| Autor |
Zpráva |
|
cinochlist
Registrován: 23.10.07, 21:24 Příspěvky: 71 Bydliště: Strakonicko - Jižní Čechy
|
no prave by ty svetla postradaly funkci... pak by muselo svitit SPDS 21w+21w a obrysova predni 5w+5w a zadni 15w+15w... tyto svetla byla vymyslena proto, aby snizila spotrebu energie na vozidle...
podle mne by snad meli svitit jen dve SPDS 21w+21w a uz dale nic... ale kazdej si vety v paragrafech muze vysvetlovat jinak -tak to v nasem state chodi...
_________________ Škoda 130GL, motor 781.136
|
| 22.11.07, 21:56 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Martin
Registrován: 24.3.06, 19:10 Příspěvky: 3694 Bydliště: Vysočina
|
Ano, samozřejmě to zapoj jenom samotné, jen jsem uvažoval, jak se to dá také vyložit.
_________________ ŠKODA 125L LPG, r.v. 1988 béžová
ŠKODA 125L LPG, r.v. 198? červená
|
| 22.11.07, 21:59 |
|
 |
|
Kachnis
Moderátor
Registrován: 8.6.06, 11:31 Příspěvky: 10612 Bydliště: Strupčice-Chomutovsko
|
takova drasticka uvaha...hlavne at si neprecte nejakej pitomec ze snemovny...uz by byl pruser 
_________________ 742 8ti modelů,2 Rapidy, Feliciaq, TAZ 1500, škoda ForMan,Felicia Š 742 Forever Team, htp never team,Zakladajici clen Klubu ostrych motoru Kdyz do sveta,tak s litinou.. http://kachnis.techsajt.cz
|
| 23.11.07, 01:03 |
|
 |
|
slovacek.milos
Mistr mechanik
Registrován: 1.3.06, 13:42 Příspěvky: 16256 Bydliště: Strážnice
|
kachnis píše: takova drasticka uvaha...hlavne at si neprecte nejakej pitomec ze snemovny...uz by byl pruser 
tak oni čtou převážně výplatní pásky a výpisy z účtů o problémy řadových otroků nemá nikdo zájem takže žádný půser nehrozí miloš
|
| 27.11.07, 21:06 |
|
 |
|
FerdikF
Registrován: 6.11.06, 12:51 Příspěvky: 784 Bydliště: Chrudimsko
|
Taky uvažuju na léto o SPDS, ale nevím kam je umístit, když chci zachovat mlhovky. Světla nesmí být blíž než 60cm od sebe, né víc jak 40cm od obrysu auta a min 25cm nad vozovkou. Jak tak koukám, těch 40cm od obrysu splňují ty mlhovky, takže bych to musel zabudovat někam do nárazníku.

_________________ Forman Glxi r.v.93 karbec 43Kw lpg
Ford Fiesta r.v.91 37kw
|
| 12.12.07, 14:43 |
|
 |
|
Kristensen
Registrován: 24.2.07, 10:02 Příspěvky: 6765 Bydliště: Česká Třebová
|
Já to prostě musím napsat znova. Takto zní zákon:
Motorové vozidlo musí mít za jízdy rozsvícena obrysová světla a potkávací světla nebo světla pro denní svícení, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu.
Výklad zákona je jeden jediný a je správný a to takto:
Buď svítíš obrysovýma a k nim rozsvícený potkávačky, NEBO NEBO NEBO NEBO NEBO NEBO NEBO NEBO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!  to je to český slovo "nebo" svítíš jen a pouze světlama pro denní svícení, který jsou jen vpředu bílé barvy!!!!!!!
Jakej koliv jinej výklad je špatnej. Prostě buď jedna varianta NEBO druhááááááá, žádná kombinace mezi nima!!!!!!!
 stačíí???? Hergot to jsem se zase rozčílil 
_________________ JM AUTO-MOTO
Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div
|
| 12.12.07, 18:06 |
|
 |
|
FerdikF
Registrován: 6.11.06, 12:51 Příspěvky: 784 Bydliště: Chrudimsko
|
Nevím jestli to byla reakce na mě, ale to že svítí jen a jen ty dvě lampy na denní svícení vím. Já řeším, kam ty světla na fávu umístit, když tam chci nechat mlhovky. Můžu třeba udělat díru do nárazníku v místě jak jsem udělal ty bodíky vedle mlhovek.
_________________ Forman Glxi r.v.93 karbec 43Kw lpg
Ford Fiesta r.v.91 37kw
|
| 12.12.07, 19:56 |
|
 |
|
Kristensen
Registrován: 24.2.07, 10:02 Příspěvky: 6765 Bydliště: Česká Třebová
|
FerdikF píše: Nevím jestli to byla reakce na mě, ale to že svítí jen a jen ty dvě lampy na denní svícení vím. Já řeším, kam ty světla na fávu umístit, když tam chci nechat mlhovky. Můžu třeba udělat díru do nárazníku v místě jak jsem udělal ty bodíky vedle mlhovek.
ne neboj nebyla, to byla taková všeobecná reakce právě na to jak si každej vykládá vyhlášku po svém 
_________________ JM AUTO-MOTO
Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div
|
| 12.12.07, 20:24 |
|
 |
|
FerdikF
Registrován: 6.11.06, 12:51 Příspěvky: 784 Bydliště: Chrudimsko
|
Kristensen píše: FerdikF píše: Nevím jestli to byla reakce na mě, ale to že svítí jen a jen ty dvě lampy na denní svícení vím. Já řeším, kam ty světla na fávu umístit, když tam chci nechat mlhovky. Můžu třeba udělat díru do nárazníku v místě jak jsem udělal ty bodíky vedle mlhovek. ne neboj nebyla, to byla taková všeobecná reakce právě na to jak si každej vykládá vyhlášku po svém 
Jasně, já si nebyl jistej. Já to pochopil úplně stejně
- měli by svítit jen ty dvě
- měli by být zapojený na spínačku (já bych to viděl nějak přes relé na kontrolku mazání)
- dál by se měli automaticky vypnout při zapnutí obrysovek
- měli by mít kontrolku
- umístění max. 40 cm od obrysu auta, né míň jak 60cm od sebe, min. 25cm na vozovkou,
max 150cm nad vozovkou
_________________ Forman Glxi r.v.93 karbec 43Kw lpg
Ford Fiesta r.v.91 37kw
Naposledy upravil FerdikF dne 12.12.07, 21:25, celkově upraveno 1
|
| 12.12.07, 21:21 |
|
 |
|
Martin
Registrován: 24.3.06, 19:10 Příspěvky: 3694 Bydliště: Vysočina
|
Kristensen píše: Já to prostě musím napsat znova. Takto zní zákon: Motorové vozidlo musí mít za jízdy rozsvícena obrysová světla a potkávací světla nebo světla pro denní svícení, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu. Výklad zákona je jeden jediný a je správný a to takto: Buď svítíš obrysovýma a k nim rozsvícený potkávačky, NEBO NEBO NEBO NEBO NEBO NEBO NEBO NEBO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!  to je to český slovo "nebo" svítíš jen a pouze světlama pro denní svícení, který jsou jen vpředu bílé barvy!!!!!!! Jakej koliv jinej výklad je špatnej. Prostě buď jedna varianta NEBO druhááááááá, žádná kombinace mezi nima!!!!!!!  stačíí???? Hergot to jsem se zase rozčílil 
Nechci se s tebou hádat, ale ta věta v zákoně je naprosto nejednoznačná, jelikož slovíčko A a NEBO mají stejnou "úroveň", takže záleží na každém čtenáři, jak si to přelouská.
A jak jsem psal, jsem naprosto přesvědčen, že před poslední novelou tam byla věta, že pokud jsou použita SPDS, tak nesmí svítit nic jiného. Teď to však úředníci vypustili. Proč? Můžeme se jen dohadovat.
_________________ ŠKODA 125L LPG, r.v. 1988 béžová
ŠKODA 125L LPG, r.v. 198? červená
|
| 12.12.07, 21:23 |
|
 |
|
Kristensen
Registrován: 24.2.07, 10:02 Příspěvky: 6765 Bydliště: Česká Třebová
|
Martin píše: Nechci se s tebou hádat, ale ta věta v zákoně je naprosto nejednoznačná, jelikož slovíčko A a NEBO mají stejnou "úroveň", takže záleží na každém čtenáři, jak si to přelouská.
A jak jsem psal, jsem naprosto přesvědčen, že před poslední novelou tam byla věta, že pokud jsou použita SPDS, tak nesmí svítit nic jiného. Teď to však úředníci vypustili. Proč? Můžeme se jen dohadovat.
Stejnou úroveň ale jinej význam. prostě jaký koliv jiný vysvětlení je špatný. Tohle už se mockrát řešilo a vždycky to dopadlo tak jak jsem psal já. Já jsem si to nevymyslel já jen prostě píšu jak to je.
_________________ JM AUTO-MOTO
Tak jsem všechno prodal a koupil jsem si ojetou P306 a XJ 900 Div
|
| 12.12.07, 22:00 |
|
 |
|
Martin
Registrován: 24.3.06, 19:10 Příspěvky: 3694 Bydliště: Vysočina
|
Nejde o to, jak by to mělo správně být (z hlediska např. zákonů EU), ale o to, že ta věta se dá (z hlediska češtinářského) pochopit dvěma rovnoceně správnými způsoby.
_________________ ŠKODA 125L LPG, r.v. 1988 béžová
ŠKODA 125L LPG, r.v. 198? červená
|
| 12.12.07, 23:01 |
|
 |
|
Milos
Registrován: 28.11.06, 13:39 Příspěvky: 157 Bydliště: Zhoř 21 okr.Chrudim
|
 denní světla
Mohu nabídnout automatické rozsvěcování.Po nastartování motoru prodleva cca 5s,světla se rozsvítí,při zapnutí hlavních světel automaticky zhasnou,při vypnutí motoru zhasnou též,přiložen vypínač pro úplné zrušení funkce.
|
| 13.12.07, 10:02 |
|
 |
|
FerdikF
Registrován: 6.11.06, 12:51 Příspěvky: 784 Bydliště: Chrudimsko
|
Tak jsem se rozhodnul, že dám místo mlhovek světla na denní svícení, přece jen mlhovky použiju tak 3x do roka. Může mi někdo poradit, jak to u fáva zapojit. Mlhovky jdou zapnout jen se zapnutýma obrysovkama, šlo by třeba jenom přehodit relé, aby naopak s obrysovkama zhasly?
_________________ Forman Glxi r.v.93 karbec 43Kw lpg
Ford Fiesta r.v.91 37kw
|
| 26.2.08, 14:03 |
|
 |
|
Milos
Registrován: 28.11.06, 13:39 Příspěvky: 157 Bydliště: Zhoř 21 okr.Chrudim
|
FerdikF píše: Tak jsem se rozhodnul, že dám místo mlhovek světla na denní svícení, přece jen mlhovky použiju tak 3x do roka. Může mi někdo poradit, jak to u fáva zapojit. Mlhovky jdou zapnout jen se zapnutýma obrysovkama, šlo by třeba jenom přehodit relé, aby naopak s obrysovkama zhasly?
Však Ty víš 
|
| 26.2.08, 15:01 |
|
 |
|
Reklama
|
 Reklama
|
| |
|
 |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
|
|