| Autor |
Zpráva |
|
ypsilonx
Registrován: 17.6.13, 16:46 Příspěvky: 4
|
 Re: utržený šroub v motoru
PLS chlapi, mám problém s utřženými šrouby hlavy válců z motoru mi trčí něco kolem 1cm od každého šroubu, celkem jsou 3! Dá se to nějak nahřát a pomocí navařené matky vytáhnout? Jeden se mi zdá i připečený rzí  PLS HELP!
|
| 17.6.13, 16:49 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Lamač
Registrován: 8.6.10, 20:59 Příspěvky: 6427 Bydliště: Snina a okolie
|
 Re: utržený šroub v motoru
Navariť matice a vyšrubovať.
_________________ Favo 135L,1990 http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/ http://www.sptech.sk/
|
| 17.6.13, 17:10 |
|
 |
|
SM
Registrován: 16.11.06, 12:44 Příspěvky: 441 Bydliště: ČR, Letovice
|
 Re: utržený šroub v motoru
A pokud bys neměl možnost navařit, vem pilku a vyřízni do nich drážku na šroubovák.. taky by to mohlo stačit.. Když to nepomůže tak stejně můžeš navařit matku.
_________________ Škoda 120L, r.v. 1987 (prodáno)
Škoda 130L, r.v. 1986 "silver style" , motor favorit, lpg
Škoda Forman r.v. 1992, 140tis. km, garážované, servisované
Ford Escort 1,6 16V 1996 silver (na prodej)
|
| 17.6.13, 17:41 |
|
 |
|
p.s.
Registrován: 12.10.09, 21:26 Příspěvky: 1486 Bydliště: Karlovarsko
|
 Re: utržený šroub v motoru
pokud se na ně dostaneš vyvrtej do nich díru nabouchej do díry torx a golou povol
_________________ škoda octávie combi 1.9TDI 81KW škoda octávie combi 1.6 SR 74KW felda combi 1.6
|
| 17.6.13, 18:46 |
|
 |
|
varok
Registrován: 17.9.06, 15:37 Příspěvky: 14998 Bydliště: Havířov
|
 Re: utržený šroub v motoru
Jestli to tam má přirezlé, tak to obyčejným šroubovákem určitě nepovolí. My jsme na praxi na šachtě vytahováky na zalomené šrouby několikrát použili a vždy úspěšně. Vždyť vytahovák je takový jakoby levý závitník. V podstatě se řeže levý závit a tím se ten zalomený šroub povoluje a vytáhne.
_________________ Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue
|
| 17.6.13, 19:09 |
|
 |
|
fatal
rejpal
Registrován: 26.4.06, 15:18 Příspěvky: 18477
|
 Re: utržený šroub v motoru
Pokud to máš pořádně zarezlé, budeš to muset nakonec odvrtat.
|
| 17.6.13, 22:07 |
|
 |
|
škodovka
karosář
Registrován: 28.5.07, 13:00 Příspěvky: 4154 Bydliště: Havirov
|
 Re: utržený šroub v motoru
hlavne to pred povolovanim poradne poklepej, tim castecne to nejhorsi zareznuti povolis (ono u hliniku versus ocel sice nejde o zareznuti, ale o dislokace nebo o co, ale to je jedno) nicemu neublizi, kdyz na to nastrikas nejaky pripravek na uvolnovani zarezlych spoju a nechas ho par hodin pusobit, idealne pres noc..a nebo pepsikolu, to si nedelam srandu, ale ta tak fakt funguje taky  A pri tom navarovani matek ,,nesetri proudem,, navar je opravdu tak abys to co nejvic prohral, minutku pockej a neni boha abys to nepovolil 
_________________ škoda 105S (Blanka)1984 438 000km-kdykoliv kamkoliv... škoda 125L (Bobiš)1988 70 000km-přepych a pohodlí škoda 100L (Šmoulinka)1974 204 000km-tradice a jistota škoda 110R 1977 152tk škoda felicia 1.3MPi 255tk+1.3 MPi Kombi LPG 444tk OctaviaII 1,9tdi 462tk
|
| 18.6.13, 00:11 |
|
 |
|
ypsilonx
Registrován: 17.6.13, 16:46 Příspěvky: 4
|
 Re: utržený šroub v motoru
OK chlapi, díky za rady opkusím se to nějak vyšpekulovat.
"Toto je první forum, kde jsou fajn lidi."
|
| 18.6.13, 05:06 |
|
 |
|
fatal
rejpal
Registrován: 26.4.06, 15:18 Příspěvky: 18477
|
 Re: utržený šroub v motoru
A na to vyřezání drážky se rovnou vykašli, zbytečně si tím zkrátíš to co ti čouhá nad blok k navaření matky. Pokud to neotočíš sykovkama, tak drážkou a šroubovákem to taky nepůjde.
|
| 18.6.13, 07:53 |
|
 |
|
ypsilonx
Registrován: 17.6.13, 16:46 Příspěvky: 4
|
 Re: utržený šroub v motoru
pls jinak nebyl by tu někdo kdo by mi tu dal nějaký nákres jak si udělat to vedení na tu vrtačku? kdybych to náhodou musel vrtnout 
|
| 18.6.13, 10:04 |
|
 |
|
Jarda S.
Dřevák na focení, neumí ostřit
Registrován: 19.7.06, 20:40 Příspěvky: 27259 Bydliště: Netolice největší prdel v republice
|
 Re: utržený šroub v motoru
_________________ Nissan Navara D40 Passat 96kw Felda 1.3BMM combi LPG ve stavu klinické smrti čeká na konec
|
| 18.6.13, 10:27 |
|
 |
|
Dallen
Registrován: 14.4.10, 20:03 Příspěvky: 1225
|
 Re: utržený šroub v motoru
Jestli Ti trčí tak to udělej jak je tady napsané, pořádně to pomlať (po bloku) hoď tam matku a pořádně to provař. Zároveň tím šroub nahřeješ takže by mohlo dojít k uvolnění rzi
_________________ Ex^2-Škoda 120 Ex-Forman 135Lx, nejlepší auto co jsem kdy měl. (__¤)==\*/==(¤__) AR 156 1.8TS Cuore Sportivo
|
| 19.6.13, 17:42 |
|
 |
|
Lamač
Registrován: 8.6.10, 20:59 Příspěvky: 6427 Bydliště: Snina a okolie
|
 Re: utržený šroub v motoru
Po bloku by som neklepal.
_________________ Favo 135L,1990 http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/ http://www.sptech.sk/
|
| 19.6.13, 18:39 |
|
 |
|
škodovka
karosář
Registrován: 28.5.07, 13:00 Příspěvky: 4154 Bydliště: Havirov
|
 Re: utržený šroub v motoru
po bloku ne..ale poradne poklepat ten sroub zvrchu
_________________ škoda 105S (Blanka)1984 438 000km-kdykoliv kamkoliv... škoda 125L (Bobiš)1988 70 000km-přepych a pohodlí škoda 100L (Šmoulinka)1974 204 000km-tradice a jistota škoda 110R 1977 152tk škoda felicia 1.3MPi 255tk+1.3 MPi Kombi LPG 444tk OctaviaII 1,9tdi 462tk
|
| 20.6.13, 00:34 |
|
 |
|
ypsilonx
Registrován: 17.6.13, 16:46 Příspěvky: 4
|
 Re: utržený šroub v motoru
hoši, takže ani za boha to nešlo vytáhnout -> blok jede na vyvrtání k profíkovi  říkal, že to je tak na 3hodiny práca  jinak vyzkoušel jsem nahřívat, poklepat a stejně nic ani za boha nešlo!
|
| 20.6.13, 14:44 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|