Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.6.26, 08:15



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Problém mazání favorit 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: 1.7.10, 20:25
Příspěvky: 829
Bydliště: Vladislav okres Třebíč
Příspěvek Problém mazání favorit
Zdravím,dostal jsem od kamaráda pověření to jsem dát......no tak problém je v tom,že po ránu,na favoritu rok 91 po nastartování dlouho svítí olejová kontrolka,tak 3 minuty,oleje je dost,vyměněn před 3000km,filtr original škoda,typ oleje mogul 10W 40
Nezdá se že by se to nemazalo,i když to svítí se nic neobvyklého neděje,čidlo je vyměněné za nové,beze změny a když je motor zahřátý tak úplně bez problému,najeto má asi tak 120 000,jede podle jeho slov nádherně,nežere olej nic,měněné akorát rozvody jinak prej nic :mrgreen:
Už nikoho z nás nic nenapadá,budu rád za každou radu

_________________
Škoda 120L rok výroby 1985,4Q,kyvka,motor 742.12
Škoda felicie 1,3 MPi,rok 1999,50 kw žlutá,motor 136 MPi
Škoda,aneb liga za ekologicky čisté silnice
Škodovkáři všech zemí světa,spojte se !!!!....:-)


18.10.11, 18:14
Profil
Příspěvek Reklama

   

Registrován: 15.3.11, 22:22
Příspěvky: 80
Bydliště: Šala
Příspěvek Re: Problém mazání favorit
Daj dolu olejovu vaňu, a Vyčisti sitko na olejovom čerpadle.


18.10.11, 18:37
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.07, 16:31
Příspěvky: 11977
Bydliště: Český Těšín
Příspěvek 
Tři minuty?! :shock:

_________________
Favorit 135GLX, 1992, LPG - Fanouš Obrázek
Forman 136GLX, 1993, LPG - Miloš_Obrázek


18.10.11, 20:24
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 1.7.10, 20:25
Příspěvky: 829
Bydliště: Vladislav okres Třebíč
Příspěvek Re: Problém mazání favorit
cuker píše:
Daj dolu olejovu vaňu, a Vyčisti sitko na olejovom čerpadle.


Je vyčištěné,žádná změna :cry:

_________________
Škoda 120L rok výroby 1985,4Q,kyvka,motor 742.12
Škoda felicie 1,3 MPi,rok 1999,50 kw žlutá,motor 136 MPi
Škoda,aneb liga za ekologicky čisté silnice
Škodovkáři všech zemí světa,spojte se !!!!....:-)


19.10.11, 15:55
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 1.7.10, 20:25
Příspěvky: 829
Bydliště: Vladislav okres Třebíč
Příspěvek Re:
gokralik píše:
Tři minuty?! :shock:


No někdy i více,někdy méně,někdy pomale až do doby než se motor pořádně ohřeje,teprve až pak to zhasne,ale jede to pěkně,kdyby se to nemazalo tak přece za nějakých 8 kilometrů co se takto ujede by se to muselo zadírat :?:

_________________
Škoda 120L rok výroby 1985,4Q,kyvka,motor 742.12
Škoda felicie 1,3 MPi,rok 1999,50 kw žlutá,motor 136 MPi
Škoda,aneb liga za ekologicky čisté silnice
Škodovkáři všech zemí světa,spojte se !!!!....:-)


19.10.11, 15:57
Profil
rejpal

Registrován: 26.4.06, 15:18
Příspěvky: 18477
Příspěvek Re: Problém mazání favorit
Takže malý tlak se studeným olejem? Že by ucpaný kanál? No, každopádně 8km s malým tlakem oleje, to je odvaha.


19.10.11, 16:28
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Ignorant pravidel

Registrován: 4.5.09, 22:46
Příspěvky: 9493
Bydliště: Kolín
Příspěvek Re: Problém mazání favorit
jj taky sem myslel na ten kanalek, otazka jestli ucpany jenom ten jeden nebo celej motor :-D

_________________
otec: Fobia Sedan HTP :P
m o j e: Citroen C4 1.6HDi FAP auto pro ženu - hračka pro muže - 7.1.25 posledni cesta


19.10.11, 16:30
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.08, 16:00
Příspěvky: 12598
Příspěvek Re: Problém mazání favorit
Ja to skorej vidim tak ze je zasrane cidlo resp kanal pred nim. A kym sa olej nezohreje tak sa k cidlo olej nedostane, do zbytku zrejme ide v pohode pretoze ten rachot co robia byt len vahadla bez oleja by mu nedovolil ani len pridat plyn.

