Chemer - Škoda 120L Vořech
| Autor |
Zpráva |
|
chemer
Moderátor
Registrován: 18.11.08, 22:10 Příspěvky: 9916
|
Jo a ještě pro pořádek, svítí mi slabě dobijení.  Takže až o víkendu zkusim vyměnit alternátor.
|
| 9.6.09, 11:55 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Vít
Hluchoň
Registrován: 23.1.07, 15:00 Příspěvky: 11873
|
ja jsem nasel, kde kola opiskovat, ale vyhodili me s nima, ze to nejde, tak jsem patral, pak mi patrik-hp poradil odstrnaovac styrych nateru viz http://www.bal.cz/view.php?cisloclanku=2008030003 tak jsem se do toho dal tim, jak to jde se muzes podivat na http://picasaweb.google.cz/vit.siroky/Kola# hlavne dve posledni fotky, sajrajt nanesu, necham asi deset minut pusobit, ono to zmekne, pak kovovym predmetem seskrabnu jak plastelinu, vybrousil jsem si k tomu ucelu z kulatin nekolik tvaru, tak abych se dostal do otvoru. Jedno kolo uz mam skoro hotove. Zere to teda dost ruce. Natrit vzdy jen kousek. Pokud je silnejsi vrstva, je potreba postup opakovat.
Ten komaxit nevim, ja to nechci ani videt, bohate me staci ho z kol sundavat, protoze v nem je milion bublinek, jinak bych ho tam nechal, ale normalni barvu ti na to musi nastrikat kazda autolakovna, nebo nekdo kdo to dela.
|
| 9.6.09, 13:06 |
|
 |
|
chemer
Moderátor
Registrován: 18.11.08, 22:10 Příspěvky: 9916
|
Jo což to nastříkání klasickým lakem to by se dalo ale jde mi o ten komaxit, to opravdu taky nikdo nezná  nebo já už nevim.
Jinak taky jsem si říkal že asi ještě alespoň pokusně zkusim nějákej ten přípravek na odstranění barvy. Díky za tip, asi si ten odstraňovač taky pořídim.
Jinak mám v plánu kola na černo + zbrousit čelní plochy + "vyleštit čelní polochy"
a říkám si jestli by vlastně nestačilo fajnově stříknout jen ty přední, viditelný plochy disků... zbytek nechat bud hliník nebo jen nějákej chránící nástřik...
|
| 9.6.09, 13:53 |
|
 |
|
Veteranista
Junior TW team
Registrován: 13.4.08, 13:19 Příspěvky: 6030 Bydliště: Těšnovice
|
Já bych moc komaxit nedoporučoval, když jsem byl v jedné profi renovátorské dílně jednoho majetného člověka, tak jsem se ptal, jak to je s komaxitem a jeho využiží a on mě říkal, že pro jejich účely není špatný, že dělají auta do muzea, ale na auto, které se pohybuje v provozu by to nedávali, že má až moc velkou tendenci seoprýskavat, řeba když do něho narazí kamen atd.
_________________ Octavia 60 & Octavia 61 & 1000MB 67 & M22 1969 & 110LS 75 & 100L 75& M-B 200D 76 & F 127 77 & 120L 77 & 1203COM 80 & F 126p 86 & F 126p 87 & 125L(136L) 89 & O Corsa B 1996 &M-B 212D 98 &motocykly
|
| 9.6.09, 20:17 |
|
 |
|
chemer
Moderátor
Registrován: 18.11.08, 22:10 Příspěvky: 9916
|
To mi bylo taky řečeno, že je tak tvrdej až je mechanicky dost ohrozitelnej, ale co já vim... nejsem na to odborník.
//////////
KSSS  Zase se mi ted rozletěl ten mechanismus zavírání kastlíku. To jak je to inženýrsky vyřešený mě fakt dostává. No nic jdu shánět novej 
|
| 9.6.09, 21:02 |
|
 |
|
Šemik
Registrován: 21.1.06, 19:58 Příspěvky: 15109 Bydliště: Praha
|
chemer píše: KSSS  Zase se mi ted rozletěl ten mechanismus zavírání kastlíku. To jak je to inženýrsky vyřešený mě fakt dostává. No nic jdu shánět novej 
KSSS?  Co ta má společného se zámkem?
Ale teb zámek jde opravit, a bude to pevnější než původní systém
_________________ ŠKODA 742 FOREVER TEAM
|
| 9.6.09, 21:08 |
|
 |
|
chemer
Moderátor
Registrován: 18.11.08, 22:10 Příspěvky: 9916
|
KSSS bylo citoslovce vzteku
No já si nedokážu představit že se snažim tam dostat zpátky ty pružinky 
|
| 9.6.09, 21:09 |
|
 |
|
Šemik
Registrován: 21.1.06, 19:58 Příspěvky: 15109 Bydliště: Praha
|
Je to vážně v pohodě, není to vůbec složité. Chce to závitové očko M4 a dvě matičky, nějaké lepidlo, třeba vteřiňák.. Na ty válečky kde byly předtím podložky se vyřízne závit a dají se tam ty matičky, zafixované lepidlem
_________________ ŠKODA 742 FOREVER TEAM
Naposledy upravil Šemik dne 9.6.09, 21:11, celkově upraveno 1
|
| 9.6.09, 21:10 |
|
 |
|
Jarda S.
Dřevák na focení, neumí ostřit
Registrován: 19.7.06, 20:40 Příspěvky: 27259 Bydliště: Netolice největší prdel v republice
|
až si přijedeš pro tu kulisu tak ti dovolim ti ho vyndat z tý 120 na díly
_________________ Nissan Navara D40 Passat 96kw Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec
|
| 9.6.09, 21:11 |
|
 |
|
chemer
Moderátor
Registrován: 18.11.08, 22:10 Příspěvky: 9916
|
Šemik píše: Je to vážně v pohodě, není to vůbec složité. Chce to závitové očko M4 a dvě matičky, nějaké lepidlo, třeba vteřiňák.. Na ty válečky kde byly předtím podložky se vyřízne závit a dají se tam ty matičky, zafixované lepidlem Když se mi to stalo naposled, tak jsem tam jenom lupnul jinej a šel jsem od toho. Ted novej nemám tak to možná zkusim. Sadra17 píše: až si přijedeš pro tu kulisu tak ti dovolim ti ho vyndat z tý 120 na díly
Už bych se mohl rozhoupat a doject si pro ní co? Jenže jestli bych až tam k Vám s tím svým peklem dojel 
|
| 9.6.09, 21:14 |
|
 |
|
Jarda S.
Dřevák na focení, neumí ostřit
Registrován: 19.7.06, 20:40 Příspěvky: 27259 Bydliště: Netolice největší prdel v republice
|
_________________ Nissan Navara D40 Passat 96kw Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec
|
| 9.6.09, 21:21 |
|
 |
|
chemer
Moderátor
Registrován: 18.11.08, 22:10 Příspěvky: 9916
|
Sehnal jsem číslo na nějákou dílnu kde právě dělaj prášková barvy, což je asi i komaxit že? Zítra obtelefonuju, zda je to reálný tam nechat nastříkat kola. Nevim ale jestli to teda nechat stříknou klasickym autolakem jenom zepředu nebo komaxitem celý
|
| 9.6.09, 21:26 |
|
 |
|
chemer
Moderátor
Registrován: 18.11.08, 22:10 Příspěvky: 9916
|
Tak poznatky z telefonátu do práškový lakovny:
Zařídí i opískování, to vyjde 100 Kč / disk
Samotnej komaxit 350 Kč / disk
Je +- 1800 Kč úměrná cena za pískování a lakování komaxitem?
|
| 10.6.09, 15:12 |
|
 |
|
Martin 007
Dezertér
Registrován: 19.11.06, 17:11 Příspěvky: 12402 Bydliště: Pardubice - jihozápadní okolí
|
Já měl pískování 1000 Kč a komax taky 1000 Kč.
_________________ Škoda 130 RAPID 1987 - 743.136 "Kdo nemá Rapida jistě život proklíná." UNDER RECONSTRUCTION BMW E46 330xi Touring 2001 - Objem ničím nenahradíš. Zakládající člen Coupé clubu TW Škoda 743 Forever Team Člen klubu ostrých motorů TW
|
| 10.6.09, 15:38 |
|
 |
|
chemer
Moderátor
Registrován: 18.11.08, 22:10 Příspěvky: 9916
|
Takže cena v pořádku, ok díky. Sakra kdybych nemluvil s tím chlápkem v pneuservisu co mi z nich sundaval pláště, tak bych neměl ted brouka v hlavě o tom že komaxit na ně nemám dávat.
|
| 10.6.09, 15:48 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|