Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.6.26, 15:02



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 Výměna svíček felicia 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.12, 15:02
Příspěvky: 267
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Výměna svíček felicia
..kéž by mi to předchozí majitel řekl.. to bylo jen "No jednou za rok si zajedeš na revizi."
V pondělí ráno jdu na to ;-)
A dolňující otázka - jaká má být vůle?

_________________
Škoda Felicia 1.3 MPi 1998 hatch, LPG


27.4.13, 18:09
Profil ICQ
Příspěvek Reklama

   
Ignorant pravidel

Registrován: 4.5.09, 22:46
Příspěvky: 9493
Bydliště: Kolín
Příspěvek Re: Výměna svíček felicia
stejna jak na benal, saci 0,20 vyfuk 0,25

_________________
otec: Fobia Sedan HTP :P
m o j e: Citroen C4 1.6HDi FAP auto pro ženu - hračka pro muže - 7.1.25 posledni cesta


27.4.13, 19:05
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.12, 15:02
Příspěvky: 267
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Výměna svíček felicia
Díky ;-)

_________________
Škoda Felicia 1.3 MPi 1998 hatch, LPG


27.4.13, 19:18
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 11.2.06, 15:19
Příspěvky: 19160
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek Re: Výměna svíček felicia
skôr naopak, sacie ( hliníkové tyčky ) 0,25mm, a výfuck ( oceľové tyčky ) 0,20mm...


Viky píše:
Mimochodem, u aut na LPG je potreba vule na ventilech hlidat.


v podstate s tebou súhlasím, ale Favo/Felda a prakticky všetky autá na bezolovnatý benzín majú tvrdené sedlá ventilov a tie sa nezakepú do hlavy ako na Edovi :lol: :lol:

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


28.4.13, 19:36
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.12, 15:02
Příspěvky: 267
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Výměna svíček felicia
Ok ;-)

_________________
Škoda Felicia 1.3 MPi 1998 hatch, LPG


28.4.13, 20:41
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.12, 15:02
Příspěvky: 267
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Výměna svíček felicia
No, tak svíčky jsem dal na 0,6 a všechny starty (jak studené tak teplé) se zdají být velmi v pořádku :-) Ještě to budu pozorovat..

Mimo jiné sem i teď seřizoval tu vůli ale úplně se mi to nelíbí.. přijde mi, že motor trochu klepe. Asi to budu muset ještě otevřít a po třetí všechno projet :-(

_________________
Škoda Felicia 1.3 MPi 1998 hatch, LPG


30.4.13, 09:58
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.11, 16:07
Příspěvky: 530
Příspěvek Re: Výměna svíček felicia
Běžně zákazníkům s empéíčkem na LPG šteluji 0,7mm a žádný problém. 0,5 je pro MPi strašně málo, 0,6 se seřizuje u fa/fe jednobod na LPG.


30.4.13, 11:06
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.12, 15:02
Příspěvky: 267
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Výměna svíček felicia
Na těch 0,6 to teď vypadá dobře, tak to tak asi nechám.. Stejně se to bude postupně trochu upalovat.

Jinak jsem udělal ty ventily znova a dával jsem si fakt záležet. Výsledek je znát. Auto neklepe a jede jak nový :-) Tak jsem spokojen..

_________________
Škoda Felicia 1.3 MPi 1998 hatch, LPG


30.4.13, 15:18
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.11, 16:07
Příspěvky: 530
Příspěvek Re: Výměna svíček felicia
michalkatka píše:
skôr naopak, sacie ( hliníkové tyčky ) 0,25mm, a výfuck ( oceľové tyčky ) 0,20mm...


Viky píše:
Mimochodem, u aut na LPG je potreba vule na ventilech hlidat.


v podstate s tebou súhlasím, ale Favo/Felda a prakticky všetky autá na bezolovnatý benzín majú tvrdené sedlá ventilov a tie sa nezakepú do hlavy ako na Edovi :lol: :lol:

Potvrzuji. Vůle u těchto motorů drží stejně ať jezdí na benzín nebo na LPG. Hlídat to bylo potřeba u litinových hlav. I když i tam se ventily trochu zaklepaly a potom už to bylo víceméně O.K.


30.4.13, 16:17
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.12, 15:02
Příspěvky: 267
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Výměna svíček felicia
Tak pořád se mi ty studené starty nelíbí.. teplé a horké jsou naprosto v pohodě, ale na studený chytá dost neochotně.

Napadlo mě zkusit dát odtrh na původních 0,7mm, ale nedaří se mi tu elektrodu ohnout zpátky tolik.. z 0,5 na 0,6 to šlo ještě docela dobře, ale na 0,7 mi to zaboha nejde..
Máte někdo nějakou osvědčenou metodu?
Díky ;-)

_________________
Škoda Felicia 1.3 MPi 1998 hatch, LPG


6.5.13, 11:04
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.12, 15:02
Příspěvky: 267
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Výměna svíček felicia
Další dotaz.. Pokaždé, když sem ty svíčky ráno vyndal, štěloval a opět vracel, tak start potom byl úplně parádní. Další ráno už o poznání horší, nehledě na to, jak jsem nastavil odtrh. Jak je to sakra možný? :D To se ty svíčky potřebujou pomazlit, než budou studený startovat? :lol:

_________________
Škoda Felicia 1.3 MPi 1998 hatch, LPG


8.5.13, 08:29
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.08, 16:00
Příspěvky: 12598
Příspěvek Re: Výměna svíček felicia
A co skusit pred zdechanim auta prepnut na benzin?

_________________
"You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna


8.5.13, 12:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 22.8.12, 15:02
Příspěvky: 267
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Výměna svíček felicia
Myslíš to tak, že když dojíždím na plyn, tak ho tam přecejen trochu zůstane, a tak vlastně následně startuju na plyn, i když mám přepnuto na benzín?
Tím by se vysvětlovalo, proč jsou starty po vyndání svíček cajk - protože ten plyn vlastně ze spalovacího prostoru uteče.

Díky, vyzkouším ;-)

_________________
Škoda Felicia 1.3 MPi 1998 hatch, LPG


8.5.13, 12:21
Profil ICQ
Příspěvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.017s | 11 Queries | GZIP : Off ]