Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 21:32



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
 Motor nejede, nestartuje. Favorit 92(Karbec) 
Autor Zpráva

Příspěvky: 14
Bydliště: Praha
Příspěvek Motor nejede, nestartuje. Favorit 92(Karbec)
Nazdárek, mám veliký problém mám favorita 1992 (karbec). Dneska sem se u jednoho domu rozjížděl , normálně sem zařadil,rozjel sem a ve 2 tisících otáčkach motor cuknul a zdechnul a nejde nastartovat ani roztahnout a roztlačit taky ne. Benzín tam jde, jiskru to dává. Ale při startování prostě nechytne a navíc cca každch 6-7sekund motor při startování jakoby bouchne. Otevřel sek kryt co je nadkarbece a za pomocí kámoše sme zkusili nastartovat , naklonil sem se nad karbec ale když motor takzvaně bouchl tak z karbecu vylitnul plamínek cca 30 čísel vysoko přímo z karbece. Už nevím co stím všechno sem zkontroloval kabeli ok benzín jde, jiskru to dává. Poradte pls víc se vtom nevyznám. To samí to dělá když se snažíš auto roztlačit , když drcneš tak motor jakoby bouchne a nic víc .... Pls pomozte ...


13.4.10, 19:32
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9235
Bydliště: Partizánske
Příspěvek 
Asi to dáva iskru v nevhodný okamih, no...možno iba ustrihlo unášač na rozdeľovači

_________________
Kilecko Zmenilo majiteľa...
Embucha = moja 125ka znova žije
Hybridka = R.I.P. :-(
Megane 1,9D
AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97


13.4.10, 19:42
Profil

Příspěvky: 14
Bydliště: Praha
Příspěvek 
ferrari píše:
Asi to dáva iskru v nevhodný okamih, no...možno iba ustrihlo unášač na rozdeľovači

jenže jak vysvětlíš to bouchnutí v motoru ???


13.4.10, 20:20
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 467
Bydliště: Opava
Příspěvek 
tak nějak že když ti to hodí jiskru když je otevřený sací ventil tak ti zbytky paliva chytnou a blafne to přes karbec ven .. něco se ti posralo s rozdělovačem podle mě je to na 85%

_________________
Škoda RAPID - 135 (1988)Jeden z 1 272 kusů ! ;) Fotky
BMW E36 318i touring (1996) Jeden z miliónů křápů ... Fotky
Manet Korado (1998) - Puch Supermaxi Fotky + Babetta 210 (1986) - Pekelný stroj Fotky


13.4.10, 20:32
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 14
Bydliště: Praha
Příspěvek 
JeeRKa píše:
tak nějak že když ti to hodí jiskru když je otevřený sací ventil tak ti zbytky paliva chytnou a blafne to přes karbec ven .. něco se ti posralo s rozdělovačem podle mě je to na 85%

ok tak já zítra koupím rozdělovač sice bude stát 500 ale bude novej a uvidim a napíšu jak sem dopadl


13.4.10, 21:09
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9235
Bydliště: Partizánske
Příspěvek 
Takisto to mohlo buchnúť presne pri tom ustrihnutí unášača...

!najprv vyber starý rozdeľovač a poskúšaj ho, či sa točí palec, keď točíš unášačom na spodku (ten, ktorý je poháňaný od vačkového hriadeľa)...ak hej, ešte vyskúšaj (kábliky na jazyk a točiť rozdeľovačom), či dáva signály...ale asik hej, ke´d vravíš, že iskru hádže...

_________________
Kilecko Zmenilo majiteľa...
Embucha = moja 125ka znova žije
Hybridka = R.I.P. :-(
Megane 1,9D
AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97


14.4.10, 05:21
Profil

Příspěvky: 14761
Bydliště: Havířov
Příspěvek 
Mě nedávno nešlo natočit fávo, protože se mi ustřihnul ten výstupek v palci, který je zacvaklý do zářezu v hřídeli rozdělovače. Ty palce jsou teď vyráběné z nějakých plastů na ho**o a po chvíli se to rozjebe. Nemůžu nikde sehnat ten bakelitový, asi už se nevyrábí.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


14.4.10, 18:11
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1545
Bydliště: Olomoucký kraj
Příspěvek 
deloreandmc píše:
ok tak já zítra koupím rozdělovač sice bude stát 500 ale bude novej a uvidim a napíšu jak sem dopadl


To už rovnou můžeš těch 500 považovat za vyhozené prachy... Repliky ze kterých padá rýže nebo turecký med nestojí za nic. Jediný pořádný rozdělovač je Hanhart za cca 2000 Kč. Anebo sehnat nějaký starší PAL ve slušném stavu.

_________________
Favo 135 (G)LX '93


14.4.10, 18:38
Profil

Příspěvky: 14
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Capricorn píše:
deloreandmc píše:
ok tak já zítra koupím rozdělovač sice bude stát 500 ale bude novej a uvidim a napíšu jak sem dopadl


To už rovnou můžeš těch 500 považovat za vyhozené prachy... Repliky ze kterých padá rýže nebo turecký med nestojí za nic. Jediný pořádný rozdělovač je Hanhart za cca 2000 Kč. Anebo sehnat nějaký starší PAL ve slušném stavu.


Ten co sem koupil je PAL neni uplne novej tak sem to nemylslel ale je nepoužitej ještě. Nějakou čínskousrágoru bych tam nikdy jako nedal.


14.4.10, 20:08
Profil

Příspěvky: 14
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Tak auto už jede bez problémů, vyměnil sem ten rozdělovač za novej a odvezl to do servisu aby srovnali předstih jelikož nemám stroboskop, mno vyladili to a auto jezdí jak má :) Díky za pomoc


17.4.10, 19:00
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 10 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz