Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.9.24, 13:31



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Cistenie kurenia 
Autor Zpráva

Příspěvky: 86
Bydliště: okr. Michalovce
Příspěvek Cistenie kurenia
Mam forman 94 a chcel by som poradit, ako vycistit rozvod kurenia v aute od prachu a spiny tak, aby som ho co najmenej rozoberal. Je na to nejaky sposob? Vdaka.


26.7.06, 13:09
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 7
Příspěvek 
to by zaujimalo aj mna :D Mam tam totiz kopec suchych listov a vzdy ked to zapnem nalietavaju dovnutra :cry: Kto ich ma furt zbierat? :roll:


26.7.06, 20:54
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 123
Příspěvek 
Staci len odmontovat ten plast skadial to fuka - odstrania sa tie mriezky - a zapnut ventilator na 3. stupen. Vsetku spinu vyfuka a nezachyti sa to na mriezke. Ked to nepomoze, tak treba nechat plast dole, zapnut ventilator na maximum a este k tomu sa prebehnut z autom kolko to da :) aby bol prud vzduchu este vecsi.
Po vycisteni dat pred nasavanie vzduchu v motorovom priestore nejaku sietku ( dobra je sietka proti komarom ) aby tam uz nevcuclo ziadne vecsie necistoty.

_________________
Favorit Black Line, 50kW, r.94


27.7.06, 08:51
Profil

Příspěvky: 86
Bydliště: okr. Michalovce
Příspěvek 
tak som to uz cistil asi 2x, ale co ten usadnuty a nalepeny prach. Uz som rozmyslal aj nad pelovym filtrom, ale to len keby to bolo celkom ciste, alebo nove


27.7.06, 21:01
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek 
kofi píše:
tak som to uz cistil asi 2x, ale co ten usadnuty a nalepeny prach. Uz som rozmyslal aj nad pelovym filtrom, ale to len keby to bolo celkom ciste, alebo nove


pelový filter by na Favorite neutiahol ventilátor, a kam by si ho umiestnil? pod kapotu priamo na sanie by si ho dať nemohol, pretože v prípade dažďa by nasiakol vodou a nefúkalo by to vôbec, to sa mi stalo keď som na nasávanie natiahol pančuchu (nasiakla sa vodou a ako tak trocha to fúkalo až išiel ventilátor na plno), potom som tam dal kus záclony a od vtedy mám pokoj, aj keď pustím ventilátor naplno teraz už od tiaľ nejde žiaden bordel.


28.7.06, 14:36
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek 
No, já tam ten filtr mám a je pravda, že když to stojí na dešti, je třeba z něj pak vyklepat vodu... ale až na tenhle problém si myslím, že je to přínos. Možná by to zatékání vyřešil nějakej kryt
Obrázek
ale mě se nelíbí.
A ventilátor to v pohodě utáhne, je to celkem prodyšný.

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


28.7.06, 20:09
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9235
Bydliště: Partizánske
Příspěvek 
Kamarát má tiež peľový filter, ventilátor to v pohode utiahne, detaily za dažďa neviem...

_________________
Kilecko Zmenilo majiteľa...
Embucha = moja 125ka znova žije
Hybridka = R.I.P. :-(
Megane 1,9D
AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97


8.8.06, 17:36
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek 
ferrari píše:
Kamarát má tiež peľový filter, ventilátor to v pohode utiahne, detaily za dažďa neviem...


Na Favorite? a kde ho má? nebolo by aj foto?

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


8.8.06, 17:57
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek 
Strčí se to zhora do tý oválný díry...
Obrázek

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


8.8.06, 18:32
Profil ICQ

Příspěvky: 524
Bydliště: Orlová
Příspěvek 
Já sice nemám pylový filtr, ale mám tam firon co vzduchaři u nás používají na vzduchotechniku. Jednou za dva týdny to vyměním (ten humus co je v něm, to je síla :o ) a mám klid. Ventilátor to vpoho utáhne.

_________________
Škoda Forman 135GLX - 43kW BMM, r.v. 1993


8.8.06, 19:10
Profil

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
A nebylo by dobré řešení udělat si filtr vhodného tvaru svépomocí z takové velice jemné měděné sítky, jak z ní byly filtry sání motoru na starých motocyklech? Po důkladném omytí v benzínu se pak máčela do olejíčku. Otec ji měl třeba na motocyklu JAWA 500 OHC. Výhodu bych spatřoval v tom, že by nemohla nasáknout vodou za deště.

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


9.8.06, 14:29
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 19159
Bydliště: SR Bratislavský kraj - Senec
Příspěvek 
práve v tom je problém, čokoľvek textilné, alebo molitan dáš do tej oválnej diery je prínos, ale iba za sucha, skúšal som všeličo a osvedčila sa mi jedine záclona... fúka dobre aj keď prší, a vtedy to potrebujem najviac, keď sa ti za vlhka rosia okná a potrebuješ ich ofúkať teplým zvduchom... myslím že je na každom, aby si to vyskúšal sám...

_________________
Škoda Favorit 135(136)(G)Lx 93 LPG klima červeň
Nie je všetko tak ako vyzerá - rozdiel je v technike...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?t=3336


9.8.06, 15:38
Profil
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
Šemik píše:
A nebylo by dobré řešení udělat si filtr vhodného tvaru svépomocí z takové velice jemné měděné sítky, jak z ní byly filtry sání motoru na starých motocyklech? Po důkladném omytí v benzínu se pak máčela do olejíčku. Otec ji měl třeba na motocyklu JAWA 500 OHC. Výhodu bych spatřoval v tom, že by nemohla nasáknout vodou za deště.


No, tak si to naolejuj a potom čichej celou cestu olejový odér... :-) Navíc to budeš mít okolo výdechů potom mastné...

_________________
J.


9.8.06, 15:41
Profil

Příspěvky: 15097
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Jiří Čech píše:
Šemik píše:
A nebylo by dobré řešení udělat si filtr vhodného tvaru svépomocí z takové velice jemné měděné sítky, jak z ní byly filtry sání motoru na starých motocyklech? Po důkladném omytí v benzínu se pak máčela do olejíčku. Otec ji měl třeba na motocyklu JAWA 500 OHC. Výhodu bych spatřoval v tom, že by nemohla nasáknout vodou za deště.


No, tak si to naolejuj a potom čichej celou cestu olejový odér... :-) Navíc to budeš mít okolo výdechů potom mastné...


S tím olejem si mě špatně pochopil. O tom olejem jsem se zmiňoval proto, aby bylo zřetelně jasné jakou síťku mám na mysli. Kdybych ji tam dával tak bych ji oilem samozřejmě nepatlal. Ale jinak si myslím žeby tam nemusela být tak špatná. Nebo jo :?:

_________________
ŠKODA 742 FOREVER TEAM


9.8.06, 16:21
Profil
Moderátor

Příspěvky: 933
Příspěvek 
Jako nápad by to nebylo špatné,. ale s tím olejem do topení asi ne, do motoru klidně, to se dělalo... Problém je v tom, že je to celé blbě umístěné a teče na to voda.

_________________
J.


9.8.06, 16:27
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz