Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 08:34



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 Stinovlas - Forman Van Plus r.v. 1994 (Auto) 
Autor Zpráva

Příspěvky: 589
Bydliště: Slaný
Příspěvek Re: Stinovlas - Forman Van Plus r.v. 1994 (Auto)
zdar lidi, mam trochu problem, v jedny vesnici u jablonce se mi urvala leva poloosa, ted uz mam auto odtazeny do centra. Docela bych ho potreboval funkcni, jsem schopnej si dojet pro poloosu domu z facka, ale vubec nevim jak to vyndat, na jak je to dlouho a tak.. nemam tu taky moc naradi, ale muzu si neco privezt. Zajima me, jak je to narocny, jestli to zvladnu a jak na to?

A ted trochu infa co to dela: hodim za jedna, slapnu na plyn, auto se ani nehne, drnci leva poloosa jak se protaci na volno. mam pocit, ze se mi toci i bez kvaltu. neni chyba jeste nekde? pravy kolo se mi taky netoci, to mi prijde divny, pac tam to nevypadlo a ani se netoci samotna poloosa. nerad bych se sam snazil na snehu opravit neco, co jsem nikdy nedelal abych zjistil, ze je to jeste mnohem slozitejsi nez jsem si myslel a stejne to budu muset nakonec dat do servisu... poradte, pls.. ;) diky, Stinovlas.

_________________
Mam svuj svet-punk's not dead!


10.12.10, 19:59
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3328
Bydliště: Studénka
Příspěvek Re: Stinovlas - Forman Van Plus r.v. 1994 (Auto)
nemáš samosvor ;) tudíž se ti odlehčené kolo bude vždycky točit a zatížené nikoli (v tvojím případě je to odlehčené kolo jeblá poloosa)

_________________
VW Passat 3B3 1.9 TDI 96Kw Obrázek


10.12.10, 20:04
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 882
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Stinovlas - Forman Van Plus r.v. 1994 (Auto)
Na povolení matice poloosy potřebuješ klíč 30 nebo 32 (spíš 32) a hodně dlouhou páku. Pak vyndáš spodní čep z těhlice, tu povytáhneš ven (od auta), pootočíš na tlumiči a vyndáš poloosu z těhlice. Pak si dáš něco pod převodovku a shora přes trubku nebo něco jinýho vyrazíš vnitřní kloub poloosy z převodovky. Bylo by dobrý mít dole pomocníka s druhou poloosou, aby je co nejdřív vyměnil, aby nevyteklo moc oleje z převodovky. Pokud toho vyteče hodně, tak vyndáš převod náhonu tachometru a doliješ olej do převodovky. Pak to všechno zkompletuješ a jedeš.

A s tim protáčením je to jak psal CrazyMan. Mě se kdysi na Golfu rozpadl kineťák a dopadlo to stejně- točila se poloosa a auto stálo. Ale aspoň se dalo nastartovat a zatopit, protože to bylo na konci října o půlnoci 50 km od baráku a já měl jen triko a flanelovou košili :lol:

_________________
Dacia Duster 1.6SCe+ LPG '17 s 85.380 km na tachecu- "Drobek"


10.12.10, 20:17
Profil ICQ

Příspěvky: 589
Bydliště: Slaný
Příspěvek Re: Stinovlas - Forman Van Plus r.v. 1994 (Auto)
ok, diky za rady, tak to snad zvladnu.. jo, ze se da zatopit je fajn, kdyz me do kopce tahala bejvalka s 1.3 kadettem tak jsem se fakt docela nudil, pri pohybu par cm kazdy skubnuti :D tak jsem si zatopil na nohy, pustil radio a jen slapal na brzdu :D

_________________
Mam svuj svet-punk's not dead!


10.12.10, 20:52
Profil

Příspěvky: 589
Bydliště: Slaný
Příspěvek Re: Stinovlas - Forman Van Plus r.v. 1994 (Auto)
ted jsem mluvil s kamosem, jeste jsem nemel svoje auto rozebrany, teprv jsem se dostal domu, kde stoji facko. prej mam spis zk*rvenej naboj, kdyz ho budu citovat, tak jsem udajne kloub zkurvit nemohl a samotna poloosa ze se jen tak nezlomi. co jeste si mam radsi odvezt? jedu zpatky busem. co se tam teda mohlo zkurvit? vypada to ze vypadla z kola, pac se toci kdyz tam dam kvalt. ani nevim, jestli by ji tam nestacilo nasunout, neresil jsem to, jeste jsem vubec nevedel jak na to a nemam tam naradi. zkuste mi neco poradit, at tam neprijedu s poloosou a u rozebranyho auta nezjistim ze to nestaci...

_________________
Mam svuj svet-punk's not dead!


11.12.10, 14:59
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 882
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Stinovlas - Forman Van Plus r.v. 1994 (Auto)
Já bych to viděl na rozpadlej homokinetickej kloub (vnější). Prostě se v něm rozpadla klec, vylítaly kuličky a hotovo.

Stalo se ti to v zatáčce? Cvakalo to předtím při zatočení (vytočení do rejdu) a přidání plynu? Jak a co se vlastně stalo?

_________________
Dacia Duster 1.6SCe+ LPG '17 s 85.380 km na tachecu- "Drobek"


11.12.10, 15:39
Profil ICQ

Příspěvky: 589
Bydliště: Slaný
Příspěvek Re: Stinovlas - Forman Van Plus r.v. 1994 (Auto)
no, stavalo se, ze mi volant kmital doleva, ale neprisli jsme na to, cim to je. Cestou kd se to stalo uz to bylo hodne casty a i pri nizky rychlosti. Pak jsem videl v protismeru ve skarpe dedulu co vyhrabuje filcku, tak jsem u nej zastavil jestli chce pomoct, ze se nahore otocim na busovy zastavce. Jak jsem rekl, tak jsem se i pokusil udelat, najel jsem k zastavce, plnej rejd doleva a uz to jen zachrastilo.

_________________
Mam svuj svet-punk's not dead!


12.12.10, 13:19
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11873
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
No tak to se ti rozsypal homokinetický kloub. Nový stojí cca 350 Starline, kvalitní tak kolem 1200kč. Výměna je jednoduchá, akorát budeš muset povolit matici co ho drží k náboji kola, což je někdy problém. Ale pokud budeš mít dobré nářadí, dá se to. Doporučuju to všechno předtím prostříkat WDčkem. Když se ti podaří sundat tu matici a spodní čep, výměna a zpětná montáž je už jen otázkou několika minut.

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


12.12.10, 13:31
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 882
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Stinovlas - Forman Van Plus r.v. 1994 (Auto)
Přesně jak píše gokralik. Kloub z poloosy srazíš kladivem a narazíš novej. Poloosu ani nemusíš vyndavat z převodovky, dá se to v pohodě udělat na autě.

_________________
Dacia Duster 1.6SCe+ LPG '17 s 85.380 km na tachecu- "Drobek"


12.12.10, 13:43
Profil ICQ

Příspěvky: 589
Bydliště: Slaný
Příspěvek Re: Stinovlas - Forman Van Plus r.v. 1994 (Auto)
ok vymenim tedy kloub. jeste mi reknete, jde o vnitrni nebo vnejsi? koukam ted na autokelly a maji tam tyto dva.

_________________
Mam svuj svet-punk's not dead!


13.12.10, 21:16
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 882
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Stinovlas - Forman Van Plus r.v. 1994 (Auto)
Vnější, když se ti protáčí poloosa :wink: Vnitřní se rozpadne málokdy, vnější je hodně namáhanej.

_________________
Dacia Duster 1.6SCe+ LPG '17 s 85.380 km na tachecu- "Drobek"


13.12.10, 21:22
Profil ICQ

Příspěvky: 589
Bydliště: Slaný
Příspěvek Re: Stinovlas - Forman Van Plus r.v. 1994 (Auto)
hmm, tak znamej co mi celej tejden sliboval ze to udela se na me vysral. zjistil jsem ale, ze s nastartovanym autem a vyrazenym kvaltem se tam porad neco dost fest protaci, rachta a na tachometru to ukazuje asi 15km/h... to asi nebude normalni, co?

_________________
Mam svuj svet-punk's not dead!


20.12.10, 07:16
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 882
Bydliště: Mělník
Příspěvek Re: Stinovlas - Forman Van Plus r.v. 1994 (Auto)
To je tim, že je volná jedna poloosa. Od toho tam je přeci diferák, aby se volnější kolo protáčelo... Je to normální, neměj obavy :wink:

_________________
Dacia Duster 1.6SCe+ LPG '17 s 85.380 km na tachecu- "Drobek"


20.12.10, 09:56
Profil ICQ

Příspěvky: 589
Bydliště: Slaný
Příspěvek Re: Stinovlas - Forman Van Plus r.v. 1994 (Auto)
nakonec jsem to odtahnul do servisu, za 400,- mi to opravili.

nejspis tenhle tyden to odvezu na vymenu ramene a cepu rizeni. Chtel jsem to udelat sam, ale v tyhle kose je to na ho**o a technickou v tomhle stavu neudelam. jeste opravim pravou lampu (nejde poradne nastavit), zprovoznim couvacky a zadni mlhovku, udelam neco se zadnima lemama a snad vymenim ridicovy dvere a treba uz budu jezdit legalne :)

uz aby bylo jaro.

_________________
Mam svuj svet-punk's not dead!


23.1.11, 16:48
Profil

Příspěvky: 589
Bydliště: Slaný
Příspěvek Re: Stinovlas - Forman Van Plus r.v. 1994 (Auto)
tak si tak vcera jedu na intr, valim to tech 110km/h, podvedome asi seslapavam plyn vic a vic a najednou zjistim, ze jsem na podlaze a jedu 80km/h do mirneho kopce :X hned mi bylo jasny o co go, tak mi nekam mizi olej :/ dolil jsem tam co jsem u sebe mel, asi dva litry, a 50km na intr jsem dojel na 5ku 1500rpm, takze nejakejch 80km/h... jelo to pak zas jak vino, ale uz jsem si myslel ze zas budu bez auta :/ mam na leto zabavu

_________________
Mam svuj svet-punk's not dead!


1.2.11, 09:30
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz