Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 24.10.24, 16:29



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Felicia - nefunkční centrální zamykání 
Autor Zpráva

Příspěvky: 4
Příspěvek Felicia - nefunkční centrální zamykání
..vím, že to zde asi bylo řešeno již mockrát, ale pomozte prosím. Mám Feldu roky výroby 1995 s originál namontovaným centrálním zamykáním Brano bez DO. Na jaře mi centrál přestal fungovat, nezamyká, neodemyká. Jediné co se při pokusu o zamykání ozývá, tak je jakýsi zvuk motorku zadních dveří za spolujezdcem. Se známým mechanikem jsem už prošli všechno, kontakty atd. vyměnili pojistkovou skříňku, ale bez úspěchu.....stále jen ten zvuk ze zadních dveří.....nerozumím elektrice, ale známý měřil výstupy co jdou do ŘJ a prý se mu zdá, že tam jde moc proudu ??....jinak ŘJ je taky vyměněna.... :(

díky za radu


8.6.18, 16:47
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 14786
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Felicia - nefunkční centrální zamykání
Dobrý večer, myslíte ŘJ motoru nebo tu od centrálu? Serva ve všech dveřích jste kontrolovali? Nejspíše budou špatné ty v předních dveřích buď jen řidičových nebo obou. V předních dveřích jsou v servu mikrospínače, které dávají signál servům všech dveří, že mají odemknout nebo zamknout. Zkuste je vyměnit. Tyhle serva seženete i někde na vrakáči, dávali se myslím i do posledních fáček, ale nejsem si jistý.
Změřte si jestli vám jde vůbec šťáva do jednotky centrálu, ten váš mechanik asi není nějaký....
Odkud jste?

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


8.6.18, 20:05
Profil

Příspěvky: 4
Příspěvek Re: Felicia - nefunkční centrální zamykání
Dobrý večer,
měl jsem na mysli tu ŘJ centrálu....jsem z J. Hradce a máte pravdu, že ten mechanik je trochu všelijakej.....do ŘJ centrálu šťáva jde, to nějak měřil a hlásilo mu to že jo, ale prý nějak víc než by mělo být....nevím, nerozumím tomu....udělám si na Feldě leccos sám, ale elektrika je pro mne španělská vesnice.....každopádně děkuji za ten tip na mikrospínače v předních dveřích.....mám to kousek na vrakáč, tak to tam zkusím a uvidíme.....děkuju Vám.....ozvu se s výsledkem.....


8.6.18, 20:59
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3328
Bydliště: Studénka
Příspěvek Re: Felicia - nefunkční centrální zamykání
Koupit nove motorky, z vrakace je to nejiste

Jeden tenhle https://www.levnealarmy.cz/eshop/komfor ... id_block=5

A tri tyhle https://www.levnealarmy.cz/eshop/komfor ... s2202.html

Ale jsou to obyc, jdou koupit i silove coz bych asi aji doporucil, ty zamky ve dveřích jdou obcas ztezka tak aby se nespalilo to servo a nemusel jsi to delat znova. Plus bych doporucil vymenit jednotku za uni, original je dost nespolehliva

_________________
VW Passat 3B3 1.9 TDI 96Kw Obrázek


9.6.18, 05:15
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 14786
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Felicia - nefunkční centrální zamykání
Proč? Když koupí někde na slušnějším vrakáči a nebude funkční, tak mu to vymění. Originál je přímo na zámku, nemusí nic předělávat, jen vymění zámky kus za kus. Jednotka sice není nic extra, ale spolehlivá si myslím je dost. Závady na jednotce centrálu nevidím a neslýchám moc často a to bylo felícií hooodně. Brano jsem měl i ve favoritu a velká spokojenost. Za asi 7 let co jsem fáčko měl v provozu jsem žádnou závadu v této oblasti neměl.
Ty levné uni serva jsou na dvě věci. Možná do auta kde není originál centrál, ale musí se dodělávat hodně věcí.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


9.6.18, 13:49
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6325
Bydliště: Snina
Příspěvek Re: Felicia - nefunkční centrální zamykání
Nedá mi,ale zase blbá otázka v častých dotazoch...admin by tu uz mohol trošku poupratovať.

_________________
Favo 135L,1990
http://jozo1009.rajce.idnes.cz/favo/
https://www.rajce.idnes.cz/jozo1009/album/favo-klima
http://www.sptech.sk/


9.6.18, 16:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3328
Bydliště: Studénka
Příspěvek Re: Felicia - nefunkční centrální zamykání
varok píše:
Proč? Když koupí někde na slušnějším vrakáči a nebude funkční, tak mu to vymění. Originál je přímo na zámku, nemusí nic předělávat, jen vymění zámky kus za kus. Jednotka sice není nic extra, ale spolehlivá si myslím je dost. Závady na jednotce centrálu nevidím a neslýchám moc často a to bylo felícií hooodně. Brano jsem měl i ve favoritu a velká spokojenost. Za asi 7 let co jsem fáčko měl v provozu jsem žádnou závadu v této oblasti neměl.
Ty levné uni serva jsou na dvě věci. Možná do auta kde není originál centrál, ale musí se dodělávat hodně věcí.

Tyhlety jsem daval na svoji felinu, diry na prisroubovani pasovaly, akorat je jine barevne znaceni kabelu. Mam tam jeste original jednotku, original do ale docela se jebe musim mit oblepenou baterku a vselijak podlozene papirkama tak pujde taky do kopriv a nahrazena bude uni. Pak si myslim ze uz to bude spolehlive. Pak mozna jeste odskok na kufr a parada.

To lamac. Jestli ti vadi ze to je tady, nahlas to prosim pomoci vykricniku administratorum a oni to presunou tam kde to ma bejt diky

_________________
VW Passat 3B3 1.9 TDI 96Kw Obrázek


9.6.18, 16:47
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 4
Příspěvek Re: Felicia - nefunkční centrální zamykání
Pánové moc děkuji všem za rady.....určitě vyzkouším cokoliv, jen když mi to bude fungovat.....omlouvám se pokud nejsem s tímto dotazem ve správné sekci, ale jsem tu nový a byl jsem rád, že jsem ten svůj příspěvek někam dostal......Felda je pro mne nesmrtelné auto a snažím se ho udržet při životě co nejdéle......se spoustou věcí si poradím, ale ta elektrika je peklo........opravdu děkuji.......


9.6.18, 17:42
Profil
Ignorant pravidel

Příspěvky: 9434
Bydliště: Kolín
Příspěvek Re: Felicia - nefunkční centrální zamykání
mam jednotku i komplet motorky - jen uz nemaji puvodni konektory
teda neni to dalak je to ten prvni model

_________________
otec: Fobia Sedan HTP :P
m o j e: Citroen C4 1.6HDi FAP auto pro ženu - hračka pro muže


9.6.18, 17:44
Profil
Vývojář
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3834
Bydliště: Nová Paka, okres Jičín
Příspěvek Re: Felicia - nefunkční centrální zamykání
Něco mi říká, že nemusí být v pořádku kostra k jednotce centrálu... Projděte to, kabely rádi oxidují....

_________________
Renault Megane II combi 1.6 16V '05
Ex auta:
Renault Megane I Grandtour 1.4 16V '03
Peugeot 106 1.1 '02
Fáčko 136L '89 Bělouš
Š Felda 1.3 MPI Color line '99 Lentilka
Š Felda 1.3 MPI Combi '97
Fáčko 1.3 Lxi '93
Š 120 LS '78 Beruška


12.6.18, 13:54
Profil

Příspěvky: 4
Příspěvek Re: Felicia - nefunkční centrální zamykání
Kostra k jednotce centrálu ? Asi blbej dotaz, ale poradíte mi prosím, kde bych ji mohl najít ? Nebo jaká je barva kabelu té kostry, abych šel od krabičky jednotky....
Moc děkuju....


12.6.18, 15:05
Profil
Ignorant pravidel

Příspěvky: 9434
Bydliště: Kolín
Příspěvek Re: Felicia - nefunkční centrální zamykání
krabicka pokud je original bude za budikama - a u feldy snad bila ?
to najdes je hned na sloupku pod sroubkem

_________________
otec: Fobia Sedan HTP :P
m o j e: Citroen C4 1.6HDi FAP auto pro ženu - hračka pro muže


12.6.18, 17:08
Profil

Příspěvky: 15104
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Felicia - nefunkční centrální zamykání
Závad může být povícero, od opotřebených servomotorků přes přelámanou kabeláž až po vadnou ŘJ centrálu. Vzhledem k tomu, že najít závadu/y již přeci jen vyžaduje jisté elektro znalosti dotyčné osoby, vyřešil bych daný problém za daných okolností výměnou celého systému centrálního zamykání. Na levnealarmy.cz se dá koupit kolem tisícovky, patnácti stovek celá sada včetně kabeláže i s dálkovým ovládáním včetně dost podrobného návodu k instalaci která není složitá ani pro laika. Průchodky do dveří vůz jistě má, bude to tedy o tom natáhnout po autě pár kabelů a mechanicky upevnit serva ve dveřích.. Nejsnažší cesta.

Edit : https://www.levnealarmy.cz/eshop/komfor ... r-938.html

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


12.6.18, 17:16
Profil

Příspěvky: 14786
Bydliště: Havířov
Příspěvek Re: Felicia - nefunkční centrální zamykání
Feldy už měly kostru povětšinou hnědou.

_________________
Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW Jazz Blue perleť
Golf VII, 1,4TSi 103kW, Night Blue


13.6.18, 04:15
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11886
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
Radši bych to svěřil někomu kdo aspoň trochu hrabe do aut, protože očividně o tom nemáš vůbec páru.

Taky bych radši opravil originální centrál. Motorek na vrakáči koupíš za pade. Ten čínský shit se s tím vůbec nedá srovnat.

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


13.6.18, 08:25
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz