| Autor |
Zpráva |
|
cydo
Registrován: 7.2.12, 15:04 Příspěvky: 4
|
 Pada do nouzoveho rezimu
Cau chlapi nevim jestli uz jste to tu resili mam octavku 1.9 tdi 96kw, mam ji chvilku tak ji moc nerozumim jete ale kdyz ji nalozim na dalnici do plnejch tak to padne musim zastavit vypnou zapnout a dobry cim to je?
|
| 7.2.12, 15:07 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
darklord
Registrován: 31.10.08, 16:00 Příspěvky: 12598
|
 Re: Pada do nouzoveho rezimu
Pravdepodobne zatuhnuta regulacia na turbe. Pockaj kym sa ukazu odbornici na tieto motory z nakladakov, oni uz budu vediet. Na diagnostike to hlasi co?
_________________ "You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna
|
| 7.2.12, 16:57 |
|
 |
|
slovacek.milos
Mistr mechanik
Registrován: 1.3.06, 13:42 Příspěvky: 16256 Bydliště: Strážnice
|
 Re: Pada do nouzoveho rezimu
nejlepší je pojezdit s vagem a postupně v bloku měřených hodnot hledat hodnoty které ti přeročí pod dobu několika vteřin limit a auto spadne do nouzáku že musíš znova nastartartovat a pak to zas jede, začíná se u turba a váhy v poli 1O a 11 správné údaje váhy a turba jsou pod oknem 
|
| 7.2.12, 20:11 |
|
 |
|
davemo
Registrován: 6.12.10, 17:55 Příspěvky: 295 Bydliště: Ostrava-Zábřeh
|
 Re: Pada do nouzoveho rezimu
JJ jak píše Miloš vaha regulace na turbu udelat log číslo skupiny-010,011
_________________ Škoda felicie 1.9D combi 47KW rv.96 Prodáno Seat toledo 1.9TDI sedan 66KW rv.2004/12 (2005)
|
| 7.2.12, 20:43 |
|
 |
|
p.s.
Registrován: 12.10.09, 21:26 Příspěvky: 1486 Bydliště: Karlovarsko
|
 Re: Pada do nouzoveho rezimu
ted sem to řešil na svý oktě ten samej problém diag hlásil překročenou mez regulace turba šlo ven rozhodil sem ho a regulace total zasekaná celý sem to vymyl a rozhejbal regulaci podložil podložkama 0.1 a složil cca 5 hodin práce kapku sem se toho bál neb sem to dělal prvně ale šlo to dobře nejhorší bylo dostat turbo z auta šlo ven vrchem leč dílo se zdařilo a šlape opět jako drak tady máš návod taky se se tím řídil:http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=45149&postdays=0&postorder=asc&start=0
_________________ škoda octávie combi 1.9TDI 81KW škoda octávie combi 1.6 SR 74KW felda combi 1.6
|
| 7.2.12, 23:59 |
|
 |
|
slovacek.milos
Mistr mechanik
Registrován: 1.3.06, 13:42 Příspěvky: 16256 Bydliště: Strážnice
|
 Re: Pada do nouzoveho rezimu
chce to ale přesně zjistit která hodnota klidně to může dělat i čidlo teploty, nebo turbo OK a zamrzlá voda v bandě, nefunkční n75
|
| 8.2.12, 14:02 |
|
 |
|
cydo
Registrován: 7.2.12, 15:04 Příspěvky: 4
|
 Re: Pada do nouzoveho rezimu
dik dik za odpovedi na diagnostice to hlasilo regulace tlaku turba,kamos mi to rozebral rikal ze to je zaneseny,tak to trochu rozhejbal uz je to lepsi ale obcas to jeste zazlobi prej se to posila na ultrazvukove cisteni nejake??
|
| 19.2.12, 16:33 |
|
 |
|
p.s.
Registrován: 12.10.09, 21:26 Příspěvky: 1486 Bydliště: Karlovarsko
|
 Re: Pada do nouzoveho rezimu
trochu rozhejbal? pokud tu regulaci měl rozebranou měl to pořádně vyčistit a rozhejbat nic na tom neni trocha nafty či jiného čističe při skládání tu regulaci vypodložit tak se se píše v odkazu a neni co řešit neni důvod to rozebírat ještě jednou ovšem pokud to vyčistíš a nepodložíš tak to budeš dělat do roka zas  zvláště pokud jezdíš pouze v nízkých otáčkách 
_________________ škoda octávie combi 1.9TDI 81KW škoda octávie combi 1.6 SR 74KW felda combi 1.6
|
| 19.2.12, 16:56 |
|
 |
|
Ondras83
Registrován: 15.11.06, 22:59 Příspěvky: 17411 Bydliště: Stračov (u HK)
|
 Re: Pada do nouzoveho rezimu
kamos te pekne ochcal
_________________ "clovek musi mit odvahu to zkurvit"
|
| 19.2.12, 19:11 |
|
 |
|
listr03
Registrován: 20.2.12, 18:47 Příspěvky: 2
|
 Re: Pada do nouzoveho rezimu
nemá smysl to čistit sám.je to na chvíli.je třeba to poslat na ultrazvuk a repas a je pokoj.je potřeba to auto taky občas pořádně protahnout a ne s tím posílat ženskou na nákupy:))
|
| 20.2.12, 19:32 |
|
 |
|
p.s.
Registrován: 12.10.09, 21:26 Příspěvky: 1486 Bydliště: Karlovarsko
|
 Re: Pada do nouzoveho rezimu
proč to posílat celý na repas když je tuhá pouze regulace  šikovnej člověk si to udělá i sám jen je důležitý to podložit a jak píšeš nejezdit jak důchodce taky nevidim větší smysl v tom ultrazvuku když si to můžeš vyčistit sám běžně dostupnými prostředky a mimochodem do půl roku lze zasrat i regulaci na novém turbu 
_________________ škoda octávie combi 1.9TDI 81KW škoda octávie combi 1.6 SR 74KW felda combi 1.6
|
| 21.2.12, 00:11 |
|
 |
|
slovacek.milos
Mistr mechanik
Registrován: 1.3.06, 13:42 Příspěvky: 16256 Bydliště: Strážnice
|
 Re: Pada do nouzoveho rezimu
pokud máš běžně doma 15,OOO na nic, sekne se turbo pošleš na repasi, ultrazvuk a más klid, pokud máš ruce šikovné máš patnáctku k dobru 
|
| 21.2.12, 08:18 |
|
 |
|
Ondras83
Registrován: 15.11.06, 22:59 Příspěvky: 17411 Bydliště: Stračov (u HK)
|
 Re: Pada do nouzoveho rezimu
rada: jednou tejdne na ohratym motoru rozjed treba 3jku na 4 000rpm...tim se regulace rozhejbe do krajnih poloh  ja to tak delam a nemam problem, najeto 211 na original turbo
_________________ "clovek musi mit odvahu to zkurvit"
|
| 21.2.12, 14:10 |
|
 |
|
MartinK72
Registrován: 28.12.11, 16:07 Příspěvky: 530
|
 Re: Pada do nouzoveho rezimu
Přesně tak. Problémy se zatuhlou regulací turba mají hlavně pantátové, co se bojí na to pořádně cápnout.
|
| 21.2.12, 15:33 |
|
 |
|
gokralik
Registrován: 28.12.07, 16:31 Příspěvky: 11977 Bydliště: Český Těšín
|
A tak přece si nebudou zvyšovat průměrnou spotřebu né? 
_________________ Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš  Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_
|
| 21.2.12, 15:34 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|