Chemer - Škoda 120L Vořech
| Autor |
Zpráva |
|
chemer
Moderátor
Registrován: 18.11.08, 22:10 Příspěvky: 9916
|
Ještě jsem nejel, ale až pojedu, tak s novým olejem to bude skvělej pocit z jízdy.
No jinak jsem si hrál s předstihem, tak uvidíme, jestli zejtra ráno nastartuju. 
|
| 23.10.10, 14:53 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
chemer
Moderátor
Registrován: 18.11.08, 22:10 Příspěvky: 9916
|
Ještě jsem chtěl napsat, že se mi olej zdál nějákej špinavější než posledně, ale je to jen zdání, takže kdoví, jaká je skutečnost.
|
| 23.10.10, 14:57 |
|
 |
|
novomi
Registrován: 29.11.07, 18:11 Příspěvky: 4270 Bydliště: kousek od Tábora
|
A benzínovej filtr si tam dřív neměl ? Jestli ne, tak jsem zvědavej na ty studený starty. Já musim i po 1 dni stání pumpovat, jde to přes něj pomaleji.
_________________ Škoda 120 L r.v. 1988 - 167 000 KM Opel Vectra Sedan 1.6 16V r.v. 1996 - 268 000 KM BMW E46 320D 110 kw touring r.v. 2002 - 266 000 KM
|
| 23.10.10, 17:16 |
|
 |
|
chemer
Moderátor
Registrován: 18.11.08, 22:10 Příspěvky: 9916
|
Ne, benzínovej jsem předtim neměl. Jinak starty uplně stejný jako předtim...
Jinak jsem si včera nastavil uplně skvělej předstih (jede daleko líp, míň vibruje atd.) ale má to za následek horší startování za studena, takže je předstih asi moc vysokej, pokud to dobře chápu.
Tak se chci zeptat, jestli se předstih zvyšuje točením rozdělovače doprava nebo doleva? Asi doleva co?
|
| 24.10.10, 10:26 |
|
 |
|
novomi
Registrován: 29.11.07, 18:11 Příspěvky: 4270 Bydliště: kousek od Tábora
|
_________________ Škoda 120 L r.v. 1988 - 167 000 KM Opel Vectra Sedan 1.6 16V r.v. 1996 - 268 000 KM BMW E46 320D 110 kw touring r.v. 2002 - 266 000 KM
|
| 24.10.10, 10:34 |
|
 |
|
chemer
Moderátor
Registrován: 18.11.08, 22:10 Příspěvky: 9916
|
Jo díky, ale potřeboval bych vědět, jakým směrem točení se zvýší. Tenhle postup samozřejmě znám.
|
| 24.10.10, 10:47 |
|
 |
|
Šemik
Registrován: 21.1.06, 19:58 Příspěvky: 15109 Bydliště: Praha
|
Předstih zvýšíš, pokud budeš rozdělovačem točit proti směru hodinových ručiček 
_________________ ŠKODA 742 FOREVER TEAM
|
| 24.10.10, 10:57 |
|
 |
|
Šemik
Registrován: 21.1.06, 19:58 Příspěvky: 15109 Bydliště: Praha
|
Jinak, tohle chování - větší předstih, dobře jede, blbě startuje, je většinou způsobeno vůlemi v rozdělovači. Doporučil bych mu vyměnit pouzdra osy, kontakty a vymezit vůli spojky rozdělovače vůči komínku a taky čepu spojky. Práce max. tak na dvě hodiny a vždycky znatelný přínos
_________________ ŠKODA 742 FOREVER TEAM
|
| 24.10.10, 11:00 |
|
 |
|
chemer
Moderátor
Registrován: 18.11.08, 22:10 Příspěvky: 9916
|
Tak jsem si myslel že přesně naopak. Díky.
|
| 24.10.10, 11:00 |
|
 |
|
chemer
Moderátor
Registrován: 18.11.08, 22:10 Příspěvky: 9916
|
Šemik píše: Jinak, tohle chování - větší předstih, dobře jede, blbě startuje, je většinou způsobeno vůlemi v rozdělovači. Doporučil bych mu vyměnit pouzdra osy, kontakty a vymezit vůli spojky rozdělovače vůči komínku a taky čepu spojky. Práce max. tak na dvě hodiny a vždycky znatelný přínos
Kdybych měl šajn, jak na to, tak bych se do toho možná pustil. Ale raději to nechám, protože teď to alespoň jezdí. 
|
| 24.10.10, 11:05 |
|
 |
|
Petr105
Registrován: 26.3.08, 11:26 Příspěvky: 5224 Bydliště: Veselí nad Lužnicí
|
Ty jo, taky se na něco takového necítím, ale hodilo by se... Přemejšlel jsem, jestli by se nenašel někdo schopnej a rozdělovač bych poslal poštou  Kdyby jsme byli 2, mohli bysme mít i množstevní slevu 
_________________ Škoda 105L, r.v.1983 Peugeot 306 HDi Break
|
| 24.10.10, 16:28 |
|
 |
|
ferrari
Registrován: 7.5.06, 20:16 Příspěvky: 9236 Bydliště: Partizánske
|
No tak poslať to predsa Šemíkovi, nie
Ja napr. som to nikdy nerobil, lebo vždy som malšťastie na rozdeľovač bez vôlí...mám taký aj 120tkový, aj 105kový...a osadený bezkontakt je tiež bez vôlí...
Ale fakt je, že nie vždy som mal také OK rozdeľovače a škodovica (tatkova) vždy fachčila bez problémov...
_________________ Kilecko Zmenilo majiteľa... Embucha = moja 125ka znova žije Hybridka = R.I.P. Megane 1,9D AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97
|
| 24.10.10, 16:37 |
|
 |
|
Hiro
Registrován: 4.1.09, 20:00 Příspěvky: 3206 Bydliště: Havířov
|
kucí z toho rozdělovače bych boby až tak neměl... jsem totální manas na tohle ale jak to kámoš vybral ven a ukázal mi co a jak, když si dáte majzla a všecko složíte jak máte, nemáte kde co pokazit 
_________________ Škoda 120L, 1987 - studentské auto, EDIT: už to není studentské auto. Udržuji vůz v pojízdně chátrajícím stavu  Dacia Dokker, 2015 - rodinné auto
|
| 24.10.10, 16:47 |
|
 |
|
chemer
Moderátor
Registrován: 18.11.08, 22:10 Příspěvky: 9916
|
No na předminulym srazu mi na rozdělovač Šema koukal a říkal že je bez vůle. Dneska jsem ještě trochu zkoušel a řekl bych, že sem nastavil takovej předstih, aby to pěkně jelo a chytalo za studena, tak jsem zase spokojenej. Uvidim v mrazech no.
|
| 24.10.10, 17:27 |
|
 |
|
chemer
Moderátor
Registrován: 18.11.08, 22:10 Příspěvky: 9916
|
To jsem zase jednou pěkně provařil. Dostal jsem 300,- za propadlou technickou. Kdybych se aspoň někdy podíval na známky. Ještě že policajt měl sakra dobrou náladu.
Takže přehodit na zimáky, protože mám 175/70 a sehnat vejfuk, protože mi chybí ta koncová trubka. Sakra, snad mě nezastaví dopravka.
|
| 26.10.10, 23:20 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|