|
Stránka 1 z 1
|
[ Příspěvků: 13 ] |
|
kontrolka mazania favorit ´89
| Autor |
Zpráva |
|
janko356
Registrován: 8.1.11, 12:51 Příspěvky: 3
|
 kontrolka mazania favorit ´89
Zdravím čo môže byť zlé keď mi svieti kontrolka mazania za tepla skoro po 2400 otáčiek(na volnobehu vačšinou jasne svieti a pri zvýšených preblikuje a po čase ostane svietiť.pri 2400ot slabo preblikuje). vypustil som nový olej po cca 200-300km a bola z neho čierna riedka brečka. predtým sa menilo tesnenie pod hlavou. olej bol menený po výmene tesnenia.po cca 50-100 km mi začalo svietiť mazanie. za studena to nerobí. môže byť prasknutá hlava alebo motor po smrti? ďakujem
|
| 7.11.11, 00:45 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Ondras83
Registrován: 15.11.06, 22:59 Příspěvky: 17411 Bydliště: Stračov (u HK)
|
 Re: kontrolka mazania favorit ´89
lagry na klice jsou KO, nema to tlak...dej hustsi olej a je po problemu...mel jsi ho tam vubec dost?
_________________ "clovek musi mit odvahu to zkurvit"
|
| 7.11.11, 00:48 |
|
 |
|
janko356
Registrován: 8.1.11, 12:51 Příspěvky: 3
|
 Re: kontrolka mazania favorit ´89
oleja bolo dost bola to 15w40.existuje este hustejsi ako 15ka?
|
| 7.11.11, 06:34 |
|
 |
|
michalkatka
Registrován: 11.2.06, 15:19 Příspěvky: 19160 Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
|
 Re: kontrolka mazania favorit ´89
skús najprv vymeniť čidlo a filter...
_________________ Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336
|
| 7.11.11, 11:28 |
|
 |
|
Ondras83
Registrován: 15.11.06, 22:59 Příspěvky: 17411 Bydliště: Stračov (u HK)
|
 Re: kontrolka mazania favorit ´89
20w40
_________________ "clovek musi mit odvahu to zkurvit"
|
| 7.11.11, 23:37 |
|
 |
|
michalkatka
Registrován: 11.2.06, 15:19 Příspěvky: 19160 Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
|
 Re: kontrolka mazania favorit ´89
20W40, nie skôr 20W50  20 je viskozita za studena, to druhé číslo je viskozita za tepla... skús vymeniť to čidlo a filter, potom uvidíš čo ďalej, pokiaľ ten motor nejazdil na sucho alebo nebol zakusnutý už pred tým tak myslím že mu nič nieje, tie motory znesú veľa...
_________________ Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336
|
| 9.11.11, 08:57 |
|
 |
|
Rambo-x
Registrován: 1.7.10, 20:25 Příspěvky: 829 Bydliště: Vladislav okres Třebíč
|
 Re: kontrolka mazania favorit ´89
Kamarádovi to dělá podobně na favoritu ročník 91,ale nic nepomohlo a jezdí to pořád.....jemu to ale svítí za studena,a pak z ničeho nic to zhasne a znovu už se to za tepla nerozsvítí,už s tím jezdí aspoň 2 měsíce a furt v cajku
_________________ Škoda 120L rok výroby 1985,4Q,kyvka,motor 742.12 Škoda felicie 1,3 MPi,rok 1999,50 kw žlutá,motor 136 MPi Škoda,aneb liga za ekologicky čisté silnice Škodovkáři všech zemí světa,spojte se !!!!....
|
| 11.11.11, 21:03 |
|
 |
|
Ondras83
Registrován: 15.11.06, 22:59 Příspěvky: 17411 Bydliště: Stračov (u HK)
|
 Re: kontrolka mazania favorit ´89
dela nedela, merili jste tlak v mazacim okruhu motoru?
_________________ "clovek musi mit odvahu to zkurvit"
|
| 14.11.11, 20:30 |
|
 |
|
Rambo-x
Registrován: 1.7.10, 20:25 Příspěvky: 829 Bydliště: Vladislav okres Třebíč
|
 Re: kontrolka mazania favorit ´89
Ondras83 píše: dela nedela, merili jste tlak v mazacim okruhu motoru? Jestli je to otázka na mě tak to samozřejmě,i nové čidlo filtry,oleje a všechno možný,nic nepomohlo,mám to pečlivěji rozepsané tady viewtopic.php?f=6&t=27806
_________________ Škoda 120L rok výroby 1985,4Q,kyvka,motor 742.12 Škoda felicie 1,3 MPi,rok 1999,50 kw žlutá,motor 136 MPi Škoda,aneb liga za ekologicky čisté silnice Škodovkáři všech zemí světa,spojte se !!!!....
|
| 14.11.11, 22:18 |
|
 |
|
Ondras83
Registrován: 15.11.06, 22:59 Příspěvky: 17411 Bydliště: Stračov (u HK)
|
 Re: kontrolka mazania favorit ´89
cist to nebudu...2 veci - 1. vycistit saci kos, 2. zmerit tlak - tim padem vymenit lagry na klice
takhle s tim daleko nedojede
_________________ "clovek musi mit odvahu to zkurvit"
|
| 14.11.11, 23:22 |
|
 |
|
Rambo-x
Registrován: 1.7.10, 20:25 Příspěvky: 829 Bydliště: Vladislav okres Třebíč
|
 Re: kontrolka mazania favorit ´89
Sací koš je vyčištěn,tlak podle dvou nezávislých servisních měření je v normě,čidlo měněné 3x,otvor k čidlu čištěn....ale může to zkusit vyměnit,kdyžtak mu to vyřídím
_________________ Škoda 120L rok výroby 1985,4Q,kyvka,motor 742.12 Škoda felicie 1,3 MPi,rok 1999,50 kw žlutá,motor 136 MPi Škoda,aneb liga za ekologicky čisté silnice Škodovkáři všech zemí světa,spojte se !!!!....
|
| 15.11.11, 15:53 |
|
 |
|
goodbie
Registrován: 12.12.10, 18:26 Příspěvky: 725 Bydliště: Aš Pastviny okr.Cheb
|
 Re: kontrolka mazania favorit ´89
a co je to tlak v normě??čím si to měřil??metrem?? proč nenapíšeš naměřené hodnoty??Čidlo oleje zpravidla zhasína při 0,6atmosferách nebo baru jak chceš.A i dobře vyběhanej motor studenej maže minimálně na 2 až2,5 Atm.Jestli máš vše čisté čidlo měněné a pořád to svítí máš problém a určitě bych s tím nejezdil z duvodů toho abys někde nezustal stát.
_________________ Škoda 125 červená r.v.1988
|
| 15.11.11, 16:15 |
|
 |
|
Rambo-x
Registrován: 1.7.10, 20:25 Příspěvky: 829 Bydliště: Vladislav okres Třebíč
|
 Re: kontrolka mazania favorit ´89
No právěžě nám hodnotu neřekli,jen řekli že tlak je v normě(v servisu)
_________________ Škoda 120L rok výroby 1985,4Q,kyvka,motor 742.12 Škoda felicie 1,3 MPi,rok 1999,50 kw žlutá,motor 136 MPi Škoda,aneb liga za ekologicky čisté silnice Škodovkáři všech zemí světa,spojte se !!!!....
|
| 15.11.11, 17:03 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
|
Stránka 1 z 1
|
[ Příspěvků: 13 ] |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|