Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19.9.24, 22:47



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
 Teplomer, Facko 
Autor Zpráva

Příspěvky: 8
Příspěvek Teplomer, Facko
Zdravim, dneska jsem si koupil Facko, najel na zkousku cca 150km. Vse se zda v poradku, motor jede plynule. Driv jsem mel S105, kde rucicka teplomeru byla vzdycky uprostred, ale u meho Facka je rucicka teplomeru viz. obrazek.

Obrázek

Je to v poradku? Ze by motor byl studeny, tzn. nezahraty na provozni teplotu, to v dnesnich vedrech asi nehrozi. Ventilator se tocil, chladic teply..

Auto je Skoda Favorit 135 GLXi, tedy rizeny BMM.

Honza


26.6.06, 19:41
Profil
Pspvek Reklama

   
Uživatelský avatar

Příspěvky: 554
Bydliště: Smiřice
Příspěvek 
To mi taky dělalo vymněnil jsem čidlo teploty a vše je ok. Na termostat to nevypadá když říkáš že spíná ventylátor. Ručička by mněla být nad polovinou v těhlech vedrech i těsně pod červenym.

_________________
Škoda fabia combi 1.2 TSI 63kw 1.10.2010
http://voltys.rajce.idnes.cz/Fabia/


26.6.06, 21:21
Profil Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 524
Bydliště: Orlová
Příspěvek 
Teď v pátek jsem taky měnil termostat a čidlo. Termostat mi pouštěl moc brzo. Pak se mi to podařilo zahřát víc než je zdrávo a čidlo neseplo. Teď to mám vyměněné a mám klid.

_________________
Škoda Forman 135GLX - 43kW BMM, r.v. 1993


27.6.06, 11:23
Profil

Příspěvky: 86
Bydliště: okr. Michalovce
Příspěvek 
Mam skodu forman BMM a rucicka mi ukazuje rovnako. Najprv sa nahreje asi do polovice a potom drzi zhruba na rovnakej hodnote, akurat pri vleceni sa v kolone vie riadne vybehnut hore a spina sa ventilator.


27.6.06, 21:40
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 123
Příspěvek 
vymenit termostat, otvara sa prilis skoro.

_________________
Favorit Black Line, 50kW, r.94


28.6.06, 07:49
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek 
Mě to ukazuje, jak píše David, ve vedru těsně pod červený a v zimě to neklesne pod polovinu.

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


28.6.06, 09:32
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek 
môže to byť aj temostatom, ale skontroloval by som aj to čidlo vetráku, všetky tieto veci časom menia hodnoty, ja vymenil termostat 88 k tomu 93 čidlo vetráku a aj v týchto horúčavách či stojím, alebo idem sa mi ručička teplomeru pohybuje cca 5-6mm pred červeným...


28.6.06, 11:14
Profil

Příspěvky: 8
Příspěvek 
Zdravim, tak to jsem rad, ze ti to ukazuje stejne. Ja vcera vymenil to cidlo teploty a stav je stejny. Pokud Facko zatizim, teplota i rucicka jde nahoru, od cca 3mm od cerveneho sepne vetrak a teplota jde trosku dolu. Ale pri bezne jizde (u me max. 90-95 na 5ku) je teplota takova, jakou popisoval v prvnim prispevku.

Honza

kofi píše:
Mam skodu forman BMM a rucicka mi ukazuje rovnako. Najprv sa nahreje asi do polovice a potom drzi zhruba na rovnakej hodnote, akurat pri vleceni sa v kolone vie riadne vybehnut hore a spina sa ventilator.


30.6.06, 14:35
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek 
aké si zohnal čidlo teploty? pre karburátor a BMM sú rozdielne a pri skúsenostiach s predajcami by som si nebo istý či tam máš to čo tam má byť...


30.6.06, 15:14
Profil

Příspěvky: 524
Bydliště: Orlová
Příspěvek 
Tak to mě zajímá. Já mám BMM a termostat tam mám 88st. a čidlo 97st. Mám to dobře?

_________________
Škoda Forman 135GLX - 43kW BMM, r.v. 1993


30.6.06, 17:58
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek 
Kikan píše:
Tak to mě zajímá. Já mám BMM a termostat tam mám 88st. a čidlo 97st. Mám to dobře?


to je dobre, ale aké majú skutočné hodnoty? časom termo-vecičky menia svoje parametre...


30.6.06, 23:07
Profil

Příspěvky: 8
Příspěvek 
Zasel jsem do obchodu s dily a rekl, ze chci cidlo teploty pro Facko 93 s BMM a s 40kW motorem. Mel tam dve, jedno pro karbecovy Facka a druhy pro tyto BMM.

Honza

michalkatka píše:
aké si zohnal čidlo teploty? pre karburátor a BMM sú rozdielne a pri skúsenostiach s predajcami by som si nebo istý či tam máš to čo tam má byť...


1.7.06, 20:41
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek 
tak potom by to malo byť v poriadku, aj tak sa mi zdá čudné že tá ručička je tak nízko... potom mi vychádza termostat, alebo mechanizmus teplomera v prístrojovke je z karbecovej verzie...


1.7.06, 21:38
Profil

Příspěvky: 89
Bydliště: Olomouc
Příspěvek Teplomer, Facko
Mohu Tě uklidnit. Mám sice starší verzi vozů Škoda - Š 125, nicméně jsem ve stejné situaci. Protože termostat je v pořádku, rovněž čidlo teploměru, spínač větráku chladiče, přestal jsem tomu věnovat pozornost.


6.7.06, 11:18
Profil

Příspěvky: 109
Bydliště: Běstovice
Příspěvek 
no jeste jedna vec. mozna to dela budik. ze na nej pusobi nejakej odpor nejakeho dratu a proto to ukazuje nejak blbe. zkus taam dat jinej

_________________
Skoda rapid


6.7.06, 14:48
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 15 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz