Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.6.26, 06:52



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 překroužkování Felicie?? 
Autor Zpráva

Registrován: 22.4.11, 16:51
Příspěvky: 106
Příspěvek překroužkování Felicie??
Dotaz:Felda 1.3MPI už nejede tak jak by měla,holka začíná ztrácet dech a je to znát hlavně při tažení vozíku/plaťáku.Motor má najeto přes 240tis.km,100tis.km na LPG,převodovka z 1.6MPI a tahání různých vleků až 1200kg na delší vzdálenosti.
Po repasy hlavy,nová zapalovací lišta a svíčky,ventily seřízeny a pro jistotu i znova zkontrolovány vše OK,pravidelné výměny oleje po 10tis,km (10W-40),diadnostika bez závad...kompresy jsem zatim neměřil,ale než se k tomu dostanu (páč teďka Felda parkuje mimo domov) tak stálo by za to jí popřípadě překroužkovat??


6.10.12, 22:31
Profil
Příspěvek Reklama

   
karosář
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.07, 13:00
Příspěvky: 4154
Bydliště: Havirov
Příspěvek Re: překroužkování Felicie??
To zalezi jak vypadaji valce..pokud jsou vybehane tim stylem, ze maji citelnou hranku, tak to smyslu nema...
Nez se do neceho pustis tak prvni zmer tu kompresi a uvidis...
Kazdopadne, jestli se do toho pustis, sezen nejake opravdu kvalitni (nejradeji origo ) krouzky, uz jsem se setkal i z druhovyrobnimi kruhy z tak blbeho materialu, ze sly narovnat :lol: :roll: No a jak to budes delat tak dej rovnou i nove ojnicni loziska :wink:

_________________
škoda 105S (Blanka)1984 438 000km-kdykoliv kamkoliv...
škoda 125L (Bobiš)1988 70 000km-přepych a pohodlí
škoda 100L (Šmoulinka)1974 204 000km-tradice a jistota
škoda 110R 1977 152tk
škoda felicia 1.3MPi 255tk+1.3 MPi Kombi LPG 444tk
OctaviaII 1,9tdi 462tk


6.10.12, 22:48
Profil
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.06, 20:40
Příspěvky: 27259
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek Re: překroužkování Felicie??
originál (kolbenschmidt) se daji kolem 6-7 stovek koupit

_________________
Nissan Navara D40
Passat 96kw
Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec :(


6.10.12, 23:09
Profil ICQ

Registrován: 22.4.11, 16:51
Příspěvky: 106
Příspěvek Re: překroužkování Felicie??
Hranku ještě nemaj a ani podélné rýhy,na škoda dílech maj originály za cca 500 sadu na píst - to docela jde.. na mišáka mě budou stát třikrát tolik :)
RE: škodovka : to jsem málem při poslední jízdě s plaťákem narovnal klikovku :D ,kámoš mi říká že ji spíš ohnu na druhou stranu :)


7.10.12, 09:01
Profil

Registrován: 22.4.11, 16:51
Příspěvky: 106
Příspěvek Re: překroužkování Felicie??
kolik by měla mít vlastně Felda kompresy?? ( v barech )


7.10.12, 09:04
Profil
karosář
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.07, 13:00
Příspěvky: 4154
Bydliště: Havirov
Příspěvek Re: překroužkování Felicie??
na teplem motoru tech 11 a vsecky valce by mely bej co nejvic stejny

_________________
škoda 105S (Blanka)1984 438 000km-kdykoliv kamkoliv...
škoda 125L (Bobiš)1988 70 000km-přepych a pohodlí
škoda 100L (Šmoulinka)1974 204 000km-tradice a jistota
škoda 110R 1977 152tk
škoda felicia 1.3MPi 255tk+1.3 MPi Kombi LPG 444tk
OctaviaII 1,9tdi 462tk


7.10.12, 13:10
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 25.1.07, 23:48
Příspěvky: 6704
Bydliště: Kosice
Příspěvek Re: překroužkování Felicie??
sada je na vsetky valce (nikto nikdy nebude prekruzkovavat iba jeden valec). ak na nich nebude napisane kolbenschmitd (dt?) tak ich ani neber.

_________________
This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting.
(--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely
OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik
[H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula
Skoda 742 Forever Team


7.10.12, 13:13
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 8.6.10, 20:59
Příspěvky: 6427
Bydliště: Snina a okolie
Příspěvek Re: překroužkování Felicie??
A krúžky značené KO potom robil kto?Buzuluk?

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
http://www.sptech.sk/


7.10.12, 15:19
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.06, 22:59
Příspěvky: 17411
Bydliště: Stračov (u HK)
Příspěvek Re: překroužkování Felicie??
dej tam original prevodovku a mas ztracenej dech zase zpatky...

_________________
"clovek musi mit odvahu to zkurvit"


7.10.12, 19:02
Profil ICQ
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.06, 20:40
Příspěvky: 27259
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek Re: překroužkování Felicie??
ventYl píše:
sada je na vsetky valce (nikto nikdy nebude prekruzkovavat iba jeden valec). ak na nich nebude napisane kolbenschmitd (dt?) tak ich ani neber.

na novější auta se prodávaji v sadě na píst, stejně tak jako že se písty prodávaji kusově :wink: ale na feldu je to sada na všechny 4 válce

_________________
Nissan Navara D40
Passat 96kw
Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec :(


7.10.12, 22:52
Profil ICQ

Registrován: 22.4.11, 16:51
Příspěvky: 106
Příspěvek Re: překroužkování Felicie??
škodovka píše:
na teplem motoru tech 11 a vsecky valce by mely bej co nejvic stejny


a minimum??


8.10.12, 22:36
Profil

Registrován: 22.4.11, 16:51
Příspěvky: 106
Příspěvek Re: překroužkování Felicie??
Ondras83 píše:
dej tam original prevodovku a mas ztracenej dech zase zpatky...


po zimě,teďka se mi už do toho nechce :roll: stejně má už almara dost - cca 340tis.km - před časem se mi i stávalo že když jsem dojel např. na červenou na neutrál tak auto sebou lehce škubalo a po sešlápnutí spojky zase OK - opravu jsem vyřešil po svém a to zapřáhnutím podvalu a zuby v almaře se narovnaly :D a od té doby "ťuky,ťuk" dala svatej pokoj...


8.10.12, 22:42
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.06, 13:42
Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: překroužkování Felicie??
no pokud nemáš změřenou kompřesi a motor nežere olej tak měnit kroužky je blbost ,

předpokládám že jsi měnil gufírka když se dělala hlava, :oops:


9.10.12, 06:47
Profil

Registrován: 22.4.11, 16:51
Příspěvky: 106
Příspěvek Re: překroužkování Felicie??
RE: slovacek.milos : jj,jistota je jistota,těch pár kaček navíc mě nezabije :) a motoru to prospěje...jinak k měření kompresí jsem se ještě nedostal,moc práce málo času :(...ale stejnak nevim už kudy kam...diagnostika opět bez závad a další problém...motor má nestabilní volnoběh cca 700 - 900 někdy se vyhoupne k 1000 a rychle zas na 700 a při otáčkách např.2500 motor na benzín vynechává ale na LPG už tolik ne...tak nevim...že by škrtící klapka nebo detonační senzor nebo senzor na sacím potrubí nebo lambda?? - to jsou věci,které jsou na autě ještě původní...


9.10.12, 16:13
Profil
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.06, 13:42
Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: překroužkování Felicie??
moc práce a málo času

měření komprese zabere čtvrt hodiny kroužky i celý den tak je lepší vyměnit ty kroužky za pár kaček :oops: jistota je jistota :wink:


9.10.12, 17:34
Profil
Příspěvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.013s | 12 Queries | GZIP : Off ]