Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 08:21



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Kromanon - Škoda Felicia 1.9D 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11873
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
Silikon nikam nepiplej, akorát ucpe odvodňovací kanálky a kvůli kyselosti to pak ještě více rezne. A je to tak těžké najít místo, kudy to teče? Pokud zůstává voda ve dveřích, tak zkontroluj, jestil nejsou ucpané díry na spodním lemu pátých dveří zevnitř. Jsou tam dvě a slouží k tomu, aby voda z dveří vytekla. Pokud ti zatéká dovnitř, vyřež staré těsnění, vyndej sklo, všechnu rez obrus, zakytuj do hladka a pořádně natři a pak nahoď okno s novým sklem. To je jediný způsob jak se zbavit zatékání.

Rozvody bys měl zvládnout sám, pokud máš příručku nebo sis aspoň na internetu našel jak na to.

Na zimu zkontroluj žhavičky, baterku a jestli se ti nezavzdušňuje čerpadlo.

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


12.10.10, 14:03
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 41
Příspěvek 
Jo jsou plné dveře vody. Zkontroluju. rozvodů je nezbytné měnit pumpu, musí motor ven? Je k tomu potřeba nějaké spešl nářadí? Nemám představu jak ten motor dostat z auta ven., 6havičky se kontrolují jak? Strtuje to dosti nahovno. A zavzdušnění čerpadla pak jětě zkontrolovat znamená co? Jsem naprostý amatér.


12.10.10, 14:10
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11873
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
Já jsem ještě větší amatér. :) Ten motor znám jenom díky kamarádově Feldě. Ale když to zvládl on... jak píšu, najdi si nějaký návod jak na to na internetu... Nebo počkej, až ti tady napíše někdo povolanější.

No pokud se voda drží ve dveřích, tak nemá kudy odtékat... podívej se teda na ty dvě díry jestli nejsou ucpané... Občas je dokáže ucpat i rezistin a voda v těch dveřích nadělá po čase pěknou paseku...

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


12.10.10, 14:16
Profil

Příspěvky: 41
Příspěvek 
Jop těch rozvodů se chytí až budu vědět, ale jak zavdušnění čerpadla zkontrolovat to opravdu netuším:-)


12.10.10, 14:18
Profil

Příspěvky: 41
Příspěvek 
Co si myslíte o této demontáži? http://felicia-diesel.ic.cz/?p=65


12.10.10, 14:27
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5194
Bydliště: Pééétržka a Horne Saliby
Příspěvek 
Zda sa mi ten clanok postaveny tak trocha nahlavu. Vyrobca dieselu si urcite sanie dobre vypocital aby nemal problem s prisunom vzduchu uz z principu fungovania. Najma nie pri volnobeznych otackach... + fyzika prudenia plynov (gymnazium 4.rocnik, 1.semester VS) napoveda preco tam tie plastove rurky vyrobca pouzil.
EGR ventil pri tomto motore nebyva problemom. Ale je to moderne ho zapchavat, tak preco nie? :lol:

Na vymenu rozvodov by sa zisiel niekto so serioznou diagnostikou, aby ti nakoniec vedel skontrolovat predvstrek.

_________________
Forman 135Le
Volvo 855 TDI
0949126151


13.10.10, 09:54
Profil

Příspěvky: 41
Příspěvek 
Rosypal se mi ventilator. Uplne na dilky. NEkdo prede mnou ho svepomoci opravoval a ted netopim coz je docela problem. MAm ventilatro z 1.6ky. Myslite, ze pujde prehodit za ten dieselovy, kdyz vymenim koncovku? Pripadne mate nekdo?


1.12.10, 15:08
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4270
Bydliště: kousek od Tábora
Příspěvek 
Jestli si konečně nenapíšeš správně název garáže, tak se na tebe lidi vyprdnou :lol: .

_________________
Škoda 120 L r.v. 1988 - 167 000 KM
Opel Vectra Sedan 1.6 16V r.v. 1996 - 268 000 KM
BMW E46 320D 110 kw touring r.v. 2002 - 266 000 KM


1.12.10, 19:51
Profil ICQ

Příspěvky: 41
Příspěvek 
Omluva na me strane, kdyz jsem posledne hledal jak to zmenit absentoval mi mozek.


1.12.10, 20:02
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz