Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.24, 00:52



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 107 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 jízda na úsporu nebo likvidace motoru 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Příspěvky: 397
Bydliště: Slovensko, BA - okolie - Lučenec
Příspěvek 
Nikto snad netyra motor v nizkych otackach. Bola rec len o nenarocnej jazde v nizkych otackach. Inak u mna nie su kopce takze neni o com. Na rovine je to pohoda a netreba ani 3000 otacok. A ani netvrdim ze treba jazdit len do 2000. Jednoducho si najdite knihu Ing Hornicka a uvidite o com hovorim. Ked niekto najazdi 100000km v nizkych otackach bez G.O. tak asi urcite znici motor co???

_________________
742.120L Opäť klasika, uloženka, 87´, 58.000km, po 1. majitelovi
791.136B LPG, r.v. 96, Cimbu, KD air filter, 13 BAR kompresia, spotreba priemer 6L LPG uz ex
781.136* LPG, 2. majiteľ predané, dodnes jazdí (žili sme spolu 3 roky)
742.120L 4x bejvalky


20.8.06, 20:22
Profil
Pspvek Reklama

   

Příspěvky: 128
Příspěvek 
septim píše:
Nikto snad netyra motor v nizkych otackach. Bola rec len o nenarocnej jazde v nizkych otackach. Inak u mna nie su kopce takze neni o com. Na rovine je to pohoda a netreba ani 3000 otacok. A ani netvrdim ze treba jazdit len do 2000. Jednoducho si najdite knihu Ing Hornicka a uvidite o com hovorim. Ked niekto najazdi 100000km v nizkych otackach bez G.O. tak asi urcite znici motor co???


dohodnime sa o názor, že motoru to neprospeje


20.8.06, 20:26
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 397
Bydliště: Slovensko, BA - okolie - Lučenec
Příspěvek 
Ja si myslim ze motoru neprospeje vytacanie, namahanie za studena, jazda v meste bla bla. Motoru neprospeje vsetko okrem GO... Nepomozu tuningove upravy a zvysovanie vykonu a robi sa to predsa. Otazkou je co je lepsie pre motor... To je na dlhu diskusiu...

_________________
742.120L Opäť klasika, uloženka, 87´, 58.000km, po 1. majitelovi
791.136B LPG, r.v. 96, Cimbu, KD air filter, 13 BAR kompresia, spotreba priemer 6L LPG uz ex
781.136* LPG, 2. majiteľ predané, dodnes jazdí (žili sme spolu 3 roky)
742.120L 4x bejvalky


20.8.06, 20:29
Profil

Příspěvky: 128
Příspěvek 
septim píše:
Ja si myslim ze motoru neprospeje vytacanie, namahanie za studena, jazda v meste bla bla. Motoru neprospeje vsetko okrem GO... Nepomozu tuningove upravy a zvysovanie vykonu a robi sa to predsa. Otazkou je co je lepsie pre motor... To je na dlhu diskusiu...

celemu autu je najlepšie ak sa o neho staraju a jazdia s ním aby ho netýrali
kto ma rad auta a hlavne svoje , tomu bude luto ho umyselne ničit


20.8.06, 20:45
Profil
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
paca píše:
.....
pre mna najkrajšie auto je škoda ferrat


Me se taky Supersport libi, skoda ze se nevyrabel seriove. Stejne skoda krve :?

Obrázek

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


20.8.06, 21:00
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvky: 5
Příspěvek 
Přesně tak, třeba to fávo: pokud fávo trápím na 4ku pod 2000 tak se mně už dusí a nechce jet, jak udělaj na 5ku 2000 to nevim, ale sem si jistej, že ty český auta do rv. 1995 (i felicie 1,3) to nevemou. Křivka spotřeby u 105 - 136 je jasná 2500ot/min je minimum spotřeby, při podtáčení(a dušení motoru) je spotřeba vyšší . Dyť ty charakteristiky sou to někde tady na techwbu, stačí se podívat.


20.8.06, 22:19
Profil
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
Sou tady: http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=92

Ja nevim proc to furt resite, kdyz si nekdo neda rict tak at radi vyssi rychlost treba pri 1000 otacek

Tyhle skodovacky motory chtej tocit do vyssich otacek (zalezi samozrejme na vozovce - z kopce se da jet bez problemu 40 na petku (bez plynu) aniz by se nicil motor).

Pri 2200 otackach radej ridici autobusu - to maj asi 7,5 litrovy 6 valcovy turbodiesely

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


20.8.06, 22:26
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 466
Bydliště: Vrchlabí
Příspěvek 
septim píše:
Ja si myslim ze motoru neprospeje vytacanie, namahanie za studena, jazda v meste bla bla. Motoru neprospeje vsetko okrem GO... Nepomozu tuningove upravy a zvysovanie vykonu a robi sa to predsa. Otazkou je co je lepsie pre motor... To je na dlhu diskusiu...



...ale rozhodne motoru vic prospeje kdyz ho tocis kolem 3-4000 nez kdyz ho podtacis - to je pro motor uplne to nejhorsi - a jinak ty spotreby ktery si uvedl predtim udelam vpoho taky a to jezdim v rozmezi 2-3500 (ne nadarmo je toto spektrum na otackomeru zelene) - kazdy prece citi kdyz motor krasne jede, nebo kdyz se dusi a cuka se jak ve smrtelny kreci

_________________
LPG a dlouha spajzka :-D:-D:-D 92, orangee 93


20.8.06, 22:35
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 136
Bydliště: Praha
Příspěvek 
Jo jo... souhlas s tím, že ta zelená barva v tom otáčkoměru nebude jen tak pro nic a za nic.

To septim: Ono si clovek zvykne, kdyz motor nechce nicit, ze musi jezdit opatrne, kdyz je studenej, ze ho nemusi tolik vytacet nez se zahreje...a stejne tak zasatavam nazor, ktery tu uz uvedl Matthes - tyhle motory chtej tocit, byly delany na to, aby se tocily rychle, zkratka vyhovuje jim to...


20.8.06, 23:56
Profil
Uživatelský avatar

Příspěvky: 397
Bydliště: Slovensko, BA - okolie - Lučenec
Příspěvek 
proti vkusu neni disput. Ale clanok je predsa o najnizsej spotrebe a nie o najdlhsej zivotnosti. Moje spotreby su LPG 80procent mesto a z toho asi1/2 s privesom, mimo mesto 6L LPG. Ten vas cesky ING Hornicek-strojar-vyvojar sa tomu asi nerozumi, tak mu to vsichni vysokoskolsky technicky vzdelani vlastne vysvetlete jak to je... :roll:

Karosa ma 11,8L turbo LIAZ motor s najvyssim vykonom pri cca 1700ot, preraduje asi pri 1500ot...

_________________
742.120L Opäť klasika, uloženka, 87´, 58.000km, po 1. majitelovi
791.136B LPG, r.v. 96, Cimbu, KD air filter, 13 BAR kompresia, spotreba priemer 6L LPG uz ex
781.136* LPG, 2. majiteľ predané, dodnes jazdí (žili sme spolu 3 roky)
742.120L 4x bejvalky


21.8.06, 07:50
Profil
Hliník navždy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17651
Bydliště: Praha západ
Příspěvek 
septim: To mozna ty stary sunky; C954E nebo Recreo maj motory Iveco
No ty otacky sou o neco mensi, max vykon maj asi pri 2000 otackach

_________________
Zbrane zabijeji!

Liga za čisté silnice: pumpičkářům pumpičkou přes koule.


21.8.06, 09:05
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 397
Bydliště: Slovensko, BA - okolie - Lučenec
Příspěvek 
ano ja som pisal stare karosy LC serie

_________________
742.120L Opäť klasika, uloženka, 87´, 58.000km, po 1. majitelovi
791.136B LPG, r.v. 96, Cimbu, KD air filter, 13 BAR kompresia, spotreba priemer 6L LPG uz ex
781.136* LPG, 2. majiteľ predané, dodnes jazdí (žili sme spolu 3 roky)
742.120L 4x bejvalky


21.8.06, 10:50
Profil
Dřevák na focení, neumí ostřit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 27222
Bydliště: Netolice největší prdel v republice
Příspěvek 
paca píše:
Sadra17 píše:
paca píše:
nieje dôvod týrat motor na nízkych otáčkach,
skodovka sa cíti najlepšie od 2000 do 3500
nazývajú sa " optimálné otáčky "
optimálné na dynamiku jazdy, spotrebu a životnost motora.
Kto chce mat nižšiu spotrebu nech si kupi diesel.
myslím si, že 6,5 - 8,5 l/100 nieje až tak otrasne vela
Ja osobne chcem mat škodovku, je to značka jeden z najstarších v európe
a po druhej stránke velakrát prekvapili svet
Je to vizitka " zlatých českých ručičiek "


njn kup si fabii 1.9 tdi a kde máš vyrpbenej motor ???


no přece u volkswagena


presne z toho dôvodu by som fabiu nebral.
maš pravdu je tam motor VW ale je to motor slabší aj menej kvalitný
je to už otázka politiky a biznisu
pre mna najkrajšie auto je škoda ferrat


ale jinam stěžovat si nemůžu žere 5,5l a to jezdim hlavně ve městě
a jede to 180 což na český silnice bohatě stačí

_________________
Passat 96kw
Golf III 1,9 tdi 66kw + bosch 764 => cca 95kw
Felda 1.3BMM combi LPG


21.8.06, 11:00
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 466
Bydliště: Vrchlabí
Příspěvek 
septim píše:
proti vkusu neni disput. Ale clanok je predsa o najnizsej spotrebe a nie o najdlhsej zivotnosti. Moje spotreby su LPG 80procent mesto a z toho asi1/2 s privesom, mimo mesto 6L LPG. Ten vas cesky ING Hornicek-strojar-vyvojar sa tomu asi nerozumi, tak mu to vsichni vysokoskolsky technicky vzdelani vlastne vysvetlete jak to je... :roll:

Karosa ma 11,8L turbo LIAZ motor s najvyssim vykonom pri cca 1700ot, preraduje asi pri 1500ot...


Tak snad tu nebudem srovnavat motory LIAZ a motory Skoda 135/6 - tady je snad kazdymu jasny kde je rozdil - to bysme se pak dostaly do situace kdy tu nekdo predhodi fakt ze valec tankeru ma rozmery cca metr na metr a jednen spalovaci cyklus tam trva minutu a otacky se daj pocitat na prstech. Jak tu uz nekdo napsal - at si kazdej jezdi jak chce - treba 30 na petku - ten kdo pro to ma cit pozna, kdy je motoru nejlepe - BTW proc asi turba napriklad u oktavek spinaj az kolem 1700-1800 otacek a ne treba uz pri 1300 - kdyz by ty nizky otacky byly tak suprovy, tak by se tomu podridila koncepce maloobemovyho motoru - jenomze ono to tak u tech nasich skodovek neni - chtej proste tocit

_________________
LPG a dlouha spajzka :-D:-D:-D 92, orangee 93


Naposledy upravil Roman dne 21.8.06, 23:17, celkově upraveno 2



21.8.06, 11:29
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9235
Bydliště: Partizánske
Příspěvek 
Roman píše:
septim píše:
Ja si myslim ze motoru neprospeje vytacanie, namahanie za studena, jazda v meste bla bla. Motoru neprospeje vsetko okrem GO... Nepomozu tuningove upravy a zvysovanie vykonu a robi sa to predsa. Otazkou je co je lepsie pre motor... To je na dlhu diskusiu...



...ale rozhodne motoru vic prospeje kdyz ho tocis kolem 3-4000 nez kdyz ho podtacis - to je pro motor uplne to nejhorsi - a jinak ty spotreby ktery si uvedl predtim udelam vpoho taky a to jezdim v rozmezi 2-3500 (ne nadarmo je toto spektrum na otackomeru zelene) - kazdy prece citi kdyz motor krasne jede, nebo kdyz se dusi a cuka se jak ve smrtelny kreci


To zelené spektrum zodpovedá zhruba najvyššienu krútiacemu momentu a aj najnižšej mernej spotrebe - mernej, nie okamžitej. Najnižšia okamžitá spotreba = najnižší plyn, najvyšší prevodový stupeň (= najnižšie otáčky). Dobre si tam všimnite jeden bod "NAJNIŽŠÍ PLYN"...
Tiež som zástancom toho, že zohriaty motor lepšie znesie 5000 ot ako 2000 ot na 5ke do kpca s plynom skoro na podlahe (pozor, netvrdím, že takto tu niekto jazdí - takto jazdí môj otec a nevie pochopiť moju teóriu)...je to predsa benzín...ale zasa sa nebránim ani 2000 ot s ľahučkou nohou...také loudanie sa...

_________________
Kilecko Zmenilo majiteľa...
Embucha = moja 125ka znova žije
Hybridka = R.I.P. :-(
Megane 1,9D
AR 156 1,9 JTD; AR 159 SW 1,9 JTD; AR 146 1,6 Twin Spark 88kW, ´97


21.8.06, 18:32
Profil
Pspvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 107 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 71 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz