Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.6.26, 16:25



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 Favorit vs. Forman? 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.06, 12:14
Příspěvky: 397
Bydliště: Slovensko, BA - okolie - Lučenec
Příspěvek 
Ja ma fa na lpg po duchodci a rozmyslam na feldou z bezpecnostnych dovodov, ale u nas su drahe :evil:
Neviem, fa neni spatny ale furt se neco s*re... mam v nom aj s kupnou cenou asi 95000sk za 3roky pouzivania co je celkom dost, uz som mohol mat feldu. A teraz ho predam max za 30-40tisic...
Kup si feldu, je tichsia bezpecnejsia a urcite sa viac oplati dat peniaze do nej :idea:

_________________
742.120L Opäť klasika, uloženka, 87´, 58.000km, po 1. majitelovi
791.136B LPG, r.v. 96, Cimbu, KD air filter, 13 BAR kompresia, spotreba priemer 6L LPG uz ex
781.136* LPG, 2. majiteľ predané, dodnes jazdí (žili sme spolu 3 roky)
742.120L 4x bejvalky


19.5.07, 19:37
Profil
Příspěvek Reklama

   
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.06, 20:40
Příspěvky: 27259
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek 
septim píše:
Ja ma fa na lpg po duchodci a rozmyslam na feldou z bezpecnostnych dovodov, ale u nas su drahe :evil:
Neviem, fa neni spatny ale furt se neco s*re... mam v nom aj s kupnou cenou asi 95000sk za 3roky pouzivania co je celkom dost, uz som mohol mat feldu. A teraz ho predam max za 30-40tisic...
Kup si feldu, je tichsia bezpecnejsia a urcite sa viac oplati dat peniaze do nej :idea:


jo jenže teď už máš skoro nový auto a víš jak na tom je :wink:

_________________
Nissan Navara D40
Passat 96kw
Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec :(


19.5.07, 19:57
Profil ICQ
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.06, 13:42
Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek 
septim píše:
Ja ma fa na lpg po duchodci a rozmyslam na feldou z bezpecnostnych dovodov, ale u nas su drahe :evil:
Neviem, fa neni spatny ale furt se neco s*re... mam v nom aj s kupnou cenou asi 95000sk za 3roky pouzivania co je celkom dost, uz som mohol mat feldu. A teraz ho predam max za 30-40tisic...
Kup si feldu, je tichsia bezpecnejsia a urcite sa viac oplati dat peniaze do nej :idea:


septime a kolik stojí na slovensku přihlášení auta miloš


19.5.07, 20:19
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.06, 11:30
Příspěvky: 1467
Bydliště: Košice
Příspěvek 
Dovoz auta na slovensko pride na cca 20000 na uradoch. K tomu si pridaj cestovne naklady, tak to da spolu minimalne 30 pri velmi hospodarnom nakladani s peniazmi.


19.5.07, 21:01
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.06, 11:30
Příspěvky: 1467
Bydliště: Košice
Příspěvek 
CROWACK píše:
a v čem je filcka lepší? funkce stejná, fako v kulatým kabátě...(pokud to není 1.6 teda) nejlíp fako karb. po důchodci a dodelat lpg, muj vcelku realnej sen...(rozhodne realnejsi nez ten ´69 boss mustang :twisted: )....musis hledat :D


Felcka menej hrdzavie, ma tuhsiu karoseriu, lepsi motor, nizsiu spotrebu, lepsi interier, menej rokov.
Je toho dost aby to stalo za uvazenie.

Keby som mal vyberat medzi favom a formanom, forman ma tuhsiu karoseriu a vhodnejsie sprevodovanie a je malinko tichsi.
U novsich modelov maju sprevodovanie vsetky fava rovnake.


19.5.07, 21:06
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 4.3.07, 22:36
Příspěvky: 10254
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek 
Peter50kw píše:
CROWACK píše:
a v čem je filcka lepší? funkce stejná, fako v kulatým kabátě...(pokud to není 1.6 teda) nejlíp fako karb. po důchodci a dodelat lpg, muj vcelku realnej sen...(rozhodne realnejsi nez ten ´69 boss mustang :twisted: )....musis hledat :D


Felcka menej hrdzavie, ma tuhsiu karoseriu, lepsi motor, nizsiu spotrebu, lepsi interier, menej rokov.
Je toho dost aby to stalo za uvazenie.

Keby som mal vyberat medzi favom a formanom, forman ma tuhsiu karoseriu a vhodnejsie sprevodovanie a je malinko tichsi.
U novsich modelov maju sprevodovanie vsetky fava rovnake.


1.) Filcek našrot zrezlejch už sem viděl...
2.) Motor je furt skoro stejnej jako v embéčku (bavíme se o 1.3)
3.) Jedině kdybys sehnal MPI (?), no to se čtyřbodem, tak ale asi nebude za 30 000, jinak je zase težší, takže spotřeba+
4.) to je věc názoru 8) ....a sedadla bych asi vyměnil i na filcce
5.) nevim, co sem jel, přišlo mi to tak nastejno
6.) stejně je v tom randál i tak...ale dá se vytlumit (práce tak jako tak...)

S tou otázkou bezpečnosti uznávám, že fako je konzerva, jsem ale toho názoru, že filcka taktéž, pokud nemá airbag (teda fungující...) ostatně v téhle cenové relaci se kupujou spíš auta na ježdění než bourání...já se svejma názorama když budu chtít bezpečný auto, tak si pořídím T815 :lol: :lol: :lol: po faku pokukuju kvůli lepší opravitelnosti...zkuste si porovnat GO přední nápravy na Mku a na faku...nebo když máte vůli v řadících táhlech(na Mku pitomá kost)...navíc nejsou tak velký problémy s provozem na plyn, minimálně se při tom nezaklepávaj ventily...

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


19.5.07, 22:11
Profil
Dezertér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.06, 17:11
Příspěvky: 12402
Bydliště: Pardubice - jihozápadní okolí
Příspěvek 
Pověste mi někdo o té vůli na hřebenovém řízení...prosim prosim...já ji tam mám a dost to tříská do řízení...

Je nutná výměny převodky, nebo se to dá opravit ??? Co to je vůbec ta kost ???

Prosim prosim :cry: :cry: :cry:

_________________
Škoda 130 RAPID 1987 - 743.136 "Kdo nemá Rapida jistě život proklíná." UNDER RECONSTRUCTION
BMW E46 330xi Touring 2001 - Objem ničím nenahradíš.
Zakládající člen Coupé clubu TW
Škoda 743 Forever Team
Člen klubu ostrých motorů TW


19.5.07, 22:29
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.06, 11:30
Příspěvky: 1467
Bydliště: Košice
Příspěvek 
1. Ja som nepisal, ze felcka nehrdzavie. Hrdzavie menej.
2., 3. Felcky sa robia MPI okrem prveho roku vyroby. MPI ma urcite nizsiu spotrebu ako jednobod na fave.
4. Vymenit v aute sedadla za iny typ je ilegalne (STK, pokuty a v CR aj body).
5. Ked je ti to nastejno, kup si co chces
6. ako bod 5

Dalsi body si sklzol k porovnavaniu M-ka a Fava.
V tom pripade musim povedat, ze na MPI sa ti nerozsype rozdelovac, sviecky vydrzia 60000 km. Opravit volu v radeni M-ka a felcky je podobna praca.
Vela ludi zahynulo v autach, ktore si kupili na jazdenie a s havariami akosi nepocitali.

Ak je filcka konzerva, favo je skrupinka. Prve fava maju nedostatocnu tuhost kastle, 2x boli v priebehu vyroby spevnene a az felcka od 98 ma tuhost na prijatelnej urovni.

Uplne posledny koment k tvojmu prispevku - ja som doporucil feliciu, ty si kup co sa tebe paci.
Vobec ma netrapi, ze budes mat favo.


19.5.07, 22:34
Profil
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.06, 17:43
Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
Mimochodem, jak je to tedy s porovnanim skody 120 a prvniho fava co se tyka karoserie? Obe nejsou zrezly! Ja akorat vim ze kdyz na jednom konci prahu zvednu skodu, tak lze otvirat i zavirat dvere, aniz by to nekde drhlo :)

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


19.5.07, 22:43
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 4.3.07, 22:36
Příspěvky: 10254
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek 
Peter> já vím že sem lama, novější auta moc nemusím, asi máš pravdu s tou filckou... a to že výměna sedadel je nezákonná je pro mě novinka, to jako fakt i u nás čr? A zavedli to teďka někdy nebo už je to dýl? mám v šáde sedačky z Alfy...
Martin007>No výměna by asi byla lepší, vraž tam z Mka, favoriťácká nevim jestli tam bude pasovat...jinak menší vůle se dá vymezit šroubem na převodce, pokud bude větší, tak ti to ale pude uprostřed bez vůle, ale jak zatočíš (tam je to míň opotřebený) tak to pude víc ztuha, někdy až moc a nezatočíš plnej rejd...na tenhle šroub je nejlepší nešahat :lol:

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


19.5.07, 22:48
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 26.8.06, 07:55
Příspěvky: 1954
Bydliště: Bratislava
Příspěvek 
Jura píše:
No za toho formana chce 29000Kč a vypadá fakt mega pěkně, říkala, že se měnily blatníky a zadní lemy, protože to hnilo a že se to rovnou celý spravilo a novej lak....Za chvilu se na to jedu kouknout (mám to kousek) tak uvidím a případně dám foto a na pár věcí se zeptám. Já jen potřebuju vědět co jsou problémový místa a co kontrolovat a jak to musí vypadat, abych nenaletěl. Každopádně 29000Kč se mi zdá dost mega. Už jsem totiž před rokem apůl koupil jednoho favorita a to sem naletěl hafo (viz můj obrázek)... Nechci udělat stejnou chybu znova

Zisti si, že odkiaľ pochádzajú blatniky a lemi. Pretože ak sú z polska, tak to je potom tá najhoršia vec, aká môže byť. Som akurát pred pár dňami š120L s total odhnitým predným blatníkom. Bol celý prehrdzavelý aj pod lakom. Najviac ma dostalo, že má len 4 roky a že pochádza z Polska.

_________________
R.I.P. Škoda 120L, r.v. 1979; eMko so srdcom užovky (motor a napravy) R.I.P.
BMW e39 530i r.v. 2000
Just because I'm paranoid doesn't mean they aren't out to get me!
viewtopic.php?t=18421


20.5.07, 17:47
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 20.8.06, 13:48
Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
Ted už je to jedno..... favorita nebo formana nekupuju...budu chvíli šetřit a koupím si filcku kombíka pokud možno ročník 98 a dál... Anebo přemýšlím nad trojkovým golfem...docela rád bych měl v autě posilovač řízení....

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


20.5.07, 17:52
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 20.8.06, 13:48
Příspěvky: 1430
Bydliště: Brno
Příspěvek 
mimochodem, při koupi felcky kombíka co by jste mi doporučili za rok výroby? A jakej motor? Díky

_________________
Felinka Combi 1.6 GLX :P
Obrázek


20.5.07, 18:10
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.06, 12:14
Příspěvky: 397
Bydliště: Slovensko, BA - okolie - Lučenec
Příspěvek 
Dobra volba, len ten golf nie, lebo ma drahe diely. Ja tiez stale kukam po felicii, lenze ak mojho dam za 35-40, co by bolo euforicke ocakavanie a za 98 80000+20000LPG+20000 prepis poistka a par oprav je to 120000 - 35000za Fa je to 85000 vytiahnut z vacku, co je dost nerealne a myslim, ze za ten maly rozdiel sa to moc neoplati. Ak zoberiem feldu za 45+20LPG+30prepis a opravy - Fa je to 60000 z vacku za prvy kus feldy, kt ma uz hnile zadne dvere, blatniky, podbehy, podlahu... lebo v tejto cene su asi take a maju aspon 250000km...
S bratom som bol pozerat jednu feldu, ked on kupoval, bola to 98 s LPG za 112tis a normalne mala derave podbehy a kopu hrdze. A v inzerate ze bez korozie, minimum a super stav. Takze asi tak.
Navarim si vsade na auto 1cm jokel a zmasaktujem aj BMW :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
742.120L Opäť klasika, uloženka, 87´, 58.000km, po 1. majitelovi
791.136B LPG, r.v. 96, Cimbu, KD air filter, 13 BAR kompresia, spotreba priemer 6L LPG uz ex
781.136* LPG, 2. majiteľ predané, dodnes jazdí (žili sme spolu 3 roky)
742.120L 4x bejvalky


20.5.07, 18:20
Profil
Hluchoň

Registrován: 23.1.07, 15:00
Příspěvky: 11873
Příspěvek 
Matthes píše:
Mimochodem, jak je to tedy s porovnanim skody 120 a prvniho fava co se tyka karoserie? Obe nejsou zrezly! Ja akorat vim ze kdyz na jednom konci prahu zvednu skodu, tak lze otvirat i zavirat dvere, aniz by to nekde drhlo :)


s Favoritem dělám běžně totéž, klidně do něj při tom i sednu, vážím 120 kilo, a nic to nedělá. Chová se to jako by stál na kolech. Rok 1990.


20.5.07, 18:53
Profil ICQ
Příspěvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.024s | 11 Queries | GZIP : Off ]