13:49 Příspěvky: 12166 Bydliště: Tynec n.L.
|
chemer píše: znovu jsem si přečetl ten článek o snižování na TW, dotyčný zkrátil pružiny o 1,5 závitu a auto sedlo o 5 cm...od oka by to byl nejspíš můj případ, přece jen mám ten předek poměrně vysoko, na fotkách je to dobře vidět
Kdyz zkratis o 1.5 zavitu, mel bys spravne vzit autogen a udelat novej zakoncovaci, coz je opruz. Proto zkracuju jenom malo, abych tohle nemusel delat.
_________________ Forman 1994 Million Edition "Frankie" Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R Škoda 742 Forever Team - 
Cvokárium: Youtube Instagram
|
| 9.2.09, 00:16 |
|
 |
|
chemer
Moderátor
Registrován: 18.11.08, 22:10 Příspěvky: 9916
|
ok to je dobré vědět, díky, nikdy jsem pružinu Š. vyndanou neviděl tak nemám představu... takže oba konce maji ten poslední závit zarovnanej?
|
| 9.2.09, 00:23 |
|
 |
|
Viky
Pan Kapitán
Registrován: 10.1.06, 13:49 Příspěvky: 12166 Bydliště: Tynec n.L.
|
chemer píše: ok to je dobré vědět, díky, nikdy jsem pružinu Š. vyndanou neviděl tak nemám představu... takže oba konce maji ten poslední závit zarovnanej?
Takhle to vypada.
Zakoncovaci zavit na obou koncich je videt. Lehkym pohledem zjistis ze kdyz se pulka fikne, nic moc se nedeje, kdyz se fikne celej, tak se to pak opira do ramena jenom spickou (koncem), coz se muze jenom na spodni strane, protoze na horni by sis poskodil gumu a mozna i napravnici. Dolni rameno ten bodovej kontakt jakz takz pripadne snese, ale je to pro nej zahul.
Tyhle ovsem nejspis maji volnou dylku 22cm, jsou okruhovy.
_________________ Forman 1994 Million Edition "Frankie" Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R Škoda 742 Forever Team - 
Cvokárium: Youtube Instagram
|
| 9.2.09, 00:50 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|