| Autor |
Zpráva |
|
septim
Registrován: 4.5.06, 12:14 Příspěvky: 397 Bydliště: Slovensko, BA - okolie - Lučenec
|
Ja ma fa na lpg po duchodci a rozmyslam na feldou z bezpecnostnych dovodov, ale u nas su drahe
Neviem, fa neni spatny ale furt se neco s*re... mam v nom aj s kupnou cenou asi 95000sk za 3roky pouzivania co je celkom dost, uz som mohol mat feldu. A teraz ho predam max za 30-40tisic...
Kup si feldu, je tichsia bezpecnejsia a urcite sa viac oplati dat peniaze do nej 
_________________ 742.120L Opäť klasika, uloženka, 87´, 58.000km, po 1. majitelovi
791.136B LPG, r.v. 96, Cimbu, KD air filter, 13 BAR kompresia, spotreba priemer 6L LPG uz ex
781.136* LPG, 2. majiteľ predané, dodnes jazdí (žili sme spolu 3 roky)
742.120L 4x bejvalky
|
| 19.5.07, 19:37 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Jarda S.
Dřevák na focení, neumí ostřit
Registrován: 19.7.06, 20:40 Příspěvky: 27259 Bydliště: Netolice největší prdel v republice
|
septim píše: Ja ma fa na lpg po duchodci a rozmyslam na feldou z bezpecnostnych dovodov, ale u nas su drahe Neviem, fa neni spatny ale furt se neco s*re... mam v nom aj s kupnou cenou asi 95000sk za 3roky pouzivania co je celkom dost, uz som mohol mat feldu. A teraz ho predam max za 30-40tisic... Kup si feldu, je tichsia bezpecnejsia a urcite sa viac oplati dat peniaze do nej 
jo jenže teď už máš skoro nový auto a víš jak na tom je 
_________________ Nissan Navara D40 Passat 96kw Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec
|
| 19.5.07, 19:57 |
|
 |
|
slovacek.milos
Mistr mechanik
Registrován: 1.3.06, 13:42 Příspěvky: 16256 Bydliště: Strážnice
|
septim píše: Ja ma fa na lpg po duchodci a rozmyslam na feldou z bezpecnostnych dovodov, ale u nas su drahe Neviem, fa neni spatny ale furt se neco s*re... mam v nom aj s kupnou cenou asi 95000sk za 3roky pouzivania co je celkom dost, uz som mohol mat feldu. A teraz ho predam max za 30-40tisic... Kup si feldu, je tichsia bezpecnejsia a urcite sa viac oplati dat peniaze do nej 
septime a kolik stojí na slovensku přihlášení auta miloš
|
| 19.5.07, 20:19 |
|
 |
|
Peter50kw
Registrován: 13.1.06, 11:30 Příspěvky: 1467 Bydliště: Košice
|
Dovoz auta na slovensko pride na cca 20000 na uradoch. K tomu si pridaj cestovne naklady, tak to da spolu minimalne 30 pri velmi hospodarnom nakladani s peniazmi.
|
| 19.5.07, 21:01 |
|
 |
|
Peter50kw
Registrován: 13.1.06, 11:30 Příspěvky: 1467 Bydliště: Košice
|
CROWACK píše: a v čem je filcka lepší? funkce stejná, fako v kulatým kabátě...(pokud to není 1.6 teda) nejlíp fako karb. po důchodci a dodelat lpg, muj vcelku realnej sen...(rozhodne realnejsi nez ten ´69 boss mustang  )....musis hledat 
Felcka menej hrdzavie, ma tuhsiu karoseriu, lepsi motor, nizsiu spotrebu, lepsi interier, menej rokov.
Je toho dost aby to stalo za uvazenie.
Keby som mal vyberat medzi favom a formanom, forman ma tuhsiu karoseriu a vhodnejsie sprevodovanie a je malinko tichsi.
U novsich modelov maju sprevodovanie vsetky fava rovnake.
|
| 19.5.07, 21:06 |
|
 |
|
CROWACK
Registrován: 4.3.07, 22:36 Příspěvky: 10254 Bydliště: kósek vod Jevička
|
Peter50kw píše: CROWACK píše: a v čem je filcka lepší? funkce stejná, fako v kulatým kabátě...(pokud to není 1.6 teda) nejlíp fako karb. po důchodci a dodelat lpg, muj vcelku realnej sen...(rozhodne realnejsi nez ten ´69 boss mustang  )....musis hledat  Felcka menej hrdzavie, ma tuhsiu karoseriu, lepsi motor, nizsiu spotrebu, lepsi interier, menej rokov. Je toho dost aby to stalo za uvazenie. Keby som mal vyberat medzi favom a formanom, forman ma tuhsiu karoseriu a vhodnejsie sprevodovanie a je malinko tichsi. U novsich modelov maju sprevodovanie vsetky fava rovnake.
1.) Filcek našrot zrezlejch už sem viděl...
2.) Motor je furt skoro stejnej jako v embéčku (bavíme se o 1.3)
3.) Jedině kdybys sehnal MPI (?), no to se čtyřbodem, tak ale asi nebude za 30 000, jinak je zase težší, takže spotřeba+
4.) to je věc názoru  ....a sedadla bych asi vyměnil i na filcce
5.) nevim, co sem jel, přišlo mi to tak nastejno
6.) stejně je v tom randál i tak...ale dá se vytlumit (práce tak jako tak...)
S tou otázkou bezpečnosti uznávám, že fako je konzerva, jsem ale toho názoru, že filcka taktéž, pokud nemá airbag (teda fungující...) ostatně v téhle cenové relaci se kupujou spíš auta na ježdění než bourání...já se svejma názorama když budu chtít bezpečný auto, tak si pořídím T815  po faku pokukuju kvůli lepší opravitelnosti...zkuste si porovnat GO přední nápravy na Mku a na faku...nebo když máte vůli v řadících táhlech(na Mku pitomá kost)...navíc nejsou tak velký problémy s provozem na plyn, minimálně se při tom nezaklepávaj ventily...
_________________ "Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org
|
| 19.5.07, 22:11 |
|
 |
|
Martin 007
Dezertér
Registrován: 19.11.06, 17:11 Příspěvky: 12402 Bydliště: Pardubice - jihozápadní okolí
|
Pověste mi někdo o té vůli na hřebenovém řízení...prosim prosim...já ji tam mám a dost to tříská do řízení...
Je nutná výměny převodky, nebo se to dá opravit ??? Co to je vůbec ta kost ???
Prosim prosim 
_________________ Škoda 130 RAPID 1987 - 743.136 "Kdo nemá Rapida jistě život proklíná." UNDER RECONSTRUCTION BMW E46 330xi Touring 2001 - Objem ničím nenahradíš. Zakládající člen Coupé clubu TW Škoda 743 Forever Team Člen klubu ostrých motorů TW
|
| 19.5.07, 22:29 |
|
 |
|
Peter50kw
Registrován: 13.1.06, 11:30 Příspěvky: 1467 Bydliště: Košice
|
1. Ja som nepisal, ze felcka nehrdzavie. Hrdzavie menej.
2., 3. Felcky sa robia MPI okrem prveho roku vyroby. MPI ma urcite nizsiu spotrebu ako jednobod na fave.
4. Vymenit v aute sedadla za iny typ je ilegalne (STK, pokuty a v CR aj body).
5. Ked je ti to nastejno, kup si co chces
6. ako bod 5
Dalsi body si sklzol k porovnavaniu M-ka a Fava.
V tom pripade musim povedat, ze na MPI sa ti nerozsype rozdelovac, sviecky vydrzia 60000 km. Opravit volu v radeni M-ka a felcky je podobna praca.
Vela ludi zahynulo v autach, ktore si kupili na jazdenie a s havariami akosi nepocitali.
Ak je filcka konzerva, favo je skrupinka. Prve fava maju nedostatocnu tuhost kastle, 2x boli v priebehu vyroby spevnene a az felcka od 98 ma tuhost na prijatelnej urovni.
Uplne posledny koment k tvojmu prispevku - ja som doporucil feliciu, ty si kup co sa tebe paci.
Vobec ma netrapi, ze budes mat favo.
|
| 19.5.07, 22:34 |
|
 |
|
Matthes
Hliník navždy.
Registrován: 20.6.06, 17:43 Příspěvky: 17651 Bydliště: Praha západ
|
Mimochodem, jak je to tedy s porovnanim skody 120 a prvniho fava co se tyka karoserie? Obe nejsou zrezly! Ja akorat vim ze kdyz na jednom konci prahu zvednu skodu, tak lze otvirat i zavirat dvere, aniz by to nekde drhlo 
_________________ Zbrane zabijeji!
Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.
|
| 19.5.07, 22:43 |
|
 |
|
CROWACK
Registrován: 4.3.07, 22:36 Příspěvky: 10254 Bydliště: kósek vod Jevička
|
Peter> já vím že sem lama, novější auta moc nemusím, asi máš pravdu s tou filckou... a to že výměna sedadel je nezákonná je pro mě novinka, to jako fakt i u nás čr? A zavedli to teďka někdy nebo už je to dýl? mám v šáde sedačky z Alfy...
Martin007>No výměna by asi byla lepší, vraž tam z Mka, favoriťácká nevim jestli tam bude pasovat...jinak menší vůle se dá vymezit šroubem na převodce, pokud bude větší, tak ti to ale pude uprostřed bez vůle, ale jak zatočíš (tam je to míň opotřebený) tak to pude víc ztuha, někdy až moc a nezatočíš plnej rejd...na tenhle šroub je nejlepší nešahat 
_________________ "Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org
|
| 19.5.07, 22:48 |
|
 |
|
elegant
Registrován: 26.8.06, 07:55 Příspěvky: 1954 Bydliště: Bratislava
|
Jura píše: No za toho formana chce 29000Kč a vypadá fakt mega pěkně, říkala, že se měnily blatníky a zadní lemy, protože to hnilo a že se to rovnou celý spravilo a novej lak....Za chvilu se na to jedu kouknout (mám to kousek) tak uvidím a případně dám foto a na pár věcí se zeptám. Já jen potřebuju vědět co jsou problémový místa a co kontrolovat a jak to musí vypadat, abych nenaletěl. Každopádně 29000Kč se mi zdá dost mega. Už jsem totiž před rokem apůl koupil jednoho favorita a to sem naletěl hafo (viz můj obrázek)... Nechci udělat stejnou chybu znova
Zisti si, že odkiaľ pochádzajú blatniky a lemi. Pretože ak sú z polska, tak to je potom tá najhoršia vec, aká môže byť. Som akurát pred pár dňami š120L s total odhnitým predným blatníkom. Bol celý prehrdzavelý aj pod lakom. Najviac ma dostalo, že má len 4 roky a že pochádza z Polska.
_________________ R.I.P. Škoda 120L, r.v. 1979; eMko so srdcom užovky (motor a napravy) R.I.P. BMW e39 530i r.v. 2000 Just because I'm paranoid doesn't mean they aren't out to get me! viewtopic.php?t=18421
|
| 20.5.07, 17:47 |
|
 |
|
Jura
Registrován: 20.8.06, 13:48 Příspěvky: 1430 Bydliště: Brno
|
Ted už je to jedno..... favorita nebo formana nekupuju...budu chvíli šetřit a koupím si filcku kombíka pokud možno ročník 98 a dál... Anebo přemýšlím nad trojkovým golfem...docela rád bych měl v autě posilovač řízení....
_________________ Felinka Combi 1.6 GLX
|
| 20.5.07, 17:52 |
|
 |
|
Jura
Registrován: 20.8.06, 13:48 Příspěvky: 1430 Bydliště: Brno
|
mimochodem, při koupi felcky kombíka co by jste mi doporučili za rok výroby? A jakej motor? Díky
_________________ Felinka Combi 1.6 GLX
|
| 20.5.07, 18:10 |
|
 |
|
septim
Registrován: 4.5.06, 12:14 Příspěvky: 397 Bydliště: Slovensko, BA - okolie - Lučenec
|
Dobra volba, len ten golf nie, lebo ma drahe diely. Ja tiez stale kukam po felicii, lenze ak mojho dam za 35-40, co by bolo euforicke ocakavanie a za 98 80000+20000LPG+20000 prepis poistka a par oprav je to 120000 - 35000za Fa je to 85000 vytiahnut z vacku, co je dost nerealne a myslim, ze za ten maly rozdiel sa to moc neoplati. Ak zoberiem feldu za 45+20LPG+30prepis a opravy - Fa je to 60000 z vacku za prvy kus feldy, kt ma uz hnile zadne dvere, blatniky, podbehy, podlahu... lebo v tejto cene su asi take a maju aspon 250000km...
S bratom som bol pozerat jednu feldu, ked on kupoval, bola to 98 s LPG za 112tis a normalne mala derave podbehy a kopu hrdze. A v inzerate ze bez korozie, minimum a super stav. Takze asi tak.
Navarim si vsade na auto 1cm jokel a zmasaktujem aj BMW 
_________________ 742.120L Opäť klasika, uloženka, 87´, 58.000km, po 1. majitelovi
791.136B LPG, r.v. 96, Cimbu, KD air filter, 13 BAR kompresia, spotreba priemer 6L LPG uz ex
781.136* LPG, 2. majiteľ predané, dodnes jazdí (žili sme spolu 3 roky)
742.120L 4x bejvalky
|
| 20.5.07, 18:20 |
|
 |
|
Vít
Hluchoň
Registrován: 23.1.07, 15:00 Příspěvky: 11873
|
Matthes píše: Mimochodem, jak je to tedy s porovnanim skody 120 a prvniho fava co se tyka karoserie? Obe nejsou zrezly! Ja akorat vim ze kdyz na jednom konci prahu zvednu skodu, tak lze otvirat i zavirat dvere, aniz by to nekde drhlo 
s Favoritem dělám běžně totéž, klidně do něj při tom i sednu, vážím 120 kilo, a nic to nedělá. Chová se to jako by stál na kolech. Rok 1990.
|
| 20.5.07, 18:53 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|