Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 11:30



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
 Mírák a jeho červenej FORMAN 135LS z 92. 
Autor Zpráva
Hluchoň

Příspěvky: 11873
Příspěvek 
ne, dal jsem místo té vyblité hnědé normální hnědou


1.7.08, 21:40
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 193
Bydliště: Budějovice České
Příspěvek 
Takže jak sem říkal tak sem udělal...
Vyvařil sem koplet celej předek: nový čelo, horní rantly podběhů, vyvařeno kolem hrnců tlumičů, vybroušeno natřeno a natřenou i tim gumoasfaltem a naistalovány plastový podběhy.
Fota:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Mno a toto mi, nám s dědečkem :wink: trvalo asi pět dní. Mno pak sem to lupnul k tátovi do garáže a natíral a natíral, až se mi to líbilo. Nacpal sem tam pak ty plastový podběhy, abych si tu práci pojistil :wink:
Obrázek

Jináč chtěj ještě vyměnit prahy - mam nakoupeno a připraveno.
A taky kolem zadních tlumičů to hnije- klasika, a ty tlumiče taky hnijou....safra další investice...
Jináč mam konečně svou svářečku, takže ta sviňa koroze si může vyvíteco :D .

Jednou když sem jel ke kámošovi, koukam co nevidim, jeho sestřenka zrušila totálně formana z 94týho a pán jeho otec to rušil, takže jsem dostal zadáčo interiér, potahy, volant z Feldy...a tak.
Fota:
Obrázek
Obrázek

Kliky a víčko nádrže:

Obrázek

Mnou udělaný stropní hodiny a s duálním teploměrem ;)

Obrázek

Píst z fichtla našel taky uplatnění...akorát v zimě dost první zařazení studí ;)

Obrázek

Jesli ste pozorný tak ste si určutě všimli že mi chybí černá pravá clona, ten kroužek kolem spínačky, tlačítko výstražných blinkrů, střed volantu...bude, zadní plato. To zůstalo hnědý.


Ale to není vše :D !

-spraveno vracení blinkrů
-novej husí krk do kufrových dveří
-nový šrouby v zadních světlech, na dveřích...znáteto, urezly a dostat je ven byla opravdu zábava...zahřál sem je pájkou a -vytlačil ven ten zbylej " šteft" :D
-zadní repro
-trumpety ze starý oktávky...byste to měli slyšet, sou dvě a naladěný tak, že lidi nevěří když to slyší ;)
-nová guma co těsní kolem kufru- zatékalo jaxviňa- mráz jí předchozímu majiteli přimrazil a majitel jí roztrhal
-seštelovaný vůle ventilů
-světla: díky podělanýmu štelovaní světel sem si je musel seřídit na pevno...
-rozpěra předních tlumičů...z feldy

Mno a mé plány do budoucna? Zde:

Přes zimu švihnu auťíčko na chalupu do stodoly, vyndám ale motor. Přes zimu mu dám novou spojku, rozvody, vačku z silný stříkačky (781.136b), snížim mu hlavu o 1,1mm. Možná trošku stočim setrvák a řemenici na klice. Přetěsnim motor a tak. Motor se stane motorem ;). Jesli bude čas tak přes zimu si udělam laďák. Na jaře vyměnim prahy a možná ještě teď na podzim vyvařim ty ďoury kolem zadních tlumičů. Pak bych rád tam nacpal budíky na tlak a teplotu oleje. To se hodí. Vyměnim tlumiče, snad všechny jesli budou finance. Budu makat přes zimu, tak snad budou.

Co sem nad tim motorem dumal, snížením hlavy o 1,1mm z něho udělam 136 motor, tou vačkou z fel/fav co má 254°/254° z něj udělam 137 motor ne :D ?
To neni ale vše, interiér jest vyměněn za LX, zadníma reprama a stropníma hodinama se blížim GLX ne? Přídou možná i hliníkový disky...
Pak jen abyste mi to moje 137GLX schválili, budu hepy ;). Někdo tu má 137GR nebo tak nějak...snad se neurazí.

_________________
Škoda Forman 135LS @ 137 GLX
Probíhá pozvolná rekonstrukce: viewtopic.php?t=11669


Naposledy upravil Mírák dne 29.10.08, 16:34, celkově upraveno 1



29.10.08, 16:01
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8621
Bydliště: Praha 13
Příspěvek 
Hezkypěkně. 8)

_________________
Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule
Škoda 105S -> 135S Konec již brzy
Škoda 105L Začátek snad již brzy


29.10.08, 16:14
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 1357
Bydliště: Teplice
Příspěvek 
moc pěkná práce..hlavně to vyvaření..kéž bych měl někoho kdo by to udělal mě :cry:

_________________
Škoda Felicia Magic 1.3 MPI 50kW, najeto 59 000 km


29.10.08, 16:29
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5194
Bydliště: Pééétržka a Horne Saliby
Příspěvek 
Pekna robota. Hlavne je vidiet ze kde mas pomoc, ide praca o moc rychlejsie. (vzajomne sa motivujete) Mne samotnemu trvalo vyvarenie predku 3dni a s polahou som sa hral asi 10 dni... ale to bol tunning favo -> felicia.

Blatniky si mal zdrave? alebo si ich stihol aj nastriekat pocas tych piatich dni :shock: ?

_________________
Forman 135Le
Volvo 855 TDI
0949126151


29.10.08, 19:52
Profil
Pan Kapitán
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12111
Bydliště: Tynec n.L.
Příspěvek 
Mne se libi ta Niva. :-) Je dedecka?
Jinak Formanek se mi taky libi, ale volat z Feldy... to je podle myho svatokradez. :-)

_________________
Forman 1994 Million Edition "Frankie"
Rapid 120/1985 "Eda" - BAZ 120R
Škoda 742 Forever TeamObrázek

Cvokárium: Youtube Instagram


29.10.08, 20:00
Profil ICQ YIM
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5194
Bydliště: Pééétržka a Horne Saliby
Příspěvek 
Viky píše:
Mne se libi ta Niva. :-) Je dedecka?
Jinak Formanek se mi taky libi, ale volat z Feldy... to je podle myho svatokradez. :-)


Volant z feldy sa dava spolu s Lucasmi aby sa definitivne vyriesilo vypinanie smeroviek. Takto mi to tiez pripada zbytocne :sick:

_________________
Forman 135Le
Volvo 855 TDI
0949126151


29.10.08, 20:19
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 193
Bydliště: Budějovice České
Příspěvek 
Jojo Niva je dědy...neskutečnej stroj. Volant z feldy tam mam jen kvůli tomu že je černej...ten hnědej bil hrozně moc do očí. Blatníky sou zatim oká...vymyl sem je vapkou, vylámam starej gumoasfalt a ten plastickej kit, kde to hnilo sem to zbrousil, odrezil, umyl acetonem, základ, na hrubo sem hu natřel gumoasfaltem, styčný plochy vytmelil ti karosářským elastickým kytem, mno a s tima plastovejma podběhama si myslim že to má ještě hodně života před sebou ;). Snad.

_________________
Škoda Forman 135LS @ 137 GLX
Probíhá pozvolná rekonstrukce: viewtopic.php?t=11669


29.10.08, 23:11
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 193
Bydliště: Budějovice České
Příspěvek Plány byly optimistické :D
Nakonec sem s tim celou zimu jezdil. Nic s motorem nedělal. Vydim to na letní prázdniny. Spojka už je dost v řiti, snad vydrží, musim se holt krotit při mých rozjezdech;). Jinak sem sehnal ORIGO liťáky na Formana. Takový ty pavučiny. Sem z nich paf :D. Už aby bylo čistokrevný jaro a ukázali se světu. Od kámoše sem schrastil Blaupunkta co se dával do feld, to je rozdíl oproti Daewoo kterej sem ani nečekal.
Mno a zde problém. Mam svářečku, klasický COčko, skládal sem to dlouho, scháněl bombu, redukčák atd. Tak to složim, zapnu, šlape. Dam za jedna, vaří, dam za dva - vaří, dam za tři - a v garázi tma. Zasraný pojistky. Jelikož je svářečka jednofázová, má napsáno že 4 kilowatová, to dělá skoro dvacet ampér na fázi. Pojistky sou na 16 ampér. A to si ani nepředstavuju kolik bere zvářečka nárazově...30A? To mě pěkně sere, co se mohlo posrat, to se posralo. Vše sem nák spravil...ale pojistky? To je už podpásovka!!!!!!!!!

_________________
Škoda Forman 135LS @ 137 GLX
Probíhá pozvolná rekonstrukce: viewtopic.php?t=11669


3.3.09, 20:49
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek Re: Plány byly optimistické :D
Mírák píše:
Nakonec sem s tim celou zimu jezdil. Nic s motorem nedělal. Vydim to na letní prázdniny. Spojka už je dost v řiti, snad vydrží, musim se holt krotit při mých rozjezdech;). Jinak sem sehnal ORIGO liťáky na Formana. Takový ty pavučiny. Sem z nich paf :D. Už aby bylo čistokrevný jaro a ukázali se světu. Od kámoše sem schrastil Blaupunkta co se dával do feld, to je rozdíl oproti Daewoo kterej sem ani nečekal.
Mno a zde problém. Mam svářečku, klasický COčko, skládal sem to dlouho, scháněl bombu, redukčák atd. Tak to složim, zapnu, šlape. Dam za jedna, vaří, dam za dva - vaří, dam za tři - a v garázi tma. Zasraný pojistky. Jelikož je svářečka jednofázová, má napsáno že 4 kilowatová, to dělá skoro dvacet ampér na fázi. Pojistky sou na 16 ampér. A to si ani nepředstavuju kolik bere zvářečka nárazově...30A? To mě pěkně sere, co se mohlo posrat, to se posralo. Vše sem nák spravil...ale pojistky? To je už podpásovka!!!!!!!!!


veru chce to 16A ale aspoň "C" istič, a dôkladné spoje, a ddimenzovanie vedenia...

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


3.3.09, 22:29
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 193
Bydliště: Budějovice České
Příspěvek 
Zapoměl sem se taky pochlubit, že sem byl okraden. Když sem byl s oddílem ted v únoru v novohradkách, zajištoval sem dopravu matroše a jídla na tábor, mi někdo ukrad zadní SPZ. První sem myslel že to je špatnej vtip, ale on to vtípek nebyl. Značka nikde, nikdo nic nevěděl. Stál sem vedle silnice asi už 4-tý třídy, projede tam jedno auto za rok...a to sem nejspíš já a oni mi ukradnou značku... Tak sem holt jel na Policajty do Kaplice, tam sem to s nima sepsal, v budějicích si zaplatil 450,- na evidenci...pak na pojišťovnu nahlásit změnu značek. Pěknej sráč ten čuryna co my jí odšrouboval. Tak se ted chystam epoxem zalejt hlavy těch šroubů. To nikdo jen tak na potkání neošroubuje...

_________________
Škoda Forman 135LS @ 137 GLX
Probíhá pozvolná rekonstrukce: viewtopic.php?t=11669


4.3.09, 00:10
Profil
Hluchoň

Příspěvky: 11873
Příspěvek 
nebo muzes pouzit srouby s ne zcela beznou hlavou, kdyz pudu krast neco z favorita, vemu si krizovej sroubovak, ale ani ve snu by me nenapadlo, vzit si hvezdicku


4.3.09, 08:03
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 193
Bydliště: Budějovice České
Příspěvek 
Já scháněl vruty na imbus, ale nesehnal, natož na torx...

_________________
Škoda Forman 135LS @ 137 GLX
Probíhá pozvolná rekonstrukce: viewtopic.php?t=11669


4.3.09, 14:10
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 193
Bydliště: Budějovice České
Příspěvek 
Tak je tu další pár fotek...



Obrázek



Hádejte co se změnilo...



Obrázek




No liťáky přeci!! Originály Formaňácký z 92hýho!!




Obrázek




Jináč jaro je tu :-D !!!




Obrázek





A viděli jste mé doprovodné vozidlo? Už se mnou nákej čas jezdí...je na pérku z propisky, tak se pěkně kymácí...




Obrázek





Obrázek




Obrázek




A taky sem si koupil superlevně v akci tlumiče, sou to SACHSy SUPERTOURINGy...cena viz poslední foto




Obrázek




Obrázek




Obrázek

_________________
Škoda Forman 135LS @ 137 GLX
Probíhá pozvolná rekonstrukce: viewtopic.php?t=11669


Naposledy upravil Mírák dne 21.4.09, 16:24, celkově upraveno 2



21.4.09, 16:11
Profil
Moderátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9916
Příspěvek 
Parádní kolesa 8)


21.4.09, 16:14
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz