Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.6.26, 15:08



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1? 
Autor Zpráva

Registrován: 8.11.11, 10:42
Příspěvky: 97
Příspěvek Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?
Tak po výmene tesnení v celej výfukovej sústave a výmene stredného a koncového dielu výfuku a príchode zimy. Ako by to čert chcel sa mi moja felinka začala kaziť :(

Facelift, 1,3 MPi, s klimatizácioiu

Problém Number ONE - Teplota motora - Motor sa ledva ledva vyškrabe na nejakých 75°C keď ho vytáčam, tak je to niečo okolo 85°C. Akonáhle dám nohu z plynu teplota ide dole. :/

Problém Number TWO - Teplota topenia. V aute je takmer nemožné natopiť pri satí vonkajšieho vzduchu, ak zapnem vnútorný obeh je to lepšie, ale zase zahmlievanie skliel.

Problém Number THREE - Spotreba. Spotreba mi vyskočíla z krásnych 6,3 na 8,5 L/100km a som z toho zúfaly. Vtedy som bol na benzínke na plnu dvakrat do mesiaca. Teraz je to každý týždeň :/ Som z toho zúfalý.

Mám podozrenie na lambdu na tú spotrebu, ale čítal som tuná na fóre, že teplotné čidlo by riešilo asi všetky tri problémy.. tak čo? :(


2.2.12, 15:50
Profil
Příspěvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.08, 16:00
Příspěvky: 12598
Příspěvek Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?
Termostat.

_________________
"You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna


2.2.12, 16:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 4.3.07, 22:36
Příspěvky: 10254
Bydliště: kósek vod Jevička
Příspěvek Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?
ano, termostat nedovírá, auto se není schopné ohřát, proto netopí a žere...
čidlo teploty způsobí spotřebu a špatnou startovatelnost teplého auta ale topí to normálně...

_________________
"Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org


2.2.12, 16:13
Profil

Registrován: 8.11.11, 10:42
Příspěvky: 97
Příspěvek Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?
Ešte sa chcem spýtať či je nejaký rozdiel medzi termostatom na felinu bez klímy a s klímou


2.2.12, 17:15
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.08, 16:00
Příspěvky: 12598
Příspěvek Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?
Osobne si myslim ze termostat je jeden a ten isty. Staci pozriet do katalogu ;) Co bude ine je cidlo vetraku na chladici, ale to ta nezaujima.

_________________
"You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna


2.2.12, 19:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 11.2.06, 15:19
Příspěvky: 19160
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?
neviem ako Felda, ale Fačko s klímou má písaný termostat pre 120....

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


2.2.12, 19:40
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.09, 03:10
Příspěvky: 1545
Bydliště: Olomoucký kraj
Příspěvek Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?
ETKA praví, že jiný je... alespoň kompletní těleso termostatu má pro 136 MPI s klimatizací číslo dílu 047121111B (kdežto bez klimatizace má na konci písmeno A).

_________________
Favo 135 (G)LX '93


2.2.12, 20:16
Profil

Registrován: 8.11.11, 10:42
Příspěvky: 97
Příspěvek Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?
Dnes som vymenil termostat, lepšie povedané tú časť ktorá sa pripájak domčeku. Teplota sa mi síce vyšplhala kým stála na mieste, ale aj to jej trvalo a musel som ju aj povytáčať. Keď som sa šiel previesť znova teplota spadla. Šiel som do obchodu, nechal som pred obchodom bežať a kým som sa vrátil teplota bola nad 90°C takých 92, ale topenie nula fáza, išiel len taký jarne teplý vzduch :/ dolieval (nemenil) som aj nový koncentrát v pomere 1:1. Môže to byť zavzdušnené? Alebo môže byť problém ešte niekde inde? :( Lebo pred výmenou mi to topilo aspoň ako tak. Beriem to že vonku je - 20 ale aj tak si myslím, že by sa to malo natopiť.


3.2.12, 15:06
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.08, 16:00
Příspěvky: 12598
Příspěvek Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?
Co konkretne si vymenil? Potrebujes vymenit tu vlozku ktora uzatvara vodu. Neviem presne ako to vypada u MPi, ale kazdopadne by to malo byt nieco taketo:
Obrázek

Odvzdusnit by sa to malo samo behom par km jazdy. Akurat treba sledovat hladinu v nadobke a priebezne dolievat aby bola medzi min/max. Kazdopadne ak ti to robi aj novy termostat tak zrejme bude zly aj ten. Kurit by to malo na plne pecky ked je motor ohriaty (aj ked na volnobeh to je horsie ako za jazdy)

_________________
"You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna


3.2.12, 15:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 11.2.06, 15:19
Příspěvky: 19160
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?
MPi má ten nepodarený plastový bazmek, tam pomôže výmena celého domcu kde sú tie úchyty čo sa lámu, potom to nepracuje správne...

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


3.2.12, 15:15
Profil

Registrován: 8.11.11, 10:42
Příspěvky: 97
Příspěvek Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?
Vymenil som to čo si uviedol na obrázku akurát to bolo ešte obalené takým plastovým krytom. Dotiahnuté na doraz. Nič viac som nemenil.


3.2.12, 15:52
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 11.2.06, 15:19
Příspěvky: 19160
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?
to čo dal Dark je termostat pre Favorit a úplne prvé Feldy, má to celokovový domec termostatu, pri tých nových plastových sa dá vymeniť aj samotné vnútro, ale chýba býva v takých úchytkách ktoré sú súčasťou toho plastového tela do čoho sa termostat vsadí, potom samotný termostat nedoviera na doraz...

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


3.2.12, 17:53
Profil

Registrován: 8.11.11, 10:42
Příspěvky: 97
Příspěvek Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?
Topenie začína troška skôr je cítiť ohriaty vzduch ale je to stále to isté vybehne mi na osemdesiat a padne dole, ked ho vytačam tak 85 ale to je stále o ničom :/ štve ma to :/ Ešte skúsim vymeniť to teplotné čidlo a odvzdušniť celý systém. Snáď to pomôže.


3.2.12, 19:45
Profil

Registrován: 4.3.08, 21:11
Příspěvky: 756
Příspěvek Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?
Nepomůže.
To že jsi dal nový termostat, neznamená, že je dobrý. Musíš zkusit jiný.


3.2.12, 19:50
Profil

Registrován: 8.11.11, 10:42
Příspěvky: 97
Příspěvek Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?
To mám ako stále behať a kupovať nový termostat? :/ Veď to je choré. Ale tento otvára skoro, kedy by mal termostat otvárať, aby som sa už v obchode vedel dohodnúť...


5.2.12, 04:10
Profil
Příspěvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.031s | 11 Queries | GZIP : Off ]