Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 06:48



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
 zadní brzdy felicie (no ABS) 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 85
Bydliště: Praha
Příspěvek zadní brzdy felicie (no ABS)
Zdravím.
Na STK mi zjistili, že mi nebrzdí zadek. Brzdy jsem ale dělal poměrně nedavno, dokonce jsem nechal v servisu dělat ložiska, takže byl buben zas dole a mechoš si ničeho špatnýho nevšim. Prasáci netečou, vzduch v systému neni, pružinky nový a ručka ručkuje. Zadek brzdí jenom při došlápnutí brzd do maxima, ovšem teď to mám na kozách, tak jestli to "nevyhodnocuje" regulátor brzdnýho účinku jakože se nemá snažit. Brzdovka nikde neutíká.
Už jsem dělal malej průzkum a někteří uživatelé těhlech vozů zaznamenali špatnou funkci samostavu a dávaj třeba silnější pružinku, někteří zase laborujou s nastavenim regulátoru brzdnýho účinku. Noa někteří jako já jsou bezradní a radši by konzultovali se zkušenejma, aby nevyhazovali prachy voknem za zbytečnosti.
Poradíte?


22.3.16, 11:11
Profil
Pspvek Reklama

   
Junior TW team

Příspěvky: 6022
Bydliště: Těšnovice
Příspěvek Re: zadní brzdy felicie (no ABS)
Pokud samostav, samostavuje, tak leda asi regulátor.

_________________
Octavia 60 & Octavia 61 & 1000MB 67 & M22 1969 & 110LS 75 & 100L 75& M-B 200D 76 & F 127 77 & 120L 77 & 1203COM 80 & F 126p 86 & F 126p 87 & 125L(136L) 89 & O Corsa B 1996 &M-B 212D 98 &motocykly


22.3.16, 12:42
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 85
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: zadní brzdy felicie (no ABS)
Mno zajede po sešlapání pedálu, ale jestli dostatečně.... těžko říct.. A regulátor účinku... má se tam vůbec co podělat? :) Dá se nějak seštelovat, jestli přibrzďuje víc, či míň?


22.3.16, 12:52
Profil
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27222
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek Re: zadní brzdy felicie (no ABS)
nastav samostav

_________________
Passat 96kw
Golf III 1,9 tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Felda 1.3BMM combi LPG


22.3.16, 13:12
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 85
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: zadní brzdy felicie (no ABS)
Člověk by si řek, že samostav se nastavuje...ee...sám. Když už ho budu mít přiklopenej bubnem a von se teda už zasune kam až chce, jak ho jako mám donastavit?


22.3.16, 13:29
Profil
Junior TW team

Příspěvky: 6022
Bydliště: Těšnovice
Příspěvek Re: zadní brzdy felicie (no ABS)
Samostav se má sám jen roztahovat, ne zatahovat, respektivě po sešlápnutí brzdy se uvolní tlak na něj, pružina ho roztáhne a nějaká pojistka zabrání tomu, aby se zatáhl, pokud se ti sám zatahuje, je něco špatně a chyba v něm.

Regulátor tlaku se pokazí jedna dvě, respektivě zarezne-zatuhne a je po celé regulaci.A on ta svině jedna, vždy zatuhne tak, že zadek nebrzdí, protože do něj nepouští tlak.

_________________
Octavia 60 & Octavia 61 & 1000MB 67 & M22 1969 & 110LS 75 & 100L 75& M-B 200D 76 & F 127 77 & 120L 77 & 1203COM 80 & F 126p 86 & F 126p 87 & 125L(136L) 89 & O Corsa B 1996 &M-B 212D 98 &motocykly


22.3.16, 14:46
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 85
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: zadní brzdy felicie (no ABS)
No dobře... a jde nějak rozhejbat ten regulátor na voze? Nechce se mi zase odvzdušňovat a navíc se obávám, že bych urval brzdový trubky a jestli se nepletu, pár z nich je obvzlášť vypečeně protaženejch šasím.. Tim, že budu hejbat tou kolíbkou na pístku toho předpokládám moc nedosáhnu, ten se hejbe asi víceméně pořád na tom podvozku....

.. Tak jsem víc napružil pružinu, regulátoru, ale jinak se zdá že pístek se pohybuje volně, by nemělo ničemu nic bránit... takže příčinu, pokud mi zas naměřej že to nebrzdí, sem neobjevil dosud.. To vypadá jak nový všechno a ručka ručí....


22.3.16, 17:56
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1095
Bydliště: volyně
Příspěvek Re: zadní brzdy felicie (no ABS)
Uzovkar píše:
Zdravím.
Na STK mi zjistili, že mi nebrzdí zadek. Brzdy jsem ale dělal poměrně nedavno, dokonce jsem nechal v servisu dělat ložiska, takže byl buben zas dole a mechoš si ničeho špatnýho nevšim. Prasáci netečou, vzduch v systému neni, pružinky nový a ručka ručkuje. Zadek brzdí jenom při došlápnutí brzd do maxima, ovšem teď to mám na kozách, tak jestli to "nevyhodnocuje" regulátor brzdnýho účinku jakože se nemá snažit. Brzdovka nikde neutíká.
Už jsem dělal malej průzkum a někteří uživatelé těhlech vozů zaznamenali špatnou funkci samostavu a dávaj třeba silnější pružinku, někteří zase laborujou s nastavenim regulátoru brzdnýho účinku. Noa někteří jako já jsou bezradní a radši by konzultovali se zkušenejma, aby nevyhazovali prachy voknem za zbytečnosti.
Poradíte?


měl jsem tentýž problém na fávu a dělal to zkurvený hlavní válec a omezovače tlaku pro zadní brzdy na něm... regulátor byl kupodivu OK... náklady na válec a regulátory byly asi 1500kč...

_________________
R.I.P. 1978s užovka 105l s centrálem, apollama, pětikvaltem a "chrompaketem" :-)
Fako LX 93 LPG - Zvaný sysel.


14.4.16, 22:28
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6320
Bydliště: Snina
Příspěvek Re: zadní brzdy felicie (no ABS)
Veteranista píše:
Samostav se má sám jen roztahovat, ne zatahovat, respektivě po sešlápnutí brzdy se uvolní tlak na něj, pružina ho roztáhne a nějaká pojistka zabrání tomu, aby se zatáhl, pokud se ti sám zatahuje, je něco špatně a chyba v něm.

Aká poistka?Samostavový klinok je pružinou ťahaný dole,a tým vymedzuje vôľu v brzdách vznikajúcu pri ich opotrebovavani.Pri stlačení brzdy sa pakne roztiahnu,a akonáhle keď vznikne vôľa medzi rozpernou pákou a čeľusťou,samostav (klin) je pružinou zatiahnutý dole.Hore sa nemá ako dostať,kedže je zo strán stláčaný a dole ťahaný pružinou.Akurát ak by ho nejaký majster otočil stranovo opačne,tak sa výstupok na ňom ( má byť na strane štítu brzd) oprie o páku a pružina ho dole nemôže stiahnuť.

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
https://www.rajce.idnes.cz/jozo1009/album/favo-klima
http://www.sptech.sk/


15.4.16, 19:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
Mistr mechanik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16256
Bydliště: Strážnice
Příspěvek Re: zadní brzdy felicie (no ABS)
[quote="Uzovkar"]Zdravím.
Na STK mi zjistili,

pokud tě vyhodí na stk s brzdama tam musí vystavit protokol

napiš přesně které kolo a na jakou brzdu nebrzdí kolik procent :?: :?:

nemúžeš přeci opravovat něco když nevíš proč :?: :?: :?: :?: :?: :?:


20.5.16, 11:56
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 10 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz