|
Stránka 1 z 1
|
[ Příspěvků: 10 ] |
|
úprava motoru felicie 1.3 MPI
| Autor |
Zpráva |
|
RuMeC
Registrován: 6.11.11, 14:05 Příspěvky: 55
|
 úprava motoru felicie 1.3 MPI
Ahojte, zabývám se úpravou motoru 1.3 MPI. Doposud jsem aplikoval tyto úpravy: Motor celková GO, ostrá vačková hřídel 265°/265°, snížená hlava o 0,4mm na kompresní poměr 10,6:1, leštěné kanály, upravené sedla ventilů. Můj subjektivní dojem je že motor nevadne a nechá se velice rychle vytáčet, ten správný odpich to má od 3000-4000 otáček. Bohužel tyto úpravy mi nestačí. Musím se neustále vrtat v motoru  . Mám několik otázek k dalším úpravám. Plánuji odlehčení setrvačníku o 1kg. 1) Co můžu očekávat od této úpravy ? 2) Jdou aplikovat do hlavy větší ventily ? 3) Jak pracuje podávací čerpadlo ? V budoucnu chci zabudovat na motor karburátor ale nevím jak vyřešit problém s přívodem paliva do karburátoru. Motor nemá acepumpu. 4) Máte někdo zkušenosti s přestavou převodovky z Favoritu ? Je nutné půlit a přehodit kolečka nebo jsou ty převodovky stejné povrchově? (absenci druhého silenbloku neřeším.) Děkuji za ohlasy ...
|
| 7.10.12, 11:21 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
škodovka
karosář
Registrován: 28.5.07, 13:00 Příspěvky: 4154 Bydliště: Havirov
|
 Re: úprava motoru felicie 1.3 MPI
AD1 od odlehceni setrvacniku muzes cekat akorat o neco lepsi akceleraci a deceleraci, precejenom je to mensi setrvacna hmota, ale zvyseni vykonu jako takove je nulove (a kdyz to s odlehcenim prezenes, hodnotu ti nereknu, tak si zapricinis spatny volnobeh a zbytecne velke vibrace) AD2 vetsi ventily by asi aplikovat sly, precejenom zavodni vozy to tak maji, ale chtelo by to zkuseneho hlavare, ktery s tim ma zkusenosti a nepocitej ze to bude neco levneho.. AD3 mpi cerpadlo by melo zvladnout nakrmit karburator v pohode, akorat asi budes muset aplikovat nejaky redukcni ventil, nebo tak neco, protoze dava celkem vysoky tlak, kterej by se karburatoru nemusel libit (kazdopadne tadle uprava, i kdyz se ti povede, rozhodne neprojde technickou a budes mit jenom problemy..) AD4 z prevodovkama ti neporadim Ale jinak asi budes potrebovat i jiny software do ridici jednotky, aby vsecky upravy zvladla pobrat s co nejlepsi efektivitou..
_________________ škoda 105S (Blanka)1984 438 000km-kdykoliv kamkoliv... škoda 125L (Bobiš)1988 70 000km-přepych a pohodlí škoda 100L (Šmoulinka)1974 204 000km-tradice a jistota škoda 110R 1977 152tk škoda felicia 1.3MPi 255tk+1.3 MPi Kombi LPG 444tk OctaviaII 1,9tdi 462tk
|
| 7.10.12, 11:40 |
|
 |
|
RuMeC
Registrován: 6.11.11, 14:05 Příspěvky: 55
|
 Re: úprava motoru felicie 1.3 MPI
Technickou mám vyřešenou, bez problémů. Pokud to dobře chápu tak čerpadlo tlačí palivo pokud klesne tlak tak se zas zapne automaticky ? Nebo je řízeno ŘJ podle vstřikování ?
Můžete mi doporučit další úpravy na zvýšení výkonu ?
|
| 7.10.12, 11:53 |
|
 |
|
ventYl
Registrován: 25.1.07, 23:48 Příspěvky: 6704 Bydliště: Kosice
|
 Re: úprava motoru felicie 1.3 MPI
cerpadlo tlaci v kuse a este je ovladane dost fikanym rele, ktore by ho malo odpojit vzdy, ked sa motor zastavi (aby nevytiekol obsah nadrze po havariji z auta von). MPi cerpadlo dava tusim 0,5atp, co karburatory bez prepadu spolahlivo preplavi a karburatory s prepadom netusim.
_________________ This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting. (--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik [H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula Skoda 742 Forever Team
|
| 7.10.12, 12:36 |
|
 |
|
Ondras83
Registrován: 15.11.06, 22:59 Příspěvky: 17411 Bydliště: Stračov (u HK)
|
 Re: úprava motoru felicie 1.3 MPI
nemuzes pouzit podavaci cerpadlo z motoru se vstrikovanim, musis pouzit FACETku a nadrz z favorita, prevodovka z favorita do felicie nejde (jde po predelani zadniho vika pouze na BMM)
na karbec musis pouzit zapalovani z favorita i s rozdelovacem, takze jiny prsa a udelat ostrikovaci trisku na prevod rozdelovace z vacky, po aplikaci zapalovani z favorita ti nebudou fungovat budiky z felicie, takze budes muset nejak predelat feliciacky budiky a zadek z favorita...
muj nazor je: koupit 1,6tku - lepsi, spolehlivejsi, levnejsi, efektivnejsi...
kdyz se "porad musis vrtat v motorech" vymysli na tu 1,6tku turbo a ses o 2 tridy jinde nez s timhle dobastlenym MPI...
_________________ "clovek musi mit odvahu to zkurvit"
|
| 7.10.12, 18:55 |
|
 |
|
Jarda S.
Dřevák na focení, neumí ostřit
Registrován: 19.7.06, 20:40 Příspěvky: 27259 Bydliště: Netolice největší prdel v republice
|
 Re: úprava motoru felicie 1.3 MPI
ondras nemáš až tak pravdu a hned ve dvou věcech na převodovku z favorita musí použít víko z feldy do 97 ale pak jí dá do kterýkoliv feldy, a prsa měnit nemusí jsou stejný akorá u moi je tam přišroubovaná záslepka
_________________ Nissan Navara D40 Passat 96kw Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec
|
| 7.10.12, 22:57 |
|
 |
|
RuMeC
Registrován: 6.11.11, 14:05 Příspěvky: 55
|
 Re: úprava motoru felicie 1.3 MPI
Rozdelovac, civku atd.. vsechno mam aplikovane na motoru. Jen nemohu vyresit podávání paliva. pokud použiji karburátor s přepadem do nádrže tak nevidim duvod proc nemohu pouzit originalni cerpadlo. Jarda S.: Tyto informace jsem chtel presne slyset 
|
| 8.10.12, 07:32 |
|
 |
|
Jarda S.
Dřevák na focení, neumí ostřit
Registrován: 19.7.06, 20:40 Příspěvky: 27259 Bydliště: Netolice největší prdel v republice
|
 Re: úprava motoru felicie 1.3 MPI
RuMeC protože originál čerpadlo dává tlak kolem 5 barů a ty na karbec potřebuješ 0.3 baru
_________________ Nissan Navara D40 Passat 96kw Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec
|
| 8.10.12, 08:14 |
|
 |
|
Lamač
Registrován: 8.6.10, 20:59 Příspěvky: 6427 Bydliště: Snina a okolie
|
 Re: úprava motoru felicie 1.3 MPI
A tryska na náhon rozdelovača tam je plne funkčná,aj to kolečko ako na rozdelovači tam je,to je ta záslepka,poháňať musí aj olejové čerpadlo.
_________________ Favo 135L,1990 http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/ http://www.sptech.sk/
|
| 8.10.12, 09:17 |
|
 |
|
Ondras83
Registrován: 15.11.06, 22:59 Příspěvky: 17411 Bydliště: Stračov (u HK)
|
 Re: úprava motoru felicie 1.3 MPI
Jarda S. píše: ondras nemáš až tak pravdu a hned ve dvou věcech na převodovku z favorita musí použít víko z feldy do 97 ale pak jí dá do kterýkoliv feldy, a prsa měnit nemusí jsou stejný akorá u moi je tam přišroubovaná záslepka ok...prevratil jsem to...mpi prevodovka nejde do favorita... stejne je to uplne zcestna uprava, prijde na to az casem
_________________ "clovek musi mit odvahu to zkurvit"
|
| 8.10.12, 21:25 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
|
Stránka 1 z 1
|
[ Příspěvků: 10 ] |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|