| Autor |
Zpráva |
|
Novel Whoop
Registrován: 22.8.12, 15:02 Příspěvky: 267 Bydliště: Brno
|
 Re: Výměna svíček felicia
..kéž by mi to předchozí majitel řekl.. to bylo jen "No jednou za rok si zajedeš na revizi." V pondělí ráno jdu na to  A dolňující otázka - jaká má být vůle?
_________________ Škoda Felicia 1.3 MPi 1998 hatch, LPG
|
| 27.4.13, 18:09 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
21lucas
Ignorant pravidel
Registrován: 4.5.09, 22:46 Příspěvky: 9493 Bydliště: Kolín
|
 Re: Výměna svíček felicia
stejna jak na benal, saci 0,20 vyfuk 0,25
_________________ otec: Fobia Sedan HTP  m o j e: Citroen C4 1.6HDi FAP auto pro ženu - hračka pro muže - 7.1.25 posledni cesta
|
| 27.4.13, 19:05 |
|
 |
|
Novel Whoop
Registrován: 22.8.12, 15:02 Příspěvky: 267 Bydliště: Brno
|
 Re: Výměna svíček felicia
Díky 
_________________ Škoda Felicia 1.3 MPi 1998 hatch, LPG
|
| 27.4.13, 19:18 |
|
 |
|
michalkatka
Registrován: 11.2.06, 15:19 Příspěvky: 19160 Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
|
 Re: Výměna svíček felicia
skôr naopak, sacie ( hliníkové tyčky ) 0,25mm, a výfuck ( oceľové tyčky ) 0,20mm... Viky píše: Mimochodem, u aut na LPG je potreba vule na ventilech hlidat. v podstate s tebou súhlasím, ale Favo/Felda a prakticky všetky autá na bezolovnatý benzín majú tvrdené sedlá ventilov a tie sa nezakepú do hlavy ako na Edovi 
_________________ Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336
|
| 28.4.13, 19:36 |
|
 |
|
Novel Whoop
Registrován: 22.8.12, 15:02 Příspěvky: 267 Bydliště: Brno
|
 Re: Výměna svíček felicia
Ok 
_________________ Škoda Felicia 1.3 MPi 1998 hatch, LPG
|
| 28.4.13, 20:41 |
|
 |
|
Novel Whoop
Registrován: 22.8.12, 15:02 Příspěvky: 267 Bydliště: Brno
|
 Re: Výměna svíček felicia
No, tak svíčky jsem dal na 0,6 a všechny starty (jak studené tak teplé) se zdají být velmi v pořádku  Ještě to budu pozorovat.. Mimo jiné sem i teď seřizoval tu vůli ale úplně se mi to nelíbí.. přijde mi, že motor trochu klepe. Asi to budu muset ještě otevřít a po třetí všechno projet 
_________________ Škoda Felicia 1.3 MPi 1998 hatch, LPG
|
| 30.4.13, 09:58 |
|
 |
|
MartinK72
Registrován: 28.12.11, 16:07 Příspěvky: 530
|
 Re: Výměna svíček felicia
Běžně zákazníkům s empéíčkem na LPG šteluji 0,7mm a žádný problém. 0,5 je pro MPi strašně málo, 0,6 se seřizuje u fa/fe jednobod na LPG.
|
| 30.4.13, 11:06 |
|
 |
|
Novel Whoop
Registrován: 22.8.12, 15:02 Příspěvky: 267 Bydliště: Brno
|
 Re: Výměna svíček felicia
Na těch 0,6 to teď vypadá dobře, tak to tak asi nechám.. Stejně se to bude postupně trochu upalovat. Jinak jsem udělal ty ventily znova a dával jsem si fakt záležet. Výsledek je znát. Auto neklepe a jede jak nový  Tak jsem spokojen..
_________________ Škoda Felicia 1.3 MPi 1998 hatch, LPG
|
| 30.4.13, 15:18 |
|
 |
|
MartinK72
Registrován: 28.12.11, 16:07 Příspěvky: 530
|
 Re: Výměna svíček felicia
michalkatka píše: skôr naopak, sacie ( hliníkové tyčky ) 0,25mm, a výfuck ( oceľové tyčky ) 0,20mm... Viky píše: Mimochodem, u aut na LPG je potreba vule na ventilech hlidat. v podstate s tebou súhlasím, ale Favo/Felda a prakticky všetky autá na bezolovnatý benzín majú tvrdené sedlá ventilov a tie sa nezakepú do hlavy ako na Edovi  Potvrzuji. Vůle u těchto motorů drží stejně ať jezdí na benzín nebo na LPG. Hlídat to bylo potřeba u litinových hlav. I když i tam se ventily trochu zaklepaly a potom už to bylo víceméně O.K.
|
| 30.4.13, 16:17 |
|
 |
|
Novel Whoop
Registrován: 22.8.12, 15:02 Příspěvky: 267 Bydliště: Brno
|
 Re: Výměna svíček felicia
Tak pořád se mi ty studené starty nelíbí.. teplé a horké jsou naprosto v pohodě, ale na studený chytá dost neochotně. Napadlo mě zkusit dát odtrh na původních 0,7mm, ale nedaří se mi tu elektrodu ohnout zpátky tolik.. z 0,5 na 0,6 to šlo ještě docela dobře, ale na 0,7 mi to zaboha nejde.. Máte někdo nějakou osvědčenou metodu? Díky 
_________________ Škoda Felicia 1.3 MPi 1998 hatch, LPG
|
| 6.5.13, 11:04 |
|
 |
|
Novel Whoop
Registrován: 22.8.12, 15:02 Příspěvky: 267 Bydliště: Brno
|
 Re: Výměna svíček felicia
Další dotaz.. Pokaždé, když sem ty svíčky ráno vyndal, štěloval a opět vracel, tak start potom byl úplně parádní. Další ráno už o poznání horší, nehledě na to, jak jsem nastavil odtrh. Jak je to sakra možný?  To se ty svíčky potřebujou pomazlit, než budou studený startovat? 
_________________ Škoda Felicia 1.3 MPi 1998 hatch, LPG
|
| 8.5.13, 08:29 |
|
 |
|
darklord
Registrován: 31.10.08, 16:00 Příspěvky: 12598
|
 Re: Výměna svíček felicia
A co skusit pred zdechanim auta prepnut na benzin?
_________________ "You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna
|
| 8.5.13, 12:16 |
|
 |
|
Novel Whoop
Registrován: 22.8.12, 15:02 Příspěvky: 267 Bydliště: Brno
|
 Re: Výměna svíček felicia
Myslíš to tak, že když dojíždím na plyn, tak ho tam přecejen trochu zůstane, a tak vlastně následně startuju na plyn, i když mám přepnuto na benzín? Tím by se vysvětlovalo, proč jsou starty po vyndání svíček cajk - protože ten plyn vlastně ze spalovacího prostoru uteče. Díky, vyzkouším 
_________________ Škoda Felicia 1.3 MPi 1998 hatch, LPG
|
| 8.5.13, 12:21 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|