| Autor |
Zpráva |
|
Tomyas
Registrován: 8.11.11, 10:42 Příspěvky: 97
|
 Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?
Tak po výmene tesnení v celej výfukovej sústave a výmene stredného a koncového dielu výfuku a príchode zimy. Ako by to čert chcel sa mi moja felinka začala kaziť Facelift, 1,3 MPi, s klimatizácioiu Problém Number ONE - Teplota motora - Motor sa ledva ledva vyškrabe na nejakých 75°C keď ho vytáčam, tak je to niečo okolo 85°C. Akonáhle dám nohu z plynu teplota ide dole. :/ Problém Number TWO - Teplota topenia. V aute je takmer nemožné natopiť pri satí vonkajšieho vzduchu, ak zapnem vnútorný obeh je to lepšie, ale zase zahmlievanie skliel. Problém Number THREE - Spotreba. Spotreba mi vyskočíla z krásnych 6,3 na 8,5 L/100km a som z toho zúfaly. Vtedy som bol na benzínke na plnu dvakrat do mesiaca. Teraz je to každý týždeň :/ Som z toho zúfalý. Mám podozrenie na lambdu na tú spotrebu, ale čítal som tuná na fóre, že teplotné čidlo by riešilo asi všetky tri problémy.. tak čo? 
|
| 2.2.12, 15:50 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
darklord
Registrován: 31.10.08, 16:00 Příspěvky: 12598
|
 Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?
Termostat.
_________________ "You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna
|
| 2.2.12, 16:01 |
|
 |
|
CROWACK
Registrován: 4.3.07, 22:36 Příspěvky: 10254 Bydliště: kósek vod Jevička
|
 Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?
ano, termostat nedovírá, auto se není schopné ohřát, proto netopí a žere... čidlo teploty způsobí spotřebu a špatnou startovatelnost teplého auta ale topí to normálně...
_________________ "Now Kato, warm up the silver hornet!" | crowack@jabber.org
|
| 2.2.12, 16:13 |
|
 |
|
Tomyas
Registrován: 8.11.11, 10:42 Příspěvky: 97
|
 Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?
Ešte sa chcem spýtať či je nejaký rozdiel medzi termostatom na felinu bez klímy a s klímou
|
| 2.2.12, 17:15 |
|
 |
|
darklord
Registrován: 31.10.08, 16:00 Příspěvky: 12598
|
 Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?
Osobne si myslim ze termostat je jeden a ten isty. Staci pozriet do katalogu  Co bude ine je cidlo vetraku na chladici, ale to ta nezaujima.
_________________ "You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna
|
| 2.2.12, 19:37 |
|
 |
|
michalkatka
Registrován: 11.2.06, 15:19 Příspěvky: 19160 Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
|
 Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?
neviem ako Felda, ale Fačko s klímou má písaný termostat pre 120....
_________________ Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336
|
| 2.2.12, 19:40 |
|
 |
|
Capricorn
Registrován: 15.6.09, 03:10 Příspěvky: 1545 Bydliště: Olomoucký kraj
|
 Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?
ETKA praví, že jiný je... alespoň kompletní těleso termostatu má pro 136 MPI s klimatizací číslo dílu 047121111B (kdežto bez klimatizace má na konci písmeno A).
_________________ Favo 135 (G)LX '93
|
| 2.2.12, 20:16 |
|
 |
|
Tomyas
Registrován: 8.11.11, 10:42 Příspěvky: 97
|
 Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?
Dnes som vymenil termostat, lepšie povedané tú časť ktorá sa pripájak domčeku. Teplota sa mi síce vyšplhala kým stála na mieste, ale aj to jej trvalo a musel som ju aj povytáčať. Keď som sa šiel previesť znova teplota spadla. Šiel som do obchodu, nechal som pred obchodom bežať a kým som sa vrátil teplota bola nad 90°C takých 92, ale topenie nula fáza, išiel len taký jarne teplý vzduch :/ dolieval (nemenil) som aj nový koncentrát v pomere 1:1. Môže to byť zavzdušnené? Alebo môže byť problém ešte niekde inde?  Lebo pred výmenou mi to topilo aspoň ako tak. Beriem to že vonku je - 20 ale aj tak si myslím, že by sa to malo natopiť.
|
| 3.2.12, 15:06 |
|
 |
|
darklord
Registrován: 31.10.08, 16:00 Příspěvky: 12598
|
 Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?
Co konkretne si vymenil? Potrebujes vymenit tu vlozku ktora uzatvara vodu. Neviem presne ako to vypada u MPi, ale kazdopadne by to malo byt nieco taketo:  Odvzdusnit by sa to malo samo behom par km jazdy. Akurat treba sledovat hladinu v nadobke a priebezne dolievat aby bola medzi min/max. Kazdopadne ak ti to robi aj novy termostat tak zrejme bude zly aj ten. Kurit by to malo na plne pecky ked je motor ohriaty (aj ked na volnobeh to je horsie ako za jazdy)
_________________ "You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna
|
| 3.2.12, 15:10 |
|
 |
|
michalkatka
Registrován: 11.2.06, 15:19 Příspěvky: 19160 Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
|
 Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?
MPi má ten nepodarený plastový bazmek, tam pomôže výmena celého domcu kde sú tie úchyty čo sa lámu, potom to nepracuje správne...
_________________ Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336
|
| 3.2.12, 15:15 |
|
 |
|
Tomyas
Registrován: 8.11.11, 10:42 Příspěvky: 97
|
 Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?
Vymenil som to čo si uviedol na obrázku akurát to bolo ešte obalené takým plastovým krytom. Dotiahnuté na doraz. Nič viac som nemenil.
|
| 3.2.12, 15:52 |
|
 |
|
michalkatka
Registrován: 11.2.06, 15:19 Příspěvky: 19160 Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
|
 Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?
to čo dal Dark je termostat pre Favorit a úplne prvé Feldy, má to celokovový domec termostatu, pri tých nových plastových sa dá vymeniť aj samotné vnútro, ale chýba býva v takých úchytkách ktoré sú súčasťou toho plastového tela do čoho sa termostat vsadí, potom samotný termostat nedoviera na doraz...
_________________ Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336
|
| 3.2.12, 17:53 |
|
 |
|
Tomyas
Registrován: 8.11.11, 10:42 Příspěvky: 97
|
 Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?
Topenie začína troška skôr je cítiť ohriaty vzduch ale je to stále to isté vybehne mi na osemdesiat a padne dole, ked ho vytačam tak 85 ale to je stále o ničom :/ štve ma to :/ Ešte skúsim vymeniť to teplotné čidlo a odvzdušniť celý systém. Snáď to pomôže.
|
| 3.2.12, 19:45 |
|
 |
|
venda
Registrován: 4.3.08, 21:11 Příspěvky: 756
|
 Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?
Nepomůže. To že jsi dal nový termostat, neznamená, že je dobrý. Musíš zkusit jiný.
|
| 3.2.12, 19:50 |
|
 |
|
Tomyas
Registrován: 8.11.11, 10:42 Příspěvky: 97
|
 Re: Chybná lambda či čidlo teploty alebo termostat či 3v1?
To mám ako stále behať a kupovať nový termostat? :/ Veď to je choré. Ale tento otvára skoro, kedy by mal termostat otvárať, aby som sa už v obchode vedel dohodnúť...
|
| 5.2.12, 04:10 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|