Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 12:37



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 Výměna motoru..... 
Autor Zpráva

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Počkej, jak lehce? Ta mrkev je úplně venku z převodovky nebo se tam jen tak lehce vaklá??

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


14.4.07, 11:01
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 9049
Příspěvek 
Vyjela celá s motorem......ale jak jsem ji tam strčil tak tak zapadla....
Nemyslím celá dovnitř ale ten konec jako by tam zaskočil....


14.4.07, 11:05
Profil

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
To jsem z toho ale jelen, já už vůbec nevím, co se vlastně stalo :oops: :shock:

Pokud tam ta mrkev po ¨nandání zpět po vyndání s morek dobře drží, nebudou to vypadlé ty pojistky. Zůstaly na místech a mrkev opět jistí jak mají.

Pokud se ta mrkev dá furt volně vyndavat, jsou někde vypadlé :?

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


14.4.07, 11:07
Profil
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
A dalsi vtip je v tom, ze kdyz si tam s tim tolik vaklal, tak uz musis vymenit gufero mrkve, jinak ti tam pak bude chcat oil ke spojce :? Musi se vytahnout ten kominek po kterym jezdi vypinaci lozisko, za nim je to gufero. :)

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


14.4.07, 11:10
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 9049
Příspěvek 
Takže vythnul jsem motor a mrkev byla v motoru místo v převodce....takže jsem ji tam dal zpátky něco tam cvaklo a mrkev jako by zapadla, ale jde ji opět lehce vytáhnout a točí se při kvaltech....to je ten problém....kdyby se netočila tak to neřešim...


14.4.07, 11:10
Profil

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Tak to vypadá smutně - ojebané ty drážky v převodovce do kterých se zasunují ty drážky co jsou na mrkvi :shock:

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


14.4.07, 11:12
Profil
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
Šemik píše:
Tak to vypadá smutně - ojebané ty drážky v převodovce do kterých se zasunují ty drážky co jsou na mrkvi :shock:


Me teda nic jinyho nenapada, ale jak je to mozny :shock: dyk s tim jezdil a prece to nemohl udelat pri vyndavani motoru :shock:

Chtelo by to tedy aby nekdo cumel do prevodovky (dirou pod tim valeckem spojky) a druhy tocil s mrkvi a uvidis kam az jde pohyb a kam uz ne ...

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


14.4.07, 11:16
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
ad akta X of Škoda, Matthes :wink: No nevim, pokud to je fakt jak jsem psal, zvolil bych následující postup:

1) pro ověření - dát tam třeba 1.kvalt, zajistit vůz proti pohybu a ručně začít točit s mrkví. Pokud se bude volně točit, je to v oněch místech..
2) Bude-li skutečnost stejně děsivá jako bod 1), doporučuji do něčeho velikou silou kopnout aby se člověk uklidnil. Kopat do auta je však nevhodné, hrozí nebezpěčí dalšího problému (spadnutí z heveru s následkem ohnutí řadící tyče). Nevhodná je též i zeď domu, člověk by si mohl ublížit. Zvol třeba nějakou papírovou škatuli, ta je na daný účel vynikající :wink:
3) teď přijde zděšení že musí převodovka ven - doporučuji třeba lahev oblíbeného pití a na auto se vrátit až zítra s čistější hlavou
4) sehnat jinou převodovku a vyměnit :cry:

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


14.4.07, 11:22
Profil

Příspěvky: 9049
Příspěvek 
Tak tak tragicky to vidět nechci ale....no kouknu do převodky a uvidíme co to bude dělat a co ne.....zatim diky letím na to...


14.4.07, 11:41
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
wordy píše:
Naco prepísať číslo?V celej EU nekontrolujú číclo motora.Bere sa to ako náhradný diel.


4íslo motru nemusí souhlasit ale musí souhlasit tip motoru. Takže třeba u fáva když budeš mít číslo 123456/781,136 tak na výmaz čísla motoru můžeš použít jaký koliv motor s číslem xxxxxx/781,136 Jakmile by tam už bylo 781,136B tak už by jsi se měl zajímat o přestavbu.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


14.4.07, 12:15
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4747
Bydliště: Černíky
Příspěvek 
S tou převodovkou to nevidim tak tragicky, určitá vůle tam je...
...zvedni zadek auta (stačí jedno kolo) a zatoč při nějakém kvaltu s kolem.
Jestli se točí mrkev, je to OK ;)
Potom doporučuju zkontrolovat ty jisticí svorky mrkve, jestli nezapadly do převodovky....
...vyndat jdou např magnetem (vhodný je magnet na teleskopické tyčce - vypadá to jako anténa od rádia)... :)

_________________
Å 130 L 86 - cestovní limuzína
Levandulka 1000 MBG De Luxe 67 - v renovaci
Felda Combi GLXi - 1,3 MPi 97 - k užitku tátovi
130LPG 130L 86 - denní vůz
1000MB MB 69, 1.8.68
Ať mi nikdo neříká, že něco nejde... ;)
Škoda 742 Forever Team


14.4.07, 13:08
Profil ICQ

Příspěvky: 9049
Příspěvek 
Jo jo točit kolem jsem zkoušel při zvednutým kole při kvaltu a mrkev se ani nehnula.....takže poloosy jsou venku, starter je venku a zítra půjde převodovka a půjde celá rozdělat.....vypadlo tam asi nějaké kolečko....To bude robota na ho..no.....Ale zase to beru z té lepší stránky jako všechno....bude to krásně čisté....a zkontrolované....


14.4.07, 17:54
Profil

Příspěvky: 3060
Bydliště: Olomouc
Příspěvek 
Už zbývá jenom roztřídit hliník, měď, plasty a železo a za utržené peníze si koupit šalinkartu.

_________________
Už tu nejsem, s fórem mi vlezte na hrb. Co jsem měl rozřešeno dořeště prosím přes drak@drakk.eu


14.4.07, 18:15
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 9049
Příspěvek 
To vidíš moc černě....


14.4.07, 18:18
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6765
Bydliště: Česká Třebová
Příspěvek 
škoda 105 na 120 píše:
To vidíš moc černě....


koukal jsi dovnitř přes ten spojkovej váleček? tam je totiš taková záhadná spojka na hřídely, to zn. že v převodovce je hřídel s tisícihranem, na ní je nasazená tzv. trubka která má uvnitř taky tisícihran, je cca 5-10cm dlouhá a do ní z druhej strany se strká ta mrkev, a ta trubka má dvě drážky na zajištění, tvoří prostě spojku mezi dvěma hřídelema se stejnejma koncema. třeba ti to jen vypadlo a spadlo do převodovky, je to docela velký takže by jsi to v ní měl bez problémů najít a nasadit se to dá tím otvorem pro spojkovej váleček na převodovce.

_________________
JM AUTO-MOTO

Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div :-D


14.4.07, 21:09
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz