Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 06:26



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 výměna homokinetických kloubů Felicie 
Autor Zpráva

Příspěvky: 510
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Příspěvek výměna homokinetických kloubů Felicie
ahoj,zítra mě čeká výměna homokinetických kloubů na felicii,felušce hrozně klepe řízení.Tak je někdo kdo by mi poradil jak se ty klouby vyměňujou?


5.11.09, 22:29
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17411
Bydliště: Stračov (u HK)
Příspěvek 
no to brzo :lol: ..řikám jedno, jesi budeš tahat poloosy, vždycky v diferáku jednu nech...

takže...sundáš poklice, povolíš středovou matku na přednim kole (tu velkou 30-32 klíč), potom zvedneš auto, sundáš kolo, vyndáš šroub na čepu dole na těhlici, vykloníš těhlici pryč a vyndáš kloub z náboje (bacha, abys nevytáh poloosu z homouše u převodovky, vypadaj jehličky a seš v kelu), pak se dá ten kloub sundat na autě, ale nikdy sem to nedělal, dycky sem to vytáh z převodovky a dělal to na ponku, takže vemeš montpáku (velkej šroubovák) a zapřeš to o kloub a převodovku, zapáčíš a kloub vyjede ven, vemeš to za poloosu a kloub a kloub vyndáš, jesi máš trn, tak ho vrazíš do převodovky, jeslti nemáš, vyteče ti olej (jesi tam nějakej je)...rozděláš manžetu a srazíš kloub (vnější) dáš manžetu, natlačíš tuk, dáš kloub, zapáskuješ...vnitřní kloub se dělá jinak, sundáš manžetu, označíš si polohu kloubu na tripodu a stáhneš tripod, přitom dáváš bacha, aby nevypadly kroužky a nevysypali se jehličky na tripodu, označí kde je, vycvakneš ségrovku na konci poloosy a stáhneš tripod...obě poloosy se dělaj stejně, možná nepoude srazit kloub, ale poradíš si, dycky hlavně mlať do tý hvězdy, ne do kloubu :wink: ...přeju hodně štěstí, já tuhle práci nesnášim, protože sem u toho dycky hrozně zašpiněnej a nestačej mě hadry...

zpátky to namontuješ, že dáš poloosu do těhlice, nasadíš do diferáku, pokaď to de rukou a koukáš, aby byl přímo kolmo, vemeš za těhlici a praštíš s tim jakoby do auta, tim zacvakneš ten kloub do převodovky...bacha na simering :wink:

_________________
"clovek musi mit odvahu to zkurvit"


5.11.09, 23:05
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek 
http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=434

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


5.11.09, 23:15
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 400
Bydliště: u Hostýnských vrchů
Příspěvek 
Ondras83 píše:
Neni treba to citovat cele, kilometrovy prispevek :? M.


pěkné příběh, jen připíšu, když jsem měnil poloosu, tak ten unašeč z diferáku nešel vypáčit, musel jsem ho přes kulatinu kladivem vyhňápat ven, teda neměl jsem monterajzňu :wink:

_________________
Pássovec AFN varoš
EX: felda AEE

diagnostika koncernu, resety, nastavení, opravy VW HEX-CAN i KKL, 2x2


6.11.09, 09:58
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
Ondras83 píše:
no to brzo :lol: ..řikám jedno, jesi budeš tahat poloosy, vždycky v diferáku jednu nech...



by mě fakt zajímalo jestli u feldy nebo fáčka kolečka v diferáku spadnou, jeden borec vykládal že mu spadli a měnil převodovku,
s tondou jsme vzali převodovku z feldy vzal jsem ji nad hlavu a praštil o beton pak tonda a nic, tak nevím jestli někomu do kolo spadlo
u jiných značek dáváme něco jako násadu od smetáku namotanou na správný průměr miloš


6.11.09, 19:21
Profil
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27222
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek 
já vyndal obě a taky nic :lol:

_________________
Passat 96kw
Golf III 1,9 tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Felda 1.3BMM combi LPG


6.11.09, 19:38
Profil ICQ
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
slovacek.milos: Ja se tomu taky divil, ale kamos servisak rikal, ze nevypadnou ta samotna kolecka - planetova kola diferaku, ale jakesi krouzky :shock: A neni to pravidlo aby vypadly tak z toho nejsem chytrej :)

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


6.11.09, 19:39
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
Matthes píše:
slovacek.milos: Ja se tomu taky divil, ale kamos servisak rikal, ze nevypadnou ta samotna kolecka - planetova kola diferaku, ale jakesi krouzky :shock: A neni to pravidlo aby vypadly tak z toho nejsem chytrej :)


mně zas kámoš vyprávěl že jim to kolo spadlo asi u vektry a nemohli zasunout poloosu, ale šroubovákem to kolo dali zas na místo od tí doby provní jak vytáhne polosu hned ji zajistí a pak jede na druhou miloš


6.11.09, 20:46
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: výměna homokinetických kloubů Felicie
spar píše:
ahoj,zítra mě čeká výměna homokinetických kloubů na felicii,felušce hrozně klepe řízení.Tak je někdo kdo by mi poradil jak se ty klouby vyměňujou?


jeden dobrý návod ti poradím vemeš třicítku nebo 32 nástršák a zkusíš povolit matku kloubu, když se to tp nepovede tak se na vše vyprdni miloš


6.11.09, 20:48
Profil
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27222
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek 
nemusí pak zbejvá matku rozvrtat a rozsekat :wink: mě to taky nešlo povolit tak to neřešim dokud sou klouby ok :lol:

_________________
Passat 96kw
Golf III 1,9 tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Felda 1.3BMM combi LPG


6.11.09, 20:59
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 692
Bydliště: Zvolen, SR
Příspěvek 
vsetko sa da povolit....len treba spravneho cloveka postavit na metrovu ruru.......menili sme motor vo fieste.....a tiez nie a nie povolit...prisiel oco..o 35kg viac vahy....trosku sa pohupal na rure a bolo :D
mna toto tiez caka na felde....mam roztrhnutu vonkajsiu manzetu

_________________
Škoda 105 S, rv.86 - raz to bude ulozenka
Volkswagen Caravelle, rv.97, VR6, LPG - Spotrebak
www.pixsite.net


7.11.09, 07:34
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek 
mne sa dlhé tyčky neosvedčili, ale totok áno...
Obrázek

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


7.11.09, 07:50
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
michalkatka píše:
mne sa dlhé tyčky neosvedčili, ale totok áno...
Obrázek


michale tak stím bys málokde uspěl, já už rozlomil i 30 ořech, i urval tu matku s kusem poloosy :shock: , tvůj klíč mám už několikrát zavařený, :roll:

zatím největší problém toytoa čilika tam jsem měl nasazený násobič kroutícího momentiu 7 x a metrovou páku

dát tam normální páku tak bych musel skákat s okna paneláku :D miloš


7.11.09, 16:13
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek 
slovacek.milos píše:
michale tak stím bys málokde uspěl, já už rozlomil i 30 ořech, i urval tu matku s kusem poloosy :shock: , tvůj klíč mám už několikrát zavařený, :roll:

zatím největší problém toytoa čilika tam jsem měl nasazený násobič kroutícího momentiu 7 x a metrovou páku

dát tam normální páku tak bych musel skákat s okna paneláku :D miloš


tento je ešte starý komunistický, toľko rán kladivom si už zažil a stále je ok, ale nerobím to pákou, ale trhom...

ale áno, na niektoré to nepomôže, tam sa chytá iba veľká gola pre buldozéry...

klasická gola nie vždy pomôže, tam sa to ohne alebo zlomí...

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


7.11.09, 16:19
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17411
Bydliště: Stračov (u HK)
Příspěvek 
tenhle michalův prstýnek už mám taky svářenej :lol: , ořech do goly už sem taky na poloose rozlousk :) ...holt, mechaničina je někdy sranda 8)

_________________
"clovek musi mit odvahu to zkurvit"


7.11.09, 17:42
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz