Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.6.26, 15:04



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 utržený šroub v motoru 
Autor Zpráva

Registrován: 17.6.13, 16:46
Příspěvky: 4
Příspěvek Re: utržený šroub v motoru
PLS chlapi, mám problém s utřženými šrouby hlavy válců z motoru mi trčí něco kolem 1cm od každého šroubu, celkem jsou 3!

Dá se to nějak nahřát a pomocí navařené matky vytáhnout?
Jeden se mi zdá i připečený rzí :(

PLS HELP!


17.6.13, 16:49
Profil
Příspěvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Registrován: 8.6.10, 20:59
Příspěvky: 6427
Bydliště: Snina a okolie
Příspěvek Re: utržený šroub v motoru
Navariť matice a vyšrubovať.

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
http://www.sptech.sk/


17.6.13, 17:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.06, 12:44
Příspěvky: 441
Bydliště: ČR, Letovice
Příspěvek Re: utržený šroub v motoru
A pokud bys neměl možnost navařit, vem pilku a vyřízni do nich drážku na šroubovák.. taky by to mohlo stačit.. Když to nepomůže tak stejně můžeš navařit matku.

_________________
Škoda 120L, r.v. 1987 (prodáno)
Škoda 130L, r.v. 1986 "silver style" , motor favorit, lpg
Škoda Forman r.v. 1992, 140tis. km, garážované, servisované
Ford Escort 1,6 16V 1996 silver (na prodej)


17.6.13, 17:41
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 12.10.09, 21:26
Příspěvky: 1486
Bydliště: Karlovarsko
Příspěvek Re: utržený šroub v motoru
pokud se na ně dostaneš vyvrtej do nich díru nabouchej do díry torx a golou povol

_________________
škoda octávie combi 1.9TDI 81KW
škoda octávie combi 1.6 SR 74KW
felda combi 1.6


17.6.13, 18:46
Profil

Registrován: 17.9.06, 15:37
Příspěvky: 14998
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: utržený šroub v motoru
Jestli to tam má přirezlé, tak to obyčejným šroubovákem určitě nepovolí.
My jsme na praxi na šachtě vytahováky na zalomené šrouby několikrát použili a vždy úspěšně. Vždyť vytahovák je takový jakoby levý závitník. V podstatě se řeže levý závit a tím se ten zalomený šroub povoluje a vytáhne.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


17.6.13, 19:09
Profil
rejpal

Registrován: 26.4.06, 15:18
Příspěvky: 18477
Příspěvek Re: utržený šroub v motoru
Pokud to máš pořádně zarezlé, budeš to muset nakonec odvrtat.


17.6.13, 22:07
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
karosář
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.07, 13:00
Příspěvky: 4154
Bydliště: Havirov
Příspěvek Re: utržený šroub v motoru
hlavne to pred povolovanim poradne poklepej, tim castecne to nejhorsi zareznuti povolis (ono u hliniku versus ocel sice nejde o zareznuti, ale o dislokace nebo o co, ale to je jedno) nicemu neublizi, kdyz na to nastrikas nejaky pripravek na uvolnovani zarezlych spoju a nechas ho par hodin pusobit, idealne pres noc..a nebo pepsikolu, to si nedelam srandu, ale ta tak fakt funguje taky :-D
A pri tom navarovani matek ,,nesetri proudem,, navar je opravdu tak abys to co nejvic prohral, minutku pockej a neni boha abys to nepovolil ;)

_________________
škoda 105S (Blanka)1984 438 000km-kdykoliv kamkoliv...
škoda 125L (Bobiš)1988 70 000km-přepych a pohodlí
škoda 100L (Šmoulinka)1974 204 000km-tradice a jistota
škoda 110R 1977 152tk
škoda felicia 1.3MPi 255tk+1.3 MPi Kombi LPG 444tk
OctaviaII 1,9tdi 462tk


18.6.13, 00:11
Profil

Registrován: 17.6.13, 16:46
Příspěvky: 4
Příspěvek Re: utržený šroub v motoru
OK chlapi, díky za rady opkusím se to nějak vyšpekulovat.

"Toto je první forum, kde jsou fajn lidi."


18.6.13, 05:06
Profil
rejpal

Registrován: 26.4.06, 15:18
Příspěvky: 18477
Příspěvek Re: utržený šroub v motoru
A na to vyřezání drážky se rovnou vykašli, zbytečně si tím zkrátíš to co ti čouhá nad blok k navaření matky. Pokud to neotočíš sykovkama, tak drážkou a šroubovákem to taky nepůjde.


18.6.13, 07:53
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 17.6.13, 16:46
Příspěvky: 4
Příspěvek Re: utržený šroub v motoru
pls jinak nebyl by tu někdo kdo by mi tu dal nějaký nákres jak si udělat to vedení na tu vrtačku? kdybych to náhodou musel vrtnout ;)


18.6.13, 10:04
Profil
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.06, 20:40
Příspěvky: 27259
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek Re: utržený šroub v motoru
vyleptej ho kyselinou dusičnou http://skoda-virt.cz/cz/forum/kde-co-a- ... 6#p3025236

_________________
Nissan Navara D40
Passat 96kw
Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec :(


18.6.13, 10:27
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.10, 20:03
Příspěvky: 1225
Příspěvek Re: utržený šroub v motoru
Jestli Ti trčí tak to udělej jak je tady napsané, pořádně to pomlať (po bloku) hoď tam matku a pořádně to provař. Zároveň tím šroub nahřeješ takže by mohlo dojít k uvolnění rzi

_________________
Ex^2-Škoda 120
Ex-Forman 135Lx, nejlepší auto co jsem kdy měl.
(__¤)==\*/==(¤__) AR 156 1.8TS Cuore Sportivo


19.6.13, 17:42
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 8.6.10, 20:59
Příspěvky: 6427
Bydliště: Snina a okolie
Příspěvek Re: utržený šroub v motoru
Po bloku by som neklepal.

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
http://www.sptech.sk/


19.6.13, 18:39
Profil Zobrazit autorovy stránky
karosář
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.07, 13:00
Příspěvky: 4154
Bydliště: Havirov
Příspěvek Re: utržený šroub v motoru
po bloku ne..ale poradne poklepat ten sroub zvrchu

_________________
škoda 105S (Blanka)1984 438 000km-kdykoliv kamkoliv...
škoda 125L (Bobiš)1988 70 000km-přepych a pohodlí
škoda 100L (Šmoulinka)1974 204 000km-tradice a jistota
škoda 110R 1977 152tk
škoda felicia 1.3MPi 255tk+1.3 MPi Kombi LPG 444tk
OctaviaII 1,9tdi 462tk


20.6.13, 00:34
Profil

Registrován: 17.6.13, 16:46
Příspěvky: 4
Příspěvek Re: utržený šroub v motoru
hoši, takže ani za boha to nešlo vytáhnout -> blok jede na vyvrtání k profíkovi :P říkal, že to je tak na 3hodiny práca :D jinak vyzkoušel jsem nahřívat, poklepat a stejně nic ani za boha nešlo!


20.6.13, 14:44
Profil
Příspěvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.069s | 11 Queries | GZIP : Off ]