Chemer - Škoda 120L Vořech
| Autor |
Zpráva |
|
chemer
Moderátor
Registrován: 18.11.08, 22:10 Příspěvky: 9916
|
No když jsem viděl ty závlačky, tak jsem si říkal, jestli zase nenanosim nářadí do dílny.
Ale vydrbal jsem ty matky ocelovym kartáčem, pak prostříkl WDčkem, narovnal jejich konce, ty jsem chytil kleštěma a lehce jsem na ně klepal, až trochu povylezly. Jak povylezly, tak už šly ven snadno. Naštěstí jsem měl nový v zásobě, takže jsem se s nima moc nemusel zabývat.
Překvapilo mě, že na tom vandání prožin vlastně nic neni.
Trochu mě žere to, že bych to dal ještě trochu dolu, ale už by to mohglo být nepříjemně moc. Ale auto by zase bylo rovně.
No jinak jsem minulej tejden udělal u motoru flašku, do který ústí ta hadice z nálevky oleje.
Dneska jsem to šel zkontrolovat a našel jsem tam cca 1dcl tekutiny. Asi vody, protože nehořela.
Je to těsnění pod hlavou? Fakt nevim, protože:
1) Jezdim krátký trasy, pouze 1 týdně cesta cca 100km a 1 cesta cca 40 km.
2) Pod víčkem šlem nebyl.
3) Teplota vody je uplně v normálu.
4) Přes tejden jsem jel cca 15 km v kuse na cca 4500 otáček a teplota stále v normále.
5) Voda v nádržce neubývá o nic víc, než je zvykem.
|
| 6.11.10, 17:49 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
chemer
Moderátor
Registrován: 18.11.08, 22:10 Příspěvky: 9916
|
Fotky nemám, nidky si nevzpomenu to vyfotit.
Při nejbližší příležitosti vyfotim, jak to teď vypadá.
|
| 6.11.10, 17:50 |
|
 |
|
Petr105
Registrován: 26.3.08, 11:26 Příspěvky: 5224 Bydliště: Veselí nad Lužnicí
|
Normálka, to je sražená vlhkost z motoru. Taková nažloutlá kapalina, to tam mám taky pořád. Známý mi kdysi radil, když přijedu do garáže, otevřít víčko oleje a nechat to tak do příští jízdy. Motor se prý ,,vyvětrá".
_________________ Škoda 105L, r.v.1983 Peugeot 306 HDi Break
|
| 6.11.10, 17:51 |
|
 |
|
chemer
Moderátor
Registrován: 18.11.08, 22:10 Příspěvky: 9916
|
Jo to je myšlenka dobrá, ale u mě neuskutečnitelná.
Leda že bych s autem jezdil příležitostně.
|
| 6.11.10, 18:08 |
|
 |
|
ferrari
Registrován: 7.5.06, 20:16 Příspěvky: 9236 Bydliště: Partizánske
|
Poprečitoval som čerstvejšie príspevky (mám dnes trochu času) a mám pár poznámok:
1. tá závlačka čapu vahadla ručky by mohla ísť dole, sa tam dostaneš zospodu rukou. Ak nie, tak lanká úplne vyšróbovať a hej, páka von. Ale nie je to problém (teda, zvyčajne)
2. Tie bubny budeš musieť dať dolu, ak to budeš chcieť neikedy robiť, aj keď ak si dobre pamätám pravda, podľa Andrta to netreba...ale to je teória a prax je iná.
3. Ja som tam tiež dal kratšie pružiny (neviem ale, o koľko boli spílené) a po namontovaní bol predok skoro tak isto vysoko, ako s origo pružinami. casom si to trochu sadlo, ale predok je nižšie max. o 4 cm...lenže ja mám zadok dosť nízko a tam mám problém...
4. To nie, že 175/70 nie na 4Q, ale na motor 120  5Q má prvé 3 kvalty úplne rovnaké, ako 4Q
5. Tie Felda puklice azda vyskúšam na tatkovej Hybridke, ak ich dostanem for free, ako mám sľúbené...
_________________ Kilecko Zmenilo majiteľa... Embucha = moja 125ka znova žije Hybridka = R.I.P. Megane 1,9D AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97
|
| 6.11.10, 19:05 |
|
 |
|
chemer
Moderátor
Registrován: 18.11.08, 22:10 Příspěvky: 9916
|
Ferarri, s tim bodem 4 - já spíš myslel, že když jedu na 4. kvalt, tak to točí prostě hodně. Se 165/80 o něco míň.
|
| 6.11.10, 21:23 |
|
 |
|
chemer
Moderátor
Registrován: 18.11.08, 22:10 Příspěvky: 9916
|
Tak jsem přemýšlel a udělám to takto:
Příští víkend to zase rozeberu, a udělám to tak, aby celkově byly pružiny o 1,5 závitu kratší. Ted jsem to zkoumal a auto je pořád nahnutý dozadu. Zadní pružiny na tom samozřejmě mají taky svůj podíl viny. V záloze mám ještě ty ze žigula, jak tady myslim někdo říkal, že se tam hoděj.
Pravděpodobně vyměnim i tlumiče. Zdálo se mi, že v určitý pozici jdou poměrně lehce.
|
| 6.11.10, 22:23 |
|
 |
|
ferrari
Registrován: 7.5.06, 20:16 Příspěvky: 9236 Bydliště: Partizánske
|
chemer píše: Ferarri, s tim bodem 4 - já spíš myslel, že když jedu na 4. kvalt, tak to točí prostě hodně. Se 165/80 o něco míň.
No, možno sa líšia 175/70 od 175/70, ale ja som mal jedny 175/70 a priemerovo boli rovnaké, ako 165/80...zato policajti hneď zbadali rozdiel 
_________________ Kilecko Zmenilo majiteľa... Embucha = moja 125ka znova žije Hybridka = R.I.P. Megane 1,9D AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97
|
| 6.11.10, 22:28 |
|
 |
|
chemer
Moderátor
Registrován: 18.11.08, 22:10 Příspěvky: 9916
|
Policajti mi nikdy nic neřekli. Naštěstí. Ale ty otáčky při stejný rychlosti byly na 175/70 opravdu vyšší. Auto bylo i zákonitě znatelně živější.
|
| 6.11.10, 22:38 |
|
 |
|
chemer
Moderátor
Registrován: 18.11.08, 22:10 Příspěvky: 9916
|
|
| 7.11.10, 14:06 |
|
 |
|
Petr105
Registrován: 26.3.08, 11:26 Příspěvky: 5224 Bydliště: Veselí nad Lužnicí
|
No hele, já bych to tak už nechal. Opticky je to víceméně rovný. Když to budeš snižovat dál, naložíš plný auto a pojedeš na dorazech... Ale vypadá to moc hezky
_________________ Škoda 105L, r.v.1983 Peugeot 306 HDi Break
|
| 7.11.10, 14:11 |
|
 |
|
chemer
Moderátor
Registrován: 18.11.08, 22:10 Příspěvky: 9916
|
No teď jsem v tom jel ve 3 chlapech a ani přes výmoly nebyl problém.
Tak nevim no. Tu jednu stranu o tu 1/4 musim dorovnat a budu přemejšlet, jestli pak nevzít obě strany ještě o 1/4.
|
| 7.11.10, 15:18 |
|
 |
|
Petr105
Registrován: 26.3.08, 11:26 Příspěvky: 5224 Bydliště: Veselí nad Lužnicí
|
Já jsem v tomhle asi moc konzervativní, chtělo by to, aby se vyjádřili i jiní  Mě by to ale takhle stačilo.
_________________ Škoda 105L, r.v.1983 Peugeot 306 HDi Break
|
| 7.11.10, 15:24 |
|
 |
|
Matthes
Hliník navždy.
Registrován: 20.6.06, 17:43 Příspěvky: 17651 Bydliště: Praha západ
|
A jaci chlapi? Rozdil je 3x ja a 3x Vit. Osobene bych predni pera nerezal. Pak se nevejde tolik kameni do kufru.
_________________ Zbrane zabijeji!
Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.
|
| 7.11.10, 15:32 |
|
 |
|
Josef.Radocha
Dezertér 2
Registrován: 19.2.08, 15:50 Příspěvky: 8497 Bydliště: Kvasiny - jak už bylo řečeno domov těch nej Škodovek
|
to je děs... škodovka má mít předek v luftě.... Promiň chemere, ale je to tak
_________________ V životě je nejhorší srážka s BLBCEM!!
RAPID 130 POWER FOREVER!!!
Vehiklů mám docela dost a ještě víc jsem jich vlastnil.
Karoserie COUPE je mým osudem!
|
| 7.11.10, 15:42 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|