_________________
"You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna


19.10.11, 16:30
Profil Zobrazit autorovy stránky
Ignorant pravidel

Registrován: 4.5.09, 22:46
Příspěvky: 9493
Bydliště: Kolín
Příspěvek Re: Problém mazání favorit
ja myslim ze dovolilo, zenska dojela ze ji sviti nejaka kontrolka na palubovce (cca 3 mesice), a ono to byla kontrolka mazani, jezdila na 2dl oleje takze ji to asi moc nemazalo

_________________
otec: Fobia Sedan HTP :P
m o j e: Citroen C4 1.6HDi FAP auto pro ženu - hračka pro muže - 7.1.25 posledni cesta


19.10.11, 16:40
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.08, 16:00
Příspěvky: 12598
Příspěvek Re: Problém mazání favorit
Tak potom si ten clovek zadrety motor zasluzi. Aj trikrat po sebe.

_________________
"You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna


19.10.11, 16:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 2.2.06, 23:27
Příspěvky: 7662
Bydliště: Praha východ
Příspěvek Re: Problém mazání favorit
Sundej víčko a koukej, jestli to cáká po vahadlech.

_________________
"Šlápněte na to trochu, ať nemusím brzdit!"


19.10.11, 16:47
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 1.7.10, 20:25
Příspěvky: 829
Bydliště: Vladislav okres Třebíč
Příspěvek Re: Problém mazání favorit
Žádné zvuky to nedělá,zvuk to má normální,jako vždycky předtím,vypadá že olej tam jde,zkoušeli jsme jak tady někdo psal jestli to teče k vahadlům,tam normálně olej vyvěrá,jako vždycky.....jo a když se vyndá čidlo oleje tak z toho kanálku olej pomaloučku vytéká

_________________
Škoda 120L rok výroby 1985,4Q,kyvka,motor 742.12
Škoda felicie 1,3 MPi,rok 1999,50 kw žlutá,motor 136 MPi
Škoda,aneb liga za ekologicky čisté silnice
Škodovkáři všech zemí světa,spojte se !!!!....:-)


19.10.11, 17:35
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.08, 16:00
Příspěvky: 12598
Příspěvek Re: Problém mazání favorit
Ak motor nebezi tak by rychlo tiect nemal :) ale kazdopadne tam asi bude nejaky bordel v kanali pred cidlom. Alebo holt dve zle cidla...

_________________
"You only really learn by doing it, I believe." Ayrton Senna


19.10.11, 17:58
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 15.3.11, 22:22
Příspěvky: 80
Bydliště: Šala
Příspěvek Re: Problém mazání favorit
skus iný olejový filter


19.10.11, 18:21
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 1.7.10, 20:25
Příspěvky: 829
Bydliště: Vladislav okres Třebíč
Příspěvek Re: Problém mazání favorit
darklord píše:
Ak motor nebezi tak by rychlo tiect nemal :) ale kazdopadne tam asi bude nejaky bordel v kanali pred cidlom. Alebo holt dve zle cidla...


Když motor neběží tak to lehce teče,slabým proudem,asi tak milimetr tenkým......čidlo jsme dneska zkusili ještě třetí,žádná změna :? zbývá už akorát možnost že je to ucpaný,jinak už si to vysvětlit neumím

_________________
Škoda 120L rok výroby 1985,4Q,kyvka,motor 742.12
Škoda felicie 1,3 MPi,rok 1999,50 kw žlutá,motor 136 MPi
Škoda,aneb liga za ekologicky čisté silnice
Škodovkáři všech zemí světa,spojte se !!!!....:-)


19.10.11, 19:00
Profil
Příspěvek Reklama

   
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
[ Time : 0.274s | 11 Queries | GZIP : Off ]