| Autor |
Zpráva |
|
slovacek.milos
Mistr mechanik
Registrován: 1.3.06, 13:42 Příspěvky: 16256 Bydliště: Strážnice
|
 laděný výfuk
nevím jak fachá laděný výfuk , mám jeden a dám si ho na moji feldu, jestl chápu jeho činnost tak zadní díl vychytá zvuk do ticha a pustí ho to serie trysek, velká touba co vedre z výfuku , který udělá ten sportovní zajímavý zvuk 
|
| 14.4.13, 20:28 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Lamač
Registrován: 8.6.10, 20:59 Příspěvky: 6427 Bydliště: Snina a okolie
|
 Re: laděný výfuk
Pokiaľ viem tak ladený výfuk sa nerobí na zvuk,ale na čo najlepšie vyplachovanie motora.Veľa tam robí dĺžka,a priemer potrubia a ešte dalších xy vecí.Dačo to má s teóriou motora.
_________________ Favo 135L,1990 http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/ http://www.sptech.sk/
|
| 14.4.13, 20:55 |
|
 |
|
JannyMi
Registrován: 11.3.12, 08:34 Příspěvky: 1140 Bydliště: Michalovce
|
 Re: laděný výfuk
niekolko ludi mi tu z vychodu potvrdilo aj niekde na nete som čital 40 mm priemer vyfukovej trubky staci nahradit 50 mm a katalizator vonku bohate to stači ... a potom už len ten športovy vyfuk 
_________________ PEUGEOT PARTNER 1.9D DW8
|
| 17.4.13, 10:04 |
|
 |
|
Lamač
Registrován: 8.6.10, 20:59 Příspěvky: 6427 Bydliště: Snina a okolie
|
 Re: laděný výfuk
A peniaze na pokuty..
_________________ Favo 135L,1990 http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/ http://www.sptech.sk/
|
| 17.4.13, 10:33 |
|
 |
|
fatal
rejpal
Registrován: 26.4.06, 15:18 Příspěvky: 18477
|
 Re: laděný výfuk
slovacek.milos píše: nevím jak fachá laděný výfuk , mám jeden a dám si ho na moji feldu, jestl chápu jeho činnost tak zadní díl vychytá zvuk do ticha a pustí ho to serie trysek, velká touba co vedre z výfuku , který udělá ten sportovní zajímavý zvuk  Základ generování rachotu nebo ticha je po zjednodušení asi takový: Víc tlumícího materiálu v tlumiči - tišší Složitější labyrint v tlumiči - tišší Delší trubka koncovky - tišší hlubší tón Větší průměr trubky koncovky - hlasitější vyšší tón Takže když chceš jen jiný zvuk, stačí poladit koncový tlumič a hlavně trubku koncovky. A co se týče opravdového ladění na výkon, tam je to tak složité, že tomu vůbec nerozumím. 
|
| 17.4.13, 11:04 |
|
 |
|
JannyMi
Registrován: 11.3.12, 08:34 Příspěvky: 1140 Bydliště: Michalovce
|
 Re: laděný výfuk
ked mas certifikat tak si takpovediac chraneny
_________________ PEUGEOT PARTNER 1.9D DW8
|
| 17.4.13, 12:17 |
|
 |
|
Lamač
Registrován: 8.6.10, 20:59 Příspěvky: 6427 Bydliště: Snina a okolie
|
 Re: laděný výfuk
Ukáž mi taký na favo/feldu.
_________________ Favo 135L,1990 http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/ http://www.sptech.sk/
|
| 17.4.13, 12:23 |
|
 |
|
JannyMi
Registrován: 11.3.12, 08:34 Příspěvky: 1140 Bydliště: Michalovce
|
 Re: laděný výfuk
kolega ma certifikat od sportoveho vyfuku ked ho popitaju ukazes a je vsetko oks aj by som ti sfotil ale nepoletim teraz koli tomu do niznej rybnici a ma to na favorite
_________________ PEUGEOT PARTNER 1.9D DW8
|
| 17.4.13, 13:45 |
|
 |
|
Lamač
Registrován: 8.6.10, 20:59 Příspěvky: 6427 Bydliště: Snina a okolie
|
 Re: laděný výfuk
Myslel som tvoju upravu kat von a trubka 50.Je rozdiel výfuk športovy a vyfuk ladeny.
_________________ Favo 135L,1990 http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/ http://www.sptech.sk/
|
| 17.4.13, 15:00 |
|
 |
|
varok
Registrován: 17.9.06, 15:37 Příspěvky: 14998 Bydliště: Havířov
|
 Re: laděný výfuk
Kdyby měl certifikát, tak výfuk by stál více než jeho Fáčko. Vždyť tady někdo kdysy dával na forum jen svody od Motor-Excel a ty stály myslím kolem 9 000,- kč nebo tak nějak. Ty jsou ale opradvu laděné, proto ta cena. Co jsem se ptal v jedné firmě, tak komplet celý výfuk by vyšel na asi 20 000,- kč. To už se na Fáčko dnes fakt vyplatí. 
_________________ Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue
|
| 17.4.13, 18:53 |
|
 |
|
Lamač
Registrován: 8.6.10, 20:59 Příspěvky: 6427 Bydliště: Snina a okolie
|
 Re: laděný výfuk
Asi tak.Športový výfuk ešte neznamená,že je ladený.A ako písal varok-ladený výfuk je výkonovo,ale aj cenovo úplne niekde inde.'Športový' výfuk=hluk navyše,ladený=výkon navyše.A ladený to nieje len tlmič,ale aj zvody.
_________________ Favo 135L,1990 http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/ http://www.sptech.sk/
|
| 17.4.13, 19:01 |
|
 |
|
varok
Registrován: 17.9.06, 15:37 Příspěvky: 14998 Bydliště: Havířov
|
 Re: laděný výfuk
Já mám koncový díl taky jakože laděný. I když už je asi vysypaný. Jenom se tomu tak ale říká. Každý si myslí, že to buď duní nebo dělá hrozný kravál a hned je laděný. Omyl. Opravdové laděné výfuky se prý těžce vypočítávají podle motoru na motorové brzdě, mají přesný tvar a rozměry. Ta vysoká cena tam není taková jen tak pro legraci. Za prvé takové výfuky většinou dělávají z kvalitní nerezi, ta taky není zadarmo a za druhé to počítání, výroba apod. není taky zadarmo. Nechci teď psát blbosti, ale když si spočítáte náklady na klasický výfuk z kvalitní nerezi, tak pod 5000,- kč nepůjdete za všechny díly. U takových výfuků už ale lze očekávat, že motoru opravdu pomůžou s výkonem, i kdyby třeba jen 2 koníky.
_________________ Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue
|
| 17.4.13, 20:20 |
|
 |
|
Lamač
Registrován: 8.6.10, 20:59 Příspěvky: 6427 Bydliště: Snina a okolie
|
 Re: laděný výfuk
Presne tak.Niekde som mal navod na ladeny nerezovy výfuk na fáčko,a čo som zisťoval,koľko by stála výroba jedného kusu,došiel som k cene cca 500€..
_________________ Favo 135L,1990 http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/ http://www.sptech.sk/
|
| 17.4.13, 21:36 |
|
 |
|
JannyMi
Registrován: 11.3.12, 08:34 Příspěvky: 1140 Bydliště: Michalovce
|
 Re: laděný výfuk
tak na tu moju upravu asi by nebol certifikat .. ale keby si mal certifikat k tomu zadnemu tlmiču ze splna vsetko mozno by im to bolo jedno možno nie ..... mimochodom poznam paru expertov nebudem menovat co pouzili ako vyfuk lesenarsku trubku 
_________________ PEUGEOT PARTNER 1.9D DW8
|
| 18.4.13, 09:00 |
|
 |
|
JannyMi
Registrován: 11.3.12, 08:34 Příspěvky: 1140 Bydliště: Michalovce
|
 Re: laděný výfuk
Lamač píše: Presne tak.Niekde som mal navod na ladeny nerezovy výfuk na fáčko,a čo som zisťoval,koľko by stála výroba jedného kusu,došiel som k cene cca 500€.. pekna cena ..... sice keby si vedel kde si nenavratne požičat  ..... niekedy sa najdu pekne kusky nerezu aj na srotoviskach
_________________ PEUGEOT PARTNER 1.9D DW8
|
| 18.4.13, 09:05 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 0 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|