|
Stránka 1 z 1
|
[ Příspěvků: 8 ] |
|
| Autor |
Zpráva |
|
Doc
Registrován: 29.9.08, 17:34 Příspěvky: 4
|
 Ručička tachometru
Zdravím,
mám takový jeden dotaz, už se mi to stalo loni, ale trvalo jen nějakou krátkou dobu (cca měsíc), a pak to přestalo a objevilo se to až teď. Ručička tachometru se v určitém rozmezí (50-70 kmh) trošku rozkmitá, v ostatním rozmezí je klidná. Nevíte, v čem může být zádrhel? Tachometr, náhon??
Jinak mám Felici rv 97
Díky předem za názory...
|
| 17.6.10, 17:12 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
varok
Registrován: 17.9.06, 15:37 Příspěvky: 14999 Bydliště: Havířov
|
Mě to dělá taky, ale od 0 do asi 60km a pak se uklidní. Mám koupený nový náhon, ale ještě nebyl čas na výměnu.
_________________ Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue
|
| 17.6.10, 19:24 |
|
 |
|
werty
Registrován: 16.3.08, 16:39 Příspěvky: 376
|
varok: Pokud jde o samotný náhon tak jen pouze jeho výměna je k ničemu a většinou nepomůže. Nejčastější problém bývá v ložisku náhonu tedy v tomto http://skoda.autodoplnky.cz/skoda-favor ... -s39325484
Jde tam o to že 4hran lanka který zapadá do ložiska náhonu je opotřebený stejně jako samotný 4hran v ložisku tudíž tam vznikne vůle která se projeví právě klepáním ručičky při menších rychlostech. A mimochodem ještě malá rada... Klepání také způsobuje přílišné utažení náhonu (Favorit) ve spojení náhon a tachometr. Ale primární problém bývá nejčastěji právě vtom první případě.
_________________ Favorit 136X
|
| 17.6.10, 20:02 |
|
 |
|
varok
Registrován: 17.9.06, 15:37 Příspěvky: 14999 Bydliště: Havířov
|
werty: to jsem nevěděl. Myslel jsem, že už je špatný ten bovden, že je asi přidřene lanko. Takže mám ještě koupit ten mezikus s kolečkem, který je přišroubovaný na převodovce a do kterého je pak zašroubován bovden? Tak mockrát děkji za radu. Vyzkouším. Mě právě při rychlosti od 0 do asi nějakých 50-60 km/h hrozně skáče ručička tachometru, a nad asi těch 60km/h se to už uklidní a jede v pohodě.
_________________ Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue
|
| 19.6.10, 10:23 |
|
 |
|
werty
Registrován: 16.3.08, 16:39 Příspěvky: 376
|
varok: Podle toho jak to popisuješ tak to opravdu vypadá na to ložisko. Ale napřed to zkus raději omrknout aby jsi ho nekupoval zbytečně. Demontuj ložisko i náhon v jednom celku a pak náhon od ložiska odšroubuj a podívej se jak je na tom ten 4hran v ložisku... musí mít jasně zřetelné hrany a lanko náhonu do něj musí těsně zapadat. Jak v něm bude mít lanko jen trochu vůli je to problém a ten právě způsobuje kmitání o kterém jsi psal. On přidřený náhon to může být také ne že ne... Ale s tím jsem se setkal jen v minimu případů... většinou byl problém právě v tom spojení ložisko - náhon. 
_________________ Favorit 136X
|
| 19.6.10, 13:38 |
|
 |
|
21lucas
Ignorant pravidel
Registrován: 4.5.09, 22:46 Příspěvky: 9493 Bydliště: Kolín
|
u nas to delalo pridrene lanko i kdyz ten 4 hran taky nebyl nejlepsi opravilo to trochu epoxidoveho tmelu a zasroubovani lanka zpatky
_________________ otec: Fobia Sedan HTP  m o j e: Citroen C4 1.6HDi FAP auto pro ženu - hračka pro muže - 7.1.25 posledni cesta
|
| 19.6.10, 13:40 |
|
 |
|
varok
Registrován: 17.9.06, 15:37 Příspěvky: 14999 Bydliště: Havířov
|
Vím, že se už dnes vyrábí na fáčka bovdeny s nějakým plastem uvnitř, takže přidření lanka moc nehrozí. Po dlouhé době by ale teoreticky mohlo dojít k opotřebení toho plastu uvnitř bovdenu a lanko se bude zasekávat. Zkusím zkontrolovat ten bovden i ten mezikus s ozubeným kolečkem mezi bovdenem a převodovkou a uvidím. Děkuji za rady.
_________________ Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue
|
| 19.6.10, 17:43 |
|
 |
|
Doc
Registrován: 29.9.08, 17:34 Příspěvky: 4
|
Ahoj a díky za rady, vyměnil jsem jak náhon tachometru tak i samotné ložisko náhonu. ALe opět se projevuje třepání ručičky tachometru. Je zvláštní, že se to projevuje jen v rozmezí 10 kmh (dříve 50 - 60 kmh) před výměnou i po výměně mezi 30 - 40 kmh.
Ručička se roztřepe, ale pak mimo tuto oblast je v pohodě. Napadlo, jestli nemůže být ještě něco v samotném tachometru?
Díky předem za rady
|
| 14.8.10, 15:27 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
|
Stránka 1 z 1
|
[ Příspěvků: 8 ] |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|