Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 08:23



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 151 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další
 Dundee- Favorit "Trpaslík" 
Autor Zpráva
Ignorant pravidel

Příspěvky: 9430
Bydliště: Kolín
Příspěvek 
Dundee píše:
Zapomněl jsem se pochlubit malou "úpravičkou"


zajimavej napad :-D

_________________
otec: Fobia Sedan HTP :P
m o j e: Citroen C4 1.6HDi FAP auto pro ženu - hračka pro muže


17.11.10, 21:30
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 882
Bydliště: Mělník
Příspěvek 
Okopírovanej, ale s vlastní barevnou úpravou :lol:
Černo- leštěný mi přišlo nepraktický a samotný barvení nápisu a proužků zase na prd, protože by se musel pořádně vyčistit nebo vyleštit ten zbytek a to by pak zase bylo nepraktický :roll:

_________________
Dacia Duster 1.6SCe+ LPG '17 s 85.380 km na tachecu- "Drobek"


17.11.10, 21:34
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1545
Bydliště: Olomoucký kraj
Příspěvek 
Ten volant z Feldy vypadá opravdu pěkně a i to víko ventilů se mi líbí. Sám už o tom uvažuju delší dobu... zatím jsem ho jen vyleštil a teď přemýšlím kterou barvou ho vzít, ale nejspíš modrou vzhledem ke stejné barvě auta a pak ho přejedu z vrchu šmirglem ať se lesknou žebra a znak s nápisem.

_________________
Favo 135 (G)LX '93


17.11.10, 21:49
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 882
Bydliště: Mělník
Příspěvek 
Tak dneska konečně došlo na to, k čemu jsem se chystal prakticky od začátku, co Trpaslíka vlastnim. Zvyklej z Peugeota jsem chtěl být dobře vidět i zezadu, tak jsem tam udělal dvouvláknovku.
Vím, že Nepér to má udělaný taky, ale jeho know-how neznám- mám vlastní :lol: Jiná, než invazivně- destruktivní metoda mě nenapadla, takže samotnou jednovláknovku už tam nedám (teda dám, ale svítit nebude):oops:

A tady je výsledek (sorry za kvalitu- zase mobil):
ObrázekObrázek

_________________
Dacia Duster 1.6SCe+ LPG '17 s 85.380 km na tachecu- "Drobek"


29.11.10, 19:14
Profil ICQ
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
Pekny :-)

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


29.11.10, 19:19
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5194
Bydliště: Pééétržka a Horne Saliby
Příspěvek 
Tuším tam bol problém, že tie parably su rozdielne, teda aj svietia rozdiene.... :oops:
Som niekedy sníval, že by som pridal aj hmlovky v stýle amerika :D

_________________
Forman 135Le
Volvo 855 TDI
0949126151


29.11.10, 19:44
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 882
Bydliště: Mělník
Příspěvek 
kwiko: Jsou sice každá jinak veliká, ale v patici na světlo je 10W žárovka a před žárovku odrazka, tak je intenzita světla skoro stejná jako 5W vlákno u tý dvouvláknovky. Jinak u 405 byla taky trochu rozdílná intenzita světla a taky jsem to nějak neřešil.

Nad mlhovkama jsem přemejšlel taky, ale tam by to bylo docela složitý řešení plus natažení dalších dvou vodičů sloupkem a vratama, což by bylo do tý jedný ponožky už hodně

_________________
Dacia Duster 1.6SCe+ LPG '17 s 85.380 km na tachecu- "Drobek"


29.11.10, 19:50
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5194
Bydliště: Pééétržka a Horne Saliby
Příspěvek 
To by sa riesilo relatkom, a tiez dvojvlaknovou ziarovkou... aby sa to dalo vypnut-prepnut aby mohla fungovat hmlovka.
lebo pri brzdeni by svietili vseky 3(6)

_________________
Forman 135Le
Volvo 855 TDI
0949126151


29.11.10, 21:09
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 882
Bydliště: Mělník
Příspěvek 
Já dělal dvouvlákno jenom na brzdě, takže mám 1 brzdu a 2 světla na každý straně. A s tou úpravou mlhovek jsem to myslel tak, aby byla 1 mlha, 1 brzda a 3 světla.

