Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 26.10.24, 14:28



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 Felda 1.3 MPi 99 - mlhovky 
Autor Zpráva

Příspěvky: 3
Bydliště: Poběžovice
Příspěvek Felda 1.3 MPi 99 - mlhovky
Ahoj mistři :lol: ! Jelikož žádný učený z nebe nespadl ale blbce jak kdyby schazovali, tak mám dotaz :roll: ! Rodičovstvo pořídilo Feldu (1.3 MPI,1999) a otec vymyslel přední mlhovky. Nic zlého netuše jsem od žárovek přes čočky až k vypínači všechno koupil ale když jsem otevřel přístrojovku, tak jsem byl s rozumem v :cry: . Kromě štekru na relé tam není připravené vůbec nic a tak potřebuju pomoct. Víte někdo o schématu zapojení? Dík


17.1.08, 20:40
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 3060
Bydliště: Olomouc
Příspěvek 
Měla by tam už být příprava, tzn. osadíš pojistkovku relátkem do příslušné díry, nacvakneš vypínač do štekru a někde za nárazníkem nahmatáš schovanej kabl k mlhovkám a je to.

_________________
Už tu nejsem, s fórem mi vlezte na hrb. Co jsem měl rozřešeno dořeště prosím přes drak@drakk.eu


17.1.08, 22:13
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 3
Bydliště: Poběžovice
Příspěvek re
právě na to jsem spoléhal :shock: . odhadoval jsem to tak na dvě hoďky pohodové práce ale tůdle :? nikde nic až na díru v tišťáku pro relátko. navíc jsem docela valil oči když jsem zjistil, že pro výměnu žárovky se bude muset sundat nárazník :lol: :twisted: .


17.1.08, 22:56
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 784
Bydliště: Chrudimsko
Příspěvek 
nevim jak je to u feldy, ale u fáva odšroubuju mlhovku bez oddělání nárazníku. Normálně se tam dá šáhnout...........fakt nevím jak felda.

_________________
Forman Glxi r.v.93 karbec 43Kw lpg
Obrázek
Ford Fiesta r.v.91 37kw


18.1.08, 07:33
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek 
Někomu jsem tady nedávno popisoval naprosto detailně zapojení celých mlhovek podle dílenské příručky (to bylo na feldu 98 ) ale stejně se mu to nepodařilo zapojit takže ti spíš doporučím projít si užitečné odkazy, najít příslušné materiály kde je schéma a podle toho to zapojit. Pokud schéma nepochopíš a nevyznáš se v něm tak to radši svěř někomu zběhlejšímu. Felda už má tu elektroinstalaci přecijen trochu složitější.


18.1.08, 12:38
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek 
Drak píše:
Měla by tam už být příprava, tzn. osadíš pojistkovku relátkem do příslušné díry, nacvakneš vypínač do štekru a někde za nárazníkem nahmatáš schovanej kabl k mlhovkám a je to.


Ty feldy to snad někdy nemívají tak jak to měly fáva....schválně po tom zapátrám a pár si jich prohlédnu ale už se mě na toto ptalo víc lidí a všichni tvrdí že tam ty konektory nenašli, zkusím se o tom přesvědčit.


18.1.08, 12:41
Profil ICQ

Příspěvky: 3
Bydliště: Poběžovice
Příspěvek mlhovky
Fáva to fakt mají jednodušší ale výlisek nárazníku u Feldy opravdu nedovolí vyměnit žárovku běžným způsobem. Musel bych tam vyřezat spoustu materiálu a nárazník by uřčitě ztratil pevnost. Odborník na dráty už u toho dvakrát byl a vůbec z toho nebyl moudrej. Zkoušel jsem i dodavatele náhradních dílů, jestli by se nedal sehnat svazek přímo na ty mlhovky ale neprošlo to.


20.1.08, 22:11
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 66
Příspěvek 
No caute no to som ja co mi CYZ radil cely postup ako zapojit hmlovky na M98. No vcera sa mi to podarilo a uz to ide. Tak pytaj sa co potrebujes kam zapojit, co mas a nemas a aky mas problem?


24.1.08, 09:13
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek 
Jopoz: To jsem rád že už ti to funguje? Kde byla chyba?


24.1.08, 11:57
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 66
Příspěvek 
cyz píše:
Jopoz: To jsem rád že už ti to funguje? Kde byla chyba?


No ono tie hmlovky nedostavali stavu. A ako som zistil tak v tej kabelazi co boli tie dva kable tem fialovy a ten hnedy, co boli len tak volne tak tie sa mali zapojit na spinac zadnych hmlovych svetie na hnedy kabel. Ked som to vsetko zapojil tak mi zase odisiel spinac na predne hmlovky ale vymenili mi ho. A ten biely kabel co ma ist na pristrojovku tak ten ide do ciernej svorkovnice co je v strede to je ta T10d/2. No a uz to fachci


24.1.08, 12:45
Profil

Příspěvky: 52
Příspěvek 
Chlapi, nevím jaký typ Feldy máte,ale nedávno jsem v práci montoval mlhovky a byla to hračka (model 98), u chladiče byly připravený konektory, za přístrojovkou byl myslím šedý konektor (na ten jsem nacvak vypínač) a do pijistkovky jsem vrazil relé, celé to trvalo asi hodinu a půl


25.1.08, 23:16
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 66
Příspěvek 
Massy píše:
Chlapi, nevím jaký typ Feldy máte,ale nedávno jsem v práci montoval mlhovky a byla to hračka (model 98), u chladiče byly připravený konektory, za přístrojovkou byl myslím šedý konektor (na ten jsem nacvak vypínač) a do pijistkovky jsem vrazil relé, celé to trvalo asi hodinu a půl


No to si dobre pomaly, ja som si montoval komplet na novo hmlovky, lebo som na felde nemal pripravu na ne. Ale o to nejde. Tu sa riesila uplna instalacia hmloviek bez predpripravy


26.1.08, 09:16
Profil

Příspěvky: 14787
Bydliště: Havířov
Příspěvek Felície 1,3MPi 99 mlhovky
Jestli tam není na přístrojovce vypínač na přední mlhovky, tak tam příprava asi nebude. Některé felicie a favority to tak měly. Jen ty dražší verze měly přípravu. Je potřeba přivést proud k vypínači na přístrojovce. Potom od vypínače zpátky do pojistkové skříňky k relátku. Od relátka to jde asi přes pojistky na nějaký konektor na poj. panelu. Potom je potřeba přivést od konektoru káblíkama k mlhovkám do nárazníku. Každá mlhovka má myslím pojistku zvlášť. Káblíky stačí od konektoru asi 1-1,5 mm.


3.2.08, 09:39
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 66
Příspěvek 
Kto chce vediet ako sa robi kompletna montaz hmloviek do felicie bez predripravy na model 98 a vyssie tak sa moze pytat


3.2.08, 16:20
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3262
Bydliště: Uherské Hradiště (Kunovice)
Příspěvek 
Měl jsi udělat fotodokumentaci, mě to teď možná čeká na kámošově feldě '99 tak to klidně nafotím a popíšu jestli bude čas.


3.2.08, 20:19
Profil ICQ
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz