Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 11:57



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
 Tažné zařízení 
Autor Zpráva
Příspěvek Tažné zařízení
Kde sehnat tažné zařízení ke Škodě 125? Je instalace náročná? Je zapotřebí provést zápis do technického průkazu? Díky za odpověď.


3.2.06, 00:48
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1311
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou
Příspěvek 
Sám bych to nedělal. Existuje spoustu firem za slušný peníz i do TP ti to nechají napsat.


3.2.06, 07:13
Profil
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
Mám obavu, že už neexistuje, že musí mít odnímatelnou kouli, což se na tato auta nedělalo. Nejde použít ani staré z jiného vozu. Pokud namontuješ sám, tak jen a pouze na černo, oficiálně Ti ho nikdo do TP nezapíše.

_________________
J.


3.2.06, 08:11
Profil

Příspěvky: 263
Příspěvek 
Teoreticky je možné, že někdo vyrábí tažné zařízení s odnímatelnou koulí i pro staré škodovky, to by ti samozřejmě do TP zapsali, ale je pravda, že já jsem žádné takové tažné zařízení na škodovce neviděl.


3.2.06, 09:59
Profil
Příspěvek Re: Tažné zařízení
Martin píše:
Kde sehnat tažné zařízení ke Škodě 125? Je instalace náročná? Je zapotřebí provést zápis do technického průkazu? Díky za odpověď.

Tažné zařízení na 120 existuje i s odnímatelnou koulí, měl jsem ho na své škodovce. Montáž není zase až tak náročná. Problém se zápisem do TP nastává, pokud koupíš nově vyrobené tažné zařízení(je to dáno datem výroby, ne kdy jsi ho koupil. Pokud ho použiješ z jiného auta, musíš doložit od koho jsi koupil a z jakého vozu. Po montáži je třeba zajet na STK, kde kontrolují zapojení a pak s dokladem s STK na přihlašení. Pokud koupíš nový závěs, montáž musí být provedena v servisu.

Něco z www stránek:
montáže TZ smí provádět pouze autorizovaná montážní pracoviště, která pověřil výrobce TZ (jejich seznam je uveden na internetu http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... rizeni.htm). Pokud TZ není namontováno autorizovaným montážním pracovištěm, musí zákazník navštívit STK, kde mu za poplatek zkontrolují montáž tažného zařízení a vystaví potvrzení, na základě kterého je teprve potom možno TZ přihlásit na Dopravním úřadě. Firma HOOK CZ vyškolila a autorizovala pro svoje výrobky cca 1200 montážních firem na různých místech ČR (stav k VII / 2004).
ke každému TZ musí být prodejcem dodán tzv. Typový list, kde výrobce TZ potvrzuje, že TZ je řádně schváleno a kde je uvedena maximální hmotnost přívěsu, typ TZ a další údaje. Na Typovém listu je dále místo pro potvrzení o montáži na vozidlo. Typový list je podklad pro přihlášení TZ na Dopravním úřadě a z něj úředník zjistí, zda TZ namontovala autorizovaná firma.
kulový čep upevněný pomocí šroubů je považován za neodnímatelný, proto nemusí být demontován, jestliže není tažen přívěs.
kulový čep odnímatelný bez pomoci nářadí (bajonet) musí být demontován, jestliže není tažen přívěs.


3.2.06, 12:47

Příspěvky: 89
Bydliště: Olomouc
Příspěvek Díky
Díky, Mirku, za radu a odkaz. :D


3.2.06, 13:10
Profil
Příspěvek 
Když jsem koupil Škodovku, bylo na ní tažné zařízení, které nebylo zapsané v TP. Žádné další papíry jsmem k němu neměl. Na STK mi technik řekl, že to nejde, že to musím sundat (nebo aspoň že tu kouli, co přesahuje nárazník uříznout flexkou - to si nevymýšlím!) a uvedl to do protokolu o STK - neschválené úpravy. Tvrdil, že do TP to zapsat nejde, protože to není odnímatelná koule. Pak mi jiný technik na dvoře poradil, že se to dá nechat zapsat do TP ale, že musím tvrdit, že tažné zařízení je přendané z jiné Škodovky, a že na něm musí být štítek výrobce. Na tažném zařízení štítek výrobce naštěstí byl, ale byl nečitelný. Něco jsem rozluštil, a raznicemi jsem tam doklepal libovolná čísla a šel na STK, že chci vystavit protokol o tažném zařízení přemontovaném z jiné škodovky. Technik se jen zeptal "A je tam štítek?", šel se mnou na dvůr, opsal do protokolu typ a výr. číslo ze štítku a dal mi ho (a hlavně mě zkásli o pár stovek). Pak jsem už s tímhle papírem šel na městskou evidenci vozidel, a tam to úředníci bez řečí a bez otázek zapsali do TP (a taky mě zkásli).


3.2.06, 15:51
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4747
Bydliště: Černíky
Příspěvek 
Jiří Čech píše:
Mám obavu, že už neexistuje, že musí mít odnímatelnou kouli, což se na tato auta nedělalo. Nejde použít ani staré z jiného vozu. Pokud namontuješ sám, tak jen a pouze na černo, oficiálně Ti ho nikdo do TP nezapíše.


To s odnímatelnou koulí platilo snad rok nebo dva začátkem tohoto století (tisíciletí), pak to zase zrušili.
Před rokem jsem naposledy montoval tažné na škůdku (také bylo z vraku) a problém s tim nebyl - stačilo na STK předložit TP auta, na kterém tažné původně bylo a kde tudíž bylo zapsané (to auto musí být vyřazené z evidence, nebo musí mít vyškrtlé to tažné z TP), dal jsem 190 Kč za kontrolu zapojení a pak na DI 30 Kč za zapsání do TP. Nevim ale, zda to teď někdy nezměnili, snad ne :?: .

Jinak dnes lze pořídit (adekvátně dráž) i funglnové (bajonetové) tažné na škůdku (ca. 2000 Kč a výš + montáž), což vzhledem k minimálním nákladům první varianty asi nedoporučuju, běhání po úřadech vás stejně nemine :D


4.2.06, 19:08
Profil ICQ
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
Jenže rozdíl je v tom, že na tom autě už jednou tažné schválené bylo. Proto to šlo. Ale pochybuji, že staré tažné namontuješ na auto, které tažné nikdy nemělo, i teď. I když neříkám, že nějaká změna nenastala...

_________________
J.


6.2.06, 12:59
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4747
Bydliště: Černíky
Příspěvek 
Jiří Čech píše:
Jenže rozdíl je v tom, že na tom autě už jednou tažné schválené bylo. Proto to šlo. Ale pochybuji, že staré tažné namontuješ na auto, které tažné nikdy nemělo, i teď. I když neříkám, že nějaká změna nenastala...


Právě že nebylo, to tažné jsem montoval na škůdku, která tažné dosud neměla a to tažné jsem měl z odhlášeného vraku - asi jsem to v předchozím příspěvku blbě popsal :o


7.2.06, 22:23
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 10 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz