| Autor |
Zpráva |
|
driver
Registrován: 22.4.11, 16:51 Příspěvky: 106
|
 překroužkování Felicie??
Dotaz:Felda 1.3MPI už nejede tak jak by měla,holka začíná ztrácet dech a je to znát hlavně při tažení vozíku/plaťáku.Motor má najeto přes 240tis.km,100tis.km na LPG,převodovka z 1.6MPI a tahání různých vleků až 1200kg na delší vzdálenosti. Po repasy hlavy,nová zapalovací lišta a svíčky,ventily seřízeny a pro jistotu i znova zkontrolovány vše OK,pravidelné výměny oleje po 10tis,km (10W-40),diadnostika bez závad...kompresy jsem zatim neměřil,ale než se k tomu dostanu (páč teďka Felda parkuje mimo domov) tak stálo by za to jí popřípadě překroužkovat??
|
| 6.10.12, 22:31 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
škodovka
karosář
Registrován: 28.5.07, 13:00 Příspěvky: 4154 Bydliště: Havirov
|
 Re: překroužkování Felicie??
To zalezi jak vypadaji valce..pokud jsou vybehane tim stylem, ze maji citelnou hranku, tak to smyslu nema... Nez se do neceho pustis tak prvni zmer tu kompresi a uvidis... Kazdopadne, jestli se do toho pustis, sezen nejake opravdu kvalitni (nejradeji origo ) krouzky, uz jsem se setkal i z druhovyrobnimi kruhy z tak blbeho materialu, ze sly narovnat  No a jak to budes delat tak dej rovnou i nove ojnicni loziska 
_________________ škoda 105S (Blanka)1984 438 000km-kdykoliv kamkoliv... škoda 125L (Bobiš)1988 70 000km-přepych a pohodlí škoda 100L (Šmoulinka)1974 204 000km-tradice a jistota škoda 110R 1977 152tk škoda felicia 1.3MPi 255tk+1.3 MPi Kombi LPG 444tk OctaviaII 1,9tdi 462tk
|
| 6.10.12, 22:48 |
|
 |
|
Jarda S.
Dřevák na focení, neumí ostřit
Registrován: 19.7.06, 20:40 Příspěvky: 27259 Bydliště: Netolice největší prdel v republice
|
 Re: překroužkování Felicie??
originál (kolbenschmidt) se daji kolem 6-7 stovek koupit
_________________ Nissan Navara D40 Passat 96kw Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec
|
| 6.10.12, 23:09 |
|
 |
|
driver
Registrován: 22.4.11, 16:51 Příspěvky: 106
|
 Re: překroužkování Felicie??
Hranku ještě nemaj a ani podélné rýhy,na škoda dílech maj originály za cca 500 sadu na píst - to docela jde.. na mišáka mě budou stát třikrát tolik  RE: škodovka : to jsem málem při poslední jízdě s plaťákem narovnal klikovku  ,kámoš mi říká že ji spíš ohnu na druhou stranu 
|
| 7.10.12, 09:01 |
|
 |
|
driver
Registrován: 22.4.11, 16:51 Příspěvky: 106
|
 Re: překroužkování Felicie??
kolik by měla mít vlastně Felda kompresy?? ( v barech )
|
| 7.10.12, 09:04 |
|
 |
|
škodovka
karosář
Registrován: 28.5.07, 13:00 Příspěvky: 4154 Bydliště: Havirov
|
 Re: překroužkování Felicie??
na teplem motoru tech 11 a vsecky valce by mely bej co nejvic stejny
_________________ škoda 105S (Blanka)1984 438 000km-kdykoliv kamkoliv... škoda 125L (Bobiš)1988 70 000km-přepych a pohodlí škoda 100L (Šmoulinka)1974 204 000km-tradice a jistota škoda 110R 1977 152tk škoda felicia 1.3MPi 255tk+1.3 MPi Kombi LPG 444tk OctaviaII 1,9tdi 462tk
|
| 7.10.12, 13:10 |
|
 |
|
ventYl
Registrován: 25.1.07, 23:48 Příspěvky: 6704 Bydliště: Kosice
|
 Re: překroužkování Felicie??
sada je na vsetky valce (nikto nikdy nebude prekruzkovavat iba jeden valec). ak na nich nebude napisane kolbenschmitd (dt?) tak ich ani neber.
_________________ This is Linux land, on silent nights you can hear Windows machines rebooting. (--)))o-») Skoda Rapid 136 r.v.1989 biely OOOO Audi 80 2.3E r.v. 1993 - Vopruz durch Technik [H] Honda HR-V 4x4 r.v. 2000 - mula Skoda 742 Forever Team
|
| 7.10.12, 13:13 |
|
 |
|
Lamač
Registrován: 8.6.10, 20:59 Příspěvky: 6427 Bydliště: Snina a okolie
|
 Re: překroužkování Felicie??
A krúžky značené KO potom robil kto?Buzuluk?
_________________ Favo 135L,1990 http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/ http://www.sptech.sk/
|
| 7.10.12, 15:19 |
|
 |
|
Ondras83
Registrován: 15.11.06, 22:59 Příspěvky: 17411 Bydliště: Stračov (u HK)
|
 Re: překroužkování Felicie??
dej tam original prevodovku a mas ztracenej dech zase zpatky...
_________________ "clovek musi mit odvahu to zkurvit"
|
| 7.10.12, 19:02 |
|
 |
|
Jarda S.
Dřevák na focení, neumí ostřit
Registrován: 19.7.06, 20:40 Příspěvky: 27259 Bydliště: Netolice největší prdel v republice
|
 Re: překroužkování Felicie??
ventYl píše: sada je na vsetky valce (nikto nikdy nebude prekruzkovavat iba jeden valec). ak na nich nebude napisane kolbenschmitd (dt?) tak ich ani neber. na novější auta se prodávaji v sadě na píst, stejně tak jako že se písty prodávaji kusově  ale na feldu je to sada na všechny 4 válce
_________________ Nissan Navara D40 Passat 96kw Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec
|
| 7.10.12, 22:52 |
|
 |
|
driver
Registrován: 22.4.11, 16:51 Příspěvky: 106
|
 Re: překroužkování Felicie??
škodovka píše: na teplem motoru tech 11 a vsecky valce by mely bej co nejvic stejny a minimum??
|
| 8.10.12, 22:36 |
|
 |
|
driver
Registrován: 22.4.11, 16:51 Příspěvky: 106
|
 Re: překroužkování Felicie??
Ondras83 píše: dej tam original prevodovku a mas ztracenej dech zase zpatky... po zimě,teďka se mi už do toho nechce  stejně má už almara dost - cca 340tis.km - před časem se mi i stávalo že když jsem dojel např. na červenou na neutrál tak auto sebou lehce škubalo a po sešlápnutí spojky zase OK - opravu jsem vyřešil po svém a to zapřáhnutím podvalu a zuby v almaře se narovnaly  a od té doby "ťuky,ťuk" dala svatej pokoj...
|
| 8.10.12, 22:42 |
|
 |
|
slovacek.milos
Mistr mechanik
Registrován: 1.3.06, 13:42 Příspěvky: 16256 Bydliště: Strážnice
|
 Re: překroužkování Felicie??
no pokud nemáš změřenou kompřesi a motor nežere olej tak měnit kroužky je blbost , předpokládám že jsi měnil gufírka když se dělala hlava, 
|
| 9.10.12, 06:47 |
|
 |
|
driver
Registrován: 22.4.11, 16:51 Příspěvky: 106
|
 Re: překroužkování Felicie??
RE: slovacek.milos : jj,jistota je jistota,těch pár kaček navíc mě nezabije  a motoru to prospěje...jinak k měření kompresí jsem se ještě nedostal,moc práce málo času  ...ale stejnak nevim už kudy kam...diagnostika opět bez závad a další problém...motor má nestabilní volnoběh cca 700 - 900 někdy se vyhoupne k 1000 a rychle zas na 700 a při otáčkách např.2500 motor na benzín vynechává ale na LPG už tolik ne...tak nevim...že by škrtící klapka nebo detonační senzor nebo senzor na sacím potrubí nebo lambda?? - to jsou věci,které jsou na autě ještě původní...
|
| 9.10.12, 16:13 |
|
 |
|
slovacek.milos
Mistr mechanik
Registrován: 1.3.06, 13:42 Příspěvky: 16256 Bydliště: Strážnice
|
 Re: překroužkování Felicie??
moc práce a málo času měření komprese zabere čtvrt hodiny kroužky i celý den tak je lepší vyměnit ty kroužky za pár kaček  jistota je jistota 
|
| 9.10.12, 17:34 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|