Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 12:05



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 spotřeba na LPG 
Autor Zpráva

Příspěvky: 105
Bydliště: Veselí nad Moravou
Příspěvek 
Anonymous píše:
Dome: Jestli jsi aspon trochu manualne zrucny, tak se klidne muzes do ty rozborky reduktoru pustit. Je to celkem jednoduchy, staci ti jen minimum bezneho naradi. Predtim si ale aspon trochu nastuduj nejakou knizku neco jako Jezdime na LPG, at aspon trochu vis co te vevnitr ceka. A jestli mas digitalni fotak, tak si kazdy krok rozborky muzes nafotit, at to pak das zase dobre do kupy. Poprve jsem rozebral stare Vialle a nestacil zirat jak byly membrany tvrde a popraskane. Ty membrany musi byt pekne mekke bez der, trhlin, apod. Jakmile jsou jen trochu tvrde(kdyz membranu trochu promacknes, tak se ozve slabe lupnuti), nebo na sobe maji slabe praskliny, tak je ihned bez milosti vyhod! Je to prace tak cca na hodinu, ale nech pak motor znovu sestelovat na emisich! Neni se ceho bat 8) ! Dej vedet, jak si dopadl :D !Cau Petr

díky nějak se stím poperu! teď tu právě zabíjím svůj drahocený čas, jelikož 22.5. maturuju :mrgreen: a tak nato nebude čas!

_________________
Favorit LPG


13.5.06, 20:36
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 466
Bydliště: Vrchlabí
Příspěvek Re: spotreba LPG+favo
rolo-ke píše:
cawte:ja mam podobny problem.mam favo 93,karbes+LPG.doteraz som mal celkom dobru spotrebu aj v meste aj mimo.lenze mi pred casom zacalo na plyn trhat.vymenili mi sviecky a vzduchovy filter,lenze po case sa mi ten problem vratil,trha nadalej na plyne a ma vyssiu spotrebu ako doteraz!!!v servise mi povedali ze to bude v zapalovani!!!podla mna je to blbost,pretoze ak prepnem na benzin tak nemam ziadny problem,netrha,sprava sa normalne.co myslite cim to bude?mozu to byt membrany?na plyne som nabehal nejakych 30t km.bez vymeny membran.co sa tyka spotreby:v meste teraz jazdim cez 9l/100 km,vonku pod 9l.predtym som mal v meste do 8,5 a vonku pod 8l/100km.trha mi to vtedy ak sa zohreje motor,ak je studeny tak nie.poradte. :(


Ahoj - je to 100%ne ZPALOVANIM - me to dalo taky - vymenil sem vsechno nez mi rekli, co to je - mas v pr...li zapalovaci kabely nebo vicko a palec rozdelovace - je to 100%ne tim - odchazi to u plynu cca po 10-15 tisicich - je to nedmerne namahane - na benzin ti to nedela proto, protoze benzin potrebuje na sve zapaleni daleko mensi napeti nez plyn - budu hadat - cuka ti to hlavne kdyz jde auto hodne do tahu, po tom, co brzdis motorem a kdyz mas nizky otacky cca kolem 1500 RPM

_________________
LPG a dlouha spajzka :-D:-D:-D 92, orangee 93


15.5.06, 08:50
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 192
Bydliště: okolí Prahy
Příspěvek 
Jo, Roman ma pravdu, kabely a vicko+palec rozdelovace to taky muze byt. Ty kabely me na podzim staly asi 180 Kc-jsou nejaky silikonovy z Tesly Blatna, palec asi 80 Kc-origo. Vicko by se melo vejit asi taky do 200. Kupoval jsem i civecku do rozdelovace, origo asi 300 :( , tak jsem vzal nejaky asi pry turecky no name za 100 a je to OK.


15.5.06, 11:50
Profil

Příspěvky: 105
Bydliště: Veselí nad Moravou
Příspěvek 
Výměna membrán dopadla nad očekávání! můj milovaný tatínek to překvapivě cvakl (1500Kč) rozdíl tam je viditelný, ale ne 100%! na poprvé to studené nenakopnu :( čím ještě mužu zlepšit startování na plyn? olej měněný 2000km převodový 200km svíčky 500km vzduch. filtr 2000km. PORAĎTE!?

_________________
Favorit LPG


15.5.06, 21:43
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 466
Bydliště: Vrchlabí
Příspěvek 
KABELY,VÍČKO,PALEC!!!

_________________
LPG a dlouha spajzka :-D:-D:-D 92, orangee 93


16.5.06, 07:59
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 263
Příspěvek 
Startování na plyn je vždycky trochu problém. Musíš to mít opravdu precizně seřízený - předstih, odtrh (nevim jak u Fava), bohatost směsi. U svojí škodovky jsem měl navíc ještě startovací tlačítko, kterým se nejdřív do sání napustilo trochu plynu a až pak se začalo startovat. Ale je pravda, že jsem stejně obvykle startoval na benzín a až po chvíli přepnul na plyn.
Jak starý máš kabely ke svíčkám?


16.5.06, 08:00
Profil

Příspěvky: 105
Bydliště: Veselí nad Moravou
Příspěvek 
auto mám rok a najeto mám 35000km a víčko a palec jsem měnil (ve Francii :lol: /na delší psaní/ pokud by to někoho zajímalo napište :) ) ale kabely jsem neměnil :( je na nich nejaký podstatný rozdíl, které jsou nejlepší (na optický tuning kašlu!) po stránce funkčnosti? jinak dík všem!

_________________
Favorit LPG


16.5.06, 12:40
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 466
Bydliště: Vrchlabí
Příspěvek 
No Jiri Cech rika, ze musi bejt rozdil v odrusenosti svicek a kabelu - budto odruseny kabely a neodruseny svice nebo naopak - nikdy by to prej nemelo bejt stejny = odruseny odruseny nebo neodruseny neodruseny - jinak tohle obecne vetsinou delaj kabely nebo rozdelovac - a nebo hodne blby svicky

_________________
LPG a dlouha spajzka :-D:-D:-D 92, orangee 93


16.5.06, 14:00
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 105
Bydliště: Veselí nad Moravou
Příspěvek 
Roman píše:
No Jiri Cech rika, ze musi bejt rozdil v odrusenosti svicek a kabelu - budto odruseny kabely a neodruseny svice nebo naopak - nikdy by to prej nemelo bejt stejny = odruseny odruseny nebo neodruseny neodruseny - jinak tohle obecne vetsinou delaj kabely nebo rozdelovac - a nebo hodne blby svicky

omlouvám se, ale nemám tušení co je odrušený kabel nebo svíčka? :oops:
jinak svíčky mám koupené v origo. krabičce Škoda (značku si nepamatuju), a nastavený odtrh na plyn...

_________________
Favorit LPG


16.5.06, 14:51
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 466
Bydliště: Vrchlabí
Příspěvek 
hele to já taky nevim, ale je to na tom dycky napsany - je to oznaceny pismenem R (a to by melo byt odruseny) - ale jistej si nejsem

_________________
LPG a dlouha spajzka :-D:-D:-D 92, orangee 93


17.5.06, 08:09
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 397
Bydliště: Slovensko, BA - okolie - Lučenec
Příspěvek 
Tak toto citajjte! -8 stupnov a ja startujem na plyn na prvy krat! Odkedy mam plyn startujem celu zimu aj v mrazoch len na plyn. Okrem shitneho Omv plynu mi to vzdy nastartovalo, len na tento plyn nie. Skus zmenit plyn...

_________________
742.120L Opäť klasika, uloženka, 87´, 58.000km, po 1. majitelovi
791.136B LPG, r.v. 96, Cimbu, KD air filter, 13 BAR kompresia, spotreba priemer 6L LPG uz ex
781.136* LPG, 2. majiteľ predané, dodnes jazdí (žili sme spolu 3 roky)
742.120L 4x bejvalky


17.5.06, 11:48
Profil

Příspěvky: 105
Bydliště: Veselí nad Moravou
Příspěvek 
septim píše:
Tak toto citajjte! -8 stupnov a ja startujem na plyn na prvy krat! Odkedy mam plyn startujem celu zimu aj v mrazoch len na plyn. Okrem shitneho Omv plynu mi to vzdy nastartovalo, len na tento plyn nie. Skus zmenit plyn...

zkus popsat co máš za svíčky, co máš za plyn (BRC,Lovato..) nebo já nevím co prostě stav vozu, najeté kilometry, kdy naposledy seřízené atd... vidím že to ide jenom musím zjistit jak! :)

_________________
Favorit LPG


17.5.06, 11:54
Profil
Příspěvek 
Dom píše:
septim píše:
Tak toto citajjte! -8 stupnov a ja startujem na plyn na prvy krat! Odkedy mam plyn startujem celu zimu aj v mrazoch len na plyn. Okrem shitneho Omv plynu mi to vzdy nastartovalo, len na tento plyn nie. Skus zmenit plyn...

zkus popsat co máš za svíčky, co máš za plyn (BRC,Lovato..) nebo já nevím co prostě stav vozu, najeté kilometry, kdy naposledy seřízené atd... vidím že to ide jenom musím zjistit jak! :)


Lovato, Brisk D 14 YC(myslim ze origo co ma byt, hladam nieco lepsie... :?: ), predstih neviem, ale vysoky, KD filter vzduchu, sp vyfuk, Motor 136 najjeto 104000, olej mobil, nove VN kable, rozvody, tesnenia, starter, kompresiu som mal pred rokom okolo 13atm, serizujjem si auto pravidelne, vzdy ked pocitim, ze nie je nieco v poriadku. Trochu to obcas skube ale uz som sa s tym zmieril... :roll:


18.5.06, 06:33

Příspěvky: 105
Bydliště: Veselí nad Moravou
Příspěvek 
prostě udržované auto :) já jsem používla taky Brisk, ale nebyl jsen moc spokojený, teď jezdím na koupených přímo Škoda (značku jsem si nezapamatoval, vím že to byli tři písmena NGK??? nevím :? ) stáli mě 240kč

_________________
Favorit LPG


18.5.06, 08:57
Profil

Příspěvky: 105
Bydliště: Veselí nad Moravou
Příspěvek 
kabely mám nové :D tak jsem to nechal před barákem do rána ať to do zitra pořádně vychladne, ale pokud to nepůjde nastartovat na plyn, tak už jedině nastavení rozdělovače! nebo já nevím už su stoho zoufalí :( :( :(

_________________
Favorit LPG


18.5.06, 21:01
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz