| Autor |
Zpráva |
|
Kristensen
Registrován: 24.2.07, 10:02 Příspěvky: 6765 Bydliště: Česká Třebová
|
 Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
werty píše: Mě by jen zajímalo kdo tady ten sajrajt jménem Diava zavedl na ty TPS. Je to ověřené že to funguje pokud dochází ke "škrábání" kartáčů na potenciometru a proti WD ta diava nevzlíná
_________________ JM AUTO-MOTO
Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div
|
| 20.7.11, 21:19 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
werty
Registrován: 16.3.08, 16:39 Příspěvky: 376
|
 Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
Ověřené ve smyslu že pak nedochází ke škrabání kartáčů to možná a to je asi tak to jediné. Ale zkus si napíchnout takto "ošetřený" TPS na osciloskop a pak pro změnu ten ošetřený k tomu určeným přípravkem... a budeš vědět hned kde je ten rozdíl. Ale jak říkám každému co jeho jeho jest.
_________________ Favorit 136X
|
| 20.7.11, 21:22 |
|
 |
|
CROWACK
Registrován: 4.3.07, 22:36 Příspěvky: 10254 Bydliště: kósek vod Jevička
|
 Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
werty: dej link na odpovídající přípravek
_________________ "Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org
|
| 20.7.11, 22:23 |
|
 |
|
Capricorn
Registrován: 15.6.09, 03:10 Příspěvky: 1545 Bydliště: Olomoucký kraj
|
 Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
Automechanik ke kterýmu sem tam jezdím (teď už spíš jen na pokec protože si většinu dělám sám  ) používá na tohle něco od Valvoline a mám ten pocit že je to přímo tady tohle http://valvoline.cz/cs/shop/detail/46-a ... onic-300ml Bráchovi dělal potenciometr klapky na BMM už to bude rok a půl pořád dobrý tak snad by ten přípravek nemusel být špatnej.
_________________ Favo 135 (G)LX '93
|
| 20.7.11, 23:41 |
|
 |
|
Kristensen
Registrován: 24.2.07, 10:02 Příspěvky: 6765 Bydliště: Česká Třebová
|
 Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
jo tak Clean tronic od valvoline mám taky a taky jsem to na to zkoušel a to mě dělalo neplechu
_________________ JM AUTO-MOTO
Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div
|
| 21.7.11, 15:55 |
|
 |
|
RS_DMC
Registrován: 16.3.11, 13:15 Příspěvky: 49
|
 Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
Tak jsem tedy vyčistil opět potenciometr klapky tentokrtát sprejem na kontakty a stale to dělá to samé. Je normální že když otočím volnatem na doraz nebo zapnu světla spadnou mi otáčky o 200ot dolu a začne se to celý chvět div to nezdechne? To mi příjde divný že by to souviselo s klapkou. Jinak ještě zkusím vyměnit svíčky a čidlo teploty vody... 
_________________ ŠKODA FELICIA 1.6 GLXi 55 kW (75HP)
|
| 23.7.11, 09:01 |
|
 |
|
Kristensen
Registrován: 24.2.07, 10:02 Příspěvky: 6765 Bydliště: Česká Třebová
|
 Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
a vypisuje ti to znova nějaký chyby? protože on je taky problem v tom že třeba origo klapky ti vypíšou co je na nich za chybu ale některý náhrady ti to nevypíšou, bude se ti tam pořád jen objevovat že základní nastavení nebylo provedeno a u origo ti to klidně napíše Potenciometr škrtící klapky a základní nastavení nebylo provedeno a přitom obě klapky budou stejně poškozený.
_________________ JM AUTO-MOTO
Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div
|
| 23.7.11, 09:06 |
|
 |
|
RS_DMC
Registrován: 16.3.11, 13:15 Příspěvky: 49
|
 Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
Tak ted sem to sel pro jistotu jeste omrkniut...pise mi to opetovne 1 Nalezeny chyby: 00609 - Vystup zapalovani 1 31-00 - preruseni n.zkrat na kostru predtím tam byla porad chyba ovladace skrtici klapky ale to uz ted neukazuje takze je mozná ok ale chyba je nekde jinde. Muzou to bzt ty svicky?
_________________ ŠKODA FELICIA 1.6 GLXi 55 kW (75HP)
|
| 23.7.11, 09:25 |
|
 |
|
Kristensen
Registrován: 24.2.07, 10:02 Příspěvky: 6765 Bydliště: Česká Třebová
|
 Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
takže základní nastavení zřejmě provedeno, a auto nechce jet tak jak má? Proč se píše na tohle zkontrolovat koncový výkonový stupeň zapalovacího trafa? Odpoj konektor od trafa a změř mezi prvním a třetím kontaktem napětí při zapnutím klíčku musí být min 11V jsou to oba krajní kontakty, potom vem zkoušečku zapoj ji na druhej a třetí kontakt a zastartuj skoušečka musí blikat, prostřední je 2 a když natočíš svorkovnici dvěma vodícíma drážkama nahoru tak 3 kontakt je vlevo.
_________________ JM AUTO-MOTO
Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div
|
| 23.7.11, 09:48 |
|
 |
|
RS_DMC
Registrován: 16.3.11, 13:15 Příspěvky: 49
|
 Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
Myslíš zapalovací cívku?
_________________ ŠKODA FELICIA 1.6 GLXi 55 kW (75HP)
|
| 23.7.11, 10:40 |
|
 |
|
RS_DMC
Registrován: 16.3.11, 13:15 Příspěvky: 49
|
 Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
Tak výměna svíček provedena, závad stále přetrvává, zkusím proměřit tu cívku ale nemám zrovna zkoušečku takže musím vydržet. Jinak při volnoběhu se otáčky o něco málo zvýšily ale pořád kolisájí od 200 - 400 a cím vyssí je teplota tak otacky soupají na 400-600 pak 500-700 a pri kazdem vyrazeni se zhounou na 200 a vyleti na 650. takze tak. No uvidim az promerim tu civku tak zatím díky pak dam vedet.
_________________ ŠKODA FELICIA 1.6 GLXi 55 kW (75HP)
|
| 23.7.11, 12:57 |
|
 |
|
RS_DMC
Registrován: 16.3.11, 13:15 Příspěvky: 49
|
 Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
jo je to divny ze by to bylo zrovna tím tu civku tam mam uz treti. Není to ani rok co jsem kupoval fungl novou, pred tím na vrakacu tak to chapu vzdy me odesla a zustal jsem stat a konec. no uvidime 
_________________ ŠKODA FELICIA 1.6 GLXi 55 kW (75HP)
|
| 23.7.11, 12:59 |
|
 |
|
Kristensen
Registrován: 24.2.07, 10:02 Příspěvky: 6765 Bydliště: Česká Třebová
|
 Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
počkej počkej motor ti houpe na volnoběh "o 200-400 otáček " nebo ti volnoběh běží v rozmezí 200-400 otáček???
_________________ JM AUTO-MOTO
Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div
|
| 23.7.11, 18:40 |
|
 |
|
RS_DMC
Registrován: 16.3.11, 13:15 Příspěvky: 49
|
 Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
Při nastartovaní drří cca 200ot. a pak zacne houpat z 200 na 400 a pak se to stupnuje cim vice je motor zahratej tak tim se zvysuji otacky (houpou) jak sem psal nahore, nakonec se to ustali na nejakych 650 ot na volnobeh ale stejne hned po seslapnuti spojky leti otacky na 200 a pak se zveti na tech 650 a drzi
_________________ ŠKODA FELICIA 1.6 GLXi 55 kW (75HP)
|
| 24.7.11, 09:04 |
|
 |
|
Kristensen
Registrován: 24.2.07, 10:02 Příspěvky: 6765 Bydliště: Česká Třebová
|
 Re: CHYBA ZAPALOVÁNÍ 1
a co jiný aktuální hodnoty za chodu? koukal jsi? teplota motoru a lambda jak chodí?
_________________ JM AUTO-MOTO
Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div
|
| 24.7.11, 16:34 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|