Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.6.26, 05:08



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 laděný výfuk 
Autor Zpráva
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.06, 13:42
Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek laděný výfuk
nevím jak fachá laděný výfuk , mám jeden a dám si ho na moji feldu, jestl chápu jeho činnost tak zadní díl vychytá zvuk do ticha a pustí ho to serie trysek, velká touba co vedre z výfuku , který udělá ten sportovní zajímavý zvuk :?:


14.4.13, 20:28
Profil
Příspěvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Registrován: 8.6.10, 20:59
Příspěvky: 6427
Bydliště: Snina a okolie
Příspěvek Re: laděný výfuk
Pokiaľ viem tak ladený výfuk sa nerobí na zvuk,ale na čo najlepšie vyplachovanie motora.Veľa tam robí dĺžka,a priemer potrubia a ešte dalších xy vecí.Dačo to má s teóriou motora.

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
http://www.sptech.sk/


14.4.13, 20:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 11.3.12, 08:34
Příspěvky: 1140
Bydliště: Michalovce
Příspěvek Re: laděný výfuk
niekolko ludi mi tu z vychodu potvrdilo aj niekde na nete som čital 40 mm priemer vyfukovej trubky staci nahradit 50 mm a katalizator vonku bohate to stači ... a potom už len ten športovy vyfuk :)

_________________
PEUGEOT PARTNER 1.9D DW8


17.4.13, 10:04
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 8.6.10, 20:59
Příspěvky: 6427
Bydliště: Snina a okolie
Příspěvek Re: laděný výfuk
A peniaze na pokuty..

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
http://www.sptech.sk/


17.4.13, 10:33
Profil Zobrazit autorovy stránky
rejpal

Registrován: 26.4.06, 15:18
Příspěvky: 18477
Příspěvek Re: laděný výfuk
slovacek.milos píše:
nevím jak fachá laděný výfuk , mám jeden a dám si ho na moji feldu, jestl chápu jeho činnost tak zadní díl vychytá zvuk do ticha a pustí ho to serie trysek, velká touba co vedre z výfuku , který udělá ten sportovní zajímavý zvuk :?:

Základ generování rachotu nebo ticha je po zjednodušení asi takový:
Víc tlumícího materiálu v tlumiči - tišší
Složitější labyrint v tlumiči - tišší
Delší trubka koncovky - tišší hlubší tón
Větší průměr trubky koncovky - hlasitější vyšší tón

Takže když chceš jen jiný zvuk, stačí poladit koncový tlumič a hlavně trubku koncovky.

A co se týče opravdového ladění na výkon, tam je to tak složité, že tomu vůbec nerozumím. :wink:


17.4.13, 11:04
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 11.3.12, 08:34
Příspěvky: 1140
Bydliště: Michalovce
Příspěvek Re: laděný výfuk
ked mas certifikat tak si takpovediac chraneny

_________________
PEUGEOT PARTNER 1.9D DW8


17.4.13, 12:17
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 8.6.10, 20:59
Příspěvky: 6427
Bydliště: Snina a okolie
Příspěvek Re: laděný výfuk
Ukáž mi taký na favo/feldu.

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
http://www.sptech.sk/


17.4.13, 12:23
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 11.3.12, 08:34
Příspěvky: 1140
Bydliště: Michalovce
Příspěvek Re: laděný výfuk
kolega ma certifikat od sportoveho vyfuku ked ho popitaju ukazes a je vsetko oks aj by som ti sfotil ale nepoletim teraz koli tomu do niznej rybnici a ma to na favorite

_________________
PEUGEOT PARTNER 1.9D DW8


17.4.13, 13:45
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 8.6.10, 20:59
Příspěvky: 6427
Bydliště: Snina a okolie
Příspěvek Re: laděný výfuk
Myslel som tvoju upravu kat von a trubka 50.Je rozdiel výfuk športovy a vyfuk ladeny.

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
http://www.sptech.sk/


17.4.13, 15:00
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 17.9.06, 15:37
Příspěvky: 14998
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: laděný výfuk
Kdyby měl certifikát, tak výfuk by stál více než jeho Fáčko. Vždyť tady někdo kdysy dával na forum jen svody od Motor-Excel a ty stály myslím kolem 9 000,- kč nebo tak nějak. Ty jsou ale opradvu laděné, proto ta cena. Co jsem se ptal v jedné firmě, tak komplet celý výfuk by vyšel na asi 20 000,- kč. To už se na Fáčko dnes fakt vyplatí. :P

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


17.4.13, 18:53
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 8.6.10, 20:59
Příspěvky: 6427
Bydliště: Snina a okolie
Příspěvek Re: laděný výfuk
Asi tak.Športový výfuk ešte neznamená,že je ladený.A ako písal varok-ladený výfuk je výkonovo,ale aj cenovo úplne niekde inde.'Športový' výfuk=hluk navyše,ladený=výkon navyše.A ladený to nieje len tlmič,ale aj zvody.

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
http://www.sptech.sk/


17.4.13, 19:01
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 17.9.06, 15:37
Příspěvky: 14998
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: laděný výfuk
Já mám koncový díl taky jakože laděný. I když už je asi vysypaný. :oops:
Jenom se tomu tak ale říká. Každý si myslí, že to buď duní nebo dělá hrozný kravál a hned je laděný. Omyl.
Opravdové laděné výfuky se prý těžce vypočítávají podle motoru na motorové brzdě, mají přesný tvar a rozměry. Ta vysoká cena tam není taková jen tak pro legraci. Za prvé takové výfuky většinou dělávají z kvalitní nerezi, ta taky není zadarmo a za druhé to počítání, výroba apod. není taky zadarmo. Nechci teď psát blbosti, ale když si spočítáte náklady na klasický výfuk z kvalitní nerezi, tak pod 5000,- kč nepůjdete za všechny díly.
U takových výfuků už ale lze očekávat, že motoru opravdu pomůžou s výkonem, i kdyby třeba jen 2 koníky.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


17.4.13, 20:20
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 8.6.10, 20:59
Příspěvky: 6427
Bydliště: Snina a okolie
Příspěvek Re: laděný výfuk
Presne tak.Niekde som mal navod na ladeny nerezovy výfuk na fáčko,a čo som zisťoval,koľko by stála výroba jedného kusu,došiel som k cene cca 500€..

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
http://www.sptech.sk/


17.4.13, 21:36
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 11.3.12, 08:34
Příspěvky: 1140
Bydliště: Michalovce
Příspěvek Re: laděný výfuk
tak na tu moju upravu asi by nebol certifikat .. ale keby si mal certifikat k tomu zadnemu tlmiču ze splna vsetko mozno by im to bolo jedno možno nie ..... mimochodom poznam paru expertov nebudem menovat co pouzili ako vyfuk lesenarsku trubku :D

_________________
PEUGEOT PARTNER 1.9D DW8


18.4.13, 09:00
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 11.3.12, 08:34
Příspěvky: 1140
Bydliště: Michalovce
Příspěvek Re: laděný výfuk
Lamač píše:
Presne tak.Niekde som mal navod na ladeny nerezovy výfuk na fáčko,a čo som zisťoval,koľko by stála výroba jedného kusu,došiel som k cene cca 500€..


pekna cena ..... sice keby si vedel kde si nenavratne požičat :D ..... niekedy sa najdu pekne kusky nerezu aj na srotoviskach

_________________
PEUGEOT PARTNER 1.9D DW8


18.4.13, 09:05
Profil
Příspěvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.033s | 11 Queries | GZIP : Off ]