_________________
Dacia Duster 1.6SCe+ LPG '17 s 85.380 km na tachecu- "Drobek"


29.11.10, 21:27
Profil ICQ

Příspěvky: 14761
Bydliště: Havířov
Příspěvek 
Občas to vídám i na 120tkách, ale na fáčkách to moc k vidění není. Ale vypadá to docela pěkně. U nás měl kdysy jeden kluk na rapidu ty zadní světla celkově zdvojené. Dvojvláknové žárovky měl v brzdách i ve světlech. Takže mu svítily vzadu čtyři světla a po zabrždění čtyři brzdy. Taky to nevypadalo špatně.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


30.11.10, 17:25
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10219
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek 
tohle je ošemetná věc, lidi na to nejsou zvyklí a někdo by to mohl na silnici blbě pochopit...kdysi sem nad tím taky uvažoval ale pak jsem to zavrhl...

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


30.11.10, 17:37
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 882
Bydliště: Mělník
Příspěvek 
varok: Tady by s dvouvláknem pod odrazkou byl problém, protože je nižší parabola a vysunutá žárovka. U 120 nebo Rapida stačilo sehnat jenom objímku a bylo to gut.

crowack: Já vím, ale když šlápnu na brzdu, tak je to dobře poznat i za světla a navíc se rozsvítí brzdový i ve vratech, což by lidi pochopit mohli :wink:

_________________
Dacia Duster 1.6SCe+ LPG '17 s 85.380 km na tachecu- "Drobek"


30.11.10, 18:08
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek 
Já dával pod žárovky navíc kus plošného spoje se dvěma kontakty, ke kterým vedly oba drátky. Nakonec jsem to věnoval bitmapovi, právě proto, že mi připadalo, že je ta brzda málo kontrastní.

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


30.11.10, 22:48
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 882
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Dundee- Favorit "Trpaslík"
Předem přiznávám, že se jedná o kopírovanej nápad, kterej jsem chtěl udělat už při vlastnictví 405ky.
Konečně mám nějaký světla "navíc", tak jsem si s jedním pohrál :)
Kompletně jsem ho rozdělal, takže zbyly jenom nastavovací tyčky pod parabolou. Po sesazení to vypadalo asi takhle:
Obrázek

Bez přilepení skla jsem světlo naoko šoupnul na auto:
ObrázekObrázekObrázek

S rozsvícenýma světlama to pak vypadá takhle nějak:
ObrázekObrázek
Mile mě překvapilo zjištění, že po týhle úpravě světlo svítí tak, že je mnohem líp vidět lom světla na odrazový stěně a není to tak rozplizlý jako u originálního světla :wink: 8)
Bohužel se mi nějak vytratila fotka :cry: :sick:

_________________
Dacia Duster 1.6SCe+ LPG '17 s 85.380 km na tachecu- "Drobek"


15.3.11, 19:37
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 882
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Dundee- Favorit "Trpaslík"
Jelikož mě po necelym roce a cca 18.000 km opět zradilo těsnění pod hlavou, začal jsem se doma porozhlížet po nějaký slušný hlavě, kterou tam dám místo tý stávající. Z výběru tří kusů se jako nejlepší ukázala sundaná z motoru, který byl v šedém Favoritu přiveženém na díly.
Na motoru nasazená hlava 136, vpravo nahoře 136X a pod ní 135 sundaná z motoru:
Obrázek
Hlava 136X měla ventily šíleně orezlý a jeden jsem musel vyklepnout pomocí kladívka, protože byl zarezlej ve vodítku. Hlava 136 je docela vyžraná a hlavně je bez jednoho šteftu na výf. svodech (nejdřív nešel vytočit a po kompletní destrukci a provrtání jsem v něm zalomil závitník).
Teď už zbývá jen pořádně očistit a zabrousit ventily, vyměnit gufera a pak můžu začít s výměnou. Jen doufám, že se mi nehly vložky v bloku, protože to vypadá zase na destrukci těsnění u druhýho válce (svíčka na druhym válci byla rezatá)...

_________________
Dacia Duster 1.6SCe+ LPG '17 s 85.380 km na tachecu- "Drobek"


27.3.11, 19:29
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 151 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz