Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.6.26, 04:59



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2429 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 ... 162  Další
 Chemer - Škoda 120L Vořech 
Autor Zpráva
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.08, 22:10
Příspěvky: 9916
Příspěvek 
No když jsem viděl ty závlačky, tak jsem si říkal, jestli zase nenanosim nářadí do dílny.
Ale vydrbal jsem ty matky ocelovym kartáčem, pak prostříkl WDčkem, narovnal jejich konce, ty jsem chytil kleštěma a lehce jsem na ně klepal, až trochu povylezly. Jak povylezly, tak už šly ven snadno. Naštěstí jsem měl nový v zásobě, takže jsem se s nima moc nemusel zabývat.
Překvapilo mě, že na tom vandání prožin vlastně nic neni.
Trochu mě žere to, že bych to dal ještě trochu dolu, ale už by to mohglo být nepříjemně moc. Ale auto by zase bylo rovně.

No jinak jsem minulej tejden udělal u motoru flašku, do který ústí ta hadice z nálevky oleje.
Dneska jsem to šel zkontrolovat a našel jsem tam cca 1dcl tekutiny. Asi vody, protože nehořela.
Je to těsnění pod hlavou? Fakt nevim, protože:
1) Jezdim krátký trasy, pouze 1 týdně cesta cca 100km a 1 cesta cca 40 km.
2) Pod víčkem šlem nebyl.
3) Teplota vody je uplně v normálu.
4) Přes tejden jsem jel cca 15 km v kuse na cca 4500 otáček a teplota stále v normále.
5) Voda v nádržce neubývá o nic víc, než je zvykem.


6.11.10, 17:49
Profil
Příspěvek Reklama

   
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.08, 22:10
Příspěvky: 9916
Příspěvek 
Fotky nemám, nidky si nevzpomenu to vyfotit.
Při nejbližší příležitosti vyfotim, jak to teď vypadá.


6.11.10, 17:50
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.08, 11:26
Příspěvky: 5224
Bydliště: Veselí nad Lužnicí
Příspěvek 
Normálka, to je sražená vlhkost z motoru. Taková nažloutlá kapalina, to tam mám taky pořád. Známý mi kdysi radil, když přijedu do garáže, otevřít víčko oleje a nechat to tak do příští jízdy. Motor se prý ,,vyvětrá".

_________________
Škoda 105L, r.v.1983
Peugeot 306 HDi Break


6.11.10, 17:51
Profil
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.08, 22:10
Příspěvky: 9916
Příspěvek 
Jo to je myšlenka dobrá, ale u mě neuskutečnitelná. :-)
Leda že bych s autem jezdil příležitostně.


6.11.10, 18:08
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.06, 20:16
Příspěvky: 9236
Bydliště: Partizánske
Příspěvek 
Poprečitoval som čerstvejšie príspevky (mám dnes trochu času) a mám pár poznámok:
1. tá závlačka čapu vahadla ručky by mohla ísť dole, sa tam dostaneš zospodu rukou. Ak nie, tak lanká úplne vyšróbovať a hej, páka von. Ale nie je to problém (teda, zvyčajne)
2. Tie bubny budeš musieť dať dolu, ak to budeš chcieť neikedy robiť, aj keď ak si dobre pamätám pravda, podľa Andrta to netreba...ale to je teória a prax je iná.
3. Ja som tam tiež dal kratšie pružiny (neviem ale, o koľko boli spílené) a po namontovaní bol predok skoro tak isto vysoko, ako s origo pružinami. casom si to trochu sadlo, ale predok je nižšie max. o 4 cm...lenže ja mám zadok dosť nízko a tam mám problém...
4. To nie, že 175/70 nie na 4Q, ale na motor 120 :wink: 5Q má prvé 3 kvalty úplne rovnaké, ako 4Q
5. Tie Felda puklice azda vyskúšam na tatkovej Hybridke, ak ich dostanem for free, ako mám sľúbené...

_________________
Kilecko Zmenilo majiteľa...
Embucha = moja 125ka znova žije
Hybridka = R.I.P. :-(
Megane 1,9D
AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97


6.11.10, 19:05
Profil
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.08, 22:10
Příspěvky: 9916
Příspěvek 
Ferarri, s tim bodem 4 - já spíš myslel, že když jedu na 4. kvalt, tak to točí prostě hodně. Se 165/80 o něco míň.


6.11.10, 21:23
Profil
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.08, 22:10
Příspěvky: 9916
Příspěvek 
Tak jsem přemýšlel a udělám to takto:
Příští víkend to zase rozeberu, a udělám to tak, aby celkově byly pružiny o 1,5 závitu kratší. Ted jsem to zkoumal a auto je pořád nahnutý dozadu. Zadní pružiny na tom samozřejmě mají taky svůj podíl viny. V záloze mám ještě ty ze žigula, jak tady myslim někdo říkal, že se tam hoděj.
Pravděpodobně vyměnim i tlumiče. Zdálo se mi, že v určitý pozici jdou poměrně lehce.


6.11.10, 22:23
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.06, 20:16
Příspěvky: 9236
Bydliště: Partizánske
Příspěvek 
chemer píše:
Ferarri, s tim bodem 4 - já spíš myslel, že když jedu na 4. kvalt, tak to točí prostě hodně. Se 165/80 o něco míň.

No, možno sa líšia 175/70 od 175/70, ale ja som mal jedny 175/70 a priemerovo boli rovnaké, ako 165/80...zato policajti hneď zbadali rozdiel :wink:

_________________
Kilecko Zmenilo majiteľa...
Embucha = moja 125ka znova žije
Hybridka = R.I.P. :-(
Megane 1,9D
AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97


6.11.10, 22:28
Profil
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.08, 22:10
Příspěvky: 9916
Příspěvek 
Policajti mi nikdy nic neřekli. Naštěstí. Ale ty otáčky při stejný rychlosti byly na 175/70 opravdu vyšší. Auto bylo i zákonitě znatelně živější.


6.11.10, 22:38
Profil
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.08, 22:10
Příspěvky: 9916
Příspěvek 
Obrázek


7.11.10, 14:06
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.08, 11:26
Příspěvky: 5224
Bydliště: Veselí nad Lužnicí
Příspěvek 
No hele, já bych to tak už nechal. Opticky je to víceméně rovný. Když to budeš snižovat dál, naložíš plný auto a pojedeš na dorazech... Ale vypadá to moc hezky

_________________
Škoda 105L, r.v.1983
Peugeot 306 HDi Break


7.11.10, 14:11
Profil
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.08, 22:10
Příspěvky: 9916
Příspěvek 
No teď jsem v tom jel ve 3 chlapech a ani přes výmoly nebyl problém.
Tak nevim no. Tu jednu stranu o tu 1/4 musim dorovnat a budu přemejšlet, jestli pak nevzít obě strany ještě o 1/4.


7.11.10, 15:18
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.08, 11:26
Příspěvky: 5224
Bydliště: Veselí nad Lužnicí
Příspěvek 
Já jsem v tomhle asi moc konzervativní, chtělo by to, aby se vyjádřili i jiní :wink: Mě by to ale takhle stačilo.

_________________
Škoda 105L, r.v.1983
Peugeot 306 HDi Break


7.11.10, 15:24
Profil
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.06, 17:43
Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
A jaci chlapi? Rozdil je 3x ja a 3x Vit. Osobene bych predni pera nerezal. Pak se nevejde tolik kameni do kufru.

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


7.11.10, 15:32
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Dezertér 2
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.08, 15:50
Příspěvky: 8497
Bydliště: Kvasiny - jak už bylo řečeno domov těch nej Škodovek
Příspěvek 
to je děs... škodovka má mít předek v luftě.... Promiň chemere, ale je to tak

_________________
V životě je nejhorší srážka s BLBCEM!!

RAPID 130 POWER FOREVER!!!

Vehiklů mám docela dost a ještě víc jsem jich vlastnil.

Karoserie COUPE je mým osudem!


7.11.10, 15:42
Profil ICQ
Příspěvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 2429 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 ... 162  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.034s | 11 Queries | GZIP : Off